Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.785
Like
14.185
Πόντοι
3.656
Η δουλεια της αστυνομιας ειναι η διαφυλαξη του συνταγματος; Σοβαρα;

β. την πρόληψη και καταστολή του εγκλήματος και την προστασία του Κράτους και του δημοκρατικού πολιτεύματος, στο πλαίσιο της συνταγματικής τάξης, που περιλαμβάνει την άσκηση της αστυνομίας δημόσιας και κρατικής ασφάλειας.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.122
Κριτικές
20
Like
27.367
Πόντοι
8.346
Τραβα παραπερα ρε κακομοιρη κλαψομουνη που σε εχει βαρεσει η αφραγκια στον εγκεφαλο. Βλακα που σε χαλασαν και τα αντιπλημμυρικα εργα στα καμμενα ηλιθιε για να εχεις μετα να φωναζεις οτι αφηνει ο κουλης τον κοσμο να πνιγει.

Ουστ μπαλοτσα.
Ενω τωρα τυπε μου, θα τους σωσουν ολους. Τα λογια τους πραξη.
Σιχαμα, α σιχαμα
Χφτου
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.785
Like
14.185
Πόντοι
3.656
Μερικοί νομίζουν ότι όταν ορκίζεται κάποιος άστην αστυνομία ορκίζεται να προσττεύει την κάθε κυβέρνηση και όχι τον θεσμό.....

και ότι οι κυβερνήσεις δεν μπορούν να παρεκκλίνουν από το νόμο...
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.498
Κριτικές
61
Like
42.802
Πόντοι
22.785
:kiss-mark::kiss-mark::kiss-mark::kiss-mark:
Ένας είναι ο άρχοντας ο Κούλης..
Ν.Δ. δαγκωτό.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.761
Like
24.594
Πόντοι
6.256
Ενω τωρα τυπε μου, θα τους σωσουν ολους. Τα λογια τους πραξη.
Σιχαμα, α σιχαμα
Χφτου
Ειναι πολυ δυσκολο για το καθυστερημενο λαθροχυσοδοχειο να καταλαβει οτι το προβλημα δεν ειναι τα εργα που εννοειται οτι πρεπει να γινουν αλλα οτι θα γινουν απευθειας αναθεσεις και θα κονομησουν παλι φιλοι και συγγενεις με τα ΔΙΚΑ ΜΑΣ λεφτα....
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.288
Πόντοι
2.606
Δεν παίρνω χύμα ποτά στα μαγαζιά τύπε δεν είμαι 15 χρόνων. Και τα ποτά που μου αρέσουν στα μαγαζιά τα πουλάμε για χρυσό.

Αλλά γενικά η τεκίλα σε σχέση με άλλα ποτά είναι αρκετά φτηνή δλδ σε μια κάβα με ένα 100άρικο έχει πάρει μια χαρά προϊόν...αλλά και πάλι δε μαρέσει.

γενικά όμως δεν πίνω πολύ έξω μόνο με μπουκάλια από κάβες έξω παίρνω ποτά παρεΐστικα συνήθως.
λογικα την απαντηση αυτη την εγραψες ντιρλα γιατι δεν βγαζει και πολυ νοημα .....ωραιος:headbang2:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.299
Like
22.929
Πόντοι
5.506
Δεν ξερω τυπε, μπορει οντως ο καθε βλαμμενος συνδικαλιστης της αστυνομιας οποτε δε γουσταρει ενα νομο ή ενα αρθρο να ξεσηκωνει τον κοσμο σε απεργια. Σιγα τωρα, τη βουλη δεν τη χρειαζομαστε.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.498
Κριτικές
61
Like
42.802
Πόντοι
22.785
Ναι αμέ

artworks-000023702406-uv6em5-t500x500.jpg
Ρε συ Πίος ηνε αφτος?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.299
Like
22.929
Πόντοι
5.506

β. την πρόληψη και καταστολή του εγκλήματος και την προστασία του Κράτους και του δημοκρατικού πολιτεύματος, στο πλαίσιο της συνταγματικής τάξης, που περιλαμβάνει την άσκηση της αστυνομίας δημόσιας και κρατικής ασφάλειας.
Βλεπεις καπου διαφυλλαξη του Συνταγματος απεναντι στην αρμοδια εξουσια;;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.299
Like
22.929
Πόντοι
5.506
Ενω τωρα τυπε μου, θα τους σωσουν ολους. Τα λογια τους πραξη.
Σιχαμα, α σιχαμα
Χφτου
Προτεινεις και συ να μη γινουν αντιπλημμυρικα εργα;

Επισης,σε ρωτησα καπου, τι σημαινει ΓΤΘΣ;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.785
Like
14.185
Πόντοι
3.656
λογικα την απαντηση αυτη την εγραψες ντιρλα γιατι δεν βγαζει και πολυ νοημα .....ωραιος:headbang2:
Ρε τύπε τι δεν κατάλαβες? Δεν πίνω τα φτηνά ποτά της σειράς γιατί είναι όλα δηλητήρια και πριν τα νοθεύσουν.

Τα ποτά που μου αρέσουν στα μαγαζιά τα χρεώνουν για χρυσό...δεν τα παίρνω εκ πεποιθήσεως και γενικά έξω πίνω παρεΐστικα ποτά όπως μπάρες κρασιά ούζα κλπ. Δεν θα σκάσω 250 ευρώ για ένα μπουκάλι που σου κοστίζει 40.

Σε σπίτια κτλ όμως παίρνω μπουκάλια από κάβες και έχω δοκιμάσει πολλά. Ότι τεκίλα δοκίμασα δεν μου άρεσε.

Πόσο πιο πενηντάρικα να στο κάνω?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.299
Like
22.929
Πόντοι
5.506
Ειναι πολυ δυσκολο για το καθυστερημενο λαθροχυσοδοχειο να καταλαβει οτι το προβλημα δεν ειναι τα εργα που εννοειται οτι πρεπει να γινουν αλλα οτι θα γινουν απευθειας αναθεσεις και θα κονομησουν παλι φιλοι και συγγενεις με τα ΔΙΚΑ ΜΑΣ λεφτα....
Αν δεν ησουν αφραγκο ναυαγιο και αχρηστος ΔΥ θα επαιρνες και συ απευθειας αναθεσεις.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.288
Πόντοι
2.606
Ρε τύπε τι δεν κατάλαβες? Δεν πίνω τα φτηνά ποτά της σειράς γιατί είναι όλα δηλητήρια και πριν τα νοθεύσουν.

Τα ποτά που μου αρέσουν στα μαγαζιά τα χρεώνουν για χρυσό...δεν τα παίρνω εκ πεποιθήσεως και γενικά έξω πίνω παρεΐστικα ποτά όπως μπάρες κρασιά ούζα κλπ. Δεν θα σκάσω 250 ευρώ για ένα μπουκάλι που σου κοστίζει 40.

Σε σπίτια κτλ όμως παίρνω μπουκάλια από κάβες και έχω δοκιμάσει πολλά. Ότι τεκίλα δοκίμασα δεν μου άρεσε.

Πόσο πιο πενηντάρικα να στο κάνω?
κατσε κατω απο τη μπαρα αλανι ......γερα :rockon:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.785
Like
14.185
Πόντοι
3.656
Δεν ξερω τυπε, μπορει οντως ο καθε βλαμμενος συνδικαλιστης της αστυνομιας οποτε δε γουσταρει ενα νομο ή ενα αρθρο να ξεσηκωνει τον κοσμο σε απεργια. Σιγα τωρα, τη βουλη δεν τη χρειαζομαστε.
Η τήρηση των νομων και της τάξης. Μηχανισμός επιβολής είναι και οχι συνταγματικό δικαστήριο.
Βλεπεις καπου διαφυλλαξη του Συνταγματος απεναντι στην αρμοδια εξουσια;;
Είπα εγώ πουθενά να αλλάξει την νομοθεσία ή να επιβάλλει διαφορετική από αυτή που ισχύει?

Είπα ότι όταν γίνεται μια πορεία για ένα αντισυνταγματικό μέτρο (όπως η ρήτρα αναπροσαρμογής ή άλλα που έχουμε δει) και γίνεται πορεία

η αστυνομία θα έπρεπε να έχει τμήμα εκπροσώπησης στην πορεία και να προστατεύει την ομαλή διεξαγωγή της πορείας.


Αντίθετα σήμερα βλέπουμε την αστυνομία να προστατεύει τις κυβερνήσεις τυφλά και χωρίς καμία κρίση...και κυριόρερα πήγαμε από τον συνδικαλιστή της νδ τον Μπαλάσκα που βγαίνει σε όλα τα παράθυρα να ξεπλύνει την κυβέρνηση και να εξηγήσει στον χαζό λαό τι έγινε.

Αν σας πείραξε ο όρος σύνταγμα γράψτε λάθος όμως τύποι......η αστυνομία έχει χρέος να προστατεύει τον πολίτη και όχι μόνο τους βουλευτές.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.288
Πόντοι
2.606
Είπα εγώ πουθενά να αλλάξει την νομοθεσία ή να επιβάλλει διαφορετική από αυτή που ισχύει?

Είπα ότι όταν γίνεται μια πορεία για ένα αντισυνταγματικό μέτρο (όπως η ρήτρα αναπροσαρμογής ή άλλα που έχουμε δει) και γίνεται πορεία

η αστυνομία θα έπρεπε να έχει τμήμα εκπροσώπησης στην πορεία και να προστατεύει την ομαλή διεξαγωγή της πορείας.


Αντίθετα σήμερα βλέπουμε την αστυνομία να προστατεύει τις κυβερνήσεις τυφλά και χωρίς καμία κρίση...και κυριόρερα πήγαμε από τον συνδικαλιστή της νδ τον Μπαλάσκα που βγαίνει σε όλα τα παράθυρα να ξεπλύνει την κυβέρνηση και να εξηγήσει στον χαζό λαό τι έγινε.

Αν σας πείραξε ο όρος σύνταγμα γράψτε λάθος όμως τύποι......η αστυνομία έχει χρέος να προστατεύει τον πολίτη και όχι μόνο τους βουλευτές.
...ελα μουνι στον τοπο σου....
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.785
Like
14.185
Πόντοι
3.656
κατσε κατω απο τη μπαρα αλανι ......γερα :rockon:
μπάρες δημητριακών ρε τύπε....για να μην με πιάσει το ποτό :confused:


για πες...πόσο το παίρνεις το single barrel από την κάβα και το πουλάς 12 ευρώ το διπλό με 2kg πάγο έτσι για το χαβαλε :rockon::rockon:
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.761
Like
24.594
Πόντοι
6.256

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom