Νέα

Η NOVA γαμιέται

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ManusMan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 209
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.252
Κριτικές
7
Like
38.010
Πόντοι
10.411
ξεμεινες με την vodafone η οποια θα σε γαμησει αργα ή γρηγορα και εκεινη (μακραν το πιο αθλιο δικτυο για κινητο)
:tooth:
Συμφωνώ,επαυξάνω και προσυπογράφω...
ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΠΙΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ/ΨΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΙΟ ΜΟΥΦΑ ΔΙΚΤΥΟ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.264
Πόντοι
10.336
Συμφωνώ,επαυξάνω και προσυπογράφω...
ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΠΙΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ/ΨΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΙΟ ΜΟΥΦΑ ΔΙΚΤΥΟ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ
επαρχια διακοπες.
βονταφον 5g. 5 ωρες να φορτωσει μια σελιδα. κανω τρακα hotspot απο μπακατελα φιλου 4g cosmote. σφεντονα.
Εχασα πασα ιδεα. Να μη συζητησουμε τιποτα ημιυπογεια, τιποτα μετρο κτλ. Ειναι για γελια οι καριοληδες
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736
ιορδΌλη η ιστορία είναι πόσο μακριά απέχει το σπίτι/επιχείρηση σου από το ΚΑΦΑΟ(Νααααααααααααααααααι ακόμα υπάρχουν)/καμπίνα και ποιά εταιρεία έχει περάσει ίνες και της ανήκει η καμπίνα.
Έχουμε και λέμε λοιπόν, από το σπίτι μου απέχει το ΚΑΦΑΟ του ΠΟΤΕ 15 μέτρα.
Όσα χρόνια είχα εκεί 24 πάνω από 15 mbps δεν είδα. Που να αναφέρω τώρα πως ήρθε τεχνικός του ΠΟΤΕ και έψαχνε το παλικάρι 2 ώρες.....έπρεπε να είμαι ευχαριστήμενος που η γραμμή κλείδωνε κοντά στα 11-12. 15 είδα 2 ημέρες μετά την επίσκεψη και ενα ρισταρτ του ρούτερ.
Φεύγω και πάω στην NOVA αλλά παραμένω στο ίδιο ΚΑΦΑΟ μιας και δεν υπάρχει τίποτα άλλο σε ακτίνα χιλιομέτρων, κλείδωνε η γραμμή στο 16,5 χωρίς να κάνω το παραμικρό. Μόνο ρούτερ δικό μου έβαλα και απολ΄θτως τίποτα άλλο.
Πρίν 1,5 χρόνο πέρασε ίνες η τότε WIND και η καμπίνα της είναι ακριβώς απέναντι απο το ΚΑΦΑΟ του ΠΟΤΕ, οπότε 13 μέτρα από το σπίτι μου.
Λίγο πριν να κάνουν την συννένωση αλλάζω και πάω στη WIND για 50αρα fttc, κλειδώνει η γραμμή στα 30+, μπούτσα μου όλα.
Όπου κάτσει λοιπόν με την κάθε εταιρεία......
ΚΑΦΑΟ η μαγική λέξη κλειδί .Εγώ έχοντας πακέτο δορυφορική διδυκτιο και τηλέφωνο όταν θέλησα να αλλάξω σπίτι σε άλλη περιοχή μου είπαν δεν έχουμε γραμμές εκεί. Τους είπα ΞΕΦΤΙΛΕΣ (παρεξηγήθηκε ο υπάλληλος ) και του είπα ΚΟΦΤΟ Το γαμημενο ΤΩΡΑ .
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.492
Like
6.128
Πόντοι
2.356
Είναι μπουρδελο και εγώ ήμουν από 1989 stet ,telestet,wind και nova δηλαδή 40κατι χρόνια ε είναι μαλακες η εταιρεία και οι πολιτικές της που φυσικά εφαρμόζουν οι εργαζόμενοι της.
Φίλε η Stet ξεκίνησε αρχές δεκαετίας του 90 να λειτουργεί. Νομίζω ότι η πρώτη απόπειρα κινητής έγινε το 1993. Πως ήσουν σε αυτές από το 1989;
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736
Φίλε η Stet ξεκίνησε αρχές δεκαετίας του 90 να λειτουργεί. Νομίζω ότι η πρώτη απόπειρα κινητής έγινε το 1993. Πως ήσουν σε αυτές από το 1989;
Έκανα διόρθωση φίλος ίσως δεν το πρόσεξες
 
  • Like
Αντιδράσεις: resp

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736
Μάλιστα ήταν το 1994-95 με κινητό Ericson την παντόφλα .Κόστος 450.000 δρχ με δόσεις . Μεγάλη μαλακια .
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736
Το έχω ακόμα να μου θυμίζει την ΜΑΛΑΚΙΑ μου. ΧΑ ΧΑ ΧΑ
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.227
Like
3.478
Πόντοι
1.706
ιορδΌλη η ιστορία είναι πόσο μακριά απέχει το σπίτι/επιχείρηση σου από το ΚΑΦΑΟ(Νααααααααααααααααααι ακόμα υπάρχουν)/καμπίνα και ποιά εταιρεία έχει περάσει ίνες και της ανήκει η καμπίνα.

ΚΑΦΑΟ η μαγική λέξη κλειδί .Εγώ έχοντας πακέτο δορυφορική διδυκτιο και τηλέφωνο όταν θέλησα να αλλάξω σπίτι σε άλλη περιοχή μου είπαν δεν έχουμε γραμμές εκεί. Τους είπα ΞΕΦΤΙΛΕΣ (παρεξηγήθηκε ο υπάλληλος ) και του είπα ΚΟΦΤΟ Το γαμημενο ΤΩΡΑ .
Την περίοδο που ήμουν COSMOPOTE είχα και την δορυφορική τους και πλήρωνα και την έξτρα υπηρεσία με τις ταινίες (δεν θυμάμαι πως το έλεγαν).............ΠΟΤΕ δεν δούλεψε και γύρισα τον αποκωδικοποιητή για να πάρω τον απλό.....
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.260
Κριτικές
1
Like
35.266
Πόντοι
6.256
By far καλύτερα δίκτυα, κάλυψη, ποιότητα κλήσεων, αξιοπιστία κλπ σε σχέση με Nova και Vodafone.

Επίσης αρκετα καλύτερη τηλεφωνική εξυπηρέτηση από τους άλλους 2.

Το αποτέλεσμα είναι ότι πληρώνοντας λίγο παραπάνω έχεις σημαντικά καλύτερες λύσεις (ειδικά στα νησιά οι άλλοι 2 είναι ανύπαρκτοι)

Στο tv λίγο πιο ισορροπημένοι cosmote και nova (αν και έχει βελτιώσει πολύ περισσότερο η cosmote το user experience)

Όλα αυτά μετά από έρευνα αγοράς και εμπειρία μου με όλους.
Cosmote λοιπόν και βρήκα την υγειά μου.
Παντως η βονταφον που εχω και γω και φιλοι μου ειναι τίμια σε ολα της, και σε τιμες και σε εξυπηρέτηση.
Και με 60% εκπτωση που εχω ολα καλα για την ωρα
 

fatasstits

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2020
Μηνύματα
303
Like
516
Πόντοι
81
Πριν από κάτι χρόνια οι γέροι μου ανακάλυψαν πως υπάρχει το ίντερνετ, οπότε τους έβαλα μια 50αρα στο πατρικό από τη wind.
Την είχα πακέτο στον ίδιο λογαριασμό με το κινητό μου.
Σε κάποια φάση κάπου Γενάρη με παίρνουν τηλέφωνο, λένε ενώθηκε η wind με nova, θα σας κάνουμε την 50αρα σε 100αρα δωρεάν.
Οκ, λέω.
Κάνουν την αναβάθμιση μερικές μέρες μετά, η 50αρα γίνεται 0, πέφτει και το τηλέφωνο, όλα.
Τους παίρνω υποστήριξη, λένε θα στείλουμε τεχνικό. Σε 10 μέρες.
Ερχεται σε 10 μέρες ο τεχνικός, λέει αλλάξτε το καλώδιο του τηλεφώνου και θα είναι οκ.
Αλλάζω το καλώδιο, συνεχίζει να μην λειτουργεί τίποτα.
Παίρνω τηλέφωνο στην υποστήριξη, λένε θα σας στείλουμε τεχνικό. Σε 10 μέρες.
Τους κατεβάζω χριστούς και παναγίες, πηγαίνω στη vodafone και κάνω αίτηση να μεταφέρω τον αριθμό εκεί.
Μια βδομάδα μετά ρωτάω στη vodafone τι παίζει, μου λένε δεν βρίσκουμε τον σωστό αριθμό του βρόγχου, αυτός που είναι στο λογαριασμό δεν είναι ο σωστός και έχουμε στείλει στη Nova και δεν μας απαντάνε.
Πάω κατάστημα της Nova, ζητάω τον βρόγχο.
Το φέρνω στη vodafone.
Περιμένω 2 μέρες ακόμα, λένε πάλι δεν είναι ο σωστός.
Τα παίρνω κρανίο, βρίζω και τη vodafone και τη nova, πάω κάνω αίτηση για απενεργοποίηση του παλιού αριθμού στη nova, ανοίγω καινούριο στη vodafone.
Συνδέουν νέο αριθμό με ιντερνετ από τη vodafone σε καμιά βδομάδα, περνάνε 2 βδομάδες, μου στέλνουν από τη nova λογαριασμό για τον απενεργοποιημένο αριθμό μαζί με το κινητό.
Πάω κατάστημα, λέω θέλω να πληρώσω μόνο το κινητό, το άλλο το'χω απενεργοποιήσει πριν ένα μήνα.
Μου λένε, δε γίνεται και δεν έχουμε λάβει καν αίτηση για απενεργοποίηση.
Τους χώνω στη μάπα το χαρτί που μου τύπωσαν στο ίδιο κατάστημα. Παίρνουν τηλέφωνο στα κεντρικά, τους λένε δεν το'χουμε πάρει, να το βγάλετε φώτο και να μας το στείλετε πίσω.
Τους κατεβάζω κι άλλες παναγίες, πηγαίνω στη vodafone, μεταφέρω και το κινητό εκεί.
Μα τη παναγία, θα το αφήσω διαθήκη και στα τρισέγγονα να μην κλείνουν ποτέ κανένα συμβόλαιο με τη χολέρα που λέγεται Nova.
Αυτό το μπουρδέλο είναι τρις χειρότερο κι από τον βαθύτερο πρωκτό του Ελληνικού δημοσίου.
Έτσι είναι όταν δεν υπάρχει πλαίσιο για την συμπεριφορά μιας εταιρείας. Κάνει ότι θέλει
 

Pookierock

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2023
Μηνύματα
127
Like
225
Πόντοι
21
Παντως η βονταφον που εχω και γω και φιλοι μου ειναι τίμια σε ολα της, και σε τιμες και σε εξυπηρέτηση.
Και με 60% εκπτωση που εχω ολα καλα για την ωρα
Ισχυει και γω με Vodafone 4 χρόνια τώρα είμαι πολύ οκ..
 

jojolie56

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2021
Μηνύματα
157
Like
250
Πόντοι
21
Είχα συνδρομή στη Nova TV από τότε που ήταν Filmnet (+20 χρόνια). Τηλέφωνο & Ιντερνετ είχα Ο.Τ.Ε. Κάποια στιγμή διακόπτω τον ΟΤΕ και κάνω σύνδεση Nova triple play (ΤV , τηλέφωνο, Ιnternet) για πάνω από 10 χρόνια. Το συμβόλαιο ανανεωνόταν κάθε διετία. Τελευταία Πολύ πριν συμπράξει με τη WIND και το ιδιοκτησιακό της ήταν στον αέρα) τόσο το Internet όσο και η τηλεφωνική γραμή έπεφταν σχεδόν καθημερινά και επειδή ο συναγερμός μου είναι συνδεδεμένος με κέντρο λήψης σημάτων με ενημέρωναν ότι υπάρχει πρόβλημα. Ταυτόχρονα με τη διακοπή του Internet δεν λειτουργούσαν και οι κάμερες ασφαλείας. Κάλεσα τεχνική βοήθεια και μου είπαν ότι φταίει η καλωδίωση του σπιτιού. (Μούφα) Επειδή σε 1 μήνα έληγε και το συμβόλαιο πλήρωσα το τελευταίο λογαριασμό και έκανα αίτηση διακοπής των πάντων. Σημειωτέον ότι στη περιοχή μου ούτε 50άρα γραμμή δεν διέθεταν. Άλλαξα πάροχο έβαλα οπτική ίνα και 100άρα και σταμάτησαν οι διακοπές. Μετά από 1 μήνα μου ήλθε ένας λογαριασμός 250 € για τέλη αποσύνδεσης.!!!!! (Υπ΄ όψη ότι το συμβόλαιο είχε λήξει και είχε πλήρως εξοφληθεί). 'Εστειλαν δε το λογαριασμό σε εισπρακτική εταιρεία που με πήρε 4-5 φορές, τη πρώτη απάντησα και εξήγησα ευγενικά. Τη δεύτερη θυμωμένα από κει και πέρα όποτε με έπαιρναν άκουγαν #$@&!#% και έκλειναν τρομαγμένες το τηλέφωνο. Έχουν κανένα εξάμηνο να με πάρουν και τους περιμένω να τους ξαναλούσω με κανένα οχετό πάλι. Πάντως όποιος άνοιξε το νήμα και χαρακτήρισε τη NOVA μπουρδέλο είναι πολύ επιεικής γιατί στα μπουρδέλα κυκλοφορεί περισσότερη τιμιότητα.#$@&!
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.311
Κριτικές
4
Like
1.439
Πόντοι
216
Πριν από κάτι χρόνια οι γέροι μου ανακάλυψαν πως υπάρχει το ίντερνετ, οπότε τους έβαλα μια 50αρα στο πατρικό από τη wind.
Την είχα πακέτο στον ίδιο λογαριασμό με το κινητό μου.
Σε κάποια φάση κάπου Γενάρη με παίρνουν τηλέφωνο, λένε ενώθηκε η wind με nova, θα σας κάνουμε την 50αρα σε 100αρα δωρεάν.
Οκ, λέω.
Κάνουν την αναβάθμιση μερικές μέρες μετά, η 50αρα γίνεται 0, πέφτει και το τηλέφωνο, όλα.
Τους παίρνω υποστήριξη, λένε θα στείλουμε τεχνικό. Σε 10 μέρες.
Ερχεται σε 10 μέρες ο τεχνικός, λέει αλλάξτε το καλώδιο του τηλεφώνου και θα είναι οκ.
Αλλάζω το καλώδιο, συνεχίζει να μην λειτουργεί τίποτα.
Παίρνω τηλέφωνο στην υποστήριξη, λένε θα σας στείλουμε τεχνικό. Σε 10 μέρες.
Τους κατεβάζω χριστούς και παναγίες, πηγαίνω στη vodafone και κάνω αίτηση να μεταφέρω τον αριθμό εκεί.
Μια βδομάδα μετά ρωτάω στη vodafone τι παίζει, μου λένε δεν βρίσκουμε τον σωστό αριθμό του βρόγχου, αυτός που είναι στο λογαριασμό δεν είναι ο σωστός και έχουμε στείλει στη Nova και δεν μας απαντάνε.
Πάω κατάστημα της Nova, ζητάω τον βρόγχο.
Το φέρνω στη vodafone.
Περιμένω 2 μέρες ακόμα, λένε πάλι δεν είναι ο σωστός.
Τα παίρνω κρανίο, βρίζω και τη vodafone και τη nova, πάω κάνω αίτηση για απενεργοποίηση του παλιού αριθμού στη nova, ανοίγω καινούριο στη vodafone.
Συνδέουν νέο αριθμό με ιντερνετ από τη vodafone σε καμιά βδομάδα, περνάνε 2 βδομάδες, μου στέλνουν από τη nova λογαριασμό για τον απενεργοποιημένο αριθμό μαζί με το κινητό.
Πάω κατάστημα, λέω θέλω να πληρώσω μόνο το κινητό, το άλλο το'χω απενεργοποιήσει πριν ένα μήνα.
Μου λένε, δε γίνεται και δεν έχουμε λάβει καν αίτηση για απενεργοποίηση.
Τους χώνω στη μάπα το χαρτί που μου τύπωσαν στο ίδιο κατάστημα. Παίρνουν τηλέφωνο στα κεντρικά, τους λένε δεν το'χουμε πάρει, να το βγάλετε φώτο και να μας το στείλετε πίσω.
Τους κατεβάζω κι άλλες παναγίες, πηγαίνω στη vodafone, μεταφέρω και το κινητό εκεί.
Μα τη παναγία, θα το αφήσω διαθήκη και στα τρισέγγονα να μην κλείνουν ποτέ κανένα συμβόλαιο με τη χολέρα που λέγεται Nova.
Αυτό το μπουρδέλο είναι τρις χειρότερο κι από τον βαθύτερο πρωκτό του Ελληνικού δημοσίου.
Και ο Μπιτσοτάκης ο πούστης
 

dorcel

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.998
Κριτικές
37
Like
5.718
Πόντοι
5.595
Μάλιστα ήταν το 1994-95 με κινητό Ericson την παντόφλα .Κόστος 450.000 δρχ με δόσεις . Μεγάλη μαλακια .
Μα τι "γκουμούτσες" (κακό σχέδιο) ήταν εκείνα τα πρώτα κινητά...Θυμάμαι, οι πρώτοι "τυχεροί" που είχαν αγοράσει τα πρώτα κινητά, τα επιδείκνυαν και καμάρωναν στις καφετέριες! Λες και έπαιρναν μαζί τους από το σπίτι το...ασύρματο τηλέφωνο!
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736
Μα τι "γκουμούτσες" (κακό σχέδιο) ήταν εκείνα τα πρώτα κινητά...Θυμάμαι, οι πρώτοι "τυχεροί" που είχαν αγοράσει τα πρώτα κινητά, τα επιδείκνυαν και καμάρωναν στις καφετέριες! Λες και έπαιρναν μαζί τους από το σπίτι το...ασύρματο τηλέφωνο!
Έχεις δίκιο φίλος έτσι καμαρωνα σαν κονιόδρος και εγω. Αλλα τα 450.000 ήταν 450.000.
Τι μαλακίες έχουμε κάνει ε?|
 
  • Like
Αντιδράσεις: dorcel

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.969
Like
4.949
Πόντοι
506
O Βαγγέλης επειδή δεν τα τσεπωσε έβγαλε ρεπορτάζ πως είναι μουφα οι επενδύσεις της Νοβα και αυτη έβγαλε το mega από πακέτο
Ημαρτον
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.118
Κριτικές
166
Like
26.923
Πόντοι
34.538
O Βαγγέλης επειδή δεν τα τσεπωσε έβγαλε ρεπορτάζ πως είναι μουφα οι επενδύσεις της Νοβα και αυτη έβγαλε το mega από πακέτο
Ημαρτον
Το ειδα το πρωι...
Πιο στημενο ρεπορταζ πεθαινεις...
Γελουσε και η Ανθη Βουλγαρη..
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
2.339
Πόντοι
456
εγω εφυγα απο τη nova αφου δεν γινοταν καμμια σοβαρη συνενοηση ,δεν μπορουσα ουτε να βρω ολοθυς τους λογαριασμους να τους αποδειξω πως δεν μου εκαναν δωρο 2 παγια αλλα μονο ενα.Επισης ενω αλαξα παροχο απο τις 7 ιουλιου αυτοι εξεδωσαν λογαριασμο που προεισπρατει παγιο απο 2-1 Αυγουστου , οτι ναναι δηλαδη, ενω μου χρεωσαν εξτρα λεει κλησιες εκτος παγιου ενω ειχα απεριοριστο προς ολους χωρις να μου πουν ποιοι ηταν αυτοι οι αριθμοι ,ουτε λενε μπορω να μαθω , οικ τους απανυησα και εγω θα τα ξαναπουμε με εξωσικο αφου εχω νομικη προστασια και αυτα τα εχω δωρεαν, αντε να χαθουν ,να ξεμπλεξω απο αυτους , σε γνωστη μου τις απαντησαν πως δεν μπορει με κανενα τροπο να ξερει ποσο απο τα 300 λεπτα προς κινητα εχει απο το σταθερο της , και τωρα φοβαται και δεν παιρνει σε κανενα ελεος
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.013
Like
72.022
Πόντοι
12.756
Παλι πλεμπαιοι και εδω μέσα ...
Για 5-10 ευρω παιζουν την τύχη τους με Νοβες και αρχίδια καπαμα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom