Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (6 μέλη και 12 επισκέπτες)

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.646
Like
17.783
Πόντοι
3.656
1180 ευρώ Πειραιάς-Ρόδο 3κληνη καμπίνα και 1 όχημα.

14,5 -17,5ώρες ταξίδι.


τι θες να πεις ; δεν είναι προσιτές 20μερες διακοπές σε ξενοδοχείο στη ρόδο για μέση ελληνική οικογένεια εργαζόμενων ;
συριζαυγίτης είσαι ; ή ψέκι ;
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.606
Κριτικές
3
Like
11.166
Πόντοι
3.936
Δημοσκόπηση Alco: Πρόωρες εκλογές βλέπουν οι πολίτες
Την ώρα που ο Κυριάκος Μητσοτάκης επιμένει να συντηρεί το αφήγημα για εκλογές στη συμπλήρωση της τετραετίας, ο κόσμος φαίνεται να τις περιμένει το επόμενο διάστημα.


Εκλογές το αργότερο έως τον Οκτώβριο βλέπουν οι Έλληνες, σύμφωνα με τη δημοσκόπηση της Alco για λογαριασμό του OPEN. Tο 56% των ερωτηθέντων εκτιμά ότι οι εκλογές θα γίνουν τον Σεπτέμβριο/ Οκτώβριο, το 18% το 2023 και το 26% δεν ξέρω / δεν απαντώ.

Aναφορικά με την διαφορά των δύο κομμάτων δείχνει τη Νέα Δημοκρατία να προηγείται του ΣΥΡΙΖΑ. Το κυβερνών κόμμα έχει προβάδισμα 8,5 ποσοστιαίων μονάδων έναντι της αξιωματικής αντιπολίτευσης.





Στην πρόθεση ψήφου επί των έγκυρων, η Νέα Δημοκρατία συγκεντρώνει 30,2% και ο ΣΥΡΙΖΑ 21,7%. Ακολουθούν το ΠΑΣΟΚ/ΚΙΝΑΛ με 12,4%, το ΚΚΕ με 5,2%, η Ελληνική Λύση με 5% και το ΜέΡΑ25 με 3%.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

τι θες να πεις ; δεν είναι προσιτές 20μερες διακοπές σε ξενοδοχείο στη ρόδο για μέση ελληνική οικογένεια εργαζόμενων ;
συριζαυγίτης είσαι ; ή ψέκι ;
97 ευρώ για 17 ώρες ταξίδι κατάστρωμα. Αυτό θέλω να πω. Κατά τα άλλα η παραλιακή και η Αττική οδό γεμάτη
 

antony777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2012
Μηνύματα
703
Κριτικές
1
Like
1.338
Πόντοι
206
Κράτη όπως η Ελλάδα αντί να έχουν γεμίσει από αξιόλογους ανθρώπους με φιλοδοξίες, έχουν γεμίσει από καταφερτζήδες που προσπαθούν να βγάλουν με κόλπα και κουτοπονηριές την ημέρα τους ή να μπουν σε κανένα δημοτικό συμβούλιο μήπως και τους πετάξουν κανένα ψιχουλάκι. Πάντως ο Πούτιν είπε ότι οι κυρώσεις δεν έκαναν τίποτα στην Ρωσία, ότι έγιναν μπούμερανγκ, ότι ο πληθωρισμός και η ακρίβεια στην Ευρώπη θα είναι τρομερά και ότι αυτό θα έχει ως συνέπεια να αλλάξουν ακόμα και οι ελίτ της Ευρώπης και ποιος ξέρει μήπως οι Ρώσοι έχουν βάλει στο μάτι ακόμα και την διάλυση της Ευρώπης. Ήδη από την κυβέρνηση Τζόνσον στην Βρετανία έχουν παραιτηθεί οχτώ υπουργοί εξαιτίας της δυσφορίας των Άγγλων για την ακρίβεια των προϊόντων στα ράφια και τον Σολτς στην Γερμανία τον γιουχάρανε εκατοντάδες χιλιάδες Γερμανοί για την στάση του απέναντι στον πόλεμο που γίνεται. Οι Γερμανοί αυτόν τον χειμώνα ζεστό νερό θα έχουν μόνο λίγες ώρες την ημέρα για να πλένονται και φυσικό αέριο με δελτίο, η Ευρώπη μπορεί να διαλυθεί, αλλά ο μέσος κουτοπόνηρος Ελληνάρας δεν νοιάζεται καν για το τι συμβαίνει πέρα από την πόρτα του δηλαδή σκέφτεται μόνο πως θα του πετάξουν κανένα ψιχουλάκι για να την βγάλει καθαρή αφού γλύψει ένα σωρό κ...λους. Βαγγελίστρα μου!
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Ρε τυπάρα μου, δεν ισχυει αυτο.
Γνωστος μου φευγει τωρα απο τη ΔΕΗ με 35 χρονια υπηρεσια και ο μισθος του δεν ειναι ούτε 2 χιλιαρικα
Φανταζομαι θα σ πε ο γνωστος σου πως οι υπαλληλοι της ΔΕΗ δεν πληρωνουν ηλεκτρικο ρευμα στο σπιτι τους;

Δεν ξερω εαν ειναι υπολογίσιμο για σενα αυτο ή εαν στ αρχιδια σου…

Συγνωμη κ ολας π σ χαλάω τ ονειρο
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.677
Like
14.088
Πόντοι
3.656
Νομιζεις αυτες που γαμιοντουσαν για ενα ζευγαρι πριν πεσει η ΕΣΣΔ ηταν ανθρωποι? Οταν λες οτι πουλας την ψυχη σου να μιλας για τον εαυτο σου... Και δεν καταλαβαινω γιατι αυτοι που βαζουν δηλωσεις του ιδιου του τσιπρα (να λεει μαλακιες) τις οποιες προβαλει η ομαδα αληθειας ειναι "υπαλληλοι των ο,60" ενω ολοι οι αριστεροι ειναι ιδεολογοι με τα λεφτα του πετεσετη και καλογριτσα...

Αγαπητε ζουμε σε μια χωρα που ο "κομμουνιστης κουτσουμπας" ζει με την επιχορηγηση του αστικου κρατους που υποτιθεται οτι πολεμαει χωρις να εχει δουλεψει μια ωρα στην ζωη του...

Στο Μπου ζουμε σκηνικα ακομα πιο τρεγελαφικα... ο μιχαλακης με το αβαταρ του κωστα πλευρη βριζει επι 5 μηνες την ΝΔ χωρις να λεει κατι για τους εαμοβουλγαρους του ΣΥΡΙΖΑ και ουτε αυτοι να το λενε "φασιστα"...... ...και συμφωνω και καποιοι ειναι εδω μονο για να βριζουν .... την ΝΔ για το τουρκατζιαν οταν εδωσε ο Ερντογαν γραμμη να ψηφιστουν και προδοσαν την ΝΔ......
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Και στα δικα σου, τυπε
Τύπε για αρχή αν μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι το 0,60 στην πραγματικότητα είναι 0,06...μου φαίνεται πιο λογικό...0,60 εγω δε θα τα έδινα για τις βλακείες που γράφετε τα τρολλ...

Μην τρέφεις αυταπάτες....όλα τα κομματόσκυλα τρολ το ίδιο είστε είτε της αριστεράς είτε της δεξιάς. Και κάνετε και μπαμ από χιλιόμετρα. Καλώς το έβαλες το ''υπάλληλοι'' σε "" διότι προφανώς δεν υπάρχει κάποια σύμβαση εργασίας...καλά τα είπα..μαύρες σακούλες της ζίμενς..αλλιώς τι θα έγραφαν στην σύμβαση? ''υπάλληλος προπαγάνδας''? :confused:

Και πες μας ρε μαν...τι σε έχει φάει με τον κουτσουμπα και το κκε και μας τα έχεις κάνει μπαούλα με δαύτους? Έχει πέσει γραμμή ότι είναι εχθρός της εβδομάδας? Ενώ ας πούμε οι κόπροι της ΝΔ έχουν δουλέψει στη ζωή τ ους...δεν είναι όλοι απο τζάκια? Γιατι δεν μας λες τι δουλειές έχει κάνει ο Κικίλιας εκτός από γκόμενος της μπαλατσινού? :confused:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.430
Πόντοι
6.256
Τύπε για αρχή αν μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι το 0,60 στην πραγματικότητα είναι 0,06...μου φαίνεται πιο λογικό...0,60 εγω δε θα τα έδινα για τις βλακείες που γράφετε τα τρολλ...

Μην τρέφεις αυταπάτες....όλα τα κομματόσκυλα τρολ το ίδιο είστε είτε της αριστεράς είτε της δεξιάς. Και κάνετε και μπαμ από χιλιόμετρα. Καλώς το έβαλες το ''υπάλληλοι'' σε "" διότι προφανώς δεν υπάρχει κάποια σύμβαση εργασίας...καλά τα είπα..μαύρες σακούλες της ζίμενς..αλλιώς τι θα έγραφαν στην σύμβαση? ''υπάλληλος προπαγάνδας''? :confused:

Και πες μας ρε μαν...τι σε έχει φάει με τον κουτσουμπα και το κκε και μας τα έχεις κάνει μπαούλα με δαύτους? Έχει πέσει γραμμή ότι είναι εχθρός της εβδομάδας? Ενώ ας πούμε οι κόπροι της ΝΔ έχουν δουλέψει στη ζωή τ ους...δεν είναι όλοι απο τζάκια? Γιατι δεν μας λες τι δουλειές έχει κάνει ο Κικίλιας εκτός από γκόμενος της μπαλατσινού? :confused:
Τι ρωτας τον κλωνο, τζαμπα κόπος
 

ΒΛΑΣΣΗΣ13

Μέγας
Εγγρ.
19 Μαΐ 2015
Μηνύματα
4.170
Κριτικές
33
Like
5.397
Πόντοι
4.096
Δεν έχουμε να πούμε κάτι . Μην απευθυνθείς σε εμένα ξανά. Έχω διαβάσει άπειρα posts από άτομα του συναφιού σου.
ΤΙΜΗΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΕΣ ΤΟΥ ΕΝΦΙΑ .

Κατά λέξη έχω διαβάσει posts

"τόσα χρόνια είχατε όλοι σπιτάρες και εξοχικάρες και δεν πληρώνατε τίποτε , ΓΙΑΥΤΟ ΕΦΤΑΣΕ Η ΧΩΡΑ ΕΔΩ" .

Το ότι μπορεί να κάνει καθηγητής ιδιαίτερα 10 ώρες την ημέρα, το λαμβάνω ως καλαμπούρι .
Αν θέλει για μετακινήσεις από μάθημα σε μάθημα 20 λεπτά μιλάς για 13.5 ώρες εργασίας με μαθητές σχολείου !!!!!!!!!
Κατ αρχην ΕΣΥ απευθυνθηκες σε μενα
Κατα δευτερον γιατι εισαι κατα του ΕΝΦΙΑ?
Τριτον εγω ειμαι 50+ και με τις μετακινησεις μου δαπανω ακριβως τοσο, 13 ωρες καθημερινα για να εργαστω,οποτε νο προμπλεμ
Τελος, σ αρεσει η οχι ειναι ΚΑΙ αυτο ενας λογος για την καταντια της χωρας, κι επειδη μαλλον δεν σ αρεσει κοιτα να το συνηθισεις :hi:
 

ΒΛΑΣΣΗΣ13

Μέγας
Εγγρ.
19 Μαΐ 2015
Μηνύματα
4.170
Κριτικές
33
Like
5.397
Πόντοι
4.096
Άσε μας ρε φίλε που θα ήταν με άλλον χ2. Τις αναλύσεις της πούτσας να τις κάνεις με το παρεάκι σου.

Ο Κούλης και τα "αγόρια" του αποδείχτηκαν εντελώς άχρηστοι σε όλους τους τομείς: ανάπτυξη, οικονομία, εξωτερική και εσωτερική πολιτική, ασφάλεια, υγεία, κ.λπ. Και ναι, για την ακρίβεια φταίει ΚΑΙ ο Κούλης. Η ακρίβεια ξεκίνησε τουλάχιστον ένα χρόνο πριν, πολύ πριν τον πόλεμο δηλαδή. Εξαιτίας λανθασμένων πολιτικών επιλογών στην ενέργεια, στη διαχείριση του ιού, και πολλών άλλων..

Να δούμε τι θα παραδώσει στο τέλος της θητείας του στην επόμενη κυβέρνηση, όποτε θα είναι αυτή. Σε 1, σε 4 σε 14 χρόνια. Ελπίζω το συντομότερο γιατί δε θα αφήσουν τίποτα όρθιο.

Προς το παρόν η κληρονομιά του είναι τίποτα και ένα τεράστιο ΧΡΕΟΣ.

Το μόνο που ξέρουν να κάνουν καλά είναι λόγια και φωτογραφίες. Ένα καλοστημένο σκηνικό που φυσικά προβάλεται με κάθε μέσο (κανάλια, εφημερίδες, ραδιόφωνα, ΜΚΔ) από τα πραγματικά αφεντικά της χώρας.
Στις αναλυσεις της πουτσας ως "πιπα" αλλος ειναι ειδικος
Ειναι προφανες οτι δεν αντιλαμβανεσαι το πολιτικο γιγνεσθαι παγκοσμιως,οποτε γιατι να το αντιλαμβανεσαι τοποικα?
Η ελπιδα,συντροφε,πεθαινει τελευταια,οποτε συνεχισε να εελπιζεις
Παντως ο Κουλης ,δεν εκλεισε τραπεζες,δεν ανοιξε τα συνορα να μπαινουν να λιαζονται,αναπτυξη προφανως και εφερε, την ασφαλεια τη βελτιωσε ,και θα συμφωνησω στην Υγεια δεν εκανε τιποτα σχεδον
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τυπε πως τελειώνει ο Κούλης την αριστερά;
Με τους πασοκοσημιτικους, ποταμισιους κ κομμουνιστές που έχει μαζέψει η Πειραιώς ;
Ξέχασα τους λοατκι..
:confused: :confused: :confused:
Ακριβως ετσι τυπε,ακριβως ετσι
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Άντε κάνε το εμβόλιο ρε ψέκα μη γίνεις κοπριά για τα μαρούλια σαν το γλάσκο.
Τυπε εαν υποψιαστώ πως καθε φορα π μ κοτσαρεις αυτο το μνμ,το γραφεις ξανα και ξανα…θα πεθανω…
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.430
Πόντοι
6.256

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.165
Κριτικές
2
Like
9.081
Πόντοι
2.456

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.430
Πόντοι
6.256
Τυπε ο κουλης έχει αντιστασιακό παρελθόν..
σε ηλικία 6 μηνών ήταν πολιτικός εξόριστος..
:confused: :confused: :confused:
Να λεει καλα ο κουλης που η χουντα τους εδωσε διαβατηρια να φυγουν,
Η λογικη λεει οτι θα πρεπε να τους ειχε ξεπαστρεψει
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.165
Κριτικές
2
Like
9.081
Πόντοι
2.456
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
marrugtrhanooytsdii000.jpg
Μπα!Δεν εχει κότες ρε κλεφτοκοτά σημερις;
 

Xrononaytis1979

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2019
Μηνύματα
181
Like
111
Πόντοι
1
Γιορταζει ο Κυριακος σημερα και ο Μητσοτακης .... χρονια του πολλα ... :) , δεν ξερω το παιζει χαζος δεν ειναι ....
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Φανταζομαι θα σ πε ο γνωστος σου πως οι υπαλληλοι της ΔΕΗ δεν πληρωνουν ηλεκτρικο ρευμα στο σπιτι τους;

Καταργήθηκαν αυτά τα προνόμια από τότε που κυβέρνησε ο λαοπρόβλητος ηγέτης! :confused:


Screenshot_18.jpg
 

locoenelcoco

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2018
Μηνύματα
351
Like
621
Πόντοι
81
Συγνωμη τύπε, αλλά το κειμενο σου δεν διαβαζεται, γραψε σαν ανθρωπος και θα το διαβασω. Βαζε και καμια τελεία πού και πού
αφου εισαι μπετοστοκος ρε τυπακο , που παριστανει τον δεξιο δικηγορο :confused::confused::confused:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Καταργήθηκαν αυτά τα προνόμια από τότε που κυβέρνησε ο λαοπρόβλητος ηγέτης! :confused:


Screenshot_18.jpg
Επιτελους…Ηξερα εναν Δεητζη που δυο φορες τον χρονο παντρευόταν και χώριζε και αντι για βαλίτσες μετέφερε τον λογαριασμο ρευματος :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom