Νέα

Καλλιθέα: Επίθεση με βιτριόλι δέχτηκε 34χρονη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 225K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι πιστεύετε ότι θα γίνει με την 35χρονη που κατηγορείται για την επίθεση;

  • Θα αθωωθεί

    Ψήφοι: 12 4,5%
  • Θα καταδικαστεί σε 1-4 χρόνια φυλακή

    Ψήφοι: 48 17,8%
  • Θα καταδικαστεί σε 5-10 χρόνια φυλακή

    Ψήφοι: 137 50,9%
  • Θα καταδικαστεί σε ισόβια

    Ψήφοι: 20 7,4%
  • Θα την κλείσουν σε ψυχιατρείο

    Ψήφοι: 52 19,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    269

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.039
Κριτικές
7
Like
9.746
Πόντοι
1.686
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με "τοπικισμό " .

DNA ( καταγωγή από αλβανικά φύλα) και έθιμσ, συνήθειες
- γενική κουλτούρα των κατοίκων  της περιοχής προκαλούν την ΑΚΡΑΙΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ των ατόμων αυτών.

ΤΟΠΙΚΙΣΜΟΣ είναι η προσκόλληση στα συμφέροντα της ιδιαίτερης πατρίδας,
του τόπου κάποιου, και η αδιαφορία για τα ευρύτερα εθνικά ή υπερεθνικά / υπερτοπικά συμφέροντα.


 

Salonikos82

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
530
Like
113
Πόντοι
6
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με "τοπικισμό " .

DNA ( καταγωγή από αλβανικά φύλα) και έθιμσ, συνήθειες
- γενική κουλτούρα των κατοίκων  της περιοχής προκαλούν την ΑΚΡΑΙΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ των ατόμων αυτών.

ΤΟΠΙΚΙΣΜΟΣ είναι η προσκόλληση στα συμφέροντα της ιδιαίτερης πατρίδας,
του τόπου κάποιου, και η αδιαφορία για τα ευρύτερα εθνικά ή υπερεθνικά / υπερτοπικά συμφέροντα.


Ναι το να λέτε τους Αγρινιώτες αλβανούς όπως και εμάς βούλγαρους και όλοι μαζί οι παππούδες μας τους πρόσφυγες τουρκόσπορους μόνο τοπικισμός δεν είναι.
 

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
Το πιο λυπηρό από αυτή την υπόθεση είναι το πόσο ψωμί έφαγαν και θα φάνε άλλοι από τον πόνο άλλων: ιατροί, δικηγόροι, δημοσιογράφοι, ψυχολόγοι, ψυχίατροι. Μέχρι και οι μπάτσοι θα παρουν εύσημα.
Καλά πάμε

το κακό είναι ότι δε βγαίνει μια απόφαση να κοπούν τα ζωώδια κι από τις εφημερίδες και τα κανάλια. Αρκετό κακό κάνουν κι αυτά. Διαιωνίζουν την ηλιθιότητα
 

Salonikos82

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
530
Like
113
Πόντοι
6
το κακό είναι ότι δε βγαίνει μια απόφαση να κοπούν τα ζωώδια κι από τις εφημερίδες και τα κανάλια. Αρκετό κακό κάνουν κι αυτά. Διαιωνίζουν την ηλιθιότητα

Free speech... Μεγάλος μπελάς... Ο αραβικός κόσμος, η Τουρκία και η Κίνα είναι έτη φωτός μπροστά από εμάς σε αυτά. Αφού τα έλυσαν αυτοί μπορούμε κ εμείς. "Πίσω ολοταχώς!!!" που είπε και ο μακαριστός.
 

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
Free speech... Μεγάλος μπελάς... Ο αραβικός κόσμος, η Τουρκία και η Κίνα είναι έτη φωτός μπροστά από εμάς σε αυτά. Αφού τα έλυσαν αυτοί μπορούμε κ εμείς. "Πίσω ολοταχώς!!!" που είπε και ο μακαριστός.

φίλε δεν είναι θέμα ελευθερίας λόγου και μην αρχίζουμε τα ίδια, είναι άνθρωποι που πληρώνονται για να σε εξαπατούν. Δε διαφέρει και τόσο πολύ από την υπόθεση του ψευτογιατρού και των ψευτοκινημάτων που είναι κατά των εμβολιασμών κλπ. Και με τον ψευτογιατρό είναι εύκολο να κατηγορήσεις το θύμα που εξαπατήθηκε και να πεις  free speech.

Απλά επειδή είναι κομμάτι της κουλτούρας μας δεν το βλέπουμε ως σοβαρό. Ποια είναι τα όρια της παραπλάνησης όμως;
 

Salonikos82

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
530
Like
113
Πόντοι
6
φίλε δεν είναι θέμα ελευθερίας λόγου και μην αρχίζουμε τα ίδια, είναι άνθρωποι που πληρώνονται για να σε εξαπατούν. Δε διαφέρει και τόσο πολύ από την υπόθεση του ψευτογιατρού και των ψευτοκινημάτων που είναι κατά των εμβολιασμών κλπ. Και με τον ψευτογιατρό είναι εύκολο να κατηγορήσεις το θύμα που εξαπατήθηκε και να πεις  free speech.

Απλά επειδή είναι κομμάτι της κουλτούρας μας δεν το βλέπουμε ως σοβαρό. Ποια είναι τα όρια της παραπλάνησης όμως;
Τα θέτουμε εμείς τα όρια διαρκώς. Άλλο πουλάω μία υπηρεσία από κοντά άλλο δημοσιεύω αστρολογικούς χάρτες και παρατηρήσεις των βαβυλωνίων. Δεν είναι a la carte οι ελευθερίες. Αν ήμασταν υπήκοοι θα φρόντιζε ο βασιλιάς για το τι πρέπει να διαβάζουμε. Είμαστε πολίτες και αποφασίζουμε εμείς.
 

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
Λαδάκη εδώ θα συμφωνήσω. Κάτι πρέπει να έχει το νερό και το DNA εκεί και το μυαλό δεν δουλεύει σωστά. Οι υπόλοιποι που είστε από εκεί, μην το πάρετε σαν γενίκευση φίλοι μου, άλλα σίγουρα το έχετε "δει" και εσείς
το Αγρίνιο  και ολη η Αιτωλοακαρνανία μεσα στον πληθυσμό της έχει πολλους Αρβανίτες.
Οι Αρβανίτες αυτοί κατεβηκαν απο την Αλβανία και εγκατασταθηκαν σε ολη την χώρα αλλα πιο πολυ σε ορισμενες περιοχές οπως η Αιτωλοακαρνανία. Αρβανιτες ηταν αμόρφωτοι αγριοι και είχαν κατέβει απο τα βουνα της Αλβανίας.
Μπορεί τα χρόνια να πέρασαν η αγριαδα και η βιαιοτητα εχουν μείνει μεσα τους.
Γ αυτο και ακούτε πολλα απο την Αιτωλοακαρνανία οπου γίνονται.

 

SWR

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2015
Μηνύματα
226
Like
1
Πόντοι
1
Και πανω που λες οτι το περιστατικο με το βιτριολι ειναι απο τα χειροτερα που εχεις ακουσει,ερχεται στο καπακι το επομενο.Δραστις και παλι μια γυναικα-διαολομηνα διανυουμε- και το κατηγορητηριο για την απαγωγη της μικρης Μαρκελας ειναι σοκαριστικο.
Κακουργηματική δίωξη για αρπαγή της δεκάχρονης Μαρκέλλας με σκοπό «να χρησιμοποιηθεί σε ανήθικες πράξεις», για βιασμό, γενετήσια πράξη, πορνογραφία ανηλίκων, έκθεση, προμήθεια ναρκωτικών άσκησε σε βάρος της 33χρονης ο εισαγγελέως Θεσσαλονίκης.
Ακομα κι εγω που δεν θελω να ακουω για θανατικες ποινες,οταν τα εγκληματα ειναι εναντιον παιδιων,καταπινω τη γλωσα μου.Αυτη η πουστρα μπορει τουλαχιστον να μην ξαναβγει εξω?
Αν και σε συνδυασμο με κατι δηλωσεις του προεδρου του χαμογελου του παιδιου,αυτο το κοριτσακι κατι πρεπει να παιζει και με την οικογενεια της.
 

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
Και πανω που λες οτι το περιστατικο με το βιτριολι ειναι απο τα χειροτερα που εχεις ακουσει,ερχεται στο καπακι το επομενο.Δραστις και παλι μια γυναικα-διαολομηνα διανυουμε- και το κατηγορητηριο για την απαγωγη της μικρης Μαρκελας ειναι σοκαριστικο.
Κακουργηματική δίωξη για αρπαγή της δεκάχρονης Μαρκέλλας με σκοπό «να χρησιμοποιηθεί σε ανήθικες πράξεις», για βιασμό, γενετήσια πράξη, πορνογραφία ανηλίκων, έκθεση, προμήθεια ναρκωτικών άσκησε σε βάρος της 33χρονης ο εισαγγελέως Θεσσαλονίκης.
Ακομα κι εγω που δεν θελω να ακουω για θανατικες ποινες,οταν τα εγκληματα ειναι εναντιον παιδιων,καταπινω τη γλωσα μου.Αυτη η πουστρα μπορει τουλαχιστον να μην ξαναβγει εξω?
Αν και σε συνδυασμο με κατι δηλωσεις του προεδρου του χαμογελου του παιδιου,αυτο το κοριτσακι κατι πρεπει να παιζει και με την οικογενεια της.

τα είπαμε ότι το απόλυτο τεστ για κάθε δημοκρατία και κάθε δημοκράτη/ιδεολόγο είναι να βάλει τον εαυτό του, το παιδί του, τη γυναίκα του στη θέση του θύματος.

 

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
έχεις ακούσει ποτέ για άδεια ασκήσεως επαγγέλματος/επαγγελματικά δικαιώματα, και επαγγελματικά επιμελητήρια;

Τους ελέγχει μήπως κανείς τί λένε; Είναι επάγγελμα αναγνωρισμένο από το κράτος; Ή δεν ειναι παραπληροφόρηση όταν τα διαβάζεις σε εφημερίδες; Πολλές προσφέρουν και 1 προς 1 υπηρεσίες. Τα κανάλια είναι η διαφήμιση του μαγαζιού.

"Η αστρολόγος Άση Μπήλιου εξηγεί αναλυτικά πώς επηρεάζεται κάθε ζώδιο από τον ανάδρομο Ερμή στον Καρκίνο"

 

Salonikos82

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
530
Like
113
Πόντοι
6
έχεις ακούσει ποτέ για άδεια ασκήσεως επαγγέλματος/επαγγελματικά δικαιώματα, και επαγγελματικά επιμελητήρια;
Εσύ κόλλησες με τον γιατρό. Δεν έκανα εγώ κάποια σύγκριση. Σ έχουν απαντήσει πολλές φορές τι είναι νόμος και τι εκδίκηση και αυτοδικία. Αφού το λες πως με την δημοκρατία είναι το πρόβλημα σου εγώ είμαι ο μαλάκας που πάω να στην πουλήσω.
 

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
Εσύ κόλλησες με τον γιατρό. Δεν έκανα εγώ κάποια σύγκριση. Σ έχουν απαντήσει πολλές φορές τι είναι νόμος και τι εκδίκηση και αυτοδικία. Αφού το λες πως με την δημοκρατία είναι το πρόβλημα σου εγώ είμαι ο μαλάκας που πάω να στην πουλήσω.

Τα επαγγελματικά επιμελητήρια δεν είναι και χούντα φίλε. Η Δημοκρατιά δεν σημαίνει ασυδοσία κι όποιος είναι έξυπνος επιβιώνει, αυτό είναι ζούγκλα, το κράτος ενεργεί ως ρυθμιστής. Τσέκαρε εσύ μήπως έχεις κατανοήσει λάθος την ελευθερία λόγου κλπ. Αν βγεις στα κανάλια και πεις ψέμα για κάποιο γεγονός, κατηγορείσαι για διασπορά ψευδών ειδήσεων.
 

Salonikos82

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
530
Like
113
Πόντοι
6
Τα επαγγελματικά επιμελητήρια δεν είναι και χούντα φίλε.

Έχουμε γαμήσει το νήμα εγώ και εσύ και μάλλον κυρίως εγώ. Υπερασπίστηκα εγώ τον γιατρό; Τα επαγγελματικά επιμελητήρια είναι συνδικαλιστικές οργανώσεις. Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος έχει αυτός που υπογράφει κάτι. Από εκεί και πέρα όπως δεν χρειάζεσαι καμία πιστοποίηση για να λες προβλέψεις για το στοίχημα στο ραδιόφωνο και δεν χρειάζεσαι και για να λες ζώδια.
 

Salonikos82

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
530
Like
113
Πόντοι
6
Αν βγεις στα κανάλια και πεις ψέμα για κάποιο γεγονός, κατηγορείσαι για διασπορά ψευδών ειδήσεων.

Και τι είναι ψέμα...; Πως η προσευχή βοηθάει είναι ψέμα....; Βγες και κάνε συλλήψεις και φέρε τους εδώ να τους κάψω.
 

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
Έχουμε γαμήσει το νήμα εγώ και εσύ και μάλλον κυρίως εγώ. Υπερασπίστηκα εγώ τον γιατρό; Τα επαγγελματικά επιμελητήρια είναι συνδικαλιστικές οργανώσεις. Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος έχει αυτός που υπογράφει κάτι. Από εκεί και πέρα όπως δεν χρειάζεσαι καμία πιστοποίηση για να λες προβλέψεις για το στοίχημα στο ραδιόφωνο και δεν χρειάζεσαι και για να λες ζώδια.

τα επαγγελματικά επιμελητήρια λειτουργούν υπό την αιγίδα και εποπτεία του κράτους και αποτελούν το ρυθμιστικό όργανο για κάθε επάγγελμα. Δεν είναι συνδικαλιστικές οργανώσεις

Ο Ψυχολόγος δεν υπογράφει κάτι. Ο Αστρολόγος το ίδιο.
 

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
Και τι είναι ψέμα...; Πως η προσευχή βοηθάει είναι ψέμα....; Βγες και κάνε συλλήψεις και φέρε τους εδώ να τους κάψω.
Αν δεν μπορείς να κατανοήσεις τί είναι ψέμα και πώς μπορείς να αποδείξεις αντικειμενικά ένα γεγονός πάω πάσο, σε αφήνω στη Δημοκρατία του μυαλού σου.
 

Salonikos82

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
530
Like
113
Πόντοι
6
Ναι δεν έχει νόημα. Το λήγουμε γιατί γράφουμε άσχετα. Να είσαι καλά.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.477
Like
21.846
Πόντοι
5.006
Και αυτός από το Αγρίνιο !

Όπως και αυτός που είχε σκοτώσει το διοικητή του ΙΚΑ
Βαρθολομαίο, επειδή θεωρούσε ότι η γυναίκα του
είχε σχέση μαζί τους.

Βιτριολίστρια, φονιάς κυνηγών, φονιάς διοικητή ΙΚΑ
όλοι από το Αγρίνιο.
Και άλλοι επίσης δολοφόνοι από εκεί.

εγω την ειχα κανει την προταση μου παλιοτερα για να τους αναδειξουμε ως νεα πρωτευουσα της ελλαδας  :hi:
Δικαιωματικα αξιζουν το αγρινιο ή το αργος, που ειναι ολοι σκατανθρωποι... :heavymetalbig:
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.178
Like
1.688
Πόντοι
216

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom