Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (5 μέλη και 13 επισκέπτες)

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.749
Like
17.894
Πόντοι
3.656
Δεν είναι αυθαίρετο έχω φίλους που δουλεύουν σε δημόσια νοσοκομεία. Συνεργάζομαι επαγγελματικά επίσης με διάφορα και του δημόσιου και του ιδ. τομέα.
Καφέδες κρουασάν , εννοείς ;
Το ξέρουμε ότι είσαι καφετζής, σαν το Μπίρλα.

Εσάς πρέπει να σας γαμήσουν πριν τους ΔΥ. Επιχειρηματίες του κώλου.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.278
Κριτικές
26
Like
11.308
Πόντοι
4.746
Θα το μοιραζουν στην μεση το Αιγαιο τελος το πηγαινουν σιγα σιγα για να γινει ευκολοχωνευτο

 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.190
Πόντοι
3.656
Αρα σου περιγραφουν την πραγματικοτητα που ξερουμε ολοι αλλα το ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΕΝΑ το λες μονος σου.

Και λες οτι σε αυτες τις συνθηκες και εγκαταστασεις θα προτιμουσες εσυ τα 3 χιλιαρικα απο τα 2-3πλασια σε συνθηκες εξαιρετικα καλυτερες.

Καλα, αυτο με τις εισφορες μην το λες και πολυ, σιγα μη συντηρουν τα εξοδα τους τα νοσοκομεια απο τις εισφορες και μονο.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ωχ, ο μαλακας με την κασετα παλι.
Τι περιμένεις απόδειξη ηχογραφημένη συνομιλία για να εξακριβώσεις το επιτηδευμένα? Δεν το γράφουν στο κούτελο το διαπιστώνεις από τις πράξεις τους.

Ναι το πιστεύω πάρα πολλοί θα πάρουν τα 3Κ και την σταθερότητα του δημοσίου.

Τώρα επειδή ότι και να σου πω εσύ θα πεις το αντίθετο και επειδή ως γνωστόν πρώτη φορά ακούς για διαπλεκόμενες συμπεριφορές στον κόσμο...τι άλλο να πούμε?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.190
Πόντοι
3.656
Σε αυτή που πληρώνεις εισφορές υπέρ υγείας
Α γεια σου....αν πας στην ασφαλιστική και πεις θέλω να πληρώνω 5 χιλιάρικα το χρόνο και σου ασφαλίζω και 10 εργαζόμενους με 500 ευρώ το μήνα θα σου βάλουν τις νοσοκόμες να σου κάτσουν κιόλας όχι μόνο να πας για εξέταση.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.691
Like
6.385
Πόντοι
2.356
Η λυση θα ηταν να μην επιλεγει ο καθενας οτι ειδικοτητα θελει αλλα να κατευθυνεται βασει των αναγκων του ΕΣΥ και με τυρακι την αμεση προσληψη του μολις τελειωνει την ειδικοτητα....
Τώρα θα σου πουν ότι αυτό περιορίζει την πρόσβαση στο επάγγελμα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.190
Πόντοι
3.656
Καφέδες κρουασάν , εννοείς ;
Το ξέρουμε ότι είσαι καφετζής, σαν το Μπίρλα.

Εσάς πρέπει να σας γαμήσουν πριν τους ΔΥ. Επιχειρηματίες του κώλου.
Δεν μπορώ να σου αποκαλύψω την φύση των δραστηριοτήτων μου:sunglasses:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.556
Like
72.944
Πόντοι
12.756
Οποιος δεν του αρεσει το δημόσιο να παει στο ιδιωτικο , και σε οποιον δεν αρεσει τιποτα απο τα 2 να κατσει σπιτι του και να πεθάνει ηρεμος
Επισης αν δεν σας αρεσει να πατε στο εξωτερικο να μπειτε νοσοκομειο να δειτε την γλύκα :rockon::rockon::rockon:

:tooth::tooth::tooth:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.394
Κριτικές
1
Like
35.466
Πόντοι
6.256
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
Να και η βασικη εξαγγελια της κυβερνησης για το ποια ειναι η πρωτη της προτεραιοτητα.

Γνωστα αυτά.
Ποτε δεν ασχοληθηκε καποιος υπουργος για να βρει ραντεβου για εξετασεις εγχειριση κλπ.

Γενικως εχουν πετυχει και στον τομεα υγεία
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.346
Like
22.949
Πόντοι
5.506
Α γεια σου....αν πας στην ασφαλιστική και πεις θέλω να πληρώνω 5 χιλιάρικα το χρόνο και σου ασφαλίζω και 10 εργαζόμενους με 500 ευρώ το μήνα θα σου βάλουν τις νοσοκόμες να σου κάτσουν κιόλας όχι μόνο να πας για εξέταση.
Και ποιος σου ειπε πως αν τυχον απελευθερωθουν τα ασφαλιστρα και σου δωσουν την επιλογη να αυτασφαλιζεσαι ιδιωτικα οι ασφαλιστικες θα συνεχισουν να σου δινουν τις τωρινες παροχες;;;;;

Ασε το ποσες ασφαλιστικες μπουμπουνησαν σε μια νυχτα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.190
Πόντοι
3.656
Και ποιος σου ειπε πως αν τυχον απελευθερωθουν τα ασφαλιστρα και σου δωσουν την επιλογη να αυτασφαλιζεσαι ιδιωτικα οι ασφαλιστικες θα συνεχισουν να σου δινουν τις τωρινες παροχες;;;;;

Ασε το ποσες ασφαλιστικες μπουμπουνησαν σε μια νυχτα.
Αυτή είναι και η ουσία της ελεύθερης αγοράς (που είπες πριν) και πως υπάρχει τρόπος στον καπιταλισμό να δημιουργηθεί υγιής ανταγωνισμός ανάμεσα στο κράτος και τον ιδιωτικό τομέα και να μην είναι ο καταναλωτής το πουτανάκι κανενός.

Αν μπορείς να διαλέξεις αν θα ασφαλιστείς στον ΕΦΚΑ ή στην οποιαδήποτε ασφαλιστική εταιρεία οι ασφαλιστικές θα προσπαθήσουν να πάρουν ακόμα περισσότερο κόσμο από ότι έχουν σήμερα γιατί να μειώσουν τις παροχές? Μαλάκες είναι δεν θέλουν να αυξήσουν τα έσοδα τους?

Δεν ξέρω πόσες ασφαλιστικές μπουμπούνισαν ξέρω όμως ότι το ΙΚΑ σίγουρα μπουμπούνισε σε μια νύχτα αφού έχασαν τα λεφτά στο χρηματιστήριο και τώρα πληρώνουμε τις συνέπειες αυτού. Πτωχευμένο σύστημα υγείας και πτωχευμένα ταμεία που παίρνουν τεράστιες εισφορές από τους ασφαλισμένους και δεν προσφέρουν τίποτα μόνο συντηρούν την μαύρη τρύπα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.346
Like
22.949
Πόντοι
5.506
Αυτή είναι και η ουσία της ελεύθερης αγοράς (που είπες πριν) και πως υπάρχει τρόπος στον καπιταλισμό να δημιουργηθεί υγιής ανταγωνισμός ανάμεσα στο κράτος και τον ιδιωτικό τομέα και να μην είναι ο καταναλωτής το πουτανάκι κανενός.

Αν μπορείς να διαλέξεις αν θα ασφαλιστείς στον ΕΦΚΑ ή στην οποιαδήποτε ασφαλιστική εταιρεία οι ασφαλιστικές θα προσπαθήσουν να πάρουν ακόμα περισσότερο κόσμο από ότι έχουν σήμερα γιατί να μειώσουν τις παροχές? Μαλάκες είναι δεν θέλουν να αυξήσουν τα έσοδα τους?

Δεν ξέρω πόσες ασφαλιστικές μπουμπούνισαν ξέρω όμως ότι το ΙΚΑ σίγουρα μπουμπούνισε σε μια νύχτα αφού έχασαν τα λεφτά στο χρηματιστήριο και τώρα πληρώνουμε τις συνέπειες αυτού. Πτωχευμένο σύστημα υγείας και πτωχευμένα ταμεία που παίρνουν τεράστιες εισφορές από τους ασφαλισμένους και δεν προσφέρουν τίποτα μόνο συντηρούν την μαύρη τρύπα.
Ναι αλλα νοσοκομεια, περιθαλψη και συνταξεις πληρωνονται ακομα.

Για ρωτα κι αυτους που ακομα ψαχνουν τα λεφτα που εδωσαν.

Και σε πληροφορω πως αν ανοιξουν οι παροχες ευρεως ξαφνικα θα μειωθουν οι παροχες, ειδικα αν καποιες ασφαλιστικες παρουν αποκλειστικοτητα απο το κρατος.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.190
Πόντοι
3.656
Ναι αλλα νοσοκομεια, περιθαλψη και συνταξεις πληρωνονται ακομα.

Για ρωτα κι αυτους που ακομα ψαχνουν τα λεφτα που εδωσαν.

Και σε πληροφορω πως αν ανοιξουν οι παροχες ευρεως ξαφνικα θα μειωθουν οι παροχες, ειδικα αν καποιες ασφαλιστικες παρουν αποκλειστικοτητα απο το κρατος.

Δεν το πιάνεις....πληρώνεις τεράστια ποσά και δεν παίρνεις υπηρεσίες. Δεν μιλάω για την σύνταξη....ο άλλος πλήρωνε 2 ταμεία γιατί του έταξαν ότι θα πάρει σύνταξη 1800 ευρώ και τώρα παίρνει 600. Γάμα τη σύνταξη δε θέλω σύνταξη εγώ είμαι νέος και όταν θα πρέπει να πάρω σύνταξη μπορεί να υπάρχει εθνική σύνταξη 200 ευρώ. Δεν περιμένω τίποτα από το κράτος.

Εγώ θέλω όποιος πληρώνει στο κράτος να έχει μια φυσιολογική ποιότητα υπηρεσιών και αν το κράτος δεν μπορεί να το προσφέρει να μην μου μασάει τα λεφτά κάθε μήνα (και του εργαζόμενοι ακόμα περισσότερο) για να ταίζει την μαύρη τρύπα.

Να με αφήσει να ασφαλιστώ στην ιδιωτική εταιρεία και ντάξει ας ρισκάρω μετά να μου ανεβάσουν τα ασφάλιστρα. Περισσότερο από τον έφκα και τις εργοδοτικές εισφορές δεν θα είναι σίγουρα.

Αλλά και να είναι τα ίδια δεν μπορείς να συγκρίνεις το υγεία με το λαικό.

έτσι και αλλιώς αν θες να κάνεις κάποια σοβαρή επέμβαση με δημόσιο καλό γιατρό πάλι 10 χιλιάρικα θα του σκάσεις....
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.125
Κριτικές
20
Like
27.372
Πόντοι
8.346
Θα το μοιραζουν στην μεση το Αιγαιο τελος το πηγαινουν σιγα σιγα για να γινει ευκολοχωνευτο

Μην λες τέτοια γτ κατι μπραβοκουληδες γλειφοκωλακηδες οταν τα γραφαμε αυτά κανα μηνα πριν για τους προδότες δεξιούς, έλεγαν οτι με υποθέσεις και "αν" δεν μιλανε
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.749
Κριτικές
6
Like
11.212
Πόντοι
3.936

Συνημμένα

  • 20231006_172635.jpg
    20231006_172635.jpg
    14,8 KB · Εμφανίσεις: 17

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.933
Like
11.644
Πόντοι
3.656
Γνωστα αυτά.
Ποτε δεν ασχοληθηκε καποιος υπουργος για να βρει ραντεβου για εξετασεις εγχειριση κλπ.

Γενικως εχουν πετυχει και στον τομεα υγεία
Τυπε προσπαθω να σε φανταστω σε χειρουργειο να ξυπνας απο ναρκωση και να σε ρωταει ινδοπακιστανι ντοκτορι πως αισθανεσαι!!!!!
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.670
Like
20.458
Πόντοι
6.056

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.278
Κριτικές
26
Like
11.308
Πόντοι
4.746
Μην λες τέτοια γτ κατι μπραβοκουληδες γλειφοκωλακηδες οταν τα γραφαμε αυτά κανα μηνα πριν για τους προδότες δεξιούς, έλεγαν οτι με υποθέσεις και "αν" δεν μιλανε
δεν ειναι μηνες ειναι χρονια
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.278
Κριτικές
26
Like
11.308
Πόντοι
4.746
Ετσι ρε Κουλη σ αγαπω ρε ΓΑΜΑ ΤΟΥΣ ΕΤΣΙ ΡΕ χωρις σαλιο η πουτσα μεχρι τον φαρυυγγα ολη μεσα .Κατοχη και πεινα ρε μουνια τα εχετε ολα δεδομενα τιποτα δεν ειναι δεδομενο ουτε η ζωη σου η ιδια .

 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.933
Like
11.644
Πόντοι
3.656
Οι ενδονοσοκομειακες λοιμωξεις οφειλονται 100% στην εγκληματικη αμελεια του προσωπικου και στη μη τηρηση κανονων αποστειρωσης.....

Καφέδες κρουασάν , εννοείς ;
Το ξέρουμε ότι είσαι καφετζής, σαν το Μπίρλα.

Εσάς πρέπει να σας γαμήσουν πριν τους ΔΥ. Επιχειρηματίες του κώλου.
Χελ το νου σου!!!
Μετα τους καφετζηδες θα βαλει η νυχου να σας γαμησουν κι εσας!!!
 

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.749
Κριτικές
24
Like
10.139
Πόντοι
3.446
Τόσο πολύ δυσκολεύεσαι να συμφωνήσεις; Φοβάσαι μη σου την πέσει ο φύλαρχος;;

Σου ξαναλέω τύπε, ρώτα τον πατέρα της μικρής να σε διαφωτίσει γιατί προτίμησε την Αττάλεια, δεν το έκανα εγώ, με συγχωρείς έτσι;
πολυ πιθανον να απαντησει οτι την προτιμησε γιατι το Ελληνικο κρατος ειναι ανικανο να παρεχει τα ουσιωδη και δεν θα περιμενει να πεθανει το παιδι του μιας και δεν ειναι κανενας πολιτικος για να τον βαλουν 1η προτεραιοτητα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom