Νέα

Ημιδιαμονή 4ωρη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vascular
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 18
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vascular

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2017
Μηνύματα
105
Κριτικές
4
Like
175
Πόντοι
281
Χαιρετώ το λαό

Αναγράψτε παρακάτω ξενοδοχεία με ημιδιαμονή 4ωρη αντί για 3ωρη.
Ξεκινάω εγώ με 2, Ρόζα Καλλιθέα και Xdream Αγία Παρασκευή.
 

Peacemaker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2018
Μηνύματα
399
Κριτικές
6
Like
951
Πόντοι
361
Δλδ το θέμα του νήματος είναι ποια ξενοδοχεία προσφέρουν 4ωρη. Που θα βοηθήσει? Δεν νομίζω ότι χρεώνουν παραπάνω για λίγη ωρα περισσότερο.
Εγώ πάντως, τα ραντεβού μου συνήθως είναι 1,5 με 2 ωρες.(δεν μπορώ και παραπάνω)
 

kaki_epiroi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
952
Κριτικές
6
Like
1.277
Πόντοι
486
Bill όσες φορές πήγα κ έκατσα 4ωρες δεν είχα κανένα θέμα!
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
4ωρο πάντως παίζει και στον "Μidas" που είναι γαμάτο, επί της Εθν. Οδού.
30 ευρώπουλα, δωμάτιο απλό.
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
16.133
Κριτικές
191
Like
52.261
Πόντοι
41.443
νηματοθετη αν ενδιαφερεσαι για πολυ μεγαλη ημιδιαμονη,το Mary Plaza στο Μοσχατο εχει και δωματια με 6ωρη παραμονη.
δεν ξερω αν ειναι ετσι μονο τις πρωινες ωρες που μου εχει τυχει εμενα να εχω παρει ή αν ισχυει και το απογευμα.
φυσικα δεν τις εξαντλησαμε και τις 6 ωρες,αλλα εμεις εξαντληθηκαμε και σε 3  :grin: :grin:
 

spurs

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2006
Μηνύματα
233
Like
166
Πόντοι
1
Δλδ το θέμα του νήματος είναι ποια ξενοδοχεία προσφέρουν 4ωρη. Που θα βοηθήσει? Δεν νομίζω ότι χρεώνουν παραπάνω για λίγη ωρα περισσότερο.
Εγώ πάντως, τα ραντεβού μου συνήθως είναι 1,5 με 2 ωρες.(δεν μπορώ και παραπάνω)
Αν πασ για δίωρο και φασ άκυρο προλαβαίνεισ να κλείσεισ με άλλη κοπέλα και να μην πάει χαμένο το δωμάτιο.
 
OP
OP
vascular

vascular

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2017
Μηνύματα
105
Κριτικές
4
Like
175
Πόντοι
281
πολλες φορές, πηγαίνοντας με πρόσωπο, βγαίνει τσίμα τσίμα. λίγο ένα μπάνιο, λίγο να χαζολογήσουμε ανάμεσα στον αγώνα, καταλαβαίνετε. Δεν είναι ωραίο να βιάζεσαι γιατί έσκασε τηλ "ο χρόνος σας τελείωσε". Μια παραπάνω ωρίτσα στην ίδια τιμή βοηθάει σίγουρα.
 

xagnostos2006

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
993
Κριτικές
12
Like
1.620
Πόντοι
5.965
Δλδ το θέμα του νήματος είναι ποια ξενοδοχεία προσφέρουν 4ωρη. Που θα βοηθήσει? Δεν νομίζω ότι χρεώνουν παραπάνω για λίγη ωρα περισσότερο.
Εγώ πάντως, τα ραντεβού μου συνήθως είναι 1,5 με 2 ωρες.(δεν μπορώ και παραπάνω)
Χρήσιμο είναι το θέμα.
Το 4ωρο είναι πολλές φορές χρήσιμο. Αν π.χ. θες 3ωρο ραντεβού, μέχρι να πας και να σενιαριστείς, να έρθει η κοπέλα, να γίνει το ραντεβού και να επανέλθεις αφού φύγει, πάει έφυγε το 4ωρο.
Και όπως είπε και ο spurs, αν φας άκυρα, προλαβαίνεις να πάρεις άλλη κοπέλα.
Σωστή και η παρατήρηση του vascular. Αν πας με πρόσωπο εκτός επαγγέλματος,  πολλές φορές θες το 4ωρο.

Επίσης, μια ώρα παραπάνω, δεν είναι λίγος χρόνος. Λίγη ώρα περισσότερο είναι κάνα τέταρτο, άντε το πολύ μισάωρο.
Και πολλά την χρεώνουν ή θέλουν να την χρεώσουν.
Π.χ. στο Λακόμπα και στο Πρίαμος (όλα του γκρουπ) παίρνουν τηλέφωνο στο 3ωρο και ρωτάνε αν θα κρατήσεις το δωμάτιο παραπάνω, φυσικά με επιπλέον χρέωση.
 

xagnostos2006

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
993
Κριτικές
12
Like
1.620
Πόντοι
5.965
Και κάτι που μου έχει συμβεί αρκετές φορές.
Παίρνουν τηλέφωνο, με ενημερώνουν ότι το 3ωρο τελείωσε και ρωτούν αν θέλω να κρατήσω το δωμάτιο για παραπάνω. Ρωτάω αν έχει επιπλέον χρέωση και πόσο είναι αυτή. Στα περισσότερα, με την επιπλέον χρέωση η τιμή φτάνει όσο η διανυκτέρευση. Τους λέω ότι δεν με πειράζει και ότι αφού είναι τόσο ίσως κρατήσω το δωμάτιο για διανυκτέρευση, αν αργήσω. Συνήθως μου λένε, ότι δεν πειράζει για λίγο παραπάνω και ότι δεν θα χρεώσουν.
Βασικά, δεν τους συμφέρει να το κρατήσω για διανυκτέρευση. Άλλο είναι μια διανυκτέρευση επί 60-70 ευρώ και άλλο 5-6 ημι-παραμονές επί 25 ευρώ. Και πόσο μάλλον σε σουίτα.
Βέβαια, αυτό δεν «πιάνει» πάντα. Είναι θέμα ξενοδοχείου και ρεσεψιονίστ. Και ποιος θα σπάσει πρώτος. Οπότε, να είστε έτοιμοι ότι μπορεί να υπάρχει έξτρα χρέωση.
Επίσης, δεν μιλάμε για πολλή ώρα παραπάνω, αλλά για λίγη, στα λογικά πλαίσια. Και κυρίως σε αυτά που σε διώχνουν στο 3ωρο.
Επιπλέον, εμένα δεν με νοιάζει αν θα με χρεώσουν ή όχι και αν θα πληρώσω - κρατήσω το δωμάτιο για διανυκτέρευση. Δεν απαντώ έτσι για «κόλπο» ή επειδή θέλω να τους κοροϊδέψω. Το εννοώ. Και αυτό το καταλαβαίνουν, για αυτό θέλουν να με διώξουν. Και πολλές φορές το κρατάω για παραπάνω ή και για διανυκτέρευση, φυσικά πληρώνοντας.
 

xagnostos2006

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
993
Κριτικές
12
Like
1.620
Πόντοι
5.965
Πάντως, όπως είπαν και οι παραπάνω, στο Bill παίζει 4ωρο.
 

sanexxx69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.090
Κριτικές
24
Like
594
Πόντοι
326
Ροζα ησυχο και διακριτικο +1
 

Stadakis2

Νέο Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2020
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Στο mary plaza στο Μοσχάτο πάντως ισχύει 6ωρο Δευτέρα με Πέμπτη κ Π/Σ/Κ 4ωρο κ όλα αυτά με ένα 20αρικακι κ το δωμάτιο πολύ καλό!!!!  :rockon:
 

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.383
Like
4.577
Πόντοι
456
Το Μπιλ ήταν 4ωρο και το κουτσούρεψαν στο 3,5ωρο εδώ και 1-2 χρόνια
 

jasmlez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2015
Μηνύματα
76
Κριτικές
4
Like
199
Πόντοι
280
Το Xcite Hotel (Hotel Salem στη Λ. Βουλιαγμένης & Αλίμου διασταύρωση) κάνει 4ωρη χρέωση ημιδιαμονής όλη την εβδομάδα (ώρες 07:00-16:00) σε πολλά δωμάτια του. Δεν ξέρω αν είναι για όλα όμως. Περισσότερες λεπτομέρειες στο site του.


 

Anastasia41

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2024
Μηνύματα
29
Like
185
Πόντοι
0
Το Xcite Hotel (Hotel Salem στη Λ. Βουλιαγμένης & Αλίμου διασταύρωση) κάνει 4ωρη χρέωση ημιδιαμονής όλη την εβδομάδα (ώρες 07:00-16:00) σε πολλά δωμάτια του. Δεν ξέρω αν είναι για όλα όμως. Περισσότερες λεπτομέρειες στο site του.


Το bill...3.5..ωρες..καφεδακι...νερο..το προτιμώ..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Jimmyy

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom