Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.557
Κριτικές
3
Like
11.114
Πόντοι
3.936
Δεν ξέρω εάν είναι τόσο απλό...!
Ο Βερβεσος δεν έχει δείξει να είναι από αυτούς που μασάνε. ΕΑΝ όντως έχει κάνει κουτσουκελα η καράφλη μαϊμού δεν θα καθαρίσει εύκολα.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.537
Like
17.652
Πόντοι
3.656

Βαριές καταγγελίες: Οι δικηγόροι μηνύουν τον Κ. Χατζηδάκη για τα “εξαφανισμένα” 62 εκατομμύρια – Αναφορές για τυχόν παράβαση καθήκοντος και υπεξαίρεση​

Είχε κι άλλα ....


Θέλαν να προσλάβουν κάτι παληκάρια, με 8 χιλιαρικάκια το μήνα. Να καλύπτουν τα απαραίτητα τα παιδιά, σούσι , αράχωβα , αστακούς κτλ ....
 
Τελευταία τροποποίηση:

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.557
Κριτικές
3
Like
11.114
Πόντοι
3.936
Είχε κι άλλα ....


Θέλαν να προσλάβουν κάτι παληκάρια, με 8 χιλιαρικάκια το μήνα. Γαλάζιοι για σούσι , αράχωβα , αστακούς κτλ ....
Η μεγάλη έξοδος...! για αυτό δεν ανακοινώνει ημερομηνία εκλογών. Εχει εκκρεμότητες γαμω το σπίτι τους. Που χάθηκε ο @alex71 να μας πει πόσο θαυμάζει τον Κωστή
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.537
Like
17.652
Πόντοι
3.656
Η μεγάλη έξοδος...! για αυτό δεν ανακοινώνει ημερομηνία εκλογών. Εχει εκκρεμότητες γαμω το σπίτι τους. Που χάθηκε ο @alex71 να μας πει πόσο θαυμάζει τον Κωστή


Πολλοί που θέλουν μεγάλη ζωή. Από το δημόσιο όλοι .
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.537
Like
17.652
Πόντοι
3.656
Που χάθηκε ο @alex71 να μας πει πόσο θαυμάζει τον Κωστή
Γιατί εσύ δεν τον θαυμάζεις ; Που θα ξαναβγεί βουλευτής και μάλιστα της κυβέρνησης, μετά από όλα αυτά ; Κι εγώ τους θαυμάζω.
Και τους ζηλεύω, που βρίσκουν ψηφοφόρους και τους ψηφίζουν , γιατί ... φοβόνται χειρότερα !!!!!!!!!
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Εγώ δεν εκτόξευσα πρώτος χαρακτηρισμούς για σένα

Δεν έγραψα ότι εκτόξευσες χαρακτηρισμούς. Διάβαζε πριν απαντήσεις. Έγραψα επί λέξη ότι εσύ ξεκίνησες να μου την πέφτεις. Εδώ π.χ.:

Λάδωσε ο μπαμπάς και πήρες μεταγραφή ρε θηρίο στο 5ο έτος ; Ιατρική Αθήνας , έμπαιναν 200 με εισαγωγικές στο πρώτο ,
στο πέμπτο ήταν 550 !!!!!!! Α ρε ΠΑΣΟΚάρα. Είχαν περάσει και ανατομίες, βιοχημίες , φυσιολογίες με μερικά κουτιά τζώνυ, ενώ πόζαραν με τα γκαντ στην αλλοδαπή ! Ζωάρα.

Λογικό να είσαι υποστηρικτής και του πράσινου και του γαλάζιου ΠΑΣΟΚ.

Υ.Γ. Καρκιναπαθή σε είχαν βγάλει ή τυφλό για τη μεταγραφή ; Είχε πολλούς τέτοιους. Τους ξεχώριζες από τα γκαντ και τα τιμπερλαντ, συγκεκριμένα κομμάτια που παίζαν πολύ στα duty free.


επειδή ρωτάς ποιά η σχέση μου με το ΕΚΠΑ ,


Ααα κατάλαβα, μεθυσμένος ήρθες και απαντάς ό,τι να 'ναι.

ΔΙΑΒΑΖΕ ΛΕΜΕ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ. :uglystupid:


Η ερώτηση ήταν ποια είναι η σχέση σου με την ιατρική του ΕΚΠΑ.

Γιατί αν εσύ είσαι γιατρός εγώ θα πάω να χειρουργώ στο διάστημα.

Κι αν είσαι κτηνίατρος όπως έγραψαν δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα στο ΕΚΠΑ.


μπορώ να αποδείξω ότι μπήκα με πανελλαδικές και πήρα πτυχία από ελλάδα. ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ;


Ξεκίνα να βάζεις αποδείξεις και θα ακολουθήσω.



Το αίσχος και η τεράστια ανηθικότητα, είναι
ΟΤΙ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΥΣ
ΑΞΙΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ , ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ .... ΕΠΙΑΣΑΝ 19.3/20 ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ !!!!!!!!

Συνεχίζεις με ανακρίβειες και άλλα αντ' άλλων απαντήσεις.
Από παλιά ήσουν τόσο χαζός ή με την παρέα του παπαβλάκα χειροτέρεψες; :idiot:


Ποτέ δεν γενίκευσα. Εσένα έγραψα αποτυχημένο που το παίζεις σπουδαγμένος και κλαίγεσαι όλη μέρα. Μπορεί να είναι πετυχημένος κάποιος που γκρινιάζει επειδή η κατώτερη ασφαλιστική κλίμακα στον ιδιωτικό τομέα είναι τα 220;


Επειδή μπορεί να είναι παθολόγοι στο ΕΣΥ ... που παίρνουν ως διευθυντές μετά από 12 χρόνια .... 1900€ το μήνα ....
συν 250€ επίδομα νοσοκομειακής απασχόλησης .... συν τις εφημερίες .....


Εχω γράψει τουλάχιστον 3 φορές την εποχή της πανδημίας ότι σέβομαι απεριόριστα τους ιατρούς του ΕΣΥ που δουλεύουν σε άθλια νοσοκομεία με απαράδεκτους μισθούς.

Εχω γράψει επίσης για την απαράδεκτη πολιτική του Κούλη να μοιράζει ψηφοθηρικά δώρα. Αφού σηκώνει η οικονομία επιδόματα να βρει τρόπο να αυξηθούν οι αμοιβές γιατρών.

Παρόλα αυτά έχω ταχτεί υπέρ της απόφασης οι γιατροί του ΕΣΥ να μπορούν να ανοίξουν ιδιωτικό ιατρείο ή να εργάζονται στον ιδιωτικό τομέα γενικότερα.


Δες και ποιοί σε υποστηρίζουν εδώ και σου κάνουν likes ...


Πάντως όχι οι αριστεροί. :uglystupid: :idiot:


Τα περί απαντητικού ποστ , είναι άλλη μία γελοιότητα. ΒΡΕΣ POST δικο μου να σου ζήταγα .... να βάλεις τραπεζικό λογαριασμό .


Νταξ έχω καταλάβει από τα προηγούμενα ότι είσαι και μεθυσμένος και καθυστερημένος.
Πάλι σαχλαμάρες απαντάς.
Καθαρά έγραψα ότι το post με τον λογαριασμό ήταν troll γιατί συνέχισες να μου επιτίθεσαι.
Δεν έγραψα ότι μου το ζήτησες. :uglystupid:


Είχα γράψει γενικά για το ΕΣΥ επειδή το ζήτησαν οι συριζαίοι ένα post 500 λέξεων κι εσύ που το παίζεις σχετικός με την ιατρική δεν βρήκες να σχολιάσεις κάτι σοβαρό αλλά μου απάντησες με αυτό:


Λεκλέρκ .... άστα τα περί ΕΣΥ ... και πες μας για τα τζάδικα στην Πράγα ... όταν ... "σπούδαζες" στο αγγλόφωνο ....
Αν θες να μας φτιάξεις ... βάλε και καμιά φωτό χριστούγεννα που γύρναγες .... από 1/12 ... μέχρι 20/1 που ξαναγύρναγες στο αγγλόφωνο ...
με τα GANT, Tommy & RL που φόραγες στο πρίβιλετζ .... που είχες ψωνίσει από τα duty free ....
Ξέρω πολλούς γιατράρες σαν εσένα !!!!! Με πτυχία από αμπέλια που πούλησε ο παππούς !


Εεεε ψοφάς για troll τι άλλο να σου πω, μπορεί να σε πάρει κάποιος σοβαρά με αυτά που γράφεις;
Μπορείς να μου πεις κάποιο μέλος από εδώ που σε παίρνει στα σοβαρά;
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.557
Κριτικές
3
Like
11.114
Πόντοι
3.936
Γιατί εσύ δεν τον θαυμάζεις ; Που θα ξαναβγεί βουλευτής και μάλιστα της κυβέρνησης, μετά από όλα αυτά ; Κι εγώ τους θαυμάζω.
Και τους ζηλεύω, που βρίσκουν ψηφοφόρους και τους ψηφίζουν , γιατί ... φοβόνται χειρότερα !!!!!!!!!
ποια είναι τα χειρότερα δλδ? Ποιο πριν ανέβασα μια απόφαση του Αρείου Πάγου που ταχθηκαν υπερ των fund ( Πατσηδων). πάει και η 1η κατοικία.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Πάλι μας πουλάει μούρη .... με ζάντες amg ....


Ρε μπούφο το post έγινε για τα ελαστικά όχι για τις ζάντες.

Από το αυτοκίνητο έχουμε κάνει και live στο παρελθόν εσύ στις ζάντες είσαι ακόμα;




Εξαρτάται πώς το εννοείς. Αν εννοείς wealthy προφανώς και δεν είμαι. Αλλά rich προφανώς είμαι.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.537
Like
17.652
Πόντοι
3.656
Η ερώτηση ήταν ποια είναι η σχέση σου με την ιατρική του ΕΚΠΑ.

Γιατί αν εσύ είσαι γιατρός εγώ θα πάω να χειρουργώ στο διάστημα.
Μεγάλε, πολλά λόγια .... για καπνογόνα τα γράφεις. ΔΕΝ ΜΠΗΚΕΣ ΜΕ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ. Πιθανότατα δεν έδωσες καν.
Όχι ότι ... κόπηκες λόγω έκθεσης. Αυτά είναι τρίχες. Αν έδωσες, θα ήσουν από τα αστέρια που πήραν 3/20 φυσική χημεία, 5/20 βιολογία και 10/20 έκθεση.

Βάλε κανα λαπτοπ τώρα, καμιά ζάντα ... κανά λάστιχο .... τζάκι ....... ή κανά ατσάλινο ρολεξ ή πανεράϊ .... ατσάλινα επαναλαμβάνω ... μέχρι εκεί ....
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.557
Κριτικές
3
Like
11.114
Πόντοι
3.936
Αυτή η ξεκουμπωτη ρόμπα ο κινκς που κρύβεται ?
Πάλι γλυφοκωλι στον Κούλη κάνει?
έχει πιάσει τον Άδωνι τώρα...! Μετα έχει σειρά ο Πινατ και λίγο πριν τις εκλογές ο Κούλης
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.116
Κριτικές
491
Like
37.352
Πόντοι
41.447

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.557
Κριτικές
3
Like
11.114
Πόντοι
3.936
Σάλιο δεν θα του μείνει του γυμνοσαλιαγκα
Αλλη μια για να το εμπεδώσουμε ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ

Ολομέλεια του Αρείου Πάγου, σε διάσκεψη, με πλειοψηφία (56-9), δεχόμενη την εισήγηση της Αρεοπαγίτου Κανέλλας Τζαβέλα, αποφάνθηκε ότι οι διαχειριστές των funds που εδρεύουν στην Ελλάδα μπορούν να ενεργούν δικαστικές πράξεις (να γίνονται διάδικοι), να προβαίνουν σε πλειστηριασμούς με τη δική τους επωνυμία και όχι ως πληρεξούσιοι των funds.

Η δημοσίευση της απόφασης αναμένεται μέσα στον επόμενο μήνα.

Το θέμα συζητήθηκε στις 26 Ιανουαρίου στην Ολομέλεια του Αρείου Πάγου, όπου δικηγορικοί σύλλογοι, επιμελητήρια, καταναλωτικές οργανώσεις και άλλοι φορείς υποστήριξαν ότι οι servicers δεν μπορούν να λειτουργούν ως διάδικοι των επενδυτών, καθώς αυτό δεν προβλέπεται στη νομοθεσία του 2003, στη βάση της οποίας έγιναν οι τιτλοποιήσεις.

Από την πλευρά τους, οι νομικοί εκπρόσωποι των Eurobank και doValue, για υπόθεση των οποίων συνεδρίασε το δικαστήριο, υπογράμμισαν ότι ο νόμος του 2015 που διέπει τη λειτουργία του κλάδου, ορίζει την υποχρεωτική διαμεσολάβηση των διαχειριστών.

Σημείωσαν δε πως αυτό προβλέφθηκε για την προστασία των οφειλετών, ώστε να μη διαπραγματεύονται απευθείας με τα funds, αλλά με εταιρείες που είναι υποχρεωμένες να ακολουθούν συγκεκριμένους
κανόνες.
Σημασία δεν έχει πώς ένα δάνειο αποενοποιήθηκε, με απευθείας πώληση ή μέσω τιτλοποίησης, αλλά ποιος θα είναι αυτός που θα το διαχειριστεί» τόνισαν σχετικά.

Όπως δείχνουν οι πρώτες πληροφορίες η απόφαση της Ολομέλειας είναι υπέρ των funds και θα αποτελέσει "μπούσουλα" για το ευαίσθητο αυτό θέμα, για το οποίο έχουν εκδοθεί αντίθετες δικαστικές αποφάσεις αλλά κυρίως η υπ΄αριθμόν 822/22 τμήματος του Αρείου Πάγου, που κατέληξε ότι οι εισπρακτικές – που επικαλούνται νόμο του 2003 για να έχουν φοροαπαλλαγές έως και 38% και δεν δεσμεύονται με πρόταση ρύθμισης στους δανειολήπτες– δεν μπορούν να διενεργήσουν πλειστηριασμούς.

Αντίθετα ο νόμος του 4354/ 2015 για τα "κόκκινα" δάνεια, προβλέπει ειδική νομιμοποίηση στους servicers, ώστε να μπορούν να πραγματοποιούν διαδικαστικές πράξεις αντί του δικαιούχου της απαίτησης (fund), αλλά με ειδικές προϋποθέσεις ενημέρωσης και φορολογία κατά το ελληνικό δίκαιο.

Με απλά λόγια, ο νόμος του 2015 επιτρέπει στους servicers να γίνονται διάδικοι αλλά με ελληνική φορολογία, ενώ αυτός του 2003 όχι, αλλά μόνο διαδικαστικές πράξεις διαχείρισης εξωδικαστικά (με ειδικές φοροαπαλλαγές), γεγονός στο οποίο "πάτησαν" πολλοί δανειολήπτες –μέσω των νομικών εκπροσώπων τους– ζητώντας αναβολή των πλειστηριασμών. Κι αυτό γιατί οι servicers προτιμούν τον νόμο του 2003 λόγω των φοροαπαλλαγών.

Ο Δικηγορικός Σύλλογος Αθηνών

Ο ΔΣΑ μετά το πέρας της ακροαματικής διαδικασίας στον Άρειο Πάγο, στις 26 Ιανουαρίου είχε εκδώσει ανακοίνωση και

αυτή ανέφερε:

«Συζητήθηκε σήμερα ενώπιον της πλήρους Ολομέλειας του Αρείου Πάγου η Πρόσθετη Παρέμβαση που άσκησε κατ´ άρθρο 90 παρ.ζ Κωδ.Δικ, ο Δικηγορικός Σύλλογος Αθηνών, υπέρ των δανειοληπτών και κατά των Εταιρειών Διαχείρισης Απαιτήσεων (funds), προς υποστήριξη της 822/2022 απόφασης του Α2 Τμήματος του Αρείου Πάγου για το ζήτημα που έχει ανακύψει αναφορικά με τη νομιμοποίηση των συγκεκριμένων εταιρειών για τη διενέργεια δικονομικών πράξεων σε βάρος των δανειοληπτών.

Συγκεκριμένα, όπως τεκμηριωμένα αναπτύχθηκε ενώπιον του Ανωτάτου Δικαστηρίου, αντίθετα από τη μέχρι τώρα πρακτική των Εταιριών Διαχείρισης Απαιτήσεων από Δάνεια και Πιστώσεις (Ε.Δ.Α.Δ.Π.), οι τελευταίες δεν διαθέτουν κατά νόμο κατ’ εξαίρεση νομιμοποίηση για την άσκηση διαδικαστικών εν γένει πράξεων (έκδοση διαταγής πληρωμής, επίσπευση αναγκαστικής εκτέλεσης κλπ), στις περιπτώσεις που η μεταβίβαση των απαιτήσεων και η αντίστοιχη ανάθεση της διαχείρισης προς αυτές γίνεται με βάση τις διατάξεις για την τιτλοποίηση των απαιτήσεων του Ν. 3156/2003.

Ο Δικηγορικός Σύλλογος Αθηνών, εκπροσωπήθηκε από τον Πρόεδρο του και Πρόεδρο της Ολομέλειας των Προέδρων Δικηγορικών Συλλόγων Ελλάδος, Δημήτρη Βερβεσό,ενώ νομικοί παραστάτες ήταν ο Ομ. Καθηγητής Ν. Κλαμαρής, ο Αν. Καθηγητής ,Ι. Δεληκωστόπουλος, ο Προϊστάμενος της Νομικής Υπηρεσίας του ΔΣΑ Αν. Καθηγητής, Πάνος Νικολόπουλος καθώς και οι δικηγόροι, Δ. Σκαρίπας και Γ.Κοπακάκης, τους οποίους ευχαριστούμε θερμά.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.537
Like
17.652
Πόντοι
3.656
Αν εννοείς wealthy προφανώς και δεν είμαι. Αλλά rich προφανώς είμαι.
Το μόνο προφανές από την παραπάνω δήλωση που βλέπω είναι
ΟΤΙ ΜΕ TH ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΠΟΤΕ !!!!!

giphy.gif
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Από παλιά ήσουν τόσο χαζός ή με την παρέα του παπαβλάκα χειροτέρεψες; :idiot:


Άσε μόλις ενημερώθηκα. :2funny:

Εγώ πρόλαβα τα show που έδωσεςw σαν fylobios30.

Είσαι πασίγνωστο νούμερο εδώ!!


Screenshot_13.jpg
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Για να σε προστατέψω ! Ημερομηνίες κοιτάς ;;;


Κοιτώ τραλάκη αυτό έγραψα.

Ότι δεν ήξερα το παρελθόν σου εδώ, αλλά ενημερώθηκα με p.m. ότι πάντα έτσι ήσουν, δεν κόλλησες από τον αυτιστικό παπαβλάξ.



Υ.Γ. Και στο πανεπιστήμιο 2-3 φορές στο εξηγούσαν κάτι για να το καταλάβεις;
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.537
Like
17.652
Πόντοι
3.656
αλλά ενημερώθηκα με p.m. ότι πάντα έτσι ήσουν, δεν κόλλησες από τον αυτιστικό παπαβλάξ.
Για σένα λένε, ότι όχι πριν 10-12 χρόνια, ούτε 20-25 , αλλά πρόπερσι ... ότι καμάρωνες για τσάρκες στη φυλής !!!!
Και δεν τα λένε με pm σώγαμπροι σερβιτόροι σαν το barock , αλλά στα γράφουν δημόσια. Πολλοί , όχι ένας !
Φυλής ;;; Και από την άλλη .... δηλώνεις ... rich ;;;;;;

crying-hysterically-laughing-zwixxnknlnfsiw8f.gif
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.537
Like
17.652
Πόντοι
3.656
Υ.Γ. Και στο πανεπιστήμιο 2-3 φορές στο εξηγούσαν κάτι για να το καταλάβεις;
Ψάχνω αγγλόφωνα στο μπλοκ ....
διαβάζω ΤΣΕΧΙΑ-καρόλου-πράγα και οστράβα
και ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΕΧΕΙ 4: Σεμελβαϊς , Πετς , Ντεμπρεσεν , Σγεγκεντ .

Σε ποιό ήσουν εσύ ; Είχε καλά τζάδικα κοντά ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom