Νέα

Κέρατο και γάμος / σχέση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα HorusGR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 249
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Συμφωνώ και με τους δυο. Καλύτερα να περνάς καλά και να μην ψάχνεις και πολλά πολλά. Εξάλλου ότι και να κάνει κάποιος αν θέλει το έτερο ήμισυ να απατήσει θα το κάνει. Όποτε καλή καρδιά όμορφες στιγμές και υγεία
αυτα περι "ετερον ημισυ" ειναι λίγο μαλακίες για μένα αλλα ....περι ορέξεως.
 
Εγγρ.
15 Απρ 2020
Μηνύματα
304
Like
602
Πόντοι
81
με τα χρονια αρχίζεις και αναθεωρεις πολλες εννοιες γύρω απο πολλα πραγματα που κάποτε τα θεωρουσες νομο
Ναι τρόπος του λέγειν είναι τπ έτερο ήμισυ εννοώντας τον/τη σύντροφο που περνάς το μεγαλύτερο μέρος της καθημερινότητας σου αν είσαι σε μια σχεση
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
με τα χρονια αρχίζεις και αναθεωρεις πολλες εννοιες γύρω απο πολλα πραγματα που κάποτε τα θεωρουσες νομο
Βασικά αυτό που γίνεται είναι ένα σκληρό "Reality Check" που λέμε. Εκεί τα σκέφτεσαι όλα απο την άλλη τους μεριά.
Αν είσαι συνειδητοποιημένος φυσικά, γιατί αν κάποιος είναι βαθυά υπνοτησμένος...καλο του κέρατο
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Ναι τρόπος του λέγειν είναι τπ έτερο ήμισυ εννοώντας τον/τη σύντροφο που περνάς το μεγαλύτερο μέρος της καθημερινότητας σου αν είσαι σε μια σχεση
υπάρχουν καποιοι τρόποι για να μη σκέφτεσαι το κέρατο...πρωτον να μην εχεις πανω απο σενα τις γυναίκες,δευτερον να μπορεις να ζεις και μονος διχως αυτες δηλ να μη νιώθεις οτι χωρις γυναικα εισαι ανήμπορος να κανεις το οτιδήποτε η οτι θα καταστραφει η ζωη σου και η καθημερηνότητα σου,τριτον δεν ειναι δικια σου απλα ειναι η σειρα σου,σημερα ειναι με σενα αυριο μπορει με αλλον,οτι πουτσα εχεις εσυ εχουν και οι αλλοι....φυσικα ολα αυτα περι "ναι εσυ και κανεις αλλος" ,τα εχω ξεπεράσει εδω και χρόνια.(οσο και αν σου λεει σαγαπω και τετοιες πίπες).και επειδη εμεις οι αντρες ειμαστε περισσότερο συναισθηματικοι πρεπει να εχεις στην ακρη του μυαλου σου καθε ενδεχόμενο για να μη βρεθεις προ εκπληξεως.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Βασικά αυτό που γίνεται είναι ένα σκληρό "Reality Check" που λέμε. Εκεί τα σκέφτεσαι όλα απο την άλλη τους μεριά.
Αν είσαι συνειδητοποιημένος φυσικά, γιατί αν κάποιος είναι βαθυά υπνοτησμένος...καλο του κέρατο
το κέρατο μπορει να το φάει και ο ξύπνιος,το θεμα ειναι οτι ο βυθισμένος θα του πεσει περισσοτερο βαρυ
 
Εγγρ.
15 Απρ 2020
Μηνύματα
304
Like
602
Πόντοι
81
υπάρχουν καποιοι τρόποι για να μη σκέφτεσαι το κέρατο...πρωτον να μην εχεις πανω απο σενα τις γυναίκες,δευτερον να μπορεις να ζεις και μονος διχως αυτες δηλ να μη νιώθεις οτι χωρις γυναικα εισαι ανήμπορος να κανεις το οτιδήποτε η οτι θα καταστραφει η ζωη σου και η καθημερηνότητα σου,τριτον δεν ειναι δικια σου απλα ειναι η σειρα σου,σημερα ειναι με σενα αυριο μπορει με αλλον,οτι πουτσα εχεις εσυ εχουν και οι αλλοι....φυσικα ολα αυτα περι "ναι εσυ και κανεις αλλος" ,τα εχω ξεπεράσει εδω και χρόνια.(οσο και αν σου λεει σαγαπω και τετοιες πίπες).και επειδη εμεις οι αντρες ειμαστε περισσότερο συναισθηματικοι πρεπει να εχεις στην ακρη του μυαλου σου καθε ενδεχόμενο για να μη βρεθεις προ εκπληξεως.
Συμφωνώ. Ειδικά με τη φράση είναι η σειρά σου. Όντως έτυχε τώρα να το βρέχεις εσυ αλλά μπορεί να θέλει κ άλλους δεν είναι κακό προσωπική μου αποψη
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
υπάρχουν καποιοι τρόποι για να μη σκέφτεσαι το κέρατο...πρωτον να μην εχεις πανω απο σενα τις γυναίκες,δευτερον να μπορεις να ζεις και μονος διχως αυτες δηλ να μη νιώθεις οτι χωρις γυναικα εισαι ανήμπορος να κανεις το οτιδήποτε η οτι θα καταστραφει η ζωη σου και η καθημερηνότητα σου,τριτον δεν ειναι δικια σου απλα ειναι η σειρα σου,σημερα ειναι με σενα αυριο μπορει με αλλον,οτι πουτσα εχεις εσυ εχουν και οι αλλοι....φυσικα ολα αυτα περι "ναι εσυ και κανεις αλλος" ,τα εχω ξεπεράσει εδω και χρόνια.(οσο και αν σου λεει σαγαπω και τετοιες πίπες).και επειδη εμεις οι αντρες ειμαστε περισσότερο συναισθηματικοι πρεπει να εχεις στην ακρη του μυαλου σου καθε ενδεχόμενο για να μη βρεθεις προ εκπληξεως.
Πολύ ωραία τα έθεσες. Θα πώ αυτό που λέω πάντα...

SHE IS NOT YOURS, ITS JUST YOUR TURN :hi:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Συμφωνώ. Ειδικά με τη φράση είναι η σειρά σου. Όντως έτυχε τώρα να το βρέχεις εσυ αλλά μπορεί να θέλει κ άλλους δεν είναι κακό προσωπική μου αποψη
φυσιολογικο ειναι οχι απλα δεν ειναι κακο
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
εγω βεβαια δεν σου λεω οτι αν φαω κερατο απο καποια αυριο μεθαυριο δε θα με πειράξει..απλως πλεον ξέρω ορισμενες πραγματικότητες και δε θα μου ερθει ο ουρανος σφοντυλι
 
Εγγρ.
15 Απρ 2020
Μηνύματα
304
Like
602
Πόντοι
81
Ναι δεν λέω ότι θα είναι ιδανικό εκτός αν αρέσει σε κάποιον. Αλλά εντάξει δεν το θεωρώ κάτι τόσο τραγικό απλα συμβαίνει
 
Εγγρ.
6 Ιουλ 2020
Μηνύματα
164
Like
358
Πόντοι
21
Εγώ παίζει να είμαι από τους τυχερους 2 χρόνια σχέση 1,5 χρόνο μένουμε μαζί τελευταία μαλακια που τράβηξα ήταν πριν κάνω κάτι μαζί της κάθε μέρα κάνουμε σεξ και στην περιοδο τσιμπουκια και από κωλο και ειμαστε σε πολυ καλο δρόμο έχω να πω!
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
Εγώ παίζει να είμαι από τους τυχερους 2 χρόνια σχέση 1,5 χρόνο μένουμε μαζί τελευταία μαλακια που τράβηξα ήταν πριν κάνω κάτι μαζί της κάθε μέρα κάνουμε σεξ και στην περιοδο τσιμπουκια και από κωλο και ειμαστε σε πολυ καλο δρόμο έχω να πω!
Τα λέμε σε 2-3 χρόνια πάλι πόσο θα γαμιέστε και θα γουστάρει ο ένας τον άλλο.
 
Εγγρ.
6 Ιουλ 2020
Μηνύματα
164
Like
358
Πόντοι
21
Τα λέμε σε 2-3 χρόνια πάλι πόσο θα γαμιέστε και θα γουστάρει ο ένας τον άλλο.
Ισχύει φίλε σε 2-3 χρόνια δεν ξέρω καν αν θα είμαι με την ίδια η με άλλη γιατι ειμαι μικρός ακόμα
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.243
Like
34.789
Πόντοι
9.931
Εγώ παίζει να είμαι από τους τυχερους 2 χρόνια σχέση 1,5 χρόνο μένουμε μαζί τελευταία μαλακια που τράβηξα ήταν πριν κάνω κάτι μαζί της κάθε μέρα κάνουμε σεξ και στην περιοδο τσιμπουκια και από κωλο και ειμαστε σε πολυ καλο δρόμο έχω να πω!
Δυο χρονια σχέση εχεις ρε τυπε! Αυτο έλειπε να εχεις βαρεθεί απο τωρα! Τα λεμε σε καμια 5ετια τουλάχιστον. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην φυγει το ερωτικο πάθος κάποια στιγμη, τωρα θα γινει σε 2, 5, 10 χρονια δεν ξερω αλλα σίγουρα θα φυγει.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.159
Κριτικές
16
Like
1.782
Πόντοι
4.655
Το κέρατο είναι το αποτέλεσμα μίας μη-λειτουργικής σχέσης η΄ προσωπικής ανασφάλειας. Συνήθως είναι το δεύτερο που κάποιος/α το μπερδεύει με το πρώτο.

Στην πραγματικότητα, δυό άνθρωποι που ξερουν καλά τον εαυτό τους και τον σύντροφό τους, δεν έχουν ανάγκη επιβεβαίωσης από τρίτο πρόσωπο.

Π
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.073
Πόντοι
11.956
Δεν έχω κερατωσει ποτέ και είμαι κατά γενικώς. Στη σχέση που είμαι τώρα που είναι η πρώτη φορά που νιώθω έτσι για γυναίκα,δεν θα ήθελα ποτέ να της πω η να μου πει ψέματα. Ας συζητηθεί αν υπάρχει τέτοια πρόθεση και βλέπουμε. Αν με κερατωνε δεν θα την συγχωρούσα. Και με θλίψη βλεπω ότι όλο και πιο πολλές γυναίκες κερατωνουν πια σε όλες τις ηλικίες. Δεν γουστάρω τέτοια σχέση.
Της εκκλησίας είσαι φίλε ...άλλον έναν που είχα γνωρίσει πριν χρόνια τα ίδια έλεγε ...αλλά ήταν της εκκλησίας
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.073
Πόντοι
11.956
Το κέρατο είναι το αποτέλεσμα μίας μη-λειτουργικής σχέσης η΄ προσωπικής ανασφάλειας. Συνήθως είναι το δεύτερο που κάποιος/α το μπερδεύει με το πρώτο.

Στην πραγματικότητα, δυό άνθρωποι που ξερουν καλά τον εαυτό τους και τον σύντροφό τους, δεν έχουν ανάγκη επιβεβαίωσης από τρίτο πρόσωπο.

Π
Για να καυλωσουμε με καμμία άλλη πάμε ..όχι για κάποιον άλλον λόγο ούτε επιβεβαίωση ψάχνουμε ...απλά μας αρέσει να γαμαμε και άλλες
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.073
Πόντοι
11.956
Πριν χρόνια δεύτερη φορά αραβωνιασμενος...σε καλή ηλικία μουναρα η γκόμενα...και εγώ περπατημενος ποια...και ξαφνικά μετά από δύο χρόνια μου λέει έχω άλλον....για να μην λέω πολλά η απορία μου ήταν αφού είμασαν συνεχώς μαζί που πως έγινε ... περνάνε 8-9 μήνες ... τηλέφωνο... μπουρού...μπουρού κτλ...ποτέ συναντιομασταν ...μετά τις 12-12.30...οταν έφευγε αυτός έβρισκε ...εμένα ....το ίδιο έκανε και σε μένα φεύγα εγώ έβρισκε τον άλλων ....χαχαχαχα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom