Νέα

Η κλειστοφοβο-τσατσική ελληνική παρέα - κλίκα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Palios pounai alios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 227
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ναι βρε κουτό...

Ωραίος άντρας είσαι ρε φιλαράκι! Ρουφιανο-συμμαχείς μαζί κάποιους άλλους φουστανελοφόρους εδώ μέσα και προσπαθείς με το ζόρι να βγάλεις ένα συνάνθρωπο σου (που έχει τις απόψεις του και δεν προσκυνάει κατουρημένες ποδιές) ότι είναι γραφικός, τρελός, παραληρηματικός, ότι έχει έμμονες ιδέες κ.λ.π.

Να χαίρεσαι τον αντρισμό σου - και συ και όλοι οι άλλοι φουστανελοφόροι! 

Το Διευθυντήριο που συντονίζει τις επιθέσεις εναντίον σου μου έχει τάξει duo με Μπάιτ και Μουνίτσα για να σπιλώσω την υπόληψή σου...
Ο Ταράτσας απλά θα παίρνει μάτι...
Και η επίθεση θα συνεχίζεται όσο δε δίνεις όρκο υποταγής στο Διευθυντήριο...
Λάβε τα μέτρα σου....
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Το Διευθυντήριο που συντονίζει τις επιθέσεις εναντίον σου μου έχει τάξει duo με Μπάιτ και Μουνίτσα για να σπιλώσω την υπόληψή σου...
Ο Ταράτσας απλά θα παίρνει μάτι...
Και η επίθεση θα συνεχίζεται όσο δε δίνεις όρκο υποταγής στο Διευθυντήριο...
Λάβε τα μέτρα σου....

Να ετοιμάζεσαι φίλε μου!

Duo με τη Bite και τη Μουνίτσα θα κάνεις στις 32 του μηνός - να μη σου πω και στις 33!
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Το όλο "στήσιμο" σου όμως μέσα δω άλλα δηλώνει...

Έχεις επιλέξει nick υποσχετικό: "Bite me I am fresh" = "Δάγκωσε με είμαι φρέσκια"
Ειδες βρε Παλιε που βλεπεις πραγματα εκει που δεν υπαρχουν?Για πχ το νικ της Μπαιτ, που εσυ θεωρεις 'σεξουαλικα υποσχομενο' δεν θα μπορουσε καλλιστα να ειναι σλογκαν για διαφημιση σοκολατας?
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
Ειδες βρε Παλιε που βλεπεις πραγματα εκει που δεν υπαρχουν?Για πχ το νικ της Μπαιτ, που εσυ θεωρεις 'σεξουαλικα υποσχομενο' δεν θα μπορουσε καλλιστα να ειναι σλογκαν για διαφημιση σοκολατας?
για φρουτα εμενα μου θυμιζει
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Δεν χρειάζεται να είσαι διάνοια ή κοινωνιολόγος για να καταλάβεις ότι η σημερινή Ελληνική κοινωνία δεν είναι η πιο ιδανική (τα τρελά επεισόδια που έγιναν τελευταία και που συνεχίζουν να γίνονται το αποδεικνύουν βαρβάτα αυτό).

Ιδιαίτερα για κάποιον που έχει ζήσει και σε άλλες κοινωνίες (σε χώρες της δυτικής Ευρώπης, Αμερική κ.λ.π.) υπάρχουν πολλά πράγματα μέσα στην Ελληνική κοινωνία που «χτυπάνε» έντονα. Ένα από αυτά είναι η περιβόητη Ελληνική «παρέα – κλίκα»! Όχι ότι δεν υπάρχει και σε άλλες κοινωνίες το φαινόμενο της παρέας - κλίκας, αλλά ειδικά στην Ελληνική κοινωνία το φαινόμενο αυτό έχει χτυπήσει μπιέλες.

Την ξέρουμε όλοι εδώ στην Ελλάδα τη δύναμη της παρέας. Για να σου δίνουν κάποια σημασία, για να έχεις δυο ανθρώπους να μιλήσεις πρέπει να είσαι ενταγμένος σε κάποια παρέα (διαφορετικά αν κάθεσαι μόνος σου στην καφετέρια ή αν μιλάς ξεκάρφωτα στους διπλανούς σου, στην Ελλάδα θεωρείται ότι έχεις κάψει τα λάδια σου). Γκόμενα βρίσκεις μέσα από την παρέα, δουλειά βρίσκεις μέσα από την παρέα, «συμμάχους» κάνεις – για οποιαδήποτε υπόθεση σου, ακόμη και αν έχεις άδικο – μέσα από την παρέα.

Ειδικά σε ερωτικό επίπεδο, την ίδια γκόμενα που θα σου βγάλει μία απόλυτη αρνητικότητα αν επιχειρήσεις να επικοινωνήσεις μαζί της - χωρίς να γνωριζόσαστε - σε κάποιον κοινωνικό χώρο (π.χ. bar, pub) μπορεί να τύχει να τη συναντήσεις μερικές ώρες μετά να σου χορεύει όρθια στο τραπέζι και να διακρίνεις τα μουνόχειλα της κάτω από το μίνι και το στριγκάκι της (ενδεχομένως και να γλείψεις πιο μετά τα μουνόχειλα της), αλλά τότε να μην τρέχει τίποτα επειδή «είσαι της παρέας»!

Οι Έλληνες και οι (ακόμη περισσότερο υποψιάζομαι) Ελληνίδες έχουν αναδείξει σε μεγάλη κοινωνικά "αξία" την παρέα - κλίκα. Για ποιο λόγο όμως να χρειαζόμαστε τόσο πολύ την παρέα - κλίκα παρά μόνο αν δεν πιστεύουμε στον εαυτό μας, αν δεν πιστεύουμε ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε από μόνοι μας, αν δεν είμαστε ανασφαλείς και με "κλειστούς" ορίζοντες, αν δεν είμαστε γενικά κακοπροαίρετοι και καχύποπτοι απέναντι στο συνάνθρωπο μας και θέλουμε να έχουμε συνέχεια τους ανθρώπους και τις καταστάσεις γύρω μας υπό το δικό μας έλεγχο;       

Η έξαρση του φαινομένου της «παρέας – κλίκας» σε μία κοινωνία φανερώνει ότι η κοινωνία αυτή είναι ανολοκλήρωτη, βρεφική. Δεν είναι υγιές το να αντιμετωπίζει ένας άνθρωπος την κοινωνία του σαν εχθρική και να χρειάζεται το καταφύγιο της «παρέας – κλίκας» για να προστατευθεί. Μέχρι κάποια ηλικία είναι ίσως φυσιολογικό (μόλις βγαίνει το παιδί από τους κόλπους της οικογένειας του) αλλά από ένα σημείο και έπειτα είναι κάπως αφύσικο. Το να μην εντάσσεται γενικά ένα άτομο αυθόρμητα σε μία κοινωνία και να προτιμά να ταμπουρώνεται και να λειτουργεί αποκλειστικά μέσα από μία παρέα - κλίκα, αν μη τι άλλο δείχνει την ελλειμματικότητα και ανωριμότητα του ίδιου του ατόμου.

Και αυτό που γίνεται είναι ότι σταδιακά η εφηβική – νεανική Ελληνική παρέα μεταλλάσσεται όσο περνάνε τα χρόνια σε κλίκα. Ειδικά στη δουλειά σου (για να βρεις δουλειά στα 20κάτι – 30κάτι και το σπουδαιότερο για να επιβιώσεις σε αυτή τη δουλειά και για να φτάσεις σε κάποιο προνομιούχο πόστο, θα πρέπει να ανήκεις σε μία ΚΛΙΚΑ! Διαφορετικά σε έφαγε η μαρμάγκα. Η έννοια του «δουλεύουμε όλοι μαζί σαν οικογένεια – για το καλό όλων - και αυτοί που αξίζουν περισσότερο αμείβονται περισσότερο» που ισχύει σε μεγάλο βαθμό στα πολιτισμένα κράτη ακούγεται σαν κινέζικα στην Ελλάδα. Εδώ αμείβονται μόνο οι εκάστοτε κλίκες.

Μία τέτοια παρέα - κλίκα καθηγητών Ελληνικών Πανεπιστημίων (των οποίων δεν θυμάται κανείς πια το επίθετο)  τσιμπούκωσε γύρω στο 1920 το Δημήτρη Καραθεοδωρή, έναν από τους μεγαλύτερους μαθηματικούς της ανθρωπότητας που συμβουλευόταν και ο ίδιος ο Αινστάιν. Ο Καραθεοδωρής είχε ήδη καταξιωθεί στη Γερμανία όταν έκανε τη μαλακία (από νοσταλγία;) να επιστρέψει στην Ελλάδα για να δουλέψει στη χώρα μας και να προσφέρει τις υψηλές του υπηρεσίες εδώ. Και αντί να τον υποδεχτούν με κόκκινα χαλιά τι του έκαναν ρε παιδιά οι κλίκες καθηγητών της εποχής; Τον εξουδετέρωσαν με τον τρόπο τους (γιατί προφανώς θεώρησαν ότι τους επισκίαζε) διορίζοντας τον απλό καθηγητή γυμνασίου! Τον Καραθεοδωρή, τον μεγαλύτερο Έλληνα μαθηματικό τα τελευταία 1700 χρόνια! Και βέβαια οι Ελληνικές κλίκες των μετρίων δεν έχουν αλλάξει. Από το 1920 μέχρι σήμερα έχουν τσιμπουκώσει χιλιάδες καθηγητές, γιατρούς και άλλους άξιους Έλληνες επιστήμονες που είχαν καταξιωθεί έξω και έκαναν τη μαλακία να γυρίσουν στην Ελλάδα, για να υποβαθμιστούν εδώ από τις εκάστοτε κυρίαρχες κλίκες!

Στην τελική ποιος ζημιώνεται από αυτή την ιστορία; O άξιος Έλληνας επιστήμονας; Αυτός κάποια στιγμή θα ξυπνήσει και θα επιστρέψει στο εξωτερικό. Η πατρίδα μας  η Ελλάδα ζημιώνεται, όλοι εμείς δηλαδή! Στο όνομα του να περνάνε καλά εδώ οι τσάτσοι – μέτριοι ζημιώνεται και βουλιάζει όλο και περισσότερο μία ιστορική χώρα. Πριονίζουμε εμείς οι ίδιοι το κλαδί πάνω στο οποίο στεκόμαστε και αυτό δεν μπορεί παρά να έχει ένα και μόνο ένα αποτέλεσμα: να γκρεμοτσακιστούμε σε λίγα σχετικά χρόνια όλοι μαζί!   
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Το τραγούδι που έβαλες είναι φανταστικό (στον persona αρέσουν κάτι τέτοια. Δεν πιστεύω να είσαι κλώνος του...).

Χώσε, χώσε.
Μεγάλε σε παρεξήγησα. Τελικά έχεις χιούμορ.

Είμαι κλώνος του persona, χα, χα, χα, χα, χα,  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:.

(Την κόμη του να είχα μόνον και ας ήμουν και κλώνος του).
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
Χώσε, χώσε.
Μεγάλε σε παρεξήγησα. Τελικά έχεις χιούμορ.

Είμαι κλώνος του persona, χα, χα, χα, χα, χα,  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:.

(Την κόμη του να είχα μόνον και ας ήμουν και κλώνος του).
τι κωμη εχει ο περσονας δλδ?
 

zouzounos1

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
Ρε δε γαμάω κλώνους λέμε...

αναμενόμενο, αφού το μόνο που μπορείς είναι να τον παίρνεις  :2funny:
βασικά πολύκλωνη και δαιδαλώδης είναι η μαλακία που σε δέρνει και μην είσαι τόσο πολύ βλάκας πια, ξεκόλλα από το τη ζωούλα σου, έγραψες τη γνώμη σου, μη μονοπωλείς το θρεντ με τη μαλακία σου, είναι αστείρευτη

δεν μπορείς να αντιληφθείς την αντικοινωνική συμπεριφορά και νοοτροπία και την κοινωνική ανωριμότητα πολλών νεοελλήνων, το είπες, έγινε κατανοητό, μην παπαρολογείς ατέρμονα, λες και αναφέρεται το θρεντ σε σένα μόνο, άσε τους άλλους να κάνουν κοινωνική κριτική που νομίζουν
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Εμένα θα μου εξηγήσεις zouzoune1 ή Παλιέ γιατί είναι αντικοινωνική συμπεριφορά, κοινωνική ανωριμότητα, κλειστοφοβία και κλίκα το να θες να περιτριγυρίζεσαι από άτομα με τα οποία περνάς καλά και τα λέτε ωραία; Αυτό είναι το νόημα της παρέας, άμα ταιριάζουν τα χνώτα μας με κάποιον τα λέμε καλύτερα μαζί του και εμπιστευόμαστε περισσότερο τη γνώμη του, ακόμα και στο ποιος είναι μαλάκας.
Το να επιτίθεσαι στον άλλον επειδή δε συμφωνεί μαζί σου είναι για μένα συμπεριφορά κλίκας...
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Φίλε zouzouno δεν ξέρω αν είναι και δική σου αίσθηση, αλλά βλέπω να εξαπλώνεται όλο και πιο πολύ τα τελευταία χρόνια μέσα στην Ελληνική κοινωνία ένα είδος νεο-ολοκληρωτισμού. Το άτομο ηττάται και ξευτιλίζεται όλο και περισσότερο, νοιώθει συνέχεια να το κοροιδεύουνε και προσπαθεί να νοιώσει δυνατό με άλλους τρόπους (π.χ. με τα μυθεύματα του Λιακόπουλου περί "ανώτερης φυλής", με το να ανήκει σε μία παρέα - κλίκα αντιμετωπίζοντας έως και εχθρικά την υπόλοιπη κοινωνία κ.λ.π., συμμετέχοντας σε βίαιες κοινωνικές συμπεριφορές - για να νοιώσει ότι διαμορφώνει την κοινωνική πραγματικότητα γύρω του).

Σε κοινωνικο-ερωτικό επίπεδο δεν το συζητάμε! Υπάρχει ένας φοβερός ολοκληρωτισμός. Προχτές ήμουν σε αγαπημένη pub γεμάτη ξένους το καλοκαίρι και με Έλληνες κυρίως τώρα το χειμώνα. Πάω να μιλήσω αριστερά μου σε παρέα από Ελληνίδες, ούτε καν έχασαν χρόνο να με αξιολογήσουν. Σε δέκατα του δευτερολέπτου μου απάντησαν ότι "συζητάνε κάτι σοβαρό" (το ακούω συνέχεια αυτό από τις Ελληνίδες. Λες και είναι μαγνητόφωνα, επαναλαμβάνουν συνέχεια αυτή την έκφραση)! Δεξιά μου ήταν δύο φανερά ξένες. Τους μίλησα, αν και αυτές ήδη τα έλεγαν μεταξύ τους. Κανένα πρόβλημα. Νοσοκόμες από την Ελβετία 26άρες, πάνω από εβδομάδα στην Ελλάδα. Βάλανε στην άκρη την κουβέντα που είχανε, πιάσαμε όλοι μαζί κοινή συζήτηση με ανάλαφρα υπονοούμενα για το πόσο περιποιητικές είναι στους άντρες ασθενείς τους κ.λ.π. Ήπιαμε τα αψέντια μας, είχαμε ξεραθεί στα γέλια μετά από λίγη ώρα, αγγίγματα ο ένας στον άλλο, περιστασιακά αγκαλίτσες. Αν κάθονταν και για ένα μαμήσι δεν θα έλεγα όχι αλλά στο τέλος της βραδυάς ήμουν γεμάτος από την ανθρώπινη επαφή που είχαμε. Σε φάση έπιασα τις Ελληνίδες να μας ρίχνουν στραβά βλέματα...        
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
Δεν χρειάζεται να είσαι διάνοια ή κοινωνιολόγος για να καταλάβεις ότι η σημερινή Ελληνική κοινωνία δεν είναι η πιο ιδανική (τα τρελά επεισόδια που έγιναν τελευταία και που συνεχίζουν να γίνονται το αποδεικνύουν βαρβάτα αυτό).

Ιδιαίτερα για κάποιον που έχει ζήσει και σε άλλες κοινωνίες (σε χώρες της δυτικής Ευρώπης, Αμερική κ.λ.π.) υπάρχουν πολλά πράγματα μέσα στην Ελληνική κοινωνία που «χτυπάνε» έντονα. Ένα από αυτά είναι η περιβόητη Ελληνική «παρέα – κλίκα»! Όχι ότι δεν υπάρχει και σε άλλες κοινωνίες το φαινόμενο της παρέας - κλίκας, αλλά ειδικά στην Ελληνική κοινωνία το φαινόμενο αυτό έχει χτυπήσει μπιέλες.

Την ξέρουμε όλοι εδώ στην Ελλάδα τη δύναμη της παρέας. Για να σου δίνουν κάποια σημασία, για να έχεις δυο ανθρώπους να μιλήσεις πρέπει να είσαι ενταγμένος σε κάποια παρέα (διαφορετικά αν κάθεσαι μόνος σου στην καφετέρια ή αν μιλάς ξεκάρφωτα στους διπλανούς σου, στην Ελλάδα θεωρείται ότι έχεις κάψει τα λάδια σου). Γκόμενα βρίσκεις μέσα από την παρέα, δουλειά βρίσκεις μέσα από την παρέα, «συμμάχους» κάνεις – για οποιαδήποτε υπόθεση σου, ακόμη και αν έχεις άδικο – μέσα από την παρέα.

Ειδικά σε ερωτικό επίπεδο, την ίδια γκόμενα που θα σου βγάλει μία απόλυτη αρνητικότητα αν επιχειρήσεις να επικοινωνήσεις μαζί της - χωρίς να γνωριζόσαστε - σε κάποιον κοινωνικό χώρο (π.χ. bar, pub) μπορεί να τύχει να τη συναντήσεις μερικές ώρες μετά να σου χορεύει όρθια στο τραπέζι και να διακρίνεις τα μουνόχειλα της κάτω από το μίνι και το στριγκάκι της (ενδεχομένως και να γλείψεις πιο μετά τα μουνόχειλα της), αλλά τότε να μην τρέχει τίποτα επειδή «είσαι της παρέας»!

Οι Έλληνες και οι (ακόμη περισσότερο υποψιάζομαι) Ελληνίδες έχουν αναδείξει σε μεγάλη κοινωνικά "αξία" την παρέα - κλίκα. Για ποιο λόγο όμως να χρειαζόμαστε τόσο πολύ την παρέα - κλίκα παρά μόνο αν δεν πιστεύουμε στον εαυτό μας, αν δεν πιστεύουμε ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε από μόνοι μας, αν δεν είμαστε ανασφαλείς και με "κλειστούς" ορίζοντες, αν δεν είμαστε γενικά κακοπροαίρετοι και καχύποπτοι απέναντι στο συνάνθρωπο μας και θέλουμε να έχουμε συνέχεια τους ανθρώπους και τις καταστάσεις γύρω μας υπό το δικό μας έλεγχο;       

Η έξαρση του φαινομένου της «παρέας – κλίκας» σε μία κοινωνία φανερώνει ότι η κοινωνία αυτή είναι ανολοκλήρωτη, βρεφική. Δεν είναι υγιές το να αντιμετωπίζει ένας άνθρωπος την κοινωνία του σαν εχθρική και να χρειάζεται το καταφύγιο της «παρέας – κλίκας» για να προστατευθεί. Μέχρι κάποια ηλικία είναι ίσως φυσιολογικό (μόλις βγαίνει το παιδί από τους κόλπους της οικογένειας του) αλλά από ένα σημείο και έπειτα είναι κάπως αφύσικο. Το να μην εντάσσεται γενικά ένα άτομο αυθόρμητα σε μία κοινωνία και να προτιμά να ταμπουρώνεται και να λειτουργεί αποκλειστικά μέσα από μία παρέα - κλίκα, αν μη τι άλλο δείχνει την ελλειμματικότητα και ανωριμότητα του ίδιου του ατόμου.

Και αυτό που γίνεται είναι ότι σταδιακά η εφηβική – νεανική Ελληνική παρέα μεταλλάσσεται όσο περνάνε τα χρόνια σε κλίκα. Ειδικά στη δουλειά σου (για να βρεις δουλειά στα 20κάτι – 30κάτι και το σπουδαιότερο για να επιβιώσεις σε αυτή τη δουλειά και για να φτάσεις σε κάποιο προνομιούχο πόστο, θα πρέπει να ανήκεις σε μία ΚΛΙΚΑ! Διαφορετικά σε έφαγε η μαρμάγκα. Η έννοια του «δουλεύουμε όλοι μαζί σαν οικογένεια – για το καλό όλων - και αυτοί που αξίζουν περισσότερο αμείβονται περισσότερο» που ισχύει σε μεγάλο βαθμό στα πολιτισμένα κράτη ακούγεται σαν κινέζικα στην Ελλάδα. Εδώ αμείβονται μόνο οι εκάστοτε κλίκες.

Μία τέτοια παρέα - κλίκα καθηγητών Ελληνικών Πανεπιστημίων (των οποίων δεν θυμάται κανείς πια το επίθετο)  τσιμπούκωσε γύρω στο 1920 το Δημήτρη Καραθεοδωρή, έναν από τους μεγαλύτερους μαθηματικούς της ανθρωπότητας που συμβουλευόταν και ο ίδιος ο Αινστάιν. Ο Καραθεοδωρής είχε ήδη καταξιωθεί στη Γερμανία όταν έκανε τη μαλακία (από νοσταλγία;) να επιστρέψει στην Ελλάδα για να δουλέψει στη χώρα μας και να προσφέρει τις υψηλές του υπηρεσίες εδώ. Και αντί να τον υποδεχτούν με κόκκινα χαλιά τι του έκαναν ρε παιδιά οι κλίκες καθηγητών της εποχής; Τον εξουδετέρωσαν με τον τρόπο τους (γιατί προφανώς θεώρησαν ότι τους επισκίαζε) διορίζοντας τον απλό καθηγητή γυμνασίου! Τον Καραθεοδωρή, τον μεγαλύτερο Έλληνα μαθηματικό τα τελευταία 1700 χρόνια! Και βέβαια οι Ελληνικές κλίκες των μετρίων δεν έχουν αλλάξει. Από το 1920 μέχρι σήμερα έχουν τσιμπουκώσει χιλιάδες καθηγητές, γιατρούς και άλλους άξιους Έλληνες επιστήμονες που είχαν καταξιωθεί έξω και έκαναν τη μαλακία να γυρίσουν στην Ελλάδα, για να υποβαθμιστούν εδώ από τις εκάστοτε κυρίαρχες κλίκες!

Στην τελική ποιος ζημιώνεται από αυτή την ιστορία; O άξιος Έλληνας επιστήμονας; Αυτός κάποια στιγμή θα ξυπνήσει και θα επιστρέψει στο εξωτερικό. Η πατρίδα μας  η Ελλάδα ζημιώνεται, όλοι εμείς δηλαδή! Στο όνομα του να περνάνε καλά εδώ οι τσάτσοι – μέτριοι ζημιώνεται και βουλιάζει όλο και περισσότερο μία ιστορική χώρα. Πριονίζουμε εμείς οι ίδιοι το κλαδί πάνω στο οποίο στεκόμαστε και αυτό δεν μπορεί παρά να έχει ένα και μόνο ένα αποτέλεσμα: να γκρεμοτσακιστούμε σε λίγα σχετικά χρόνια όλοι μαζί!   
:)
η ιστορια επαναλαμβανεται , τα προσωπα αλλαζουν...
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Χώσε, χώσε.
Μεγάλε σε παρεξήγησα. Τελικά έχεις χιούμορ.

Είμαι κλώνος του persona, χα, χα, χα, χα, χα,  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:.

(Την κόμη του να είχα μόνον και ας ήμουν και κλώνος του).

Είδες πώς ομολογούν οι ίδιοι ότι γνωρίζονται εδώ μέσα οι διάφοροι τσατσο - ρουφιάνοι;

Και μετά μου επιτίθενται εμένα ότι έχω παραισθήσεις που βλέπω τσατσο - ρουφιανοκλικαδόρους εδώ!
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
Ειδες βρε Παλιε που βλεπεις πραγματα εκει που δεν υπαρχουν?Για πχ το νικ της Μπαιτ, που εσυ θεωρεις 'σεξουαλικα υποσχομενο' δεν θα μπορουσε καλλιστα να ειναι σλογκαν για διαφημιση σοκολατας?
για φρουτα εμενα μου θυμιζει
:2funny:

τελικα μαλλον εχω το καλυτερο νικνεημ ολων των εποχων... 400 διαφορετικες εννοιες εχει... :tooth:

Είδες πώς ομολογούν οι ίδιοι ότι γνωρίζονται εδώ μέσα οι διάφοροι τσατσο - ρουφιάνοι;

Και μετά μου επιτίθενται εμένα ότι έχω παραισθήσεις που βλέπω τσατσο - ρουφιανοκλικαδόρους εδώ!

τα παλιοπαιδα.. τολμανε κ βγαινουν μαζι φρομ ταιμ του ταιμ! σαν δεν ντρεπονται!
 

Επισκέπτης
Είδες πώς ομολογούν οι ίδιοι ότι γνωρίζονται εδώ μέσα οι διάφοροι τσατσο - ρουφιάνοι;

Και μετά μου επιτίθενται εμένα ότι έχω παραισθήσεις που βλέπω τσατσο - ρουφιανοκλικαδόρους εδώ!
Έλα σου βρήκα γκόμενα για να ξελαμπικάρεις! :2funny:
missgr1hk3.jpg
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
:2funny:

τα παλιοπαιδα.. τολμανε κ βγαινουν μαζι φρομ ταιμ του ταιμ! σαν δεν ντρεπονται!

Τα παλιόπαιδα δεν πειράζει να βγαίνουν μαζί... (αλήθεια εσύ πώς το ξέρεις;).

Πειράζει όμως να σχηματίζετε τσατσο-κλικαδούρα επειδή βγήκατε μαζί και να επιτίθεστε όλοι μαζί σε όποιον έχει αντίθετες απόψεις με τα μέλη της τσατσο-κλικαδούρας σας, να προσπαθείτε όλοι μαζί να τον βγάλετε γραφικό, τρελό κ.λ.π. Αν μη τι άλλο αυτό φανερώνει ότι δεν νοιώθετε άξιοι ο κάθε ένας από σας από μόνος του - και αποκτάτε δύναμη και αξία μέσα από την τσατσο-κλικαδούρα σας.... 
 

Επισκέπτης
Τα παλιόπαιδα δεν πειράζει να βγαίνουν μαζί... (αλήθεια εσύ πώς το ξέρεις;).

Πειράζει όμως να σχηματίζετε τσατσο-κλικαδούρα επειδή βγήκατε μαζί και να επιτίθεστε όλοι μαζί σε όποιον έχει αντίθετες απόψεις με τα μέλη της τσατσο-κλικαδούρας σας, να προσπαθείτε όλοι μαζί να τον βγάλετε γραφικό, τρελό κ.λ.π. Αν μη τι άλλο αυτό φανερώνει ότι δεν νοιώθετε άξιοι ο κάθε ένας από σας από μόνος του - και αποκτάτε δύναμη και αξία μέσα από την τσατσο-κλικαδούρα σας.... 
Το αγαπημένο σου βιβλίο φαντάζομαι! :rockon:

URL]]
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
Τα παλιόπαιδα δεν πειράζει να βγαίνουν μαζί... (αλήθεια εσύ πώς το ξέρεις;).

Πειράζει όμως να σχηματίζετε τσατσο-κλικαδούρα επειδή βγήκατε μαζί και να επιτίθεστε όλοι μαζί σε όποιον έχει αντίθετες απόψεις με τα μέλη της τσατσο-κλικαδούρας σας, να προσπαθείτε όλοι μαζί να τον βγάλετε γραφικό, τρελό κ.λ.π. Αν μη τι άλλο αυτό φανερώνει ότι δεν νοιώθετε άξιοι ο κάθε ένας από σας από μόνος του - και αποκτάτε δύναμη και αξία μέσα από την τσατσο-κλικαδούρα σας.... 

πως το ξερω? το φανταζομαι οπωςκ εσυ, επισης με εχουνε προσκαλεσει κατα καιρους σε καφεδες που εχουν βγει πολλα ατομα απο φορουμ, ασχετο που δεν εχω παει ποτε, κ εν τελει το βλεπεις κακο το απολυτως φυσιολογικο πραγμα να εχουν γνωριστει ορισμενοι απο εδω κ να κανουνε παρεα κ να συμπαθει ο ενας τον αλλο??? λες να βγαινουν κ να κανουν σχεδια να σου επιτεθουν??? χαχαχαχα

με μενα παντως δεν εχουν βγει... οχι οτι σημαινει κατι εσυ θα συνεχισεις να βλεπεις κλικες... αμα εχεις μανια καταδιωξης την εχεις.. δεν σου φταιει κανενας αλλος
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Έτσι, έτσι Ταράτσα!

Χτύπα κι εσύ αυτόν που χτυπάνε άλλοι 10 μπας και νοιώσεις έτσι δυνατός!

Τόσο πολύ σε έχει ξευτιλίσει η ζωή κακομοίρη μου;
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Έτσι, έτσι Ταράτσα!

Χτύπα κι εσύ αυτόν που χτυπάνε άλλοι 10 μπας και νοιώσεις έτσι δυνατός!

Τόσο πολύ σε έχει ξευτιλίσει η ζωή κακομοίρη μου;
Η καταπιεσμένη ομοφυλοφιλία του τον κάνει μερικές φορές κακό
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom