Νέα

Η NOVA γαμιέται

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ManusMan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 209
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.391
Κριτικές
1
Like
899
Πόντοι
96
Κοίτα, αυτές τις ημέρες η Bud light στο Αμέρικα γαμιέται ασύστολα επειδή μια μαλάκω του μάρκετινγκ έβαλε τρανς σε διαφήμιση κλπ κλπ.
Και οι απώλειες της μητρικής εταιρείας είναι κάτι δις ντόλαρς μόνο εξαιτίας αυτήςτης μπύρας......

Ααα αυτο εχει γινει για αυτο μου εβγαιναν στο τικ τοκ ολο βιντεο απο σουπερ μαρκετ γεματα με bud light . λογικο εβαλαν αυτο το πραγμα


να διαφημισει την αντιστοιχη Amstel που θυμιζει οικοδομη και κολατσιο . Μας τα ζαλισαν και οι "προοδευτικοι" με το "inclussiveness" .

Ενα παράδειγμα όσον αφορά τις "επιλογές" που νομίζετε ότι έχετε, πληροφοριακά.

και στην Ελλαδα τα μισα σηματα τα εχουν 2 εταιρειες


Μπίρα Αρχεία - ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ (δλδ αν κοψεις την heineken και πίνεις μαμμος πλαι ο ιδιος παιρνει τα φραγκα)
 

dorcel

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.998
Κριτικές
37
Like
5.718
Πόντοι
5.595
ΜΟΝΟ
gkat_25_1601_page_1_image_0005.jpg


ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ :rockon::rockon::rockon:
Ποιος OTE; Μας τελείωσε...Last Year! Έγινε...γερμανικός!
 

dorcel

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.998
Κριτικές
37
Like
5.718
Πόντοι
5.595
By far καλύτερα δίκτυα, κάλυψη, ποιότητα κλήσεων, αξιοπιστία κλπ σε σχέση με Nova και Vodafone.

Επίσης αρκετα καλύτερη τηλεφωνική εξυπηρέτηση από τους άλλους 2.

Το αποτέλεσμα είναι ότι πληρώνοντας λίγο παραπάνω έχεις σημαντικά καλύτερες λύσεις (ειδικά στα νησιά οι άλλοι 2 είναι ανύπαρκτοι)

Στο tv λίγο πιο ισορροπημένοι cosmote και nova (αν και έχει βελτιώσει πολύ περισσότερο η cosmote το user experience)

Όλα αυτά μετά από έρευνα αγοράς και εμπειρία μου με όλους.
Cosmote λοιπόν και βρήκα την υγειά μου.
Όσον αφορά την tv, δε νομίζω να είναι ισορροπημένα τα πράγματα, όπως λες. Από τη μία, η Cosmote αναφέρει σαν προσφορά της 12,5 Ευρώ το μήνα για χρονική περίοδο 6 μηνών, η δε Nova έχει σαν πακέτο 11 Ευρώ το μήνα για ένα χρόνο και δίνει και 3 μήνες δώρο, η Cosmote νομίζω 1 μήνα μόνο δώρο. Όσον αφορά τα πρωταθλήματα που καλύπτει τηλεοπτικά, μόνο το γεγονός ότι η Nova "έκλεισε" για έξι (6) χρόνια το κορυφαίο πρωτάθλημα του κόσμου (Premier League) της Αγγλίας, αλλά και Ισπανία-Γερμανία και Ιταλία, η Cosmote "έχασε" το παιχνίδι έχοντας κάτι Κύπελλα και την Ελληνική Σούπερ λίγδα.
 
OP
OP
M

ManusMan

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
321
Like
884
Πόντοι
81
Ξαναρωτάω, πόσους υπαλλήλους του ΟΤΕ έχουμε στο φόρουμ? :think:
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.306
Κριτικές
22
Like
7.127
Πόντοι
3.446
Μακριά απο nova για τηλέφωνο ,ίντερνετ και ολα αυτά. Εχω τηλεόραση μόνο απο αυτούς και παρακαλάω να μην μου παρουσιαστεί πρόβλημα γιατί η εξυπηρέτηση τους οσες φορές την χρειάστηκα ειναι τραγική. Και φυσικά όσο και να με ζαλίζουν στα τηλέφωνα για προσφορές κλπ, δεν τους κρατάω στην συνομιλία πάνω απο 10 δευτερόλεπτα.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.444
Πόντοι
2.406
Πριν από κάτι χρόνια οι γέροι μου ανακάλυψαν πως υπάρχει το ίντερνετ, οπότε τους έβαλα μια 50αρα στο πατρικό από τη wind.
Την είχα πακέτο στον ίδιο λογαριασμό με το κινητό μου.
Σε κάποια φάση κάπου Γενάρη με παίρνουν τηλέφωνο, λένε ενώθηκε η wind με nova, θα σας κάνουμε την 50αρα σε 100αρα δωρεάν.
Οκ, λέω.
Κάνουν την αναβάθμιση μερικές μέρες μετά, η 50αρα γίνεται 0, πέφτει και το τηλέφωνο, όλα.
Τους παίρνω υποστήριξη, λένε θα στείλουμε τεχνικό. Σε 10 μέρες.
Ερχεται σε 10 μέρες ο τεχνικός, λέει αλλάξτε το καλώδιο του τηλεφώνου και θα είναι οκ.
Αλλάζω το καλώδιο, συνεχίζει να μην λειτουργεί τίποτα.
Παίρνω τηλέφωνο στην υποστήριξη, λένε θα σας στείλουμε τεχνικό. Σε 10 μέρες.
Τους κατεβάζω χριστούς και παναγίες, πηγαίνω στη vodafone και κάνω αίτηση να μεταφέρω τον αριθμό εκεί.
Μια βδομάδα μετά ρωτάω στη vodafone τι παίζει, μου λένε δεν βρίσκουμε τον σωστό αριθμό του βρόγχου, αυτός που είναι στο λογαριασμό δεν είναι ο σωστός και έχουμε στείλει στη Nova και δεν μας απαντάνε.
Πάω κατάστημα της Nova, ζητάω τον βρόγχο.
Το φέρνω στη vodafone.
Περιμένω 2 μέρες ακόμα, λένε πάλι δεν είναι ο σωστός.
Τα παίρνω κρανίο, βρίζω και τη vodafone και τη nova, πάω κάνω αίτηση για απενεργοποίηση του παλιού αριθμού στη nova, ανοίγω καινούριο στη vodafone.
Συνδέουν νέο αριθμό με ιντερνετ από τη vodafone σε καμιά βδομάδα, περνάνε 2 βδομάδες, μου στέλνουν από τη nova λογαριασμό για τον απενεργοποιημένο αριθμό μαζί με το κινητό.
Πάω κατάστημα, λέω θέλω να πληρώσω μόνο το κινητό, το άλλο το'χω απενεργοποιήσει πριν ένα μήνα.
Μου λένε, δε γίνεται και δεν έχουμε λάβει καν αίτηση για απενεργοποίηση.
Τους χώνω στη μάπα το χαρτί που μου τύπωσαν στο ίδιο κατάστημα. Παίρνουν τηλέφωνο στα κεντρικά, τους λένε δεν το'χουμε πάρει, να το βγάλετε φώτο και να μας το στείλετε πίσω.
Τους κατεβάζω κι άλλες παναγίες, πηγαίνω στη vodafone, μεταφέρω και το κινητό εκεί.
Μα τη παναγία, θα το αφήσω διαθήκη και στα τρισέγγονα να μην κλείνουν ποτέ κανένα συμβόλαιο με τη χολέρα που λέγεται Nova.
Αυτό το μπουρδέλο είναι τρις χειρότερο κι από τον βαθύτερο πρωκτό του Ελληνικού δημοσίου.
Η νοβα ειναι η πιο κωλοεταιρεια μακραν κ το βασικο, σαν κινητή δεν πιάνει παρα μονο σε λιγα κεντρικά σημεία κ με ταχυτητες της τσαπου...
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736

:shit::tooth:

Η (ελληνική) διαφήμιση της Vodafone κατά του LGBT+ bullying (με αφορμή την Spirit Day) 19/10/2017

VODAFONE και AEGEAN χορηγοί του Gay-pride 25/06/2018

Jun 20, 2022 — Ένα Corporate Pride μέσα στο Gay Pride. ... Υπήρχαν μάλιστα εταιρείες (Vodafone, Goody's, Heineken) που παρέλασαν κανονικά με φορτηγίδες
Human Resources Director, Vodafone: ... Υποστηρίξαμε ενεργά τη συμμετοχή συναδέλφων στο gay pride 2016
Απλά μποϊκοτάζ όπως και στα pantene
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736
επιβεβαιώνω, είχα βάλει κρυφή κάμερα με sim της voda, να παρακολουθώ την δεύτερη γυναίκα μου αν γαμιέται με κανέναν, τελικά γαμιώταν η voda απο τις διακοπές και το ping και τις απορυθμίσεις.
Για σοβαρές δουλειες μοιχείες εκβιασμούς μπράβους και νονούς της νύχτας και τέτοια, μόνο cosmote
Τελικά κάποιος γαμιοταν ε;
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Termin

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.039
Κριτικές
9
Like
12.978
Πόντοι
3.836
Συνέλθετε με τις εταιρείες. Καμιά σοβαρή εταιρεία δεν έχει λογο να πει "δε γουστάρουμε LGBTQ, δε γουστάρουμε μετανάστες" γιατί θέλει και αυτούς για πελάτες και τους ομοφοβικούς και τους ξενοφοβικούς. Αυτοί που δείχνουν έντονα όπως η Panthene οτι ειναι υπέρ το κάνουν γιατί θεωρούν ότι αυτό το μερίδιο της αγοράς τους αρκεί.

Όποιος έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα να φτιάξει τη δική του εταιρεία.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.223
Like
24.133
Πόντοι
6.056
γαμαει η νοβα να πουμε ΓΑΜΑΕΙ :2on1:
 

Συνημμένα

  • 2023-04-27.png
    2023-04-27.png
    40,7 KB · Εμφανίσεις: 37

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Εντάξει κλασικό θέμα μαλακα υπαλλήλου που δεν έκανε σωστά τη διαδικασία μεταφοράς.
Καμία NOVA δε φταίει.
Τέτοιες μαλακιες συμβαινουν σε όλες τις εταιρείες, δε λέει κάτι.
Να σου πω και εγώ ότι η Wind είναι τέλεια γιατί την έχω 15 χρόνια στο πατρικό και ποτέ δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο θέμα.
Και τι συμπέρασμα βγαίνει; Να πω ότι είναι η καλύτερη εταιρεία;
 
OP
OP
M

ManusMan

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
321
Like
884
Πόντοι
81
Εντάξει κλασικό θέμα μαλακα υπαλλήλου που δεν έκανε σωστά τη διαδικασία μεταφοράς.
Καμία NOVA δε φταίει.
Τέτοιες μαλακιες συμβαινουν σε όλες τις εταιρείες, δε λέει κάτι.
Να σου πω και εγώ ότι η Wind είναι τέλεια γιατί την έχω 15 χρόνια στο πατρικό και ποτέ δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο θέμα.
Και τι συμπέρασμα βγαίνει; Να πω ότι είναι η καλύτερη εταιρεία;
Οσο ήταν Wind δεν είχα κάποιο θέμα. Επεφτε το νετ μια φορά στα 2 χρόνια για μια μέρα, έπαιρνα τηλ, το φτιάχνανε στην ίδια μέρα. Οταν πέρασε στη nova έγινε όλο αυτό το μπουρδέλο.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.990
Κριτικές
23
Like
7.570
Πόντοι
3.346
Πριν από κάτι χρόνια οι γέροι μου ανακάλυψαν πως υπάρχει το ίντερνετ, οπότε τους έβαλα μια 50αρα στο πατρικό από τη wind.
Την είχα πακέτο στον ίδιο λογαριασμό με το κινητό μου.
Σε κάποια φάση κάπου Γενάρη με παίρνουν τηλέφωνο, λένε ενώθηκε η wind με nova, θα σας κάνουμε την 50αρα σε 100αρα δωρεάν.
Οκ, λέω.
Κάνουν την αναβάθμιση μερικές μέρες μετά, η 50αρα γίνεται 0, πέφτει και το τηλέφωνο, όλα.
Τους παίρνω υποστήριξη, λένε θα στείλουμε τεχνικό. Σε 10 μέρες.
Ερχεται σε 10 μέρες ο τεχνικός, λέει αλλάξτε το καλώδιο του τηλεφώνου και θα είναι οκ.
Αλλάζω το καλώδιο, συνεχίζει να μην λειτουργεί τίποτα.
Παίρνω τηλέφωνο στην υποστήριξη, λένε θα σας στείλουμε τεχνικό. Σε 10 μέρες.
Τους κατεβάζω χριστούς και παναγίες, πηγαίνω στη vodafone και κάνω αίτηση να μεταφέρω τον αριθμό εκεί.
Μια βδομάδα μετά ρωτάω στη vodafone τι παίζει, μου λένε δεν βρίσκουμε τον σωστό αριθμό του βρόγχου, αυτός που είναι στο λογαριασμό δεν είναι ο σωστός και έχουμε στείλει στη Nova και δεν μας απαντάνε.
Πάω κατάστημα της Nova, ζητάω τον βρόγχο.
Το φέρνω στη vodafone.
Περιμένω 2 μέρες ακόμα, λένε πάλι δεν είναι ο σωστός.
Τα παίρνω κρανίο, βρίζω και τη vodafone και τη nova, πάω κάνω αίτηση για απενεργοποίηση του παλιού αριθμού στη nova, ανοίγω καινούριο στη vodafone.
Συνδέουν νέο αριθμό με ιντερνετ από τη vodafone σε καμιά βδομάδα, περνάνε 2 βδομάδες, μου στέλνουν από τη nova λογαριασμό για τον απενεργοποιημένο αριθμό μαζί με το κινητό.
Πάω κατάστημα, λέω θέλω να πληρώσω μόνο το κινητό, το άλλο το'χω απενεργοποιήσει πριν ένα μήνα.
Μου λένε, δε γίνεται και δεν έχουμε λάβει καν αίτηση για απενεργοποίηση.
Τους χώνω στη μάπα το χαρτί που μου τύπωσαν στο ίδιο κατάστημα. Παίρνουν τηλέφωνο στα κεντρικά, τους λένε δεν το'χουμε πάρει, να το βγάλετε φώτο και να μας το στείλετε πίσω.
Τους κατεβάζω κι άλλες παναγίες, πηγαίνω στη vodafone, μεταφέρω και το κινητό εκεί.
Μα τη παναγία, θα το αφήσω διαθήκη και στα τρισέγγονα να μην κλείνουν ποτέ κανένα συμβόλαιο με τη χολέρα που λέγεται Nova.
Αυτό το μπουρδέλο είναι τρις χειρότερο κι από τον βαθύτερο πρωκτό του Ελληνικού δημοσίου.
Δεν εχεις υπομονη τυπε και βριζεις πολυ! :undecided-old:
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736
Εντάξει κλασικό θέμα μαλακα υπαλλήλου που δεν έκανε σωστά τη διαδικασία μεταφοράς.
Καμία NOVA δε φταίει.
Τέτοιες μαλακιες συμβαινουν σε όλες τις εταιρείες, δε λέει κάτι.
Να σου πω και εγώ ότι η Wind είναι τέλεια γιατί την έχω 15 χρόνια στο πατρικό και ποτέ δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο θέμα.
Και τι συμπέρασμα βγαίνει; Να πω ότι είναι η καλύτερη εταιρεία;
Είναι μπουρδελο και εγώ ήμουν από 1989 stet ,telestet,wind και nova δηλαδή 40κατι χρόνια ε είναι μαλακες η εταιρεία και οι πολιτικές της που φυσικά εφαρμόζουν οι εργαζόμενοι της.
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736
Είναι μπουρδελο και εγώ ήμουν από 1989 stet ,telestet,wind και nova δηλαδή 40κατι χρόνια ε είναι μαλακες η εταιρεία και οι πολιτικές της που φυσικά εφαρμόζουν οι εργαζόμενοι της.
Από το 1995 ήμουν sorry
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.227
Like
3.478
Πόντοι
1.706
Όλη η ιστορία είναι πόσο μακριά απέχει το σπίτι/επιχείρηση σου από το ΚΑΦΑΟ(Νααααααααααααααααααι ακόμα υπάρχουν)/καμπίνα και ποιά εταιρεία έχει περάσει ίνες και της ανήκει η καμπίνα.
Έχουμε και λέμε λοιπόν, από το σπίτι μου απέχει το ΚΑΦΑΟ του ΠΟΤΕ 15 μέτρα.
Όσα χρόνια είχα εκεί 24 πάνω από 15 mbps δεν είδα. Που να αναφέρω τώρα πως ήρθε τεχνικός του ΠΟΤΕ και έψαχνε το παλικάρι 2 ώρες.....έπρεπε να είμαι ευχαριστήμενος που η γραμμή κλείδωνε κοντά στα 11-12. 15 είδα 2 ημέρες μετά την επίσκεψη και ενα ρισταρτ του ρούτερ.
Φεύγω και πάω στην NOVA αλλά παραμένω στο ίδιο ΚΑΦΑΟ μιας και δεν υπάρχει τίποτα άλλο σε ακτίνα χιλιομέτρων, κλείδωνε η γραμμή στο 16,5 χωρίς να κάνω το παραμικρό. Μόνο ρούτερ δικό μου έβαλα και απολ΄θτως τίποτα άλλο.
Πρίν 1,5 χρόνο πέρασε ίνες η τότε WIND και η καμπίνα της είναι ακριβώς απέναντι απο το ΚΑΦΑΟ του ΠΟΤΕ, οπότε 13 μέτρα από το σπίτι μου.
Λίγο πριν να κάνουν την συννένωση αλλάζω και πάω στη WIND για 50αρα fttc, κλειδώνει η γραμμή στα 30+, μπούτσα μου όλα.
Όπου κάτσει λοιπόν με την κάθε εταιρεία......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom