Νέα

Ι5 και απαλλαγή (και επιπτώσεις σε δουλειά κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lordos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 91K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
29 Οκτ 2015
Μηνύματα
332
Like
565
Πόντοι
81
μη ζηλευεις τυπακο, επειδη εσενα σε γαμησανε και καθαριζες κουραδες και γοπες για 1 ετος οταν εμεις ξυνουμε την πουλαθρα μας με ενα διακοσαρακι και παιρνουμε το χαρτακι μας. ανυποτακτοι εμεις υποτακτικος εσυ, μαντεψε ποιος ειναι η πουτανα της υποθεσης. Αμα χρειαστω καθαριστρια θα προσλαβω ενα στρατοκαβλο να μαζευει τα σκατα μου και μετα να μου πλενει τα πιατα
Όσο για τις τουαλέτες και τα πιάτα, μάλλον ακόμη η φουκαριαρα η μάνα σου στα καθαρίζει, γιατί τέτοιο ρεμαλι που είσαι που να φιλοτιμηθεις να την βοηθήσεις.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Ανυπότακτο μετά τα λεφτά του μπαμπά πρώτη φορά βλέπω.
Μάλλον "ανυπότακτος" η διαφορετικά ημιπιτσιρικας εννοείς, όπως λέει και ο νεολογισμός
οτι δηλαδη χρειαστηκα 200 ευρω στα 30 μου απο τον μπαμπα; :2funny:
Επειδη οι στρατοκαβλοι μενετε με τους γονεις σας μεχρι τα 40 σας δεν λειτουργει ετσι ολη η κοινωνια μεγαλε.

Εγω απλα παρατηρω οτι εμεις που δεν καναμε στρατο νταιλικι δεν ασχολουμαστε μαζι σας, σας γραφουμε την πουτσα μας και σας παιρνουμε με τις σφαλιαρες συχνα πυκνα, ενω εσας των "πατριωτων" τσουζει η κωλοτρυπιδα σας που δεν ειχατε τα αρχιδια να μην γονατισετε να μαζεψετε τα σκατα απο την τουρκικη λεκανη επειδη ο λοχιας θα σας βαλει τις φωνες.

Αληθεια, σκεψου το. Εγω με ενα διακοσαρι που το βγαζω σε 1 βδομαδα απο την δουλεια μου, ξεμπερδεψα και δεν ασχοληθηκα ποτε με αυτες τις πιπες, χωρις καμια επιπτωση. Εσυ κατεστραμενε εφαγες 9μηνες+ απο τη ζωη σου για να κανεις τι; 10 βολες με οπλο του '40; τρεξιμο το πρωι; καθαρισμο και γοπινγκ; :2funny::2funny::2funny::2funny: Οτι η θητεια σου σε εκανε κομαντο της ζωης; Αληθεια σκεψου το. Ποιος ειναι ο χαμενος στην υποθεση; Ποιος γελαει με ποιον; Εγω εσενα βλεπω να κοπτεσαι που εγω δεν πηγα στρατο, γιατι εμενα στα αρχιδια μου αν εσυ γουσταρεις κουραδες στα χερια
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Όσο για τις τουαλέτες και τα πιάτα, μάλλον ακόμη η φουκαριαρα η μάνα σου στα καθαρίζει, γιατί τέτοιο ρεμαλι που είσαι που να φιλοτιμηθεις να την βοηθήσεις.
Εξακολουθεις να γραφεις μαλακιες απο το κεφαλι σου. αμα σε κανει να νιωθεις καλυτερα συνεχισε :2funny: Ισως και να το πιστεψεις στο τελος οτι ολοι οσοι πηραν ι5 μενουν με την μανα τους :2funny: Ποσο βλακας θεε μου, λογικο να εκανες στρατο και να εισαι και περηφανος απο πανω, IQ checks out.

Το αστειο ξες ποιο ειναι; Οτι αμα γινει πολεμος ή εστω επιστρατευση, εγω θα αραξω εδω σπιταρωνα μου μαζι με τα πουτανακια των μπουρδελων, και εσυ ο βλακας της κοινωνιας θα πας να φας τα μουτρα σου :2funny::2funny::2funny::2funny: Δηλαδη πως αλλιως να σου δωσω να καταλαβεις οτι εσυ εισαι ο χαμενος και ο γαμημενος της υποθεσης; Εσυ θα γαμηθεις, εσυ θα πλενεις και θα καθαριζεις, εσυ θα φας καμια αδεσποτη σφαιρα στο κωλομερι, εσυ θα εχεις ενα μαντροσκυλο απο πανω σου να σε βριζει, εσενα θα πηδηξουν οι αγαμητοι φανταροι στο στρατωνα ελεω ελλειψης γυναικων.

Μου φτιαξες τη μερα αληθεια, ολο ξεχναω ποσο βλακας ειναι ο μεσος στρατοκαβλος ελληναρας
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
δεν λειτουργει ετσι ολη η κοινωνια μεγαλε.
Από όλο το μήνυμά σου μόνο αυτό κράτησα. Πολλά εκατομύρια Έλληνες πήραμε πτυχία, μεταπτυχιακά, διδακτορικά, κάναμε ξένες γλώσσες, περάσαμε πιστοποιήσεις, πιάσαμε δουλειες και καταφέραμε και κάναμε και φανταρικό. Αν εσύ νιώθεις καλά με τον εαυτό σου, στους υπόλοιπους μας περισσεύει. Μια φορά ο τρόπος που γράφεις βγάζει κομπλεξ.
 
Εγγρ.
29 Οκτ 2015
Μηνύματα
332
Like
565
Πόντοι
81
οτι δηλαδη χρειαστηκα 200 ευρω στα 30 μου απο τον μπαμπα; :2funny:
Επειδη οι στρατοκαβλοι μενετε με τους γονεις σας μεχρι τα 40 σας δεν λειτουργει ετσι ολη η κοινωνια μεγαλε.

Εγω απλα παρατηρω οτι εμεις που δεν καναμε στρατο νταιλικι δεν ασχολουμαστε μαζι σας, σας γραφουμε την πουτσα μας και σας παιρνουμε με τις σφαλιαρες συχνα πυκνα, ενω εσας των "πατριωτων" τσουζει η κωλοτρυπιδα σας που δεν ειχατε τα αρχιδια να μην γονατισετε να μαζεψετε τα σκατα απο την τουρκικη λεκανη επειδη ο λοχιας θα σας βαλει τις φωνες.

Αληθεια, σκεψου το. Εγω με ενα διακοσαρι που το βγαζω σε 1 βδομαδα απο την δουλεια μου, ξεμπερδεψα και δεν ασχοληθηκα ποτε με αυτες τις πιπες, χωρις καμια επιπτωση. Εσυ κατεστραμενε εφαγες 9μηνες+ απο τη ζωη σου για να κανεις τι; 10 βολες με οπλο του '40; τρεξιμο το πρωι; καθαρισμο και γοπινγκ; :2funny::2funny::2funny::2funny: Οτι η θητεια σου σε εκανε κομαντο της ζωης; Αληθεια σκεψου το. Ποιος ειναι ο χαμενος στην υποθεση; Ποιος γελαει με ποιον; Εγω εσενα βλεπω να κοπτεσαι που εγω δεν πηγα στρατο, γιατι εμενα στα αρχιδια μου αν εσυ γουσταρεις κουραδες στα χερια
Θελεις 200 ευρω, για να παρεις απαλλαγη απο τον στρατο;

Πες απο την αρχη οτι λες φιδια και ετσι θα ηθελες να ειναι τα πραγματα για να τελειωνουμε ρε φιλαρακι.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Από όλο το μήνυμά σου μόνο αυτό κράτησα. Πολλά εκατομύρια Έλληνες πήραμε πτυχία, μεταπτυχιακά, διδακτορικά, κάναμε ξένες γλώσσες, περάσαμε πιστοποιήσεις, πιάσαμε δουλειες και καταφέραμε και κάναμε και φανταρικό. Αν εσύ νιώθεις καλά με τον εαυτό σου, στους υπόλοιπους μας περισσεύει. Μια φορά ο τρόπος που γράφεις βγάζει κομπλεξ.
Κανενα κομπλεξ. Κομπλεξ βγαζουν τα στρατοκαβλα που μπαινουν σε ενα νημα για το ι5 να μας το παιξουν ηθικολογοι και να μας βγουν απο πανω λες και εκαναν τους αθλους του ηρακλη. Δικαιωμα σου να εχεις χρονο για σκοτωμα στο στρατο επειδη ειναι "υποχρεωση" σου, και δικαιωμα μου αναιμακτα να παρω ενα χαρτι που δεν θα μου ζητησει ποτε κανενας εργοδοτης το οποιο λεει οτι ειμαι λιγο αγχωμενος :2funny:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Θελεις 200 ευρω, για να παρεις απαλλαγη απο τον στρατο;

Πες απο την αρχη οτι λες φιδια και ετσι θα ηθελες να ειναι τα πραγματα για να τελειωνουμε ρε φιλαρακι.
Επειδη εισαι χαζουλης θα στο κανω ευκολο.
Ερχεται χαρτι για στρατο. 5 μερες πριν παω φρουραρχειο με χαρτι ψυχιατρου 50 ευρω. παιρνω αναβολη 1 χρονο.
ξαναρχεται χαρτι. Ξαναπαω 5 μερες πριν φρουραρχειο με αλλο χαρτι ψυχιατρου 50 ευρω. ξανα αναβολη.
Το κανω μια τριτη φορα. τριτο χαρτι γιατρου 50 ευρω. ι5 στο χερι.

το πενηνταρικο στο κανω δωρο για τις βενζινες που εκαψα στο αμαξι, ολα αυτα τα πληρωσε η δουλεια που δεν εχασα επειδη εκανα θητεια 1 χρονο. Τα καταλαβαινεις ή θες κομπιουτερακι;
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
Κανενα κομπλεξ. Κομπλεξ βγαζουν τα στρατοκαβλα που μπαινουν σε ενα νημα για το ι5 να μας το παιξουν ηθικολογοι και να μας βγουν απο πανω λες και εκαναν τους αθλους του ηρακλη. Δικαιωμα σου να εχεις χρονο για σκοτωμα στο στρατο επειδη ειναι "υποχρεωση" σου, και δικαιωμα μου αναιμακτα να παρω ενα χαρτι που δεν θα μου ζητησει ποτε κανενας εργοδοτης το οποιο λεει οτι ειμαι λιγο αγχωμενος :2funny:
Ξαναλέω, αν εσύ νιώθεις καλά με τον εαυτό σου να παρακαλάς ψυχίατρους να σου βγάλουν ένα χαρτί για να μην παρουσιαστείς, εμας μας περισσεύει.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Και επειδη νομιζετε οτι η επιτροπη στρατου ενδιαφερεται ή νοιαζεται για το αν οντως ειμαι τρελος, δεν με ρωτησε ποτε κανεις τιποτα. Κοιταγαν τα χαρτια που τους πηγαινα σαν δημοσιοι υπαλληλοι που ειναι, και απλα υπεγραφαν. Στο φρουραχειο καθε φορα που πηγαινα εβρισκα και αλλα 10-20 ατομα στην ιδια φαση, και καναμε χαβαλε στην ουρα. Τοσο απλο. Οποιος το εχει κανει την τελευταια 5ετια τουλαχιστον θα με επιβεβαιωσει
 
Εγγρ.
29 Οκτ 2015
Μηνύματα
332
Like
565
Πόντοι
81
Επειδη εισαι χαζουλης θα στο κανω ευκολο.
Ερχεται χαρτι για στρατο. 5 μερες πριν παω φρουραρχειο με χαρτι ψυχιατρου 50 ευρω. παιρνω αναβολη 1 χρονο.
ξαναρχεται χαρτι. Ξαναπαω 5 μερες πριν φρουραρχειο με αλλο χαρτι ψυχιατρου 50 ευρω. ξανα αναβολη.
Το κανω μια τριτη φορα. τριτο χαρτι γιατρου 50 ευρω. ι5 στο χερι.

το πενηνταρικο στο κανω δωρο για τις βενζινες που εκαψα στο αμαξι, ολα αυτα τα πληρωσε η δουλεια που δεν εχασα επειδη εκανα θητεια 1 χρονο. Τα καταλαβαινεις ή θες κομπιουτερακι;
Ε ρε φιλε δεν φταιω που δεν ξερεις να μιλας ελληνικα.

Αλλο το Ι5, αλλο το να εξαγορασεις την θητεια σου.
Τωρα καταλαβα γιατι μιλας ετσι.

Σου ζητω συγγνωμη για ο,τι ειπα. Ειναι λαθος και ανηθικο να μιλα κανεις με τετοιο τροπο σε ατομα με προβληματα υγειας.

Διαφορετικα, αν δηλαδη δεν εχεις καποιο προβλημα, ε δεν ειναι και ο ορισμος του ανυποτακτου αυτος που παει απο ψυχιατρο σε ψυχιατρο για να γλυτωσει κατι.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Ξαναλέω, αν εσύ νιώθεις καλά με τον εαυτό σου να παρακαλάς ψυχίατρους να σου βγάλουν ένα χαρτί για να μην παρουσιαστείς, εμας μας περισσεύει.
Παρακαλαω μαλιστα. Πηρα τηλ, του λεω γιατρε χαρτι για στρατο βγαζεις, μου λεει ναι 50 ευρω. Παω και του λεω γραψε. Του εδωσα 50ρικο κολαριστο απο τραπεζα. Δεν μου εκοψε ουτε αποδειξη. Ποιον παρακαλεσα;
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
Παρακαλαω μαλιστα. Πηρα τηλ, του λεω γιατρε χαρτι για στρατο βγαζεις, μου λεει ναι 50 ευρω. Παω και του λεω γραψε. Του εδωσα 50ρικο κολαριστο απο τραπεζα. Δεν μου εκοψε ουτε αποδειξη. Ποιον παρακαλεσα;
Μπραβο τύπε, το έσωσες.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Ε ρε φιλε δεν φταιω που δεν ξερεις να μιλας ελληνικα.

Αλλο το Ι5, αλλο το να εξαγορασεις την θητεια σου.
Τωρα καταλαβα γιατι μιλας ετσι.

Σου ζητω συγγνωμη για ο,τι ειπα. Ειναι λαθος και ανηθικο να μιλα κανεις με τετοιο τροπο σε ατομα με προβληματα υγειας.

Διαφορετικα, αν δηλαδη δεν εχεις καποιο προβλημα, ε δεν ειναι και ο ορισμος του ανυποτακτου αυτος που παει απο ψυχιατρο σε ψυχιατρο για να γλυτωσει κατι.
Ε ναι, ειναι πανεξυπνο να παω να πληρωσω 6000 ενω μπορω να κανω το ιδιο με 200. Πανεξυπνο.
Σε νημα για ι5 εισαι.......
 

kikoman

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2007
Μηνύματα
78
Κριτικές
9
Like
105
Πόντοι
0
Απολυτήριο στρατού όντως πλέον δεν το έχουν ζητήσει κάπου.
Το μόνο σε ορισμένα ερωτηματολόγια έχουν την ερώτηση: Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμενες ναι η όχι.
Δεν αμφισβητώ, αλλά στο εξωτερικό δε μου έχει τύχει σε pre-screening με ερωτηματολόγια, κτλ. Αυτό που έχει τύχει είναι να ρωτήσουν τον υποψήφιο: με ποιό μεγάλο στρατηγό ταυτίζεσαι, τί θα έκανες σε περίπτωση πολέμου, κτλ αλλά αυτό είναι πιο πολύ ψυχομετρικό τεστ.
 
Εγγρ.
29 Οκτ 2015
Μηνύματα
332
Like
565
Πόντοι
81
Ε ναι, ειναι πανεξυπνο να παω να πληρωσω 6000 ενω μπορω να κανω το ιδιο με 200. Πανεξυπνο.
Σε νημα για ι5 εισαι.......
Πανεξυπνο η οχι, αλλο ειπες και αλλο εννοουσες.
Βεβαια το τι θα κανει και ποιος σε περιπτωση που θα γινει πολεμος δεν το σχολιαζω καν, γιατι ειναι προφανες οτι δεν εχεις επαφη με την πραγματικοτητα.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Η περηφανεια θα σας φαει μαγκες. Και οχι απλα περηφανεια αλλα ΨΩΡΟπερηφανεια. Αφου το ελληνικο κρατος δεν θελει να παρει μονιμο μισθοφορικο στρατο με σοβαρη εκπαιδευση αλλα προτιμα να τρωει με διαδικασιες δημοσιου τα λεφτα αυτα σε ανεκπαιδευτους (30 μερες εκπαιδευση σε 9-12μηνες θητειας) στρατιωτες τυπου μεγαλης των μπατσων σχολης, οποιοσδηποτε εχει βρει σοβαρη δουλεια μεχρι την ηλικια που εχει αναβολη σπουδων θα πηγαινει να παιρνει ι5 με την διαδικασια που προβλεπεται.

Ναι πρεπει να εισαι χαζος να πας να το παιξεις ανυποτακτος και να φας καμπανα 6000ευρω. Μπορεις με 200 ευρω να παρεις ενα χαρτι που κανενας εργοδοτης δεν θα ζητησει (εκτος αν θελεις να γινεις σεκιουρικι ξερω γω, τρομερη καριερα), και να εχεις ακριβως τα ιδια αποτελεσματα, οντας ανυποτακτος (και προφανως οχι τρελος)

Ποια ειναι η ενσταση σας σε αυτο; Θελετε να κανετε θητεια; καντε και για μενα αν σας αρεσει. Εγω το θεωρω χασιμο χρονου, εφοσον υπηρχε η επαναλαμβανω αναιμακτη επιλογη (χωρις δραματα χωρις θεατρα) του να παρω ενα χαρτι που γραφει κυριολεκτικα οτι εχω αγχος, χαρτι το οποιο ξαναγραφω δεν μου εχει ζητηθει πουθενα και ποτε (το μονο που ρωτηθηκα ειναι αν εχω υποχρεωσεις θητειας, για να ξερουν αν θα χασω 1 χρονο απο την δουλεια, οποτε να μην με προσλαβουν).

Αλλα μην κρινετε γιατι οπως βλεπετε ειναι πασιφανες ποιος ειναι ο χαμενος στην υποθεση, αναμφισβητητα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: frejit

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Τί έκανες στη ζωή σου τους 9 μήνες που γλίτωσες;
δουλευα. σε σοβαρη δουλεια. Απο αυτες που αν τις χασεις χτυπας το κεφαλι σου γιατι ετσι οπως ειναι τωρα η ελλαδα θα δουλευεις για τα μισα λεφτα
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom