Νέα

HIV Λοίμωξη & AIDS. «Μύθοι & Πραγματικότητες»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vassilis19
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 273K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσείς, απο που ενημερώνεστε για την ασθένεια αυτή?

  • Από Γιατρούς και άλλους ειδικούς

    Ψήφοι: 60 29,1%
  • Από φίλους/παρέα ?

    Ψήφοι: 3 1,5%
  • Από το Internet ?

    Ψήφοι: 110 53,4%
  • Από βιβλία ?

    Ψήφοι: 11 5,3%
  • Από άλλη πηγή ?

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Δεν ενημερώνομαι και δεν θέλω να ξέρω ?

    Ψήφοι: 17 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206

babykiss1900

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2006
Μηνύματα
76
Like
0
Πόντοι
0
Να σας λυσω καποιες αποριες .....

Αν σου κανοθν στοματικο και εχουν HIV , ειναι πιθανο να κολλησεις ειτζ.Απλα η πιθανοτητα ειναι εξαιρετικα μικρη.

Οσον αφορα τους μαυρους και τις μαυρες ....Ειναι ηλιθιος οποιος παιζει τη ζωη του κατα τετοιο τροπο και λυπαμαι που νοημονες ανθρωποι σκεφτονται να κανουν σεξ με ατομα που προερχονται απο μια ηπειρο οπου ενας στους τρεις εχει ειτζ! Πραγματικα πρεπει να εισαι ηλιθιος για να το κανεις......
..δε θα ηθελε κανεις σας να δει πως ειναι καποιος ασθενης του ειτζ σε τελικο στάδιο....

ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ...
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Ναι babykiss1900, φαντάσου ο άντρας που πηγαίνεις να κάνεις παιδάκι μαζί του σε πόσες μαύρες μπορεί να την έχει βάλει  :cheesy:
 

babykiss1900

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2006
Μηνύματα
76
Like
0
Πόντοι
0
αποκλειεται να συνεβαινε ποτε αυτο που λες! ουτε οταν παγωσει η κολαση.

Ο αντρας που θα επελεγα θα  ειχε συγκεκριμενο μορφωτικο επιπεδο και καλλιεργεια.( αν δεν τον εχω ηδη επιλεξει , δεν το ξερεις)

Θα ειχε επισης προσοντα και ψυχικη ισορροπια τετοια ωστε να μη χρειαζεται να παει σε πουτ......

κατι που δεν εχεις εσυ.....αντε, κανε νανι τωρα
 

Madman17

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2006
Μηνύματα
600
Like
0
Πόντοι
6
Ξερεις οτι αυτοι που πανε στα μπουρδελα ειναι απο ολες τις κατηγοριες! Απο ιδ. υπαλληλους μεχρι πανεπιστημιακους και γιατρους...

Μηπως τα κριτηρια σου ειναι λαθος?
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Να κάνεις παιδάκι ή να πάει κάποιος μαζί σου;  :dancing:

Αν νομίζεις ότι άντρες με μόρφωση και επίπεδο δεν πηγαίνουν σε πουτάνες κάνεις μεγάλο λάθος. Αντίθετα, οι άντρες με επίπεδο καταλαβαίνουν τι καριόλες είναι οι "καθως πρέπει" και δε μπλέκουν με ψυχοφθόρες μέγαιρες.

Επιπλέον, πολλοί μεγάλο καλλιτέχνες ήταν μπουρδελιάρηδες  :cheesy:
 

mc90606

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2006
Μηνύματα
196
Like
1
Πόντοι
1
babykiss1900 εσυ τι δουλεια εχεις σε ενα forum που απαρτίζεται από ανισορροπους που συχναζουν σε που.....
Μηπως εισαι απελπισμενη και λες δε βαριεσαι καποιος θα βρεθει και για μενα εκει?
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.228
Like
448
Πόντοι
36
αποκλειεται να συνεβαινε ποτε αυτο που λες! ουτε οταν παγωσει η κολαση.

Ο αντρας που θα επελεγα θα  ειχε συγκεκριμενο μορφωτικο επιπεδο και καλλιεργεια.( αν δεν τον εχω ηδη επιλεξει , δεν το ξερεις)

Θα ειχε επισης προσοντα και ψυχικη ισορροπια τετοια ωστε να μη χρειαζεται να παει σε πουτ......

κατι που δεν εχεις εσυ.....αντε, κανε νανι τωρα

ʼμα η πίπα σου δεν είναι καλή, κώλο δεν του δίνεις , τις μισές μέρες έχεις πονοκέφαλο και του σπας τ' αρχίδια με μαλακίες όλη την ώρα, τι νομίζεις πως θα κάνει αν δεν είναι λούγκρα?
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Θα την κάνει σφεντόνα!

Θα περνάει έξω απο το μπορδέλο και θα χύνει αυτόματα!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
επισης συνεχιζοντας το θεμα....γραφουν και δημοσιευουν διαφορα ινστιτουτα οτι οι μεταλλαξεις του υποτιθεμενου ιου ΗΙV ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ την αναγκη για συνεχεις και τακτικες αλλαγες στα αντιρετροικα φαρμακα και τις αντιστοιχες θεραπειες.....ΜΕΓΑ ΨΕΜΑ......οι μεταλλαξεις που γινονται στο σωμα ενος ανθρωπου που νοσει απο το συνδρομο της επικτητης ανοσοανεπαρκειας(και οχι απο ιους και βλακειες) δημιουργουνται απο τις αντιδρασεις των αντισωματων στα φαρμακα τα αντιρετροικα!!!!!!και φυσικα δεν προκειται για καμμια μεταλαξη διοτι δεν υφισταται ιος για να υπαρξει μεταλλαξη.....απλα οι ενδειξεις των αντισωματων και της βιοχημικης αντιδρασης του οργανισμου αλλαζει καθε φορα νουμερα και αυτο μας το πλασαρουν ως μεταλλαξη του ΙΟΥ!!!!!!!!!!ημαρτον!!!!!!!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
για να καταλαβετε τις παρενεργειες των αντιρετροικων φαρμακων δειτε στο site υπολοιπα διαβαστε τα.....
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
μαλιστα αναφερεται το σαιτ στην χρηση των αντιρετροικων φαρμακων.......δημοσιευοντας οτι η χρηση τους βοηθαει για την μη αναπτυξη του συνδρομου AIDS στον υποτιθεμενο φορεα ΗΙV........μπορει ομως να του καταστρεψει το ηπαρ,τους νεφρους,το γαστρεντερικο και στο τελος το ανοσοποιητικο..............διαβαστε και για τις αλληλεπιδρασεις που πρεπει να προσεξει ο γιατρος που χορηγει το καθε διαφορετικο ειδος φαρμακευτικης αγωγης στον ασθενη........αν αυτο δεν ειναι συνωνυμο του "φαυλου κυκλου" τοτε τι μπορει αλλο να ειναι?
 

FidoDiLdo

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
864
Like
4
Πόντοι
6
εσυ δηλ.συμφωνεις στη χορηγηση εμβολιων για γριππη?μηπως μπορεις να μας εξηγησεις ποιοι ανθρωποι ειναι πιο ευαισθητοι στη γριππη,στις αλλεργιες και γενικα σε ολες αυτες τις "αρρωστιες" που παιρνουν την μορφη επιδημιας κατα καιρους?φταιει οτι δεν εχουν κανει εμβολιο?δηλ.θες να πεις οτι για να αντιμετωπισει ο ανθρωπινος οργανισμος την γριππη π.χ. χρειαζεται εμβολιο?δεν μπορει απο μονος του να τον αντιμετωπισει?

Κατα την προσωπικη μου αποψη θεωρω οτι το εμβολιο γριππης πρεπει να το κανουν οσοι ειναι ανω των 60 και οσοι εμφανιζουν σοβαρο προβλημα υγειας.Το οτι το κανει μεγαλυτερη ομαδα ανθρωπων οφειλεται στο πανικο που προκαλουν τα καναλια κατα καιρους(οχι προς οφελος των φαρμ/νιων,αλλα για τηλεθεαση) και στο οτι οσοι το δοκιμασαν και ειχαν αποτελεσμα σκεφτονται γιατι να ταλαιπορουνται 2-3φορες το χρονο με γριππη και να μην ησυχαζουν μια και καλη.
Εχω πει εγω πουθενα οτι ο οργανισμος δεν μπορει να αντιμετωπισει την γριππη απο μονος ,μπορει οπως μπορουσε και αιωνες τωρα , απλα οι πληθυσμιακες ομαδες που ανεφερα παραπανω δεν μπορουν και τοσο καλα.

Κατ'αρχας στην περιπτωση του εμβολιου της γριππης και του κοστους που υφισταται απο την μη χρησιμοποιηση του για σενα ειναι μεγαλυτερο οκ?δηλ. μονο τα αντιπυρετικα και τα αντιφλεγμονωδη αντιμετωπιζουν μια οποιαδηποτε εισβολη?

Τα αντιπυρετικα και τα αντιφλεγμονωδη δεν αντιμετωπιζουν την γριππη ,τα συμπτωματα της αντιμετωπιζουν.Η γριππη αντιμετωπιζεται απο τον οργανισμο μας (και μονο σε σοβαρες περιπτωσεις απο ορισμενα αντιικα φαρμακα)
Λοιπον σε περιπτωση γριππης εχεις δυο επιλογες: Ή να μην παρεις τπτ και να μην μεινεις σπιτι σου αρρωστος ή να υπολειτουργεις στην  εργασια σου , οποτε το κοστος απορρεει απο την μειωμενη ή και καθολου εργασια σου. Ή να ακολουθησεις την συντηρητικη θεραπεια που ανεφερα στο παλιο ποστ(αντιφλεγμονωδη κλπ).Και στις 2περιπτωσεις παντως το κοστος ειναι πολυ μεγαλυτερο απο το κοστος του εμβολιου.
Αλλα γιατι να συζηταμε εδω για βασικες αρχες οικονομιας?

γιατι ολα τα φαρμακα αναγραφουν για παρενεργειες,ακομη και το πιο "αθωο" φαρμακακι?κατι ξερουν οι εταιρειες παραπανω για να εχουν καλυμμενο τον κωλο τους.....

Απ'ολες τις παρενεργειες που αναφερονται στα φαρμακα τελικα ποσες φορες εχουν εμφανιστει σε σενα και σε γνωστους και σε τι ενταση???
Οι φαρμ/κες εταιριες ειναι υποχρεωμενες να αναφερουν την καθε πιθανη παρενεργεια(οσο χαμηλη πιθανοτητα και να εχει) για νομικους λογους.Γιατι αν εμφανιστει μια και δεν αναφερεται σε πιθανο δικαστηριο η εταιρια καλειται να πληρωσει τεραστια αποζημιωση...(στο εξωτερικο τουλαχιστον)
Και κατι αλλο που δεν γνωριζουν οι περισσοτεροι , περα απο τις παρενεργειες που εμφανιζονται στη πλειοψηφια του πληθυσμο αλλα ειναι αποδεκτες λογω του θεραπευτικου αποτελεσματος ,για τις υπολοιπες δεν ευθυνεται το φαρμακο αλλα ο οργανισμος του ατομου που του εμφανιζονται επειδη στο συγκεκριμενο τομεα εινaι διαφορετικος απο τους υπολοιπους.(μιλαω για τα απλα καθημερινα φαρμακα και οχι τα ειδικα πχ αντικαρκινικα)

και θα το επαναλαβω......γιατι οι ιατροι μας συνιστουν να παιρνουν οσοι εχουν καρδιαγγειακα προβληματα ή ιστορικο καρδιοπαθειας μια ασπιρινη ημερησιως?ερωτηση κασνω απλα....την απαντηση την αφηνω σε εσας....ελπιζω να σας προβληματισα εστω κατα το ελαχιστο...

Περιμενεις δηλ απο τον μεσο ανθρωπο που δεν εχει γνωσεις φαρμακολογιας να μην μπορει  να σου απαντησει και ετσι να στηριξεις την θεωρια σου???Λοιπον με απλα λογια  οσοι εχουν καρδιαγγειακα προβληματα ειναι ευαλωτοι στους θρομβους αιματος που δημιοyργουνται φυσιολογικα καθημερινα και κυκλοφορουν στο καρδιαγγειακο μας συστημα.Ετσι παθαινουν εγκεφαλικο ή εμφραγμα του μυοκαρδιου.Η ασπιρινη εκτος απο αντιφλεγμονωδεις ιδιοτητες ειναι και αντιθρομβωτικο!Αυτο ελπιζω να δινει απαντηση στο ερωτημα σου.
 

FidoDiLdo

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
864
Like
4
Πόντοι
6
Μπορω να σου δινω απαντηση σε καθε ερωτηση υγειας εφοσον εχω τις γνωσεις και τις πηγες ,αλλα αυτο δεν ειναι το θεμα του τοπικ!
Ειναι φανερο οτι εχεις προβλημα με τα φαρμακα και τις εταιρειες και αυτο ειναι αποδεκτο ,αφου δικο σου σωμα ειναι οτι θελεις κανεις.

Αλλα σε ενα θεμα σαν το AIDS που αφορα την δημοσια υγεια να βγαινεις και να το χρησιμοποιεις με ανακριβειες και σοφιστειες για να διαδωσεις και υποστηριξεις τα δικα σου πιστευω περι υγιεινης ζωης κλπ ειναι απαραδεκτο και επικινδυνο.Και σου ειπα οσον αφορα εσενα δεν με ενδιαφερει ,αλλα εστω και ενας που διαβαζει το φορουμ να πιστει απο αυτα που λες και να "ξεθαρεψει" και τελικα να κολλησει AIDS αυξανει δραματικα τις πιθανοτητες να κολλησω και εγω ή τα παιδια μου στο μελλον!

Αλλα εχω μπερδευτει με το τι υποστηριζετε!Πιστευετε οτι τελικα υαρχει ιος του AIDS ή οχι?Και αν δεν υπαρχει πως αρρωσταινουν ολοι αυτοι οι υποτιθεμενοι φορεις?Γιατι οι φαρμακοβιομηχανιες να χορηγουν το υποτιθεμενο φαρμακο μονο στους υποτιθεμενους ασθενεις και να μην χορηγησει ενα υποτιθεμενο εμβολιο ΣΕ ΟΛΟΥΣ τους ανθρωπους?Ετσι δεν θα υπαρχει μεγαλυτερο κερδος γι'αυτην?
Και αν τελικα υπαρχει και κολλανε μονο οι ομοφυλοφιλοι (λογω πρωκτικου) αυτο εμενα πως με προστατευει απο την στιγμη που με τις συντροφους μου κανω και  πρωκτικο ,οπως σιγα-σιγα και η πλειοψηφια της νεολαιας???

Και τελικα πες οτι πειθομαι και επαναστατω , πιστευω τις αποκαλυψεις για την "αληθεια" του AIDS και γινομαι "ελευθερος" χωρις προφυλακτικο σαν και εσας!Μετα τι θα με προστατεψει απο τον ερπη ,τα χλαμυδια ,τα κονδυλωματα ,την συφιλη , την ηπατιτιδα και μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη???
Ή μηπως δεν υπαρχουν και ολα αυτα???
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Ειναι φανερο οτι εχεις προβλημα με τα φαρμακα και τις εταιρειες και αυτο ειναι αποδεκτο ,αφου δικο σου σωμα ειναι οτι θελεις κανεις.

ειναι επισης φανερο οτι δεν θελεις να αναζητησεις την αληθεια.....και δεν μιλαω φυσικα μονο για το δικο μου σωμα.....δεν ειμαι τοσο εγωιστης!!!Αλλα σε ενα θεμα σαν το AIDS που αφορα την δημοσια υγεια να βγαινεις και να το χρησιμοποιεις με ανακριβειες και σοφιστειες για να διαδωσεις και υποστηριξεις τα δικα σου πιστευω περι υγιεινης ζωης κλπ ειναι απαραδεκτο και επικινδυνο.

δεν μου απαντας ομως ποιες ειναι ανακριβειες και οι σοφιστειες?

Αλλα εχω μπερδευτει με το τι υποστηριζετε!Πιστευετε οτι τελικα υαρχει ιος του AIDS ή οχι?

καλα ακομη το συζητας αυτο?πως αλλιως να το πω?το εχω ηδη αναφερει πολλακις.....μην κουραζουμε αλλο τον κοσμοΚαι αν δεν υπαρχει πως αρρωσταινουν ολοι αυτοι οι υποτιθεμενοι φορεις?Γιατι οι φαρμακοβιομηχανιες να χορηγουν το υποτιθεμενο φαρμακο μονο στους υποτιθεμενους ασθενεις και να μην χορηγησει ενα υποτιθεμενο εμβολιο ΣΕ ΟΛΟΥΣ τους ανθρωπους?Ετσι δεν θα υπαρχει μεγαλυτερο κερδος γι'αυτην?
Και αν τελικα υπαρχει και κολλανε μονο οι ομοφυλοφιλοι (λογω πρωκτικου) αυτο εμενα πως με προστατευει απο την στιγμη που με τις συντροφους μου κανω και  πρωκτικο ,οπως σιγα-σιγα και η πλειοψηφια της νεολαιας???

καλα...μου φαινεται οτι δεν διαβαζεις καθολου αυτα που γραφω.....ποιος ειπε για υποτιθεμενους φορεις?υποτιθεμενος ιος ειπα και φυσικα δεν υπαρχουν φορεις παρα εξασθενημενοι οργανισμοι απο ολα αυτα που μας πλασαρουν(φαρμακα,αντιβιωσεις,εμβολια)
Και τελικα πες οτι πειθομαι και επαναστατω , πιστευω τις αποκαλυψεις για την "αληθεια" του AIDS και γινομαι "ελευθερος" χωρις προφυλακτικο σαν και εσας!Μετα τι θα με προστατεψει απο τον ερπη ,τα χλαμυδια ,τα κονδυλωματα ,την συφιλη , την ηπατιτιδα και μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη???
Ή μηπως δεν υπαρχουν και ολα αυτα???

ποιος ειπε οτι εγω συνιστω την μη χρησιμοποιηση προφυλακτικου?το αντιθετο μαλιστα......περαν της εγκυμοσυνης..αφου γνωριζω οτι οι περισσοτεροι ανθρωποι στον κοσμο υποσιτιζονται και ειναι επηρρεπεις σε νοσηρες καταστασεις.....παλι δεν με διαβαζεις μου φαινεται......και εν πασει περιπτωση μην αντιδικεις μαζι μου ετσι προχειρα....μην βιαζεσαι....μαζεψε αν θες και εχεις χρονο πηροφοριες για να αντικρουσεις οχι εμενα,αλλα ολα αυτα που υιοθετουν κορυφαιοι εν ελλαδι και εξωτερικου επιστημονες!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Γιατι οι φαρμακοβιομηχανιες να χορηγουν το υποτιθεμενο φαρμακο μονο στους υποτιθεμενους ασθενεις και να μην χορηγησει ενα υποτιθεμενο εμβολιο ΣΕ ΟΛΟΥΣ τους ανθρωπους?Ετσι δεν θα υπαρχει μεγαλυτερο κερδος γι'αυτην?

προφανως γιατι δεν μπορουν να χορηγησουν εμβολιο κατα ενος ιου που δεν υπαρχει!!!!!!!οπως αλλωστε συμβαινει στις περιπτωσεις ολων των εκφυλλιστικων παθησεων....διοτι πολυ απλα ολες οι εκφυλλιστικες παθησεις(κατανοησε αν μπορεις την σημασια της λεξης "εκφυλλιστικη") απο το AIDS μεχρι τον καρκινο και τον διαβητη εχουν μια κοινη αρχη.......ποια?μα φυσικα την καταρρευση του οργανισμου.....ειναι τοσο απλο να το καταλαβει κανεις,αλλα αν δεν θελει..............μυγα του λες ελεφαντας σου απανταει!!!!!!!!!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Τα αντιπυρετικα και τα αντιφλεγμονωδη δεν αντιμετωπιζουν την γριππη ,τα συμπτωματα της αντιμετωπιζουν.Η γριππη αντιμετωπιζεται απο τον οργανισμο μας (και μονο σε σοβαρες περιπτωσεις απο ορισμενα αντιικα φαρμακα)
Λοιπον σε περιπτωση γριππης εχεις δυο επιλογες: Ή να μην παρεις τπτ και να μην μεινεις σπιτι σου αρρωστος ή να υπολειτουργεις στην  εργασια σου , οποτε το κοστος απορρεει απο την μειωμενη ή και καθολου εργασια σου. Ή να ακολουθησεις την συντηρητικη θεραπεια που ανεφερα στο παλιο ποστ(αντιφλεγμονωδη κλπ).Και στις 2περιπτωσεις παντως το κοστος ειναι πολυ μεγαλυτερο απο το κοστος του εμβολιου.
Αλλα γιατι να συζηταμε εδω για βασικες αρχες οικονομιας?

μα βεβαια εδω στην ελλαδα αλλα και παγκοσμιως κοιταμε παντα να αντιμετωπισουμε τα συμπτωματα και οχι τις αιτιες των προβληματων υγειας και βαλε οτι αλλο θες.......


 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Περιμενεις δηλ απο τον μεσο ανθρωπο που δεν εχει γνωσεις φαρμακολογιας να μην μπορει  να σου απαντησει και ετσι να στηριξεις την θεωρια σου???Λοιπον με απλα λογια  οσοι εχουν καρδιαγγειακα προβληματα ειναι ευαλωτοι στους θρομβους αιματος που δημιοyργουνται φυσιολογικα καθημερινα και κυκλοφορουν στο καρδιαγγειακο μας συστημα.Ετσι παθαινουν εγκεφαλικο ή εμφραγμα του μυοκαρδιου.Η ασπιρινη εκτος απο αντιφλεγμονωδεις ιδιοτητες ειναι και αντιθρομβωτικο!Αυτο ελπιζω να δινει απαντηση στο ερωτημα σου.

καλα κρασα.................ρωτα εναν χημικο για την ασπιρινη και μετα ξαναπαρε και μαλιστα αναβραζον.......οπως παιρνουν μερικοι για να χαλαρωσουν...............ανηκουστα πραγματα δηλ.........οπως προανεφερα η ασπιρινη ειναι ενα πολυ τοξικο αντιθρομβωτικο που ναι μεν σε γλιτωνει απο ενα πολυ κοντινο εμφραγμα ή εγκεφαλικο επεισοδιο,αλλα ειναι παρα πολυ τοξικο και διαφθειρει τα τοιχωματα των αγγειων....οποτε δεν πρεπει να χρησιμοποιειται προληπτικα απο ατομα που εχουν κανει εξετασεις και δεν εχουν καποιο προβλημα ειτε πιεσης ειτε ομοκυστεινης,ειτε τριγλυκεριδιων κ.ο.κ.Εδω φτασαμε στο σημειο να την παιρνουνε καθημερινα ανθρωποι για να μην παθουν καρδιακο επεισοδιο στο μελλον.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αλλα που να ασχοληθει ο ελληνας τωρα των μπουζουκομαγαζων και της ανεσης με το να βρει τροπους βελτιωσης της ζωης του???????τι ψαχνουμε να βρουμε?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom