Νέα

HIV Λοίμωξη & AIDS. «Μύθοι & Πραγματικότητες»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vassilis19
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 273K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσείς, απο που ενημερώνεστε για την ασθένεια αυτή?

  • Από Γιατρούς και άλλους ειδικούς

    Ψήφοι: 60 29,1%
  • Από φίλους/παρέα ?

    Ψήφοι: 3 1,5%
  • Από το Internet ?

    Ψήφοι: 110 53,4%
  • Από βιβλία ?

    Ψήφοι: 11 5,3%
  • Από άλλη πηγή ?

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Δεν ενημερώνομαι και δεν θέλω να ξέρω ?

    Ψήφοι: 17 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206

cum gun

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2010
Μηνύματα
180
Like
10
Πόντοι
1
Έχω περασει αυτό που περνά ο φίλος.
Εκανα one night stand με ξένη,έσπασε το προφυλακτικο και ταυτόχρονα ξημερώματα μετά από πιωμα που συνέβη, είχα τα πρώτα αίματα περιόδου στο καβλι μου.
Σε συζητήσεις που είχα μαζί της μετά, τραβιοταν χρόνια με έναν αράπη απ τη  Τζαμάικα πράγμα που με αναστάτωσε ακόμα περισσότερο.
Περίμενα υπομονετικά 5 μήνες να βγει το παράθυρο του ιού, ψηνοντας τον εαυτό μου ότι δεν συμβαίνει τπτ.
Μετα απο αυτο το διαστημα, πήρα το θάρρος να πάω σε κέντρο ΚΕΕΛΠΝΟ.
Αφού έδωσα δειγμα, προσπάθησα να πείσω τον εαυτό μου να πάει να πάρει και τα αποτελέσματα.
Επίσης, σκεφτόμουν ότι αν βγει θετικό θα έπρεπε να παρατήσω τη ζωή που είχα και να πάω κάπου που δε με ξέρει κανεις ώστε να αποδεχτώ αυτό που θα μου συνέβαινε, και να ζήσω οσο ήταν να ζήσω...

Ευτυχώς ήταν αρνητικό.
Σε καταλαβαίνω. Αλλά εφόσον έχεις δειγματα ήδη αρνητικών τεστ, γιατί να τρελένεσαι περισσότερο?
Ίσως έχεις κάτι πιο σοβαρό από HIV, κατσε σκέψου το.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.160
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Όχι πεσμένα λευκά...λευκά είναι κανονικά...πεσμένα λεμφοκύτταρα...ήταν διαφορετικοί δείκτες ...Ναι κάτω του ορίου ήταν τα δικά μου...Συνεχίζω να έχω την ίδια θερμοκρασία ναι

OK, αυτό δηλώνει ότι έχεις κολλήσει ιό, αλλά το να είναι HIV είναι απίθανο διότι

α) έκανες σεξ με προφύλαξη
β) έκανες σεξ με προφύλαξη
γ) το γλυφομούνι δε μεταδίδει τον ιο

Επίσης, το στρες και η νηστεία μπορούν να δημιουργήσουν ψυχοσωματικά όπως χαμηλό πυρετο και πεσμένα λεμφοκύτταρα.

Π


 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
Κατσε τωρα ειδα ότι δεν εχεις κανει απροφυλακτο σεξ ποτε εκτος από στοματικο στην γκομενα με την συφιλη...Καλα τι συζητάμε τοση ωρα??? ΔΕΝ εχεις κολλησει...Δεν ειχα προσεξει την τελευταια προταση σου. ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙ.

Οι πιθανοτητεςνα να κολησεις τον ιο HIV χωρις προφυλακτικο με οροθετικο ατομο είναι 0,05%. Φαντασου εσυ που φορουσες προφυλακτικο…

Η Συφιλη μην σε απασχολει. Όπως και να εχει θεραπευεται. Αν κολλουσες θα κολουσες με κολπικο σεξ ή πρωκτικο απ ότι ξερω
 

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
293
Κριτικές
4
Like
322
Πόντοι
281
Σας ευχαριστώ όλους όσους ασχοληθήκατε...Πραγματικά τα γραφόμενά σας με ηρέμησαν...Καλή συνέχεια σε όλους...και ελπίζω να χρειαστεί να αγχωθείτε για κάτι αντίστοιχο...

Καλά γαμήσια μάγκες μου  :headbaning2:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
767
Πόντοι
146
Σας ευχαριστώ όλους όσους ασχοληθήκατε...Πραγματικά τα γραφόμενά σας με ηρέμησαν...Καλή συνέχεια σε όλους...και ελπίζω να χρειαστεί να αγχωθείτε για κάτι αντίστοιχο...

Καλά γαμήσια μάγκες μου  :headbaning2:
Oυστ ψέυτη!!!Attention whore!!!!
Σε ηρέμησαν τα σχόλια αγνώστων σε ενα φορουμ στο ιντερνετ και δεν σε ηρέμησαν οι γιατροί!!!
 

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
293
Κριτικές
4
Like
322
Πόντοι
281
Oυστ ψέυτη!!!Attention whore!!!!
Σε ηρέμησαν τα σχόλια αγνώστων σε ενα φορουμ στο ιντερνετ και δεν σε ηρέμησαν οι γιατροί!!!

*να ΜΗΝ χρειαστεί να αγχωθείτε για κάτι αντίστοιχο ήθελα να γράψω

@dude33  thanks bro...το σχόλιό σου με κάνε να γελάσω..είχα μέρες με τόσο άγχος...peace
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Σε συζητήσεις που είχα μαζί της μετά, τραβιοταν χρόνια με έναν αράπη απ τη  Τζαμάικα πράγμα που με αναστάτωσε ακόμα περισσότερο.
Αντε ρε τύπε, πηδηξες την Πενταγιωτισσα?
 

Profilaktika

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.816
Like
255
Πόντοι
36
Τελικα το HIV πως μεταδιδεται?
Με κολπικο και πρωκτικο οκ ολοι το ξερουμε, με στοματικο ομως μεταδιδεται? ειτε τις κανεις εσυ ειτε σου κανει αυτη γτ αν κανετε μια αναζητηση στο ιντερνετ θα διαβασετε οτι μεαδιτεται πχ αν εχεις εσυ aids και σου παρει πιπα η αλλη υπαρχει πιθανοτητα να την κολλησεις, ή αν εχει αυτη και της κανεις γλυφομουνι υπαρχει πιθανοτητα να σε κολλησει, αντιθετα δεν ισχυουν δλδ να κολλησεις εσυ aids ή αυτη που θα δεχτει το στοματικο.Ετσι τουλαχιστον λεει στο διαδυκτιο, οποιος ξερει ας πει
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Καλύτερα τα ήξερε η συχωρεμένη στην αρχή του νήματος πριν κάτι χρόνια.
:priest:
 

nickal64

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2017
Μηνύματα
16
Κριτικές
1
Like
40
Πόντοι
0
παιδια πηγα προσφατα με μια κοπελα απο το καζακσταν που σπουδαζεισ την κυπρο. τελος παντων την 3 φορα που την πηδηξα δεν ειχα προφυλακτικο και αποφασισαμε να το κανουμε χωρις. με διαβεβαιωσε οιτ δεν εχει τιποτα και οτη της ειχαν κανει και εξετασεις για την βιζα. ισχυει κατι τετοιο?? παντως εχουν περασει 2 μηνες και δεν εχω εμφανισει κανενα συμπτωμα υπαρχει πιθανοτητα να εχω κολλησει κανενα ΑΙΔΣ η τιποτσ τετοιο?/
 

Profilaktika

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.816
Like
255
Πόντοι
36
παιδια πηγα προσφατα με μια κοπελα απο το καζακσταν που σπουδαζεισ την κυπρο. τελος παντων την 3 φορα που την πηδηξα δεν ειχα προφυλακτικο και αποφασισαμε να το κανουμε χωρις. με διαβεβαιωσε οιτ δεν εχει τιποτα και οτη της ειχαν κανει και εξετασεις για την βιζα. ισχυει κατι τετοιο?? παντως εχουν περασει 2 μηνες και δεν εχω εμφανισει κανενα συμπτωμα υπαρχει πιθανοτητα να εχω κολλησει κανενα ΑΙΔΣ η τιποτσ τετοιο?/
Αν ισχύει αυτό με την βίζα τότε κατά πάσα πιθανότητα όχι, να μην αρκείσε στο τι σου λέει η άλλη αν έχει aids η όχι, δεν ρισκαρεις
 

clonarius

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Φεβ 2018
Μηνύματα
6.236
Κριτικές
28
Like
20.069
Πόντοι
5.946
Εξετάσεις επειδή είναι βίζιτα εννοούσε το κορίτσι όχι βίζα και μαλακίες!
Βι ζι τά !!!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
παιδια πηγα προσφατα με μια κοπελα απο το καζακσταν που σπουδαζεισ την κυπρο. τελος παντων την 3 φορα που την πηδηξα δεν ειχα προφυλακτικο και αποφασισαμε να το κανουμε χωρις. με διαβεβαιωσε οιτ δεν εχει τιποτα και οτη της ειχαν κανει και εξετασεις για την βιζα. ισχυει κατι τετοιο?? παντως εχουν περασει 2 μηνες και δεν εχω εμφανισει κανενα συμπτωμα υπαρχει πιθανοτητα να εχω κολλησει κανενα ΑΙΔΣ η τιποτσ τετοιο?/
[URL unfurl="true"]https://el.wikipedia.org/wiki/Κατάλογος_χωρών_ανά_ποσοστό_εξάπλωσης_του_HIV/AIDS[/url]
www.hivaids.gr/i/pliroforisi/hivaids]http://www.hivaids.gr/i/pliroforisi/hivaids[/url]
καζακσταν πσοσοστο 0,01% δηλαδη 1/10.000,
από ακαποτη κολπικη επαφη πιθανοτητα να κολλησεις 0,05% δηλαδη 1/2.000

αρα χοντρικα η πιθανοτητα να κολλησες με τα στοιχεια που μας εδωσες ειναι 1/20.000.000 πιο πιθανο να σε κτυπησει κεραυνος μια χρονια που μενεις στην μεγαλη βρεττανια που ειναι 1/10.000.000 ή να παμε απο πτωση αστεροειδους που νειναι 1/6.000.000

[URL unfurl="true"]http://ellinikahoaxes.gr/2015/11/17/keravnos_vs_asteroidis/[/url]


 

Profilaktika

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.816
Like
255
Πόντοι
36
[URL unfurl="true"]https://el.wikipedia.org/wiki/Κατάλογος_χωρών_ανά_ποσοστό_εξάπλωσης_του_HIV/AIDS[/url]
www.hivaids.gr/i/pliroforisi/hivaids]http://www.hivaids.gr/i/pliroforisi/hivaids[/url]
καζακσταν πσοσοστο 0,01% δηλαδη 1/10.000,
από ακαποτη κολπικη επαφη πιθανοτητα να κολλησεις 0,05% δηλαδη 1/2.000

αρα χοντρικα η πιθανοτητα να κολλησες με τα στοιχεια που μας εδωσες ειναι 1/20.000.000 πιο πιθανο να σε κτυπησει κεραυνος μια χρονια που μενεις στην μεγαλη βρεττανια που ειναι 1/10.000.000 ή να παμε απο πτωση αστεροειδους που νειναι 1/6.000.000

[URL unfurl="true"]http://ellinikahoaxes.gr/2015/11/17/keravnos_vs_asteroidis/[/url]
πως το εβγαλες αυτο το ποσοστο 1/20000000 ?
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.415
Κριτικές
512
Like
69.347
Πόντοι
41.129
Πριν μερικες μερες περασα πρωι απο το τριγωνο και ειδα μια απο τις εϊντζιάρες του λοβέρδου στο φαναρι να κανει πιατσα.   :S :S :S
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.377
Κριτικές
49
Like
22.794
Πόντοι
24.596

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom