Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 11 άτομα (5 μέλη και 6 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Απο μενα μονο μια παρεμβαση.
Για την αποφαση στη δικη Λιγναδη δεν θα κανω κανενα σχολιο.

Θα πω μονο το εξης.
Στ' αληθεια δηλαδη πιστευει καποιος, οτι σηκωσε το τηλεφωνο καποιος απο την κυβερνηση προς καποιον δικαστη, εισαγγελεα, ενορκο, οποιονδηποτε, για να τον πιεσει να πεσει στα μαλακα ο Λιγναδης? Σοβαρα τωρα? Θα υπηρχε οποιοσδηποτε να βαλει το κεφαλι του στον ντορβα και να "ενοχλησει" για να την σκαπουλαρει ενα καμμενο χαρτί? Για ποιο λογο? Συγνωμη αλλά εγω δεν το πιστευω.
Επι της ουσιας της αποφασης και της αναστολης, δεν θα πω τιποτα, γιατι δεν εχει κανενα νοημα. Ο καθενας θα εξακολουθησει να λεει τα δικα του. Εχω αποψη, αλλά κατα καιρους όποτε την λεω σε αυτα τα ζητηματα, δεχομαι βροχη ανοησιών ως απαντησεις και σημερα δεν εχω καμια διαθεση να αντιπαρατεθω σε κατι τετοιο. Συνεχιστε.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.847
Like
28.190
Πόντοι
5.506
Απο μενα μονο μια παρεμβαση.
Για την αποφαση στη δικη Λιγναδη δεν θα κανω κανενα σχολιο.

Θα πω μονο το εξης.
Στ' αληθεια δηλαδη πιστευει καποιος, οτι σηκωσε το τηλεφωνο καποιος απο την κυβερνηση προς καποιον δικαστη, εισαγγελεα, ενορκο, οποιονδηποτε, για να τον πιεσει να πεσει στα μαλακα ο Λιγναδης? Σοβαρα τωρα? Θα υπηρχε οποιοσδηποτε να βαλει το κεφαλι του στον ντορβα και να "ενοχλησει" για να την σκαπουλαρει ενα καμμενο χαρτί? Για ποιο λογο? Συγνωμη αλλά εγω δεν το πιστευω.
Επι της ουσιας της αποφασης και της αναστολης, δεν θα πω τιποτα, γιατι δεν εχει κανενα νοημα. Ο καθενας θα εξακολουθησει να λεει τα δικα του. Εχω αποψη, αλλά κατα καιρους όποτε την λεω σε αυτα τα ζητηματα, δεχομαι βροχη ανοησιών ως απαντησεις και σημερα δεν εχω καμια διαθεση να αντιπαρατεθω σε κατι τετοιο. Συνεχιστε.
ναι εγω
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.258
Like
22.896
Πόντοι
5.506
Απο μενα μονο μια παρεμβαση.
Για την αποφαση στη δικη Λιγναδη δεν θα κανω κανενα σχολιο.

Θα πω μονο το εξης.
Στ' αληθεια δηλαδη πιστευει καποιος, οτι σηκωσε το τηλεφωνο καποιος απο την κυβερνηση προς καποιον δικαστη, εισαγγελεα, ενορκο, οποιονδηποτε, για να τον πιεσει να πεσει στα μαλακα ο Λιγναδης? Σοβαρα τωρα? Θα υπηρχε οποιοσδηποτε να βαλει το κεφαλι του στον ντορβα και να "ενοχλησει" για να την σκαπουλαρει ενα καμμενο χαρτί? Για ποιο λογο? Συγνωμη αλλά εγω δεν το πιστευω.
Επι της ουσιας της αποφασης και της αναστολης, δεν θα πω τιποτα, γιατι δεν εχει κανενα νοημα. Ο καθενας θα εξακολουθησει να λεει τα δικα του. Εχω αποψη, αλλά κατα καιρους όποτε την λεω σε αυτα τα ζητηματα, δεχομαι βροχη ανοησιών ως απαντησεις και σημερα δεν εχω καμια διαθεση να αντιπαρατεθω σε κατι τετοιο. Συνεχιστε.
Γραψ τους κατι για το διαφωτισμο τουλαχιστον γιατι θ αρχισουν τα βοδια να γραφουν τι θα ελεγες αν βιαζε ο λιγναδης το δικο σου το παιδι
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.258
Like
22.896
Πόντοι
5.506
kokkalis-oh-snap.gif
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.847
Like
28.190
Πόντοι
5.506
δλδ εσεις πιστευεται οτι ανθρωπος χωρις πολιτικες πλατες και καταδικη για βιασμους θα εβγαινε εξω?
αν ναι προσεχτε που πανε τα παιδια σας γιατι απο οσο ξερω σε γηπεδα μπασκετ πηγαινε ο λιγδαρης να γαμησει κανα παιδακι
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.736
Like
14.141
Πόντοι
3.656
Απο μενα μονο μια παρεμβαση.
Για την αποφαση στη δικη Λιγναδη δεν θα κανω κανενα σχολιο.

Θα πω μονο το εξης.
Στ' αληθεια δηλαδη πιστευει καποιος, οτι σηκωσε το τηλεφωνο καποιος απο την κυβερνηση προς καποιον δικαστη, εισαγγελεα, ενορκο, οποιονδηποτε, για να τον πιεσει να πεσει στα μαλακα ο Λιγναδης? Σοβαρα τωρα? Θα υπηρχε οποιοσδηποτε να βαλει το κεφαλι του στον ντορβα και να "ενοχλησει" για να την σκαπουλαρει ενα καμμενο χαρτί? Για ποιο λογο? Συγνωμη αλλά εγω δεν το πιστευω.
Επι της ουσιας της αποφασης και της αναστολης, δεν θα πω τιποτα, γιατι δεν εχει κανενα νοημα. Ο καθενας θα εξακολουθησει να λεει τα δικα του. Εχω αποψη, αλλά κατα καιρους όποτε την λεω σε αυτα τα ζητηματα, δεχομαι βροχη ανοησιών ως απαντησεις και σημερα δεν εχω καμια διαθεση να αντιπαρατεθω σε κατι τετοιο. Συνεχιστε.
Εννοείται ότι αν κάποιος ήθελε να επηρεάσει την απόφαση θα μπορούσε...και δεν θα χρειαζόταν να πάρει τηλέφωνο ο ίδιος...αλλά έτσι και αλλιώς με το δικαστικό σώμα πίνουν ποτό κάθε δευρτερη βδομάδα οι πολιτικοί .

Επίσης εννοείται ότι όπως και ο φιλιπιδης...έπαιξε και αυτός το ρόλο του...τάισε τα κανάλια να δείχνουν θρίλερ για βδομάδες
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.258
Like
22.896
Πόντοι
5.506
δλδ εσεις πιστευεται οτι ανθρωπος χωρις πολιτικες πλατες και καταδικη για βιασμους θα εβγαινε εξω?
αν ναι προσεχτε που πανε τα παιδια σας γιατι απο οσο ξερω σε γηπεδα μπασκετ πηγαινε ο λιγδαρης να γαμησει κανα παιδακι
Εγω ξερω οτι κανενας δεν ασχολειται με το λιγναδη, σιγα τη σπουδαια προσωπικοτητα.
Οσο για τα παιδακια των αλλων, κρατα μια πισινη.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.736
Like
14.141
Πόντοι
3.656
δλδ εσεις πιστευεται οτι ανθρωπος χωρις πολιτικες πλατες και καταδικη για βιασμους θα εβγαινε εξω?
αν ναι προσεχτε που πανε τα παιδια σας γιατι απο οσο ξερω σε γηπεδα μπασκετ πηγαινε ο λιγδαρης να γαμησει κανα παιδακι
Τρούμπα εγώ θα στο πω αλλιώς...αν δεν ήταν ο λιγνάδης με τις γνωριμίες που έχει...θατον είχαν κάψει στην πυρά...προς τέρψιν του κοινού...και αθώος να ήταν ακόμα
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.742
Like
24.572
Πόντοι
6.256
δλδ εσεις πιστευεται οτι ανθρωπος χωρις πολιτικες πλατες και καταδικη για βιασμους θα εβγαινε εξω?
αν ναι προσεχτε που πανε τα παιδια σας γιατι απο οσο ξερω σε γηπεδα μπασκετ πηγαινε ο λιγδαρης να γαμησει κανα παιδακι
Τον Μπαροκ δεν θα τον πειραζει αρκει να ηταν κυβερνητικος...αμα ηταν Συριζα θα γινοταν της πουτανας.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.742
Like
24.572
Πόντοι
6.256
Απο μενα μονο μια παρεμβαση.
Για την αποφαση στη δικη Λιγναδη δεν θα κανω κανενα σχολιο.

Θα πω μονο το εξης.
Στ' αληθεια δηλαδη πιστευει καποιος, οτι σηκωσε το τηλεφωνο καποιος απο την κυβερνηση προς καποιον δικαστη, εισαγγελεα, ενορκο, οποιονδηποτε, για να τον πιεσει να πεσει στα μαλακα ο Λιγναδης? Σοβαρα τωρα? Θα υπηρχε οποιοσδηποτε να βαλει το κεφαλι του στον ντορβα και να "ενοχλησει" για να την σκαπουλαρει ενα καμμενο χαρτί? Για ποιο λογο? Συγνωμη αλλά εγω δεν το πιστευω.
Επι της ουσιας της αποφασης και της αναστολης, δεν θα πω τιποτα, γιατι δεν εχει κανενα νοημα. Ο καθενας θα εξακολουθησει να λεει τα δικα του. Εχω αποψη, αλλά κατα καιρους όποτε την λεω σε αυτα τα ζητηματα, δεχομαι βροχη ανοησιών ως απαντησεις και σημερα δεν εχω καμια διαθεση να αντιπαρατεθω σε κατι τετοιο. Συνεχιστε.
Εγω παλι θελω να μαθω τι προβλεπει ο νομος σε τετοιες υποθεσεις....επισης θελω να μαθω γιατι 2 δικαστες ερμηνευσαν τον νομο οτι πρεπει να παει φυλακη ο Λιγναδης και μια δικαστης ειπε οτι πρεπει να μεινει ελευθερος.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.847
Like
28.190
Πόντοι
5.506
αρα κανα δυο μονο δεν πιστευουν οτι επεσε πολιτικο τηλεφωνημα να βγει ο βιαστης....ευχαριστω
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Εγω παλι θελω να μαθω τι προβλεπει ο νομος σε τετοιες υποθεσεις....επισης θελω να μαθω γιατι 2 δικαστες ερμηνευσαν τον νομο οτι πρεπει να παει φυλακη ο Λιγναδης και μια δικαστης ειπε οτι πρεπει να μεινει ελευθερος.
7 ειναι τα μελη του δικαστηριου. Οχι 3.
Ειναι 4 ενορκοι και 3 δικαστες.
Η αποφαση της αναστολης ειναι 4-3, κατα πλειοψηφια.
Δεν γνωριζω ποσοι ενορκοι και ποσοι δικαστες ψηφισαν υπερ της αναστολης και ποσοι κατα.
Επισης η καταδικη για τους δυο βιασμους ειναι 5-2 και 4-3.
Και παλι δεν γνωριζω επακριβως ποιος ψηφισε τι.
Ξερω μονο οτι η Προεδρος του δικαστηριου ηταν αθωωτικη.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
αρα ξερουμε οτι η μενδωνη σφυριξε στην προεδρο να αφησουν τον κολλητο της ανωμαλο
Κατι τετοιο εννοουσα οταν ελεγα οτι δεν θα κανω κανενα σχολιο, επειδη βαριεμαι την βροχη ανοησιων. Παω βολτα, γεια σας
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.742
Like
24.572
Πόντοι
6.256
7 ειναι τα μελη του δικαστηριου. Οχι 3.
Ειναι 4 ενορκοι και 3 δικαστες.
Η αποφαση της αναστολης ειναι 4-3, κατα πλειοψηφια.
Δεν γνωριζω ποσοι ενορκοι και ποσοι δικαστες ψηφισαν υπερ της αναστολης και ποσοι κατα.
Επισης η καταδικη για τους δυο βιασμους ειναι 5-2 και 4-3.
Και παλι δεν γνωριζω επακριβως ποιος ψηφισε τι.
Ξερω μονο οτι η Προεδρος του δικαστηριου ηταν αθωωτικη.
Δεν πειραζει ξερω εγω ....τους ενορκους χεσμενους τους εχω.Εγω μιλαω για τους δικαστες....

Έχει αξία πάντως να αναφερθεί πως οι αποφάσεις που έλαβε το δικαστήριο για την ενοχή και τα ελαφρυντικά ελήφθησαν κατά πλειοψηφία. Μειοψήφησαν τρεις και συγκεκριμένα η πρόεδρος του δικαστηρίου, ένορκος και μία σύνεδρος. Μάλιστα, η πρόεδρος του δικαστηρίου είχε ψηφίσει υπέρ της αθώωσης του Δημήτρη Λιγνάδη και για τις τέσσερις υποθέσεις βιασμών για τις οποίες δικάστηκε.

Ακόμη, η πρόεδρος είχε ταχθεί με την ψήφο της και υπέρ της αναγνώρισης των δύο ελαφρυντικών που ζήτησε ο κατηγορούμενος.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.847
Like
28.190
Πόντοι
5.506
Δεν πειραζει ξερω εγω ....τους ενορκους χεσμενους τους εχω.Εγω μιλαω για τους δικαστες....

Έχει αξία πάντως να αναφερθεί πως οι αποφάσεις που έλαβε το δικαστήριο για την ενοχή και τα ελαφρυντικά ελήφθησαν κατά πλειοψηφία. Μειοψήφησαν τρεις και συγκεκριμένα η πρόεδρος του δικαστηρίου, ένορκος και μία σύνεδρος. Μάλιστα, η πρόεδρος του δικαστηρίου είχε ψηφίσει υπέρ της αθώωσης του Δημήτρη Λιγνάδη και για τις τέσσερις υποθέσεις βιασμών για τις οποίες δικάστηκε.

Ακόμη, η πρόεδρος είχε ταχθεί με την ψήφο της και υπέρ της αναγνώρισης των δύο ελαφρυντικών που ζήτησε ο κατηγορούμενος.
θα της ειχς γαμησει το παιδι ο λιγναδης ...δεν εξηγηται αλλοιως τοση συμπαθεια αφου δεν επεσε πολιτικο τηλεφωνο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom