Νέα

H Γη είναι επίπεδη;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα anexelektos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 668
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσύ τί λές ;

  • Εγώ λέω οτι είναι στρογγυλή

    Ψήφοι: 67 26,9%
  • Εγώ λέω ότι είναι επίπεδη

    Ψήφοι: 31 12,4%
  • Εγώ λέω ότι είναι τρίγωνη

    Ψήφοι: 50 20,1%
  • Εγώ λέω ότι δεν υπάρχει γή αλλά ζούμε σε ένα χωροχρονικό μάτριξ που απωτυπώνεται σε ένα σημείο

    Ψήφοι: 101 40,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    249

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
Δια της ατόπου απαγωγής, αν η Γη δεν ήταν επίπεδη θα πέφταμε όσοι ήμασταν από την κάτω μεριά, άρα η Γη είναι επίπεδη  ;)
Και αυτοί οι ηλίθιοι στη ΝΑΣΑ γιατί στέλνουν τις διαστημικές αποστολές προς τα πάνω και όχι προς τα κάτω που είναι και πιο εύκολο. :-
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Αυτη η ρημαδα ατοπος Απαγωγη ...

Ειναι αμειλικτη!
Απαγαγει οτι ειναι ψευτικο και αφηνει μονον την αληθεια!

Γι αυτο και την μαθαιναμε στο σχολειο!!!

..."Δια της ατοπου Απαγωγης" ...μας λεγανε οι μαθηματικοι!

Που να ξερανε οτι Χ χρονια μετα θα μιλουσαμε γι αυτην την τοσο χρησιμη μεθοδο στο μπουρδελα.κομ !!!
θα δακρυζαν απο χαρα!
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Και αυτοί οι ηλίθιοι στη ΝΑΣΑ γιατί στέλνουν τις διαστημικές αποστολές προς τα πάνω και όχι προς τα κάτω που είναι και πιο εύκολο. :-

Αμερικανοι παιδι μου...τι περιμενεις... !
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.851
Like
104
Πόντοι
16
Και αυτοί οι ηλίθιοι στη ΝΑΣΑ γιατί στέλνουν τις διαστημικές αποστολές προς τα πάνω και όχι προς τα κάτω που είναι και πιο εύκολο. :-

Τύπε, έμαθα από μέσα, ότι είναι κόλπο των πετρελαϊκών εταιριών για να καίνει οι πύραυλοι πιο πολλά καύσιμα
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Χαιρομαι τα μαλλα!

Σε αυτο το θρεντ -το οποιο οφειλω να ομολογησω εχει για τιτλο και αντιμετωπιζει μια απο τις πιο σημαντικες ερωτησεις στο μπου.κομ-

επιτελους ακουγονται αληθειες και σωστες αποψεις απ ολες τις μεριες, με κοσμιο τροπο, χωρις τσακωμους και εχθρες για ενα τοσο βαρυσημαντο θεμα.

οι προσθηκες ιδεων σχολιων και αποψεων , ειτε προερχονται απο αποκαλυψεις wikileaks ειτε απο απορρητα αρχεια (ποιος απο εσας εδω εχει την προσβαση σε nsa, cia, fsb klp?) συμβαλει στο μεγιστο στην ευρυτητα του πνευματος και στην ανακαλυψη του τι συμβαινει γυρω μας χωρις ΕΚ ΠΡΩΤΗΣ οψεως να το αντιλαμβανομαστε!

υποκλινομαι !
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Παράθεση από: singer  (σήμερα στις 22:49)
Και αυτοί οι ηλίθιοι στη ΝΑΣΑ γιατί στέλνουν τις διαστημικές αποστολές προς τα πάνω και όχι προς τα κάτω που είναι και πιο εύκολο. Undecided

Αμερικανοι παιδι μου...τι περιμενεις... !

Ωπα το παιρνω πισω!
συγγνωμη εαν τους αποπηρα!

εκανα την ερωτηση αυτη σε εναν φιλο -πρωην σοφτγουερα της νασα- και μου απαντησε νετα σκετα και χωρις να αφηνει περιθωρια για αμφισβητηση:

Γιατι οταν στοχευουν σε ενα σημειο για να παει ο πυραυλος (πχ σεληνη, Αρης κλπ) το σημειο εκεινο αφου φαινεται ειναι εξ ορισμου ψηλα στον ουρανο, οποτε ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ πρεπει να παει προς τα πανω ο πυραυλος! βεβαια ειναι και τα συμφεροντα των πετραιλαικων στη μεση , οπως ανεφερε κι αλλος πιο πανω, και τους βολευει πολυ να υπαρχει ζητηση σε 100αρα για πυραυλους (εχει καλη τιμη και καλο περιθωριο κερδους γι αυτες), αλλα αυτο απλως ειναι παραπλευρο κερδος.

Ολα αυτα ομως μεχρι να καταφερουμε να ενσωματωσουμε την τεχνολογια των ΑΤΙΑ στις δικες μας μηχανες και να απεξαρτηθουμε απο πετρελαιο.
Εκεινοι χηρσιμοποιουν τα ανθρωπινα περιτωματα για καυσιμη υλη (οχι θερμοδυναμικα, αλλα θερμοπυρηνικα) για την προωση σε 10χ+ ταχ.φωτος

Γι αυτο και στο μελλον της ανθρωποτητας, τα σκατα θα εχουν τεραστια αξια και υπαρχουν πολλοι που μαζευουν ηδη στοκ απο τωρα ωστε να ξεποπυλησουν αργοτερα οταν ανεβει η τιμη τους σε δυσθεωρατα υψη, και να γινουν οι τοτε τρισεκατομυριουχοι (μπεζος, γκειτσ, κλπ θα τους εχουνε για να τους στελνουν να τους αγοραζουν τσιγαρα)
 

thodorio

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2014
Μηνύματα
2.782
Κριτικές
4
Like
1.819
Πόντοι
216
Εκεινοι χηρσιμοποιουν τα ανθρωπινα περιτωματα για καυσιμη υλη (οχι θερμοδυναμικα, αλλα θερμοπυρηνικα) για την προωση σε 10χ+ ταχ.φωτος

Γι αυτο και στο μελλον της ανθρωποτητας, τα σκατα θα εχουν τεραστια αξια και υπαρχουν πολλοι που μαζευουν ηδη στοκ απο τωρα ωστε να ξεποπυλησουν αργοτερα οταν ανεβει η τιμη τους σε δυσθεωρατα υψη, και να γινουν οι τοτε τρισεκατομυριουχοι (μπεζος, γκειτσ, κλπ θα τους εχουνε για να τους στελνουν να τους αγοραζουν τσιγαρα)

[/quote]


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny:

 

thodorio

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2014
Μηνύματα
2.782
Κριτικές
4
Like
1.819
Πόντοι
216
Δια της ατόπου απαγωγής, αν η Γη δεν ήταν επίπεδη θα πέφταμε όσοι ήμασταν από την κάτω μεριά, άρα η Γη είναι επίπεδη  ;)




:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

μαγκες αφηστε τις μαλακιες ετσι? θελουμε κι εμεις απ αυτο που πινετε....
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Εκεινοι χηρσιμοποιουν τα ανθρωπινα περιτωματα για καυσιμη υλη (οχι θερμοδυναμικα, αλλα θερμοπυρηνικα) για την προωση σε 10χ+ ταχ.φωτος

Γι αυτο και στο μελλον της ανθρωποτητας, τα σκατα θα εχουν τεραστια αξια και υπαρχουν πολλοι που μαζευουν ηδη στοκ απο τωρα ωστε να ξεποπυλησουν αργοτερα οταν ανεβει η τιμη τους σε δυσθεωρατα υψη, και να γινουν οι τοτε τρισεκατομυριουχοι (μπεζος, γκειτσ, κλπ θα τους εχουνε για να τους στελνουν να τους αγοραζουν τσιγαρα)




:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny:

γελα εσυ...
την παροιμια μερμηγκας με τζιτζικα την εχεις ακουστα?

αυτη την στιγμη ειναι αλλοι που κουβαδακι-κουβαδακι μαζευουνε τα τρις $ του μελλοντος.
 

thodorio

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2014
Μηνύματα
2.782
Κριτικές
4
Like
1.819
Πόντοι
216
γελα εσυ...
την παροιμια μερμηγκας με τζιτζικα την εχεις ακουστα?

αυτη την στιγμη ειναι αλλοι που κουβαδακι-κουβαδακι μαζευουνε τα τρις $ του μελλοντος.



μαν γελαω αλλα καλου κακου, για να μην καιω οταν εσεις θα με στελνετε να σας παρω τσιγαρα....
απο δω κ περα θα χεζω σε ταπερ...

παρεπιπτοντως, αυτα χρειαζονται ψυγειο???
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
τα δικα μου τα φυλαω σε καταψυκτη στους -20οC για σιγουρια... θα εχουν μεγαλυτερη αξια μεταπωλησης μου λενε κατι πηγες μεσα απο το εξαγωνο.
 

genosimos

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2017
Μηνύματα
48
Like
8
Πόντοι
0
Για να προσθέσω κι εγω ενα λιθαράκι σε αυτό το θαυμάσιο νήμα...
Οι φυσικοί γουστάρουν μια ενοποιημμένη θεωρία για όλα...
Οι πιστοί ενα θεό παντοδύναμο...

Η αλήθεια λοιπόν ειναι οτι η γή δεν έχει ενα σταθερό σχήμα. Το σχήμα της ειναι κβαντικό φαινόμενο και εξαρτάται απο το ποιος την παρατηρεί και υπο ποιές συνθήκες. έτσι ανάλογα τον παρατηρητή εμφανίζεται διαφορετικό σχήμα. Θα πρέπει απλώς να μπορούμε να προβλέψουμε το νέο παρατηρούμενο σχήμα οταν αλλάζει ο παρατηρητής. Εκεί χρειάζεται απλά να γνωρίζουμε το spin και το  antispin όλων των κβαντικών σωμάτιων των ν-τελευταίων παρατηρητών και να εκτιμήσουμε την πιθανοτητα επανεμφάνισης μιας επίπεδης, τρίγωνης ή κοιλης γής ή το πιο σπάνιο φαινόμενο εμφάνισης μια νεας μορφής πχ σε σχήμα τόρου, κόλουρου κώνου, ή πέους...
Το θέμα λοιπόν χρειάζεται καταγραφή δεδομένων και επεξεργασία αυτών.
Την καταγραφή μπορούν να αναλάβουν οι εργαζόμενες-κομοδίνα των μπουρδέλων όταν δεν έχουν ενεργό ρολο σε ερωτική πράξη...
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.039
Κριτικές
7
Like
9.742
Πόντοι
1.686
Για να προσθέσω κι εγω ενα λιθαράκι σε αυτό το θαυμάσιο νήμα...
Οι φυσικοί γουστάρουν μια ενοποιημμένη θεωρία για όλα...
Οι πιστοί ενα θεό παντοδύναμο...

Η αλήθεια λοιπόν ειναι οτι η γή δεν έχει ενα σταθερό σχήμα. Το σχήμα της ειναι κβαντικό φαινόμενο και εξαρτάται απο το ποιος την παρατηρεί και υπο ποιές συνθήκες. έτσι ανάλογα τον παρατηρητή εμφανίζεται διαφορετικό σχήμα. Θα πρέπει απλώς να μπορούμε να προβλέψουμε το νέο παρατηρούμενο σχήμα οταν αλλάζει ο παρατηρητής. Εκεί χρειάζεται απλά να γνωρίζουμε το spin και το  antispin όλων των κβαντικών σωμάτιων των ν-τελευταίων παρατηρητών και να εκτιμήσουμε την πιθανοτητα επανεμφάνισης μιας επίπεδης, τρίγωνης ή κοιλης γής ή το πιο σπάνιο φαινόμενο εμφάνισης μια νεας μορφής πχ σε σχήμα τόρου, κόλουρου κώνου, ή πέους...
Το θέμα λοιπόν χρειάζεται καταγραφή δεδομένων και επεξεργασία αυτών.
Την καταγραφή μπορούν να αναλάβουν οι εργαζόμενες-κομοδίνα των μπουρδέλων όταν δεν έχουν ενεργό ρολο σε ερωτική πράξη...

Κάνεις λάθος, τα κβαντικά φαινόμενα
αφορούν μικροσκοπικά φαινόμενα, σε επίπεδο μορίων
και όχι μακροσκοπικά, όπως η γη.
Πάντως είναι διασκεδαστικό το ποστ σου  :2funny:
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Για να προσθέσω κι εγω ενα λιθαράκι σε αυτό το θαυμάσιο νήμα...
Οι φυσικοί γουστάρουν μια ενοποιημμένη θεωρία για όλα...
Οι πιστοί ενα θεό παντοδύναμο...

Η αλήθεια λοιπόν ειναι οτι η γή δεν έχει ενα σταθερό σχήμα. Το σχήμα της ειναι κβαντικό φαινόμενο και εξαρτάται απο το ποιος την παρατηρεί και υπο ποιές συνθήκες. έτσι ανάλογα τον παρατηρητή εμφανίζεται διαφορετικό σχήμα. Θα πρέπει απλώς να μπορούμε να προβλέψουμε το νέο παρατηρούμενο σχήμα οταν αλλάζει ο παρατηρητής. Εκεί χρειάζεται απλά να γνωρίζουμε το spin και το  antispin όλων των κβαντικών σωμάτιων των ν-τελευταίων παρατηρητών και να εκτιμήσουμε την πιθανοτητα επανεμφάνισης μιας επίπεδης, τρίγωνης ή κοιλης γής ή το πιο σπάνιο φαινόμενο εμφάνισης μια νεας μορφής πχ σε σχήμα τόρου, κόλουρου κώνου, ή πέους...
Το θέμα λοιπόν χρειάζεται καταγραφή δεδομένων και επεξεργασία αυτών.
Την καταγραφή μπορούν να αναλάβουν οι εργαζόμενες-κομοδίνα των μπουρδέλων όταν δεν έχουν ενεργό ρολο σε ερωτική πράξη...


Γενόσημε!

Δακρυσα!

you 're the man!
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Κάνεις λάθος, τα κβαντικά φαινόμενα
αφορούν μικροσκοπικά φαινόμενα, σε επίπεδο μορίων
και όχι μακροσκοπικά, όπως η γη.
Πάντως είναι διασκεδαστικό το ποστ σου  :2funny:

ΤΙΛΕΡΕ ασχετε!

η κβαντομηχανικη ισχυει για ολα τα μεγεθη!
εαν διαφωνεις να στειλεις εδω τα στοιχεια σου και να ερθω νυχτα σπιτι σου να σε πεισω!
εαν δεν τα στειλεις θα βρω την ip σου και θα χρησιμοποιησω hackarontas ολους τους κβαντικους υπερυπολογιστες της κινας και θα τα βρω μονος μου.

either way , ειτε παραδεχεσαι εδω δημοσια οτι ισχυει και οτι η γη ειναι επιπεδη και το κεντρο του συμπαντος (ΚΑΙ δεν γυριζει) ειτε ιπ/στοιχεια/επισκεψη νυχτιατικη.

Αποφασισε!
(ΤΩΡΑ!)
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.940
Κριτικές
8
Like
2.948
Πόντοι
506
ΤΙΛΕΡΕ ασχετε!

η κβαντομηχανικη ισχυει για ολα τα μεγεθη!
εαν διαφωνεις να στειλεις εδω τα στοιχεια σου και να ερθω νυχτα σπιτι σου να σε πεισω!
εαν δεν τα στειλεις θα βρω την ip σου και θα χρησιμοποιησω hackarontas ολους τους κβαντικους υπερυπολογιστες της κινας και θα τα βρω μονος μου.

either way , ειτε παραδεχεσαι εδω δημοσια οτι ισχυει και οτι η γη ειναι επιπεδη και το κεντρο του συμπαντος (ΚΑΙ δεν γυριζει) ειτε ιπ/στοιχεια/επισκεψη νυχτιατικη.

Αποφασισε!
(ΤΩΡΑ!)
α ναι? ισχυει για ολα τα μεγεθη?
για πες μου. με τι ταχυτητες μπορει να ταξιδεψει ενας πλανητης? ας πουμε η γη.
επισης μπορει η γη να βρισκεται σε δυο η και περισσοτερα σημεια ταυτοχρονα?
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
α ναι? ισχυει για ολα τα μεγεθη?
για πες μου. με τι ταχυτητες μπορει να ταξιδεψει ενας πλανητης? ας πουμε η γη.
επισης μπορει η γη να βρισκεται σε δυο η και περισσοτερα σημεια ταυτοχρονα?


πωωωωω, βαστατε τουρκοι τ αλογα!

με προκαλεσες ασχημα!

Εαν θες να ξερεις , κατα μια επικρατουσα θεωρια, η γη ΗΔΗ ταξιδευει με την ταχυτητα του φωτος.
Οπως και ολα γυρω μας.

Αυτο που παρατηρουμε ειναι η ταχυτητα το +Χ στην συνολικη ταχυτητα c+X !
Το φως δηλαδη ειναι 2c ! c που τρεχουν ολα + ενα c ακομα.

Που θα μου πεις εμενανε οτι η γη δεν τρεχει με c ....

Και φυσικα μπορει να βρισκεται σε 2 μερη ταυτοχρονα!
Εξυπακουεται αυτο!

Απλα δεν μπορουμε ν ξερουμε που ειναι η αλλη γη ... αυτο ειναι η ... αρχη της αβεβαιοτητας της κβαντομηχανικης... ξερουμε ποσο τρεχει αλλα δεν μπορουμε να ξερουμε ακριβως που ειναι...

αμα την βρω ομως θα σε ειδοποιησω με pm να ησυχασεις.

αλλη φορα να μιλας με στοιχεια , οπως εκανε ο Γενοσημος που φαινεται σοβαρος επιστημονας οπως εγω.



 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.940
Κριτικές
8
Like
2.948
Πόντοι
506
πωωωωω, βαστατε τουρκοι τ αλογα!

με προκαλεσες ασχημα!

Εαν θες να ξερεις , κατα μια επικρατουσα θεωρια, η γη ΗΔΗ ταξιδευει με την ταχυτητα του φωτος.
Οπως και ολα γυρω μας.

Αυτο που παρατηρουμε ειναι η ταχυτητα το +Χ στην συνολικη ταχυτητα c+X !
Το φως δηλαδη ειναι 2c ! c που τρεχουν ολα + ενα c ακομα.

Που θα μου πεις εμενανε οτι η γη δεν τρεχει με c ....

Και φυσικα μπορει να βρισκεται σε 2 μερη ταυτοχρονα!
Εξυπακουεται αυτο!

Απλα δεν μπορουμε ν ξερουμε που ειναι η αλλη γη ... αυτο ειναι η ... αρχη της αβεβαιοτητας της κβαντομηχανικης... ξερουμε ποσο τρεχει αλλα δεν μπορουμε να ξερουμε ακριβως που ειναι...

αμα την βρω ομως θα σε ειδοποιησω με pm να ησυχασεις.

αλλη φορα να μιλας με στοιχεια , οπως εκανε ο Γενοσημος που φαινεται σοβαρος επιστημονας οπως εγω.
χάχαχαχα χαχαχαχαχα. Κατά μία θεωρία το ένα. Δε ξέρουμε το άλλο. Βλέπω ελλειπή γνώση σε κβαντική φυσική.
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36

χχχμμμ,
οφειλω να ομολογησω οτι η ερευνητικη μας ομαααδα, οντςω θεωρει οτι λειπουν καποιες -ασημαντες θεωρω- λεπτομερειες για να "κλεισουμε" το αυταποδεικτο της θεωριας μας και να την μετατρεψουμε -αυτοματως- σε αξιωμα.

ομως θα σε προκαλεσω με το εξης:

Η γη υπαρχει και σε 2ο μερος στο συμπαν μας!
Ψαξε λοιπον οοοολο το συμπαν και εαν προσκομισεις στοιχεια οτι το εκανες και ΔΕΝ την βρηκες τοτε θα δεχτω να επανεξετασω την θεωρια αυτη!

οριστε! σου δινω απεριο χρονο... Ο οποιος ξεκιναει απο...τωρα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom