Νέα

HIV Λοίμωξη & AIDS. «Μύθοι & Πραγματικότητες»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vassilis19
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 273K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσείς, απο που ενημερώνεστε για την ασθένεια αυτή?

  • Από Γιατρούς και άλλους ειδικούς

    Ψήφοι: 60 29,1%
  • Από φίλους/παρέα ?

    Ψήφοι: 3 1,5%
  • Από το Internet ?

    Ψήφοι: 110 53,4%
  • Από βιβλία ?

    Ψήφοι: 11 5,3%
  • Από άλλη πηγή ?

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Δεν ενημερώνομαι και δεν θέλω να ξέρω ?

    Ψήφοι: 17 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Ωπ, εντάξει... έπρεπε να διαβάσω καλύτερα  :grin:

Αν κατάλαβα καλά, αυτή το έλεγε στους συντρόφους της, δεν το έλεγε μόνο αν ήταν κανένα στα πεταχτά... από τη μία συμφωνώ με αυτό που λες, από την άλλη δεν μπορώ να παραβλέψω και τη δική της ανάγκη για σεξ, από τη στιγμή που δεν έχει σχέση...
Είναι πολύ μεγάλο το θέμα αυτό, και δεν θέλω να είμαι απόλυτη γιατί δεν έχω βρεθεί σε αυτή τη θέση...
Ακομα χειροτερα αν ηταν κανενα στα πεταχτα και δεν το ελεγε...
Κατα τα αλλα εχει προχωρησει η τεχνολογια... :grin:

http://[URL unfurl="true"]www.onepassionplace.com/images/opphitachi1.jpg[/img[/URL]]
[img]http://[URL unfurl="true"]www.bikudo.com/photo_stock/22935.jpg[/img[/URL]]
[img]http://[URL unfurl="true"]www.sybianrental.com/en/images/jpg/sybian-set.jpg[/img[/URL]]
[img]http://[URL unfurl="true"]www.abavee.com/prestashop/img/p/1382-1370-thickbox.jpg[/img[/URL]]
 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Με λένε Ζωή και είμαι τριάντα έξι ετών (36). Δώδεκα χρόνια στο κόσμο του Αids . Ναι γι’ αυτό θα σας μιλήσω .
Στα είκοσι τέσσερα(24) ,μαθαίνω από τον άνθρωπο που αγάπησα πολύ, πως έπρεπε να κάνω εξετάσεις για τον ιό του Αids.
Η απάντηση του, είχε έρθει μια μέρα μετά όταν του είχα πει πως ένιωθα έτοιμη να κάνω παιδιά μαζί του.
Ήξερε πως μου μετέδιδε ένα ολόκληρο χρόνο του ιό .Τα λόγια έβγαιναν μπερδεμένα από τα χείλη του .
Όλα όμως ήταν ψέματα . Όσα είχα ζήσει μαζί του ως τότε έγιναν στάχτη..


ΔΙΑΒΑΣΤΕ στο BLOG τη συνεχεια  και ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ
oταν ανοιγε τα ποδια ακαποτα συνεχεια δεν τα σκεφτοταν ολα αυτα?καμμια λυπηση γιατι αυτη  εφταιγε καθαρα...δοξα το θεο εξω κοπελες γνωριζετε ετσι δεν ειναι? σας εχει τυχει να σας ζητουν προφυλαξη?εμενα προσωπικα οχι κ πολλες με παροτρυναν κιολας να τις χυσω μεσα...κ παντρεμενες κ με σχεση ακομη..δεν τα λεω αυτα να το παιξω γαμικουλας αλλα για να ξυπνησουν μερικοι κ μερικες επιτελους...κ να μην ριχνουν το φταιξιμο στους αλλους.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
oταν ανοιγε τα ποδια ακαποτα συνεχεια δεν τα σκεφτοταν ολα αυτα?καμμια λυπηση γιατι αυτη  εφταιγε καθαρα...δοξα το θεο εξω κοπελες γνωριζετε ετσι δεν ειναι? σας εχει τυχει να σας ζητουν προφυλαξη?εμενα προσωπικα οχι κ πολλες με παροτρυναν κιολας να τις χυσω μεσα...κ παντρεμενες κ με σχεση ακομη..δεν τα λεω αυτα να το παιξω γαμικουλας αλλα για να ξυπνησουν μερικοι κ μερικες επιτελους...κ να μην ριχνουν το φταιξιμο στους αλλους.

Βρε παιδιά, ΔΕΝ ρίχνει το φταίξιμο στον άλλον... σε αυτόν αφιερώνει μόνο μία παράγραφο, και αυτή για να περιγράψει πώς ένιωσε εκείνη όταν το έμαθε. Ο όλος σκοπός του μπλογκ είναι αυτός ακριβώς που περιγράφεις, συν του ότι και οι φορείς του hiv έχουν δικαίωμα σε κάποια πράγματα.

Ας μη γινόμαστε άδικοι, το λέει και η ίδια ότι αναλαμβάνει την ευθύνη για το λάθος της  :cheesy:
 
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
oταν ανοιγε τα ποδια ακαποτα συνεχεια δεν τα σκεφτοταν ολα αυτα?καμμια λυπηση γιατι αυτη  εφταιγε καθαρα...δοξα το θεο εξω κοπελες γνωριζετε ετσι δεν ειναι? σας εχει τυχει να σας ζητουν προφυλαξη?εμενα προσωπικα οχι κ πολλες με παροτρυναν κιολας να τις χυσω μεσα...κ παντρεμενες κ με σχεση ακομη..δεν τα λεω αυτα να το παιξω γαμικουλας αλλα για να ξυπνησουν μερικοι κ μερικες επιτελους...κ να μην ριχνουν το φταιξιμο στους αλλους.
Φιλαράκι και λίγα λες!!!
Νεαρός είμαι και έχω ακούσει κουβέντα για ακάποτο σεξ!!!
Ανημέρωτοι/ες,μη αίσθηση κινδύνου,δεν ξέρω;! :think:
Ακόμα και καθαρή να είναι αν δεν χαπακώνεται με αντισηληπτικά μπορεί να γίνεις πατερούλης από το πουθενά!!! :cheesy:
 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Βρε παιδιά, ΔΕΝ ρίχνει το φταίξιμο στον άλλον... σε αυτόν αφιερώνει μόνο μία παράγραφο, και αυτή για να περιγράψει πώς ένιωσε εκείνη όταν το έμαθε. Ο όλος σκοπός του μπλογκ είναι αυτός ακριβώς που περιγράφεις, συν του ότι και οι φορείς του hiv έχουν δικαίωμα σε κάποια πράγματα.

Ας μη γινόμαστε άδικοι, το λέει και η ίδια ότι αναλαμβάνει την ευθύνη για το λάθος της  :cheesy:
κι εγω πρεπει να κλαψω τωρα δηλαδη...? :cheesy:
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
κι εγω πρεπει να κλαψω τωρα δηλαδη...? :cheesy:

Όχι βέβαια, δεν είναι να τη λυπάσαι  :cheesy:
Το είπα γιατί είπες ότι κατηγορεί τους άλλους, ενώ δεν το κάνει. Μην τη λυπάσαι φυσικά, ούτε κανέναν άλλον στη θέση της, όμως δε χρειάζεται να γινόμαστε άδικοι  :boobies: :boobies:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Με λένε Ζωή και είμαι τριάντα έξι ετών (36). Δώδεκα χρόνια στο κόσμο του Αids . Ναι γι’ αυτό θα σας μιλήσω .
Ήξερε πως μου μετέδιδε ένα ολόκληρο χρόνο του ιό .Τα λόγια έβγαιναν μπερδεμένα από τα χείλη του .
Όλα όμως ήταν ψέματα . Όσα είχα ζήσει μαζί του ως τότε έγιναν στάχτη..
Θελει κρεμασμα ο καργιολης.... :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
Πολυ κριμα για την κοπελια... :'(
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Πολλά ζευγάρια δυστηχώς μετά από κάποιο διάστημα σταματάνε το σεξ με προφύλαξη με πρόσχημα τη μεγάλη διάρκεια σχέσης, λες και αυτό τους σιγουρεύει ότι δεν έχει τίποτα ο άλλος...
 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Όχι βέβαια, δεν είναι να τη λυπάσαι  :cheesy:
Το είπα γιατί είπες ότι κατηγορεί τους άλλους, ενώ δεν το κάνει. Μην τη λυπάσαι φυσικά, ούτε κανέναν άλλον στη θέση της, όμως δε χρειάζεται να γινόμαστε άδικοι  :boobies: :boobies:
δεν ειναι αδικια το να λες τα πραγματα με το ονομα τους.την ζωη μας εμεις την φτιαχνουμε δεν μας την φτιαχνει κανενας...πιστευω οτι δεν χρειαζεται συζητηση κατι τετοιο κ δεν υπαρχει ουσια.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
δεν ειναι αδικια το να λες τα πραγματα με το ονομα τους.την ζωη μας εμεις την φτιαχνουμε δεν μας την φτιαχνει κανενας...πιστευω οτι δεν χρειαζεται συζητηση κατι τετοιο κ δεν υπαρχει ουσια.

Δεν κατάλαβες τι είπα αλλά δεν πειράζει  :-* :-* :-* :-* :-*
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
δεν ειναι αδικια το να λες τα πραγματα με το ονομα τους.την ζωη μας εμεις την φτιαχνουμε δεν μας την φτιαχνει κανενας...πιστευω οτι δεν χρειαζεται συζητηση κατι τετοιο κ δεν υπαρχει ουσια.
Φίλε, μη είσαι απόλυτος, υπάρχουν περιπτώσεις που έχουν κολλήσει HIV από σπάσιμο προφυλακτικού.
 

Ride or Die

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
64
Κριτικές
12
Like
89
Πόντοι
10
Κρίμα σε αυτών που ενώ ήξερε της μετέφερε τον ιό.
Στην κοπέλα καλή διαδρομή/συνέχεια.
Κανείς μας δεν γνωρίζει τι μας επιφυλάσσει το επόμενο δευτερόλεπτο.....
:think: :idiot: :huh:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Πολλά ζευγάρια δυστηχώς μετά από κάποιο διάστημα σταματάνε το σεξ με προφύλαξη με πρόσχημα τη μεγάλη διάρκεια σχέσης, λες και αυτό τους σιγουρεύει ότι δεν έχει τίποτα ο άλλος...
φίλε, δεν μπορείς να βάζεις προφυλακτικό και να λες στον άντρα-γυναίκα που είσαι μαζί για αρκετό καιρό πως δεν τον-την εμπστεύεσαι.
ή κάνεις σοβαρή σχέση ή απλά κάνεις μια σχέση γαμισιού. Όταν είσαι με κάποιον μόνιμα-σταθερά και τον/την εμπιστεύεσαι πως δεν ξενοπηδιέται σημαίνει πως μπορεί να βγει και το προφυλακτικό. Το προφυλακτικό συνεχίζεται μόνο για το λόγο της μη επιθυμούμενης εγκυμοσύνης.

Εδώ άλλοι πάνε και θέλουνε ακάποτα στις πουτάνες και σε πειράζει που σε μια μόνιμη σχέση αποφάσισαν λόγω εμπιστοσύνης να βγάλουνε το σκουφί;;
Αυτό ήταν καθαρά μπινιά του τύπου αφού το ήξερε, τελεία και παύλα.
 

kakanoulias

Νέο Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2008
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Εδώ άλλοι πάνε και θέλουνε ακάποτα στις πουτάνες και σε πειράζει που σε μια μόνιμη σχέση αποφάσισαν λόγω εμπιστοσύνης να βγάλουνε το σκουφί;;
Αυτό ήταν καθαρά μπινιά του τύπου αφού το ήξερε, τελεία και παύλα.

+1 φιλε

ΥΓ. Κανεις να μη λεει κριμα και μη νιωθετε λυπη για αυτη τη κοπελα. Αντιθετως αυτη ισως μπορει να μας λυπηθει γιατι αυτη εχει τη δυναμη να το αντιμετωπισει και ανακαλυψε τη δυναμη που κρυβει ο ανθρωπος μεσα του χωρις να τη χρησιμοποιησει εναντια σε αλλους ανθρωπους ! Της αξιζουν συγχαρητηρια και πρεπει να ειναι τρανο παραδειγμα για ολους μας οτι σε αυτη τη ζωη ολη εχουμε τη δυναμη να αντιμετωπισουμε τα παντα ακομα και τον ιδιο το θανατο !
 

kazaul

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2007
Μηνύματα
305
Like
0
Πόντοι
1
Κριμα την κοπελα και τον μαλακα που την καταδικασε σε θανατο, αλλα μην λετε αερολογιες. Το HIV ειναι ιος που ειτε εισαι φορεας ειτε οχι και δεν εχει σημασια ποσες φορες εχεις ερθει σε επαφη με μολυσμενο ατομο. Η αρρωστεια που επερχεται απο τον ιο λεγεται AIDS (Aquired Immune Deficiency Syndrome) που ειναι στο τελος θανατηφορα. HIV κολλας απο επαφη με μολυσμενο φορεα διαμεσου ακαλυπτου σεξ, εστω και στοματικο αν υπαρχει αρκετη συγκεντρωση του ιου στο σαλιο, και απο επαφη με μολυσμενο αιμα.

Τα ακαλυπτα στοματικα, γλωσσοφιλιες και γλυφομουνια να τα αποφευγετε με τανες, εστω και αν τις ξερετε. Το σεξ ειναι η δουλεια τους και δεν ξερετε με ποιους εχουν παει.
το 90% που πανε με ct και γλωσοφιλα κανουν και ακαλυπτα στοματικα εσυ lucent μη μου πεις οτι δεν εχεις κανει; Αids απο φιλια και γλωσοφιλλα δεν κολλας 
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
φίλε, δεν μπορείς να βάζεις προφυλακτικό και να λες στον άντρα-γυναίκα που είσαι μαζί για αρκετό καιρό πως δεν τον-την εμπστεύεσαι.
ή κάνεις σοβαρή σχέση ή απλά κάνεις μια σχέση γαμισιού. Όταν είσαι με κάποιον μόνιμα-σταθερά και τον/την εμπιστεύεσαι πως δεν ξενοπηδιέται σημαίνει πως μπορεί να βγει και το προφυλακτικό. Το προφυλακτικό συνεχίζεται μόνο για το λόγο της μη επιθυμούμενης εγκυμοσύνης.

Εδώ άλλοι πάνε και θέλουνε ακάποτα στις πουτάνες και σε πειράζει που σε μια μόνιμη σχέση αποφάσισαν λόγω εμπιστοσύνης να βγάλουνε το σκουφί;;
Αυτό ήταν καθαρά μπινιά του τύπου αφού το ήξερε, τελεία και παύλα.
Mα αυτό είναι το θέμα, τον-την εμπιστεύεσαι όσο είναι μαζί σου, πριν όμως;Τι γίνεται με τους προηγούμενους συντρόφους;
Είναι κακό να παει το ζευγάρι για εξέταση μαζί;Δε σε καταλαβαίνω...
 
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
το 90% που πανε με ct και γλωσοφιλα κανουν και ακαλυπτα στοματικα εσυ lucent μη μου πεις οτι δεν εχεις κανει; Αids απο φιλια και γλωσοφιλλα δεν κολλας 
Oxί αλλά κανένα άλλο αφροδείσιο μπορεί να το αρπάξεις!!!
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
+1 φιλε

ΥΓ. Κανεις να μη λεει κριμα και μη νιωθετε λυπη για αυτη τη κοπελα. Αντιθετως αυτη ισως μπορει να μας λυπηθει γιατι αυτη εχει τη δυναμη να το αντιμετωπισει και ανακαλυψε τη δυναμη που κρυβει ο ανθρωπος μεσα του χωρις να τη χρησιμοποιησει εναντια σε αλλους ανθρωπους ! Της αξιζουν συγχαρητηρια και πρεπει να ειναι τρανο παραδειγμα για ολους μας οτι σε αυτη τη ζωη ολη εχουμε τη δυναμη να αντιμετωπισουμε τα παντα ακομα και τον ιδιο το θανατο !
Μ' αρέσει που συμφωνείς αλλά άλλα λέει ο ένας κι άλλα ο άλλος...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom