Νέα

HIV Λοίμωξη & AIDS. «Μύθοι & Πραγματικότητες»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vassilis19
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 273K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Εσείς, απο που ενημερώνεστε για την ασθένεια αυτή?

  • Από Γιατρούς και άλλους ειδικούς

    Ψήφοι: 60 29,1%
  • Από φίλους/παρέα ?

    Ψήφοι: 3 1,5%
  • Από το Internet ?

    Ψήφοι: 110 53,4%
  • Από βιβλία ?

    Ψήφοι: 11 5,3%
  • Από άλλη πηγή ?

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Δεν ενημερώνομαι και δεν θέλω να ξέρω ?

    Ψήφοι: 17 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.061
Πόντοι
6.796
Εγω τα έκανα βιοιατρική? Τι ειναι τα 4ης γενιάς? Δηλ παίζει να μην ειναι σωστά?
 

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
293
Κριτικές
4
Like
322
Πόντοι
281
Πεσμένα λεμφοκύταρρα, πυρετό (θερμοκρασία που ανέφερα) και δερματικά εξανθήματα στο κεφάλι (τα οποία βέβαια είχα και παλαιότερα), απώλεια βάρους (ελαφρά ίσως και λόγω διατροφής και άσκησης), τακτικές εκκενώσεις (χέσιμο δλδ αλλά σε "μαλακά") πόνο σε αρθρώσεις

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ όλα εξηγούνται απο απλό κρυολόγυμα αυτό που με προβληματίζει κυρίως είναι τα πεσμένα λεμφοκύτταρα και τώρα ο πυρετός...Το θέμα είναι ότι τεστ 4ης γενιάς κάνουν μόνο στο Συγγρό και πρωϊνές ώρες και δυσκολεύομαι να πάρω άδεια απο δουλειά χωρίς καλή δικαιολογία...Και η αλήθεια είναι δεν ψήνομαι να πώ την αλήθεια...

Γνωρίζει κάποιος αξιόπιστο κέντρο που το κάνει απογευματινά? αλλιώς με βλέπω να παραιτούμαι απο δουλειά και να φεύγω για Λάρισα ή Γιάννενα...
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.415
Κριτικές
512
Like
69.347
Πόντοι
41.129
το ειντζ το κολλανε μονο οι πουστηδες και οι γκεϊδες, ειναι φτιαχτο λεμε  :afro:
 

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
293
Κριτικές
4
Like
322
Πόντοι
281
Σε γιατρό πήγες ή απλώς έκανες εξετάσεις για ΣΜΝ και τίποτα άλλο;;;
Αν πήγες σε γιατρό τότε ότι σου έχει πει αυτός.Αν δεν πήγες τρέξε αμέσως και πεστου τα όλα.
Τώρα όμως πρέπει και εσύ να μας πεις πια κοπέλα του συναφιου είχε σύφιλη.
Και πρέπει να μας πεις για να προφυλακτουμε όλοι μας.

Σε γιατρό πήγα χθες...ΠΡΙΝ εμφανίσω πυρετό...ΕΙΔΙΚΗ στην  HIV λοίμωξη...μου είπε ότι δεν έχω τπτ...Με έχουν εξετάσει άλλοι 3 δερματολόγοι αφροδισιολόγοι...Η κοπέλα με σύφιλη δεν ήταν εργαζόμενη...ήταν κανονική γκόμενα...
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.032
Πόντοι
17.085
Δεν έχω κάνει απροφύλακτο σεξ ΠΟΤΕ...εκτός απο στοματικό που έκανα στην γκόμενα με την σύφιλη
Δηλαδή ανησυχείς μήπως κόλλησες HIV από γλειφομούνι; Πιο πιθανό είναι να κόλλησες σύφιλη. Δεν είμαι γιατρός όμως. Ρώτα/πήγαινε σε γιατρό.
 

mallias20

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Αυγ 2013
Μηνύματα
4.785
Κριτικές
193
Like
25.269
Πόντοι
33.818
Μάγκες θέλω την συμβουλή σας....υποψιάζομαι ότι παίζει να χω κολλήσει HIV...πέρασα μια περίοδο που πήγα με διάφορες κοπέλες εργαζόμενες και πήγα και με μια γκόμενα που μου είπε ότι ΕΠΑΣΧΕ απο σύφιλη...

Διάβασα στο ίντερνετ και νομίζω ότι εμφανίζω ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ....έχω κάνει δύο τεστ αρνητική και τα δύο...αλλά δεν είμαι σίγουρος για την ορθότητα όσο και για το αν πέτυχα την λεγόμενη περίοδο παραθύρου...αυτό που με ανησυχεί είναι ότι έχω πεσμένα λεμφοκύτταρα και έκανα πυρετό (όχι τρελό 37,5)...

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν ζητάω διάγνωση μέσω ίντερνετ...ζητάω συμβουλή απο συμπολεμιστές...Δεν θέλω ούτε να κολλήσω κάποιον αν τύχει και το έχω...Αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία αν μπορεί ας βοηθήσει...Δεν μπορώ να ζήσω απτο άγχος

Δεν έχω κάνει απροφύλακτο σεξ ΠΟΤΕ...εκτός απο στοματικό που έκανα στην γκόμενα με την σύφιλη
Τύπε μάλλον έκαψες τους γευστικούς κάλυκες της γλώσσας σου από το γλυφομούνι στη βρωμιάρα...
Παράτα τους γιατρούς και πάνε φάε ένα περιποιημένο ντουσλαμά με έξτρα σκόρδο να κάψεις ότι μικρόβιο πιστεύεις ότι άρπαξες... :S :S :S
 

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
293
Κριτικές
4
Like
322
Πόντοι
281
Παιδιά καταλαβαίνω ότι σας φαίνεται απίθανο...αλλά απο ιντερνετικό ψάξιμο καθαρά είδαι ότι ασθένεις με σύφιλη είναι πιθανότερο να κολλήσουν HIV...δεν ανησυχώ για επαφή με εργαζόμενη...

4ης γενεάς τεστ έχουν μικρότερη περίοδο παραθύρου απτα άλλα...Δηλαδή σε 15 μέρες απτην ύποπτη επαφή
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
Tοnes_of_stupidity έπρεπε να είναι το νικ σου
 

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
293
Κριτικές
4
Like
322
Πόντοι
281
Tοnes_of_stupidity έπρεπε να είναι το νικ σου

αδερφέ μου έχεις δίκιο...Απλά φρικάρω...ίσως χωρίς λόγο και αιτία...αλλά δεν το ελέγχω...ελπίζω να μην βρεθείς σε παρόμοια θέση με μένα και να μην χρειαστεί ποτέ να φρικάρεις
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
Μάγκες θέλω την συμβουλή σας....υποψιάζομαι ότι παίζει να χω κολλήσει HIV...πέρασα μια περίοδο που πήγα με διάφορες κοπέλες εργαζόμενες και πήγα και με μια γκόμενα που μου είπε ότι ΕΠΑΣΧΕ απο σύφιλη...

Διάβασα στο ίντερνετ και νομίζω ότι εμφανίζω ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ....έχω κάνει δύο τεστ αρνητική και τα δύο...αλλά δεν είμαι σίγουρος για την ορθότητα όσο και για το αν πέτυχα την λεγόμενη περίοδο παραθύρου...αυτό που με ανησυχεί είναι ότι έχω πεσμένα λεμφοκύτταρα και έκανα πυρετό (όχι τρελό 37,5)...

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν ζητάω διάγνωση μέσω ίντερνετ...ζητάω συμβουλή απο συμπολεμιστές...Δεν θέλω ούτε να κολλήσω κάποιον αν τύχει και το έχω...Αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία αν μπορεί ας βοηθήσει...Δεν μπορώ να ζήσω απτο άγχος

Δεν έχω κάνει απροφύλακτο σεξ ΠΟΤΕ...εκτός απο στοματικό που έκανα στην γκόμενα με την σύφιλη

Οι πιθανότητες να εχεις κολλησει HIV είναι 0,05%. Αν εχεις κολλησει συφιλη θα φαινοταν στον πουτσο σου. Αφηνει καποια σημαδια μετα από καποιες μερες και πληγες. Ελάχιστες φοροες δεν αφηνει σημαδια. Αλλα ακομα και στην χειροτερη περιπτωση, συφιλη θεραπευεται εντελως


Όπως καταλαβαίνεις δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι. Αυτά τα συμπρωματα που εχεις ειναι γιατι εισαι απλα αρρωστος.

Παντως 4ης γενιας κανει και ο Ευαγγελισμος απ ότι ξερω. Από εκει και περα υπαρχουν πολλα εξεταστικα κεντρα που σου τσιμπανε το δαχτυλο αλλα νομιζω πρεπει να εχουν περασει 3 μηνες για να δειξουν σωστα. Στην δουλεια σου μπορεις να πεις ότι νιώθεις αδιάθετος και δεν μπορεις να πας. Δεν είναι παραλογο
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
αδερφέ μου έχεις δίκιο...Απλά φρικάρω...ίσως χωρίς λόγο και αιτία...αλλά δεν το ελέγχω...ελπίζω να μην βρεθείς σε παρόμοια θέση με μένα και να μην χρειαστεί ποτέ να φρικάρεις

τύπε πάρε αμέσως τηλ τη γιατρό που είναι ειδική στο HIV και πες της ότι εμφάνισες πυρετό μετά την επίσκεψη για να σε καθοδηγήσει
 

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
293
Κριτικές
4
Like
322
Πόντοι
281
Οι πιθανότητες να εχεις κολλησει HIV είναι 0,05%. Αν εχεις κολλησει συφιλη θα φαινοταν στον πουτσο σου. Αφηνει καποια σημαδια μετα από καποιες μερες και πληγες. Ελάχιστες φοροες δεν αφηνει σημαδια. Αλλα ακομα και στην χειροτερη περιπτωση, συφιλη θεραπευεται εντελως


Όπως καταλαβαίνεις δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι. Αυτά τα συμπρωματα που εχεις ειναι γιατι εισαι απλα αρρωστος.

Παντως 4ης γενιας κανει και ο Ευαγγελισμος απ ότι ξερω. Από εκει και περα υπαρχουν πολλα εξεταστικα κεντρα που σου τσιμπανε το δαχτυλο αλλα νομιζω πρεπει να εχουν περασει 3 μηνες για να δειξουν σωστα. Στην δουλεια σου μπορεις να πεις ότι νιώθεις αδιάθετος και δεν μπορεις να πας. Δεν είναι παραλογο

Έχω κάνει ήδη ένα τον Μάρτιο σε τέτοιο κέντρο που λες και ένα χθες σε δημόσιο νοσοκομείο...Απλά δεν νομίζω ότι εκεί που το έκανα κάνουν 4ης γενεάς και η εν λόγω ύποπτη επαφή ήταν 18/4...Οπότε δεν γνωρίζω την περίοδο παραθύρου του...Σε ευχαριστώ πάντως για το κουράγιο
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
Έχω κάνει ήδη ένα τον Μάρτιο σε τέτοιο κέντρο που λες και ένα χθες σε δημόσιο νοσοκομείο...Απλά δεν νομίζω ότι εκεί που το έκανα κάνουν 4ης γενεάς και η εν λόγω ύποπτη επαφή ήταν 18/4...Οπότε δεν γνωρίζω την περίοδο παραθύρου του...Σε ευχαριστώ πάντως για το κουράγιο

Σε ποιο νοσοκομειο εκανες χθες τεστ? Δεν ειναι μονο ο Συγγρος που εχει 4ης γενια. Κι αλλα εχουν. Ο Ευαγγελισμος ας πουμε εχει σιγουρα
 

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
293
Κριτικές
4
Like
322
Πόντοι
281
Σε ποιο νοσοκομειο εκανες χθες τεστ? Δεν ειναι μονο ο Συγγρος που εχει 4ης γενια. Κι αλλα εχουν. Ο Ευαγγελισμος ας πουμε εχει σιγουρα

Αγία Βαρβάρα πρώην Λοιμωδών...
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
Αγία Βαρβάρα πρώην Λοιμωδών...
Μπορεις να ρωτησεις αυριο που θα παρεις τις απαντησεις. Να ξερεις παντως οτι αυτα που εκανες τα κανει ο περισσοτερος κοσμος. Πολλοι κανουν σεξ χωρις προφυλακτικο. Οι πιθανοτητες μεταδοσης του ιου ειναι ελαχιστες. Αν ηταν να κολλαγαμε τοσο ευκολα θα ειχαμε γεμισει οροθετικους.

Επισης 0% δεν υπαρχει. Ακομα και με προφυλακτικο παντα υπαρχει η πιθαντοτητα να σπασει. Οπως καταλαβαινεις δεν εχει νοημα να το ψαχνουμε τοσο πολυ. Απλα τις επομενες φορες να προσεχεις περισσοτερο και να φορας παντα προφυλακτικο.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.160
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Μάγκες θέλω την συμβουλή σας....υποψιάζομαι ότι παίζει να χω κολλήσει HIV...πέρασα μια περίοδο που πήγα με διάφορες κοπέλες εργαζόμενες και πήγα και με μια γκόμενα που μου είπε ότι ΕΠΑΣΧΕ απο σύφιλη...

Διάβασα στο ίντερνετ και νομίζω ότι εμφανίζω ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ....έχω κάνει δύο τεστ αρνητική και τα δύο...αλλά δεν είμαι σίγουρος για την ορθότητα όσο και για το αν πέτυχα την λεγόμενη περίοδο παραθύρου...αυτό που με ανησυχεί είναι ότι έχω πεσμένα λεμφοκύτταρα και έκανα πυρετό (όχι τρελό 37,5)...

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν ζητάω διάγνωση μέσω ίντερνετ...ζητάω συμβουλή απο συμπολεμιστές...Δεν θέλω ούτε να κολλήσω κάποιον αν τύχει και το έχω...Αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία αν μπορεί ας βοηθήσει...Δεν μπορώ να ζήσω απτο άγχος

Δεν έχω κάνει απροφύλακτο σεξ ΠΟΤΕ...εκτός απο στοματικό που έκανα στην γκόμενα με την σύφιλη

ΟΚ δηλαδη τα συμπτώματά σου είναι πεσμένα λευκά (κάτω του ορίου?)

37.5 δεν θεωρείται πυρετός. Για πόσες μέρες? Τώρα έχεις?

Π
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.160
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Πεσμένα λεμφοκύταρρα, πυρετό (θερμοκρασία που ανέφερα) και δερματικά εξανθήματα στο κεφάλι (τα οποία βέβαια είχα και παλαιότερα), απώλεια βάρους (ελαφρά ίσως και λόγω διατροφής και άσκησης), τακτικές εκκενώσεις (χέσιμο δλδ αλλά σε "μαλακά") πόνο σε αρθρώσεις

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ όλα εξηγούνται απο απλό κρυολόγυμα αυτό που με προβληματίζει κυρίως είναι τα πεσμένα λεμφοκύτταρα και τώρα ο πυρετός...Το θέμα είναι ότι τεστ 4ης γενιάς κάνουν μόνο στο Συγγρό και πρωϊνές ώρες και δυσκολεύομαι να πάρω άδεια απο δουλειά χωρίς καλή δικαιολογία...Και η αλήθεια είναι δεν ψήνομαι να πώ την αλήθεια...

Γνωρίζει κάποιος αξιόπιστο κέντρο που το κάνει απογευματινά? αλλιώς με βλέπω να παραιτούμαι απο δουλειά και να φεύγω για Λάρισα ή Γιάννενα...

ΟΚ, δερματικα εξανθήματα δεν συνδέονται με HIV. μαλακά κόπρανα και τακτικα συνδέονται με ίωση πιο πιθανό του γαστρεντερικού. Σε συνδυασμό με πόνο σε αρθρώσεις, μοιάζει με κρύωμα.

Η απώλεια βάρους είναι αξιοπρόσεκτη όταν χάνει κανείς πάνω από το 10% του βάρους του σε μικρό χρονικό διάστημα, π.χ. ένα μήνα. Άμα υποθέσω ότι είσαι γύρω στα 85 κιλά, έχασες 8-9 κιλά?

Όταν έχεις συμπτώματα από HIV μόλυνση, περνάς βαριά γρίππη και όχι πυρετό 37.5 και λιγο μαλακά χεσίματα.

Π

Π
 

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
293
Κριτικές
4
Like
322
Πόντοι
281
ΟΚ δηλαδη τα συμπτώματά σου είναι πεσμένα λευκά (κάτω του ορίου?)

37.5 δεν θεωρείται πυρετός. Για πόσες μέρες? Τώρα έχεις?

Π

Όχι πεσμένα λευκά...λευκά είναι κανονικά...πεσμένα λεμφοκύτταρα...ήταν διαφορετικοί δείκτες ...Ναι κάτω του ορίου ήταν τα δικά μου...Συνεχίζω να έχω την ίδια θερμοκρασία ναι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom