Νέα

Καύσωνας!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geremy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 49K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.439
Κριτικές
62
Like
45.147
Πόντοι
9.297
@@ρια, μια ψιχάλα έριξε 5 λεπτά στο βορρά της Μεσσηνίας, ίσον τίποτα. Το ότι έχω μυαλό ημιπιτσιρικά δεν χωράει αμφισβήτηση:2funny: όμως δεν θυμάμαι τα παλιότερα χρόνια (με εξαίρεση λίγες φορές) να έχει παρατεταμένες ζέστες και απότομες βροχές μετά => που γαμάνε καλλιέργειες, καμμένα εδάφη κλπ
Αντί να φτιάξουν δεξαμενές και τα συναφή ώστε να συγκρατήσουν τα όμβρια ύδατα αγοράζουν αεροπλάνα για να πάρουμε την Πόλη και να μας πιπώνουν οι τουρκάλες, αφού δεν δίνουν κοκό οι ελλεηνίδες :confused:
To υπουργείο που αγοράζει αεροπλάνα για να πάρουμε την Πόλη κινείται ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ενώ το υπουργείο και οι φορείς που είναι αρμόδιοι για κατασκευή δεξαμενών απλώς...:cum::bigdick:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.439
Κριτικές
62
Like
45.147
Πόντοι
9.297
Υπερβολές πιστεύω. Φέτος δεν έκανε τραγική ζέστη, πέρα από λίγες μέρες τον Ιούλιο. Ήταν ένα κανονικό καλοκαίρι.
Όπου έπιασε το μελτεμι ,πραγματικά βοήθησε πολύ...όπου δεν έπιασε όμως ήταν σκατενια η κατάσταση .
 

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.500
Κριτικές
11
Like
4.958
Πόντοι
746
To υπουργείο που αγοράζει αεροπλάνα για να πάρουμε την Πόλη κινείται ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ
Και θα μπολιάσουμε τη μεμετοχώρα των 80+ εκατομμυρίων ένα έθνος γερόντων των 10 με ένα σωρό αλλοδαπά φίδια στο εσωτερικό και κάμποσες ελληνοποιήσεις. Καλά τα όνειρα αλλά δεν...
Ας φροντίσουμε να διαδώσουμε τα εθνικά ιδεώδη στις εναπομείναντες λιγοστές νεότητες μπας και κρατηθεί η Πατρίδα και αν κάποτε ανδρωθεί ξανά ας πάνε στην Κόκκινη Μηλιά.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.439
Κριτικές
62
Like
45.147
Πόντοι
9.297
Και θα μπολιάσουμε τη μεμετοχώρα των 80+ εκατομμυρίων ένα έθνος γερόντων των 10 με ένα σωρό αλλοδαπά φίδια στο εσωτερικό και κάμποσες ελληνοποιήσεις. Καλά τα όνειρα αλλά δεν...
Ας φροντίσουμε να διαδώσουμε τα εθνικά ιδεώδη στις εναπομείναντες λιγοστές νεότητες μπας και κρατηθεί η Πατρίδα και αν κάποτε ανδρωθεί ξανά ας πάνε στην Κόκκινη Μηλιά.
Oι νέοι γονείς κατά κύριο λόγο μαλακιζονται στα σοσιαλ μύδια...που χρόνος για εθνικά ιδεωδη αν συνυπολογίσουμε και τον χρόνο εργασίας και τυχόν δραστηριότητες των παιδιων;
Μόνο αν κατά λάθος βρει κάτι εθνικού περιεχομένου στο διαδίκτυο κάνα πιτσιρίκι μπορεί να μην καταντήσει κομμάτι του σημερινού διανοητικού πολτού.Αλλιως.....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.439
Κριτικές
62
Like
45.147
Πόντοι
9.297

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.131
Κριτικές
4
Like
9.095
Πόντοι
2.306
Πράγματι.
Λίγοι όμως τους έχουν.
Όσοι έχουν κλιματιστικό κλαίνε όταν έρχεται ο λογαριασμός.
Εχω ανεμιστήρες οροφής. Όντως πολύ αποτελεσματική δουλειά.
Με α+++ κλιματιστικο, σωστη χρήση (26-27 βαθμοί, κλειστες τις μπαλκονοπορτες κλπ), δε νομίζω να κλαις.. Σίγουρα δεν είναι τσάμπα αλλά ελέγχεται.
 

DrHouse

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2024
Μηνύματα
10
Like
25
Πόντοι
0
τουλαχιστον αθηνα νοτια εδωσε κατι δροσιτσες σημερα
 

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.500
Κριτικές
11
Like
4.958
Πόντοι
746
Ώρα 17:30 και 37 βαθμούς υπό σκιάν, εντάξει φυσιολογική θερμοκρασία για την εποχή και την ώρα :sunglasses:
Που η μέγιστη τέτοια εποχή τα παλιότερα χρόνια έπαιζε στο 33-34 λοιπόν ας συνεχιστεί το πράγμα δύο χρόνια ακόμη και βλέπω να γινόμαστε βόρεια Αφρική.
 

dwdeka

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2021
Μηνύματα
180
Κριτικές
12
Like
747
Πόντοι
311
Ώρα 17:30 και 37 βαθμούς υπό σκιάν, εντάξει φυσιολογική θερμοκρασία για την εποχή και την ώρα :sunglasses:
Που η μέγιστη τέτοια εποχή τα παλιότερα χρόνια έπαιζε στο 33-34 λοιπόν ας συνεχιστεί το πράγμα δύο χρόνια ακόμη και βλέπω να γινόμαστε βόρεια Αφρική.
Δυστυχώς ναι...Έχει αλλάξει εντελώς το κλίμα
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.988
Like
8.142
Πόντοι
2.306
Ώρα 17:30 και 37 βαθμούς υπό σκιάν, εντάξει φυσιολογική θερμοκρασία για την εποχή και την ώρα :sunglasses:
Που η μέγιστη τέτοια εποχή τα παλιότερα χρόνια έπαιζε στο 33-34 λοιπόν ας συνεχιστεί το πράγμα δύο χρόνια ακόμη και βλέπω να γινόμαστε βόρεια Αφρική.

Η όλη υπόθεση, είναι η υγρασία. Βόρεια Αφρική δεν έχει τρελή υγρασία, όλα οκ, απλά περισσότερη ζέστη.

Το βγάζουμε άνετα πέρα, το αντέχουμε.
 

mixas

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2007
Μηνύματα
120
Like
207
Πόντοι
1
Ώρα 17:30 και 37 βαθμούς υπό σκιάν, εντάξει φυσιολογική θερμοκρασία για την εποχή και την ώρα :sunglasses:
Που η μέγιστη τέτοια εποχή τα παλιότερα χρόνια έπαιζε στο 33-34 λοιπόν ας συνεχιστεί το πράγμα δύο χρόνια ακόμη και βλέπω να γινόμαστε βόρεια Αφρική.
Κάποτε είχαμε στόχο μπαίνοντας στην ΕΟΚ να γίνουμε Βόρεια Ευρώπη. Τζίφος. Τουλάχιστον Βόρεια Αφρική θα γίνουμε χωρίς κόπο.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.603
Πόντοι
736
Οι δικές μας θερμοκρασίες όλο τούτο το καλοκαίρι συγκρίνονται περισσότερο με Τεχεράνη, Κάϊρο, Τελ Αβίβ, άντε και Μαδρίτη ή Ρώμη, αλλά σίγουρα όχι με το Ελσίνκι στη Σκανδιναβίας ή το Ναϊρόμπι στην κεντρική Αφρική. Την ώρα που έχουμε εμείς ακόμη κοντά 33 βαθμούς, στο Ελσίνκι έχουν 24 και στο Ναϊρόμπι 21.
Η Κένυα (Ναιρόμπι) βλέπω είναι στην γραμμή του ισημερινού αλλά δεν ανεβάζει λέει πάνω απο 28 βαθμούς. Επίσης οι χαμηλότερες θερμοκρασίες είναι συνήθως 10 - 14 βαθμούς απο οτι λέει το google.

Εγω νόμιζα οτι σε αυτές τις χώρες στον ισημερινό κάνει την περισσότερη ζέστη :confused:
 

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.500
Κριτικές
11
Like
4.958
Πόντοι
746
Βόρεια Αφρική δεν έχει τρελή υγρασία, όλα οκ, απλά περισσότερη ζέστη.
Εξαρτάται που μένεις πάντοτε, τώρα στην ενδοχώρα της Μεσσηνίας τι σόι υγρασία να έχει;
Γύρω από τον Πάμισο (που κι αυτός θα τα χρειαστεί) έχει κάποια παραπανίσια υγρασία.
ΓΑΜΩ ΤΟ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ ΤΟΥ ΓΑΜΩ, ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΠΕΣΑΜΕΛ, άντε να ποντάρω στα γουδιά 2ης αργότερα...

Υ. Γ. Γουδιά => πρώην Γαλλία :confused:
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.988
Like
8.142
Πόντοι
2.306

mixas

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2007
Μηνύματα
120
Like
207
Πόντοι
1
Τις τελευταίες μέρες μπαίνω για ντουζ και το νερό δεν κρυώνει με τίποτα. Καίει λες και έχω ηλιακό όσο και να τρέξει. Καμια ιδέα; Να κάνω ντουζ με εμφιαλωμένα; :zombie:
 

White Othellos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.289
Κριτικές
7
Like
4.916
Πόντοι
736
37 βαθμούς με 22% υγρασία αυτήν την ώρα στην Αθήνα


ενώ π.χ Ριάντ στη Σαουδική Αραβία 44 βαθμούς με 6% υγρασία.


Ζήτημα, που είναι καλύτερη η αίσθηση αυτή τη στιγμή.
Η ζέστη είναι αφόρητη ακόμη και εδώ στους πρόποδες του Υμηττού. Έχω πιάσει σκιά κάτω απο μια μεγάλη Λεύκα και κάπως σώζεται η κατάσταση φίλε μου .
 

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.500
Κριτικές
11
Like
4.958
Πόντοι
746
Έχω πιάσει σκιά κάτω απο μια μεγάλη Λεύκα και κάπως σώζεται η κατάσταση φίλε μου .
Πλατάνι το ιδανικότερο και να σε πιπώνει ξαπλωτόν μία τύπισσα

Scientist Bree Daniels discovered a weird lesbian creature fucking with a guy in the middle of the forest and ended up having a lesbain sex with her..

όπως αυτές εκεί :rockon:
 

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.416
Like
4.821
Πόντοι
456
Τις τελευταίες μέρες μπαίνω για ντουζ και το νερό δεν κρυώνει με τίποτα. Καίει λες και έχω ηλιακό όσο και να τρέξει. Καμια ιδέα; Να κάνω ντουζ με εμφιαλωμένα; :zombie:
Να σκεφτείς Νορβηγία παίζει?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom