Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (10 μέλη και 12 επισκέπτες)

ioannisdebu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.657
Κριτικές
1
Like
3.561
Πόντοι
456
Φίλε την αντιπολίτευση και την κοινή γνώμη ΠΟΤΕ, ΠΑΝΤΟΥ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ EVER δεν τα αγνοούν οι κυβερνήσεις...
Όλα τα άλλα είναι ίσα για να λέμε...
ενταξει φιλε προφανως εσυ θελεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα αλλα δεν θα ερθω προς θεου σε αντιπαραθεση μαζι σου. γνωμη μου και γνωμη σου .Για μενα ειναι ξεφτυλας μεγας γιατι τα δινει στο καθε ρεμαλι και φοροφυγα και σε πολλους δεν δινει ουτε για βενζινη ουτε για το ρευμα. Γιατι οπως εγραψε ο φιλος παραπανω οποιος εχει 1000 ευρω παραπανω απο τα ορια που βαλανε οι αρχιδηδες δεν εχει προβλημα απο την ακριβεια.Ελληνες η μαλλον πολιτες 2 ταχυτητων ! ωραια δημοκρατια !
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.375
Like
72.684
Πόντοι
12.756
Συμβαίνει και στην φορολόγηση εισαγωμενων προιόντων και σε πολλά, δεν μου κάνει εντύπωση...
ΜΟΛΟΝΟΤΙ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΑ.
Και συμβαίνει και εκτός ελλάδος...
εννοειται οτι συμβαινει και σε άλλα προιοντα , οπου υπαρχει ειδικος φόρος η δασμός που πεφτει πανω στο προιον ..
Εσυ το βρισκεις λογικο ? να πληρωνει κάποιος φόρο στον φόρο ??
Και ''συμβαινουν αλλου '' μου ειναι αδιαφορο, γιατι και καλα συμβαινουν αλλου αλλα στ αρχιδια μας , μονο αυτα που ειναι σκατα εδω και συμβαινουν και αλλου λενε μαγκες και σε αυτες τις Χ χωρες συμβαινει , ΣΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΜΟΥ , οπου θελουμε και μας βολευει συμβαινει και αλλου, και οτι δεν μας συμφερει αααα εδω ειναι Ελλαδα δεν μπορει να εφαρμοστει , ρε αντε να πανε να γαμηθουν..

Με τα σκατα σε συγκρίνουν αυτο να καταλαβεις , οχι με το σωστο , γιατι βολευει η συγκριση με τα σκατα
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
εννοειται οτι συμβαινει και σε άλλα προιοντα , οπου υπαρχει ειδικος φόρος η δασμός που πεφτει πανω στο προιον ..
Εσυ το βρισκεις λογικο ? να πληρωνει κάποιος φόρο στον φόρο ??
Και ''συμβαινουν αλλου '' μου ειναι αδιαφορο, γιατι και καλα συμβαινουν αλλου αλλα στ αρχιδια μας , μονο αυτα που ειναι σκατα εδω και συμβαινουν και αλλου λενε μαγκες και σε αυτες τις Χ χωρες συμβαινει , ΣΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΜΟΥ , οπου θελουμε και μας βολευει συμβαινει και αλλου, και οτι δεν μας συμφερει αααα εδω ειναι Ελλαδα δεν μπορει να εφαρμοστει , ρε αντε να πανε να γαμηθουν..

Με τα σκατα σε συγκρίνουν αυτο να καταλαβεις , οχι με το σωστο , γιατι βολευει η συγκριση με τα σκατα
Το συμβαίνει κι αλλού πάει στο γεγονός ότι "εισπρακτικές" πολιτικές είναι πάγια τακτική των κυβερνήσεων, ακόμα και σοβαρών...
Το ότι δεν το θέλω - εννοείται - δε σημαίνει ότι μπορώ να το αποφύγω. Στη συγκεκριμένη περίπτωση εικάζω ότι ικανό μέρος των διάφορων επιδοτήσεων, κορωνοιός, επιχειρήσεις, βενζίνες, ηλεκτρικό κλπ, προέρχονται (και) από εκεί.
Τα λεφτα δε γεννιούνται από το τίποτα. Δυστυχώς
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.375
Like
72.684
Πόντοι
12.756
Το συμβαίνει κι αλλού πάει στο γεγονός ότι "εισπρακτικές" πολιτικές είναι πάγια τακτική των κυβερνήσεων, ακόμα και σοβαρών...
Το ότι δεν το θέλω - εννοείται - δε σημαίνει ότι μπορώ να το αποφύγω. Στη συγκεκριμένη περίπτωση εικάζω ότι ικανό μέρος των διάφορων επιδοτήσεων, κορωνοιός, επιχειρήσεις, βενζίνες, ηλεκτρικό κλπ, προέρχονται (και) από εκεί.
Τα λεφτα δε γεννιούνται από το τίποτα. Δυστυχώς
η κοτα το αυγο η το αυγο την κοτα δηλαδη
Αν δεν ειχε φόρο η βενζινη η χαμηλότερο φόρο δεν θα εδινες επιδομα .
Εννοειται απο τους φόρους ειναι ολα αυτα που δινουν , λεφτα μας ειναι , τι νομιζες οτι μας πληρωνουν οι πολιτικοι απο δικά τους ?
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
ενταξει φιλε προφανως εσυ θελεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα αλλα δεν θα ερθω προς θεου σε αντιπαραθεση μαζι σου. γνωμη μου και γνωμη σου .Για μενα ειναι ξεφτυλας μεγας γιατι τα δινει στο καθε ρεμαλι και φοροφυγα και σε πολλους δεν δινει ουτε για βενζινη ουτε για το ρευμα. Γιατι οπως εγραψε ο φιλος παραπανω οποιος εχει 1000 ευρω παραπανω απο τα ορια που βαλανε οι αρχιδηδες δεν εχει προβλημα απο την ακριβεια.Ελληνες η μαλλον πολιτες 2 ταχυτητων ! ωραια δημοκρατια !
Ξαναλέω...
Όχι 30000. Που, 40000?
Ή 45000?
Όπως και να έχει κάπου θα μπει όριο, κάποιοι θα φωνάζουν...
 

ioannisdebu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.657
Κριτικές
1
Like
3.561
Πόντοι
456
Ξαναλέω...
Όχι 30000. Που, 40000?
Ή 45000?
Όπως και να έχει κάπου θα μπει όριο, κάποιοι θα φωνάζουν...
να μην υπαρχει οριο ρε φιλε ! γιατι να βαλουν οριο δηλαδη? οσοι εχουν μεγαλο εισοδημα δηλαδη ειναι μπασταρδοι η παιδια αλλου Θεου η για αυτους δεν ακριβαίνει η βενζινη ?
ημαρτον πια !
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.375
Like
72.684
Πόντοι
12.756
Ξαναλέω...
Όχι 30000. Που, 40000?
Ή 45000?
Όπως και να έχει κάπου θα μπει όριο, κάποιοι θα φωνάζουν...
Αμα πες για παραδειγμα ηταν αναποδα στην Ελλαδα οι πανω απο 30Κ ηταν οι περισσότεροι και λιγοτεροι αυτοι κατω απο 30Κ να δεις που για να παρεις το επιδομα θα ειχαν κριτηριο οτι θα το παρουν μονο αυτοι που εχουν πανω απο 30Κ , αυτη ειναι η αλητεία ..
Σου λεει να δωσουμε στους πολλους "και καλα" εχει ευαισθησιες η κυβερνηση , αν ηταν αναποδα θα σου ελεγαν - Κατω απο 30Κ ;;; ψοφα φιλαρακο μας , εισαι μειοψηφία
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.096
Κριτικές
123
Like
51.041
Πόντοι
27.261
ενταξει φιλε προφανως εσυ θελεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα αλλα δεν θα ερθω προς θεου σε αντιπαραθεση μαζι σου. γνωμη μου και γνωμη σου .Για μενα ειναι ξεφτυλας μεγας γιατι τα δινει στο καθε ρεμαλι και φοροφυγα και σε πολλους δεν δινει ουτε για βενζινη ουτε για το ρευμα. Γιατι οπως εγραψε ο φιλος παραπανω οποιος εχει 1000 ευρω παραπανω απο τα ορια που βαλανε οι αρχιδηδες δεν εχει προβλημα απο την ακριβεια.Ελληνες η μαλλον πολιτες 2 ταχυτητων ! ωραια δημοκρατια !
το ιδιο δεν εγινε και με το 50αρικο στους χαμηλομισθους υποτιθεται?
εγω τωρα με τα 700 καθαρα, ειμαι πιο χαμηλομισθος απο τον προηγουμενο (που εφτασε τα 713 καθαρα τωρα) :confused:
 

ioannisdebu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.657
Κριτικές
1
Like
3.561
Πόντοι
456
το ιδιο δεν εγινε και με το 50αρικο στους χαμηλομισθους υποτιθεται?
εγω τωρα με τα 700 καθαρα, ειμαι πιο χαμηλομισθος απο τον προηγουμενο (που εφτασε τα 713 καθαρα τωρα) :confused:
ακριβ΄ώς !
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
να μην υπαρχει οριο ρε φιλε ! γιατι να βαλουν οριο δηλαδη? οσοι εχουν μεγαλο εισοδημα δηλαδη ειναι μπασταρδοι η παιδια αλλου Θεου η για αυτους δεν ακριβαίνει η βενζινη ?
ημαρτον πια !
Γιατι τα λεφτά προς διάθεση ειναι περιορισμένα...
Τι δεν καταλαβαίνεις?
Αν εγώ βγάζω 100.000 το χρόνο, είτε ειναι 1,60 η βενζίνη είτε 2,50 στ'αρχίδια μου...
Οπότε μήπως να βοηθηθουν καλύτερα όσοι έχουν πραγματικη ανάγκη;
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.096
Κριτικές
123
Like
51.041
Πόντοι
27.261
οπως και να'χει εχουν κανει ετσι το συστημα τοσα χρονια, ωστε να αναγκαζεσαι να δουλευεις μπλακμαρκετ και να κανεις φοροδιαφυγη, γιατι απλα δε βγαινει αλλιως.
και ιδιως τωρα με την τοση ακριβεια απο παντου.
5 πραγματα στο σουπερ και δινεις 20ευρο :confused:
με αυτον τον τροπο σε εχουν απο κατω συνεχεια και ανα πασα στιγμη, μπορουν να σε τσακωσουν και να εχουν και δικιο... υποτιθεται.
τα καργιολια.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
Αμα πες για παραδειγμα ηταν αναποδα στην Ελλαδα οι πανω απο 30Κ ηταν οι περισσότεροι και λιγοτεροι αυτοι κατω απο 30Κ να δεις που για να παρεις το επιδομα θα ειχαν κριτηριο οτι θα το παρουν μονο αυτοι που εχουν πανω απο 30Κ , αυτη ειναι η αλητεία ..
Σου λεει να δωσουμε στους πολλους "και καλα" εχει ευαισθησιες η κυβερνηση , αν ηταν αναποδα θα σου ελεγαν - Κατω απο 30Κ ;;; ψοφα φιλαρακο μας , εισαι μειοψηφία
Εντάξει τώρα, αυτό είναι εικασία...και μάλλον άκυρη
 

ioannisdebu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.657
Κριτικές
1
Like
3.561
Πόντοι
456
Γιατι τα λεφτά προς διάθεση ειναι περιορισμένα...
Τι δεν καταλαβαίνεις?
Αν εγώ βγάζω 100.000 το χρόνο, είτε ειναι 1,60 η βενζίνη είτε 2,50 στ'αρχίδια μου...
Οπότε μήπως να βοηθηθουν καλύτερα όσοι έχουν πραγματικη ανάγκη;
ποιοι ειναι αυτοι που εχουν αναγκη ? Οι Αλβανοι και οι αλλοι που εχουν ολοι μαυρα εσοδα αρα χαμηλα εισοδηματα στην εφορια? τελος παντων ! δεν με πειθεις ! εσυ ψηφισε τον Κουλη και με τις υγειες σου εγω παντως θα τον μαυρισω τον πουστη
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
οπως και να'χει εχουν κανει ετσι το συστημα τοσα χρονια, ωστε να αναγκαζεσαι να δουλευεις μπλακμαρκετ και να κανεις φοροδιαφυγη, γιατι απλα δε βγαινει αλλιως.
και ιδιως τωρα με την τοση ακριβεια απο παντου.
5 πραγματα στο σουπερ και δινεις 20ευρο :confused:
με αυτον τον τροπο σε εχουν απο κατω συνεχεια και ανα πασα στιγμη, μπορουν να σε τσακωσουν και να εχουν και δικιο... υποτιθεται.
τα καργιολια.
Η πρωτη παραγραφος δυστυχώς ισχυει σε μεγαλο βαθμό...
Πάντως έχει αρχισει να μειωνεται η φορολογια με κυριακο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ποιοι ειναι αυτοι που εχουν αναγκη ? Οι Αλβανοι και οι αλλοι που εχουν ολοι μαυρα εσοδα αρα χαμηλα εισοδηματα στην εφορια? τελος παντων ! δεν με πειθεις ! εσυ ψηφισε τον Κουλη και με τις υγειες σου εγω παντως θα τον μαυρισω τον πουστη
Εσυ τι θα ψηφισεις δλδ?
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.375
Like
72.684
Πόντοι
12.756
Γιατι τα λεφτά προς διάθεση ειναι περιορισμένα...
Τι δεν καταλαβαίνεις?
Αν εγώ βγάζω 100.000 το χρόνο, είτε ειναι 1,60 η βενζίνη είτε 2,50 στ'αρχίδια μου...
Οπότε μήπως να βοηθηθουν καλύτερα όσοι έχουν πραγματικη ανάγκη;
α μπα; εσυ στ αρχιδια σου , εμεις καθόλου στ αρχιδια μας ..
Ξερεις γιατι καποιοι βγαζουν 100Κ και γενικα πανω απο καποιο ποσο , ακριβως γιατι δεν τα γραφουν στ αρχιδια τους
Θα μπαινανε δημόσιο και στ αρχιδια τους ολα
 

ioannisdebu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.657
Κριτικές
1
Like
3.561
Πόντοι
456
οπως και να'χει εχουν κανει ετσι το συστημα τοσα χρονια, ωστε να αναγκαζεσαι να δουλευεις μπλακμαρκετ και να κανεις φοροδιαφυγη, γιατι απλα δε βγαινει αλλιως.
και ιδιως τωρα με την τοση ακριβεια απο παντου.
5 πραγματα στο σουπερ και δινεις 20ευρο :confused:
με αυτον τον τροπο σε εχουν απο κατω συνεχεια και ανα πασα στιγμη, μπορουν να σε τσακωσουν και να εχουν και δικιο... υποτιθεται.
τα καργιολια.
φοροδιαφευγει οποιος μπορει αλλα βλεπεις πως ο Κουλης και η παρεα του επιβραβευουν οσουν φοροδιαφευγουν γιατι τους δινουν επιδοματα
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.096
Κριτικές
123
Like
51.041
Πόντοι
27.261
φοροδιαφευγει οποιος μπορει αλλα βλεπεις πως ο Κουλης και η παρεα του επιβραβευουν οσουν φοροδιαφευγουν γιατι τους δινουν επιδοματα
τυρακι ειναι.
ξερει τι κανει το βλακοκουλι.
αυτο το κολπο, παντα επιανε - παντα πιανει :eyebrows:
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.495
Κριτικές
8
Like
3.272
Πόντοι
786
τι δουλεια εχω να πληρωσω φπα για την αξία του φόρου γαμω τον θεο τους ;;;
ν. 2859/2000,
άρθρο 19 παρ. 4:
" 4.Στη φορολογητέα αξία περιλαμβάνονται:

α) ... β) οι κάθε είδους φόροι, τα δικαιώματα, οι εισφορές, τα τέλη υπέρ του δημοσίου ή τρίτων και τα τέλη χαρτοσήμου, με εξαίρεση το φόρο του παρόντος νόμου. ..."​
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.495
Κριτικές
8
Like
3.272
Πόντοι
786
Γιατι τα λεφτά προς διάθεση ειναι περιορισμένα...
Τι δεν καταλαβαίνεις?
Αν εγώ βγάζω 100.000 το χρόνο, είτε ειναι 1,60 η βενζίνη είτε 2,50 στ'αρχίδια μου...
Οπότε μήπως να βοηθηθουν καλύτερα όσοι έχουν πραγματικη ανάγκη;
δεν είναι ακριβώς έτσι,
γιατί μπορεί κι αυτός να κάνει πολλά χιλιόμετρα και η γυναίκα του επίσης,
και να έχει δάνειο και να σπουδάζει παιδιά κλπ
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
α μπα; εσυ στ αρχιδια σου , εμεις καθόλου στ αρχιδια μας ..
Ξερεις γιατι καποιοι βγαζουν 100Κ και γενικα πανω απο καποιο ποσο , ακριβως γιατι δεν τα γραφουν στ αρχιδια τους
Θα μπαινανε δημόσιο και στ αρχιδια τους ολα
Έλα ρε νίπλη, επειδή βγάζω πάνω από 100 σου λέω ότι όντως ειναι στ'αρχίδια (του όποιου).
Σιγα μην κλάψει για 40 ευρω επιπλέον βενζίνες το μήνα...
Άλλοι όμως τα έχουν ανάγκη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom