Νέα

Καλλιθέα: Επίθεση με βιτριόλι δέχτηκε 34χρονη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 226K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι πιστεύετε ότι θα γίνει με την 35χρονη που κατηγορείται για την επίθεση;

  • Θα αθωωθεί

    Ψήφοι: 12 4,5%
  • Θα καταδικαστεί σε 1-4 χρόνια φυλακή

    Ψήφοι: 48 17,8%
  • Θα καταδικαστεί σε 5-10 χρόνια φυλακή

    Ψήφοι: 137 50,9%
  • Θα καταδικαστεί σε ισόβια

    Ψήφοι: 20 7,4%
  • Θα την κλείσουν σε ψυχιατρείο

    Ψήφοι: 52 19,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    269

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.405
Κριτικές
510
Like
68.914
Πόντοι
41.129
Εντάξει τυπε, σε πιστεύω  :rockon:

Αναμένω ποστ σου τότε που θα λέει "Σας τα'λεγα εγώ "

και βεβαια θα υπαρχει ποστ σας ταλεγα αφου σιγουρα θα πεσετε απο τα συννεφα το εχω πει...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.738
Πόντοι
2.356
και βεβαια θα υπαρχει ποστ σας ταλεγα αφου σιγουρα θα πεσετε απο τα συννεφα το εχω πει...

Δεν είναι και δα καμία του σταρ σύστεμ για να πέσουμε από τα σύννεφα ρε συ. Προφανώς από τον κύκλο της είναι είτε τον προσωπικό είτε τον επαγγελματικό είτε τον ευρύτερο κοντινό ή μη κοντινο. Εκτός αν με το "θα πέσουμε απο τα σύννεφα" να εννοείς ότι της το έκανε κανενας διάσημος πχ.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.738
Πόντοι
2.356
Πάντως με προβληματίζει που η ΕΛ.ΑΣ. αργεί να συλλάβει τους/την δράστη. Όταν έγινε το φονικό στη Ρόδο με τα δύο αυτά σκουλήκια που δολοφόνησαν την Ελένη Τοπαλούδη τους πιάσαν σε 3 μέρες. Τι στο καλό συμβαίνει εδώ. Έχουμε κάτι πολύ βάρβαρο. Δεν θα πρέπει να βάλει η αστυνομία τα δυνατά της;
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
454
Πόντοι
36
Οι 2 της Ρόδου είναι κλινικά ηλίθιοι και το μέρος μικρό. Δεν είναι το ίδιο σε αυτήν την περίπτωση.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Πάντως με προβληματίζει που η ΕΛ.ΑΣ. αργεί να συλλάβει τους/την δράστη. Όταν έγινε το φονικό στη Ρόδο με τα δύο αυτά σκουλήκια που δολοφόνησαν την Ελένη Τοπαλούδη τους πιάσαν σε 3 μέρες. Τι στο καλό συμβαίνει εδώ. Έχουμε κάτι πολύ βάρβαρο. Δεν θα πρέπει να βάλει η αστυνομία τα δυνατά της;

Είναι δύσκολο με το βιτριόλι.Είναι ύπουλο όπλο.Δεν αφήνουν ίχνη ώστε να πιαστούν.
Τόσες ανεξιχνίαστε υποθέσεις έχουν στην Αγγλία.
Εδώ της το έριξε η φίλη της και δεν την αναγνώρισε.


Εδώ ένα μέλος συμμοριών στο Λονδίνο εξηγεί γιατί το χρησιμοποιεί.

 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.146
Like
4.680
Πόντοι
1.756
Με θειικό οξύ, δηλαδή βιτριόλι, επιτέθηκε στην 34χρονη η μαυροφορεμένη γυναίκα την ώρα που έμπαινε στα γραφεία της ασφαλιστικής εταιρείας στην Καλλιθέα. Πρόκειται ιδιαίτερα επικίνδυνη ανόργανη καυστική ουσία, που χρησιμοποιείται στη βιομηχανία και δεν πωλείται στο εμπόριο.
Αυτό είναι το πόρισμα των εργαστηριακών εξετάσεων από το Γενικό Χημείο του Κράτους, οι οποίες επαλήθευσαν το «όπλο» της μυστηριώδους γυναίκας.
Πλέον, μετά την επιβεβαίωση από τις εργαστηριακές εξετάσεις, οι αστυνομικές αρχές προσπαθούν να βρουν από πού μπορεί να προμηθεύτηκε το βιτριόλι, ενώ εξετάζουν και το ενδεχόμενο μέσω οδηγιών από το διαδίκτυο να το παρασκεύασε μόνη της.


Ποιο δεν πωλειται στο εμποριο??? Συνεχεια αγοραζω για να καθαριζω εναλλακτες αεριων...10 ευρω το μπιτονακι...
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.161
Κριτικές
166
Like
27.024
Πόντοι
34.538
Αυτα ανεφερα και εγω πριν...
Απο την αλλη το θεμα πουλαει και εχει πεσει πολυ πιεση
στην Αστυνομια να βρει τον δραστη..

Ας ελπισουμε να γινει αυτο εστω και λιγο αργοτερα...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Εκεί λέει να βάλεις κανάν ιδιωτικό ντεντέκτιβ να την εντοπίσει πριν την αστυνομία και μετά να την περιποιηθείς δεόντως.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.738
Πόντοι
2.356
Εκεί λέει να βάλεις κανάν ιδιωτικό ντεντέκτιβ να την εντοπίσει πριν την αστυνομία και μετά να την περιποιηθείς δεόντως.

Κάτι μου λέει δεν θα βρεθεί ρε γαμώτο ο ένοχος ή οι ένοχοι.
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.059
Like
1.766
Πόντοι
216
Κάτι μου λέει δεν θα βρεθεί ρε γαμώτο ο ένοχος ή οι ένοχοι.

Θα βρεθεί μόνο αν το θύμα βοηθήσει. Αν έχει χεσμένη την φωλιά της και δεν μιλήσει, δεν πει τι υποψιάζεται (γιατί σίγουρα κάποιες υποψίες θα έχει...) τότε θα είναι δύσκολο.
Και μην ξεχνάμε ότι το να βρεθεί ο δράστης είναι ένα πράγμα - το να αποδειχθεί η ενοχή του είναι άλλο...
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.633
Κριτικές
57
Like
6.817
Πόντοι
5.406
Κάτι μου λέει δεν θα βρεθεί ρε γαμώτο ο ένοχος ή οι ένοχοι.
κι εγώ έτσι το βλέπω. Σ' ένα site έγραφε ότι έφυγαν απο δρομάκια που δεν είχαν κάμερες. Ίσως τελικά να το έκαναν να φανεί ότι υπάρχει πάθος, για να ρίξουν στάχτη στα μάτια. Η δουλειά φαίνεται πολύ επαγγελματική.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Και να ξέρει ποια είναι πώς μπορεί να αποδείξει οτι ήταν αυτή?Παρτο αυγό και κούρευτο.
Χρειάζεται ομολογία αλλιώς δε γίνεται τίποτα.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.161
Κριτικές
166
Like
27.024
Πόντοι
34.538
Περασε και σημερα η μερα χωρις καμμια εξελιξη..
Δυσκολευει το εργο της Αστυνομιας...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom