Νέα

H Γη είναι επίπεδη;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα anexelektos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 668
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσύ τί λές ;

  • Εγώ λέω οτι είναι στρογγυλή

    Ψήφοι: 67 26,9%
  • Εγώ λέω ότι είναι επίπεδη

    Ψήφοι: 31 12,4%
  • Εγώ λέω ότι είναι τρίγωνη

    Ψήφοι: 50 20,1%
  • Εγώ λέω ότι δεν υπάρχει γή αλλά ζούμε σε ένα χωροχρονικό μάτριξ που απωτυπώνεται σε ένα σημείο

    Ψήφοι: 101 40,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    249

Επισκέπτης
Ερώτηση: Θεωρείτε λογικό τέτοια άτομα να έχουν δικαίωμα ψήφου;
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.163
Πόντοι
2.606
κΑνονικα μονο σε ατομα σαν τον νετσομ θα επρεπε να επιτρεπουν να ψηφιζουν....... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :heavymetalbig:
 

Επισκέπτης
Και εξηγούμε. Κυκλοφορούν άπειρες θεωρίες συνωμοσίας. Στατιστικά έχει αποδειχθεί ότι υπάρχει μια οροφή στον αριθμό των ατόμων που γνωρίζει την αλήθεια και δεν θα την διαρρεύσει.
Εάν μιλάμε για το ότι η γη είναι ένας πλανήτης και σχεδόν σφαιρική ποιοί θα έπρεπε να το γνωρίζουν; Τα μέλη των διαστημικών αποστολών, στελέχη  NASA. ESA. και των υπολοίπων διαστημικών εταιριών.
Αν λοιπόν ήταν η γη επίπεδη θα ήταν αδύνατο να κρατηθεί μυστικό, γιατί πολύ απλά είναι πολύ μεγάλος ο αριθμός των ατόμων που εμπλέκονται. Βάλε και τα 60 χρόνια διαστημικών αποστολών στην εξίσωση.
Χαιρετίσματα
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
Φίλε στατιστικά πάντα θα υπάρχουν μαλάκες που θα πιστεύουν μια παπαριά.Ενίοτε και πιο πολλές,παπαριές.Τι ψάχνεις να βρεις;
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Και εξηγούμε. Κυκλοφορούν άπειρες θεωρίες συνωμοσίας. Στατιστικά έχει αποδειχθεί ότι υπάρχει μια οροφή στον αριθμό των ατόμων που γνωρίζει την αλήθεια και δεν θα την διαρρεύσει.
Εάν μιλάμε για το ότι η γη είναι ένας πλανήτης και σχεδόν σφαιρική ποιοί θα έπρεπε να το γνωρίζουν; Τα μέλη των διαστημικών αποστολών, στελέχη  NASA. ESA. και των υπολοίπων διαστημικών εταιριών.
Αν λοιπόν ήταν η γη επίπεδη θα ήταν αδύνατο να κρατηθεί μυστικό, γιατί πολύ απλά είναι πολύ μεγάλος ο αριθμός των ατόμων που εμπλέκονται. Βάλε και τα 60 χρόνια διαστημικών αποστολών στην εξίσωση.
Χαιρετίσματα

ΚυρΗλια,

με ολο τον σεβασμο... (αληθεια τωρα!)

Μπορεις να με βοηθησεις σε κατι?

Διαβασε προς τα πισω τις σελιδες του θρεντ και πες μου ποια, κατα την γνωμη σου, ειναι η πιο προσφατη σελιδα οπου καποιος εγραψε κατι στα σοβαρα (σχετικα παντα με το ερωτημα του θρεντ).

Οχι τιποτε αλλο, αλλα για να μπορεσουμε να συννενοηθουμε.

Και για να μην χασω οριστικα, αυτη τη φορα, την πιστη μου στο μελλον της αμθρωποτητας.


 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.851
Like
104
Πόντοι
16

Καταρχήν αυτός δε θα μπορούσε να κολλήσει στον τοίχο αλλιώς

URL]]
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Καταρχήν αυτός δε θα μπορούσε να κολλήσει στον τοίχο αλλιώς

https://[URL unfurl="true"]www.printcenter.com.gr/pic/portfolio/gallery/pagosmios-hartis-ellinika-206.jpg[/img[/URL]]

[/quote]

πεστα ρε συ!

οριστε η αποδειξη, που ψαχνανε!!!

σωστοοοοοοςςςς!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656
Σιγα σιγα μαζευονται ακλονητα στοιχεια επιστημονικα και μη, σχετικα με το ερωτημα ωστε να δοθει μια για παντα λυση.

Ξανά. Κανένα στοιχείο δεν μπορεί να γκρεμίσει τις πεποιθήσεις των πιστών
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Ξανά. Κανένα στοιχείο δεν μπορεί να γκρεμίσει τις πεποιθήσεις των πιστών

δεν μιλαμε για "πεποιθησεις"

εδω μιλαμε για ΑΤΡΑΝΤΑΧΤΑ στοιχεια!

δες τον χαρτη πιο πανω...

ειναι ο χαρτης που διερευσε απο τα μυστικα εργαστηρια της NSA και που δειχνει απο δορυφορο 1380χλμ ψηλα ΤΗΝ ΓΗ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ:

οτι η ελλαδα ειναι πλασαρισμενη στο ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ και τιποτε δεν μπορει να προχωρησει χωρις την δικη μας γνωμη. Η κριση του '09 onwards ηταν ακριβως για να καμψουνε την αντισταση μας και να προχωρησουν με τα "σχεδια τους"

Αυτο το "κεντρο" λοιπον στοχευουν τα ΑΤΙΑ οταν βαζουν πλωρη για ΓΗ και γι αυτο λυσσανε να προσγειωνονται στα Βαλκανια (οπως πολυ σοφα ΑΠΕΔΕΙΞΑ σε προηγουμενο μου ποστ)
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656
δεν μιλαμε για "πεποιθησεις"

εδω μιλαμε για ΑΤΡΑΝΤΑΧΤΑ στοιχεια!

δες τον χαρτη πιο πανω...

ειναι ο χαρτης που διερευσε απο τα μυστικα εργαστηρια της NSA και που δειχνει απο δορυφορο 1380χλμ ψηλα ΤΗΝ ΓΗ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!

Μα δεν υπάρχει λόγος να κοιτάμε τα μυστικα εργαστηρια της NSA και το δορυφορο. Οι πιστοί έχουν σχεδιάσει τη Γη εδώ και αιώνες, ΟΠΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ. Στις 4 γωνίες της, σφυρίζουν οι άγγελοι, ακριβώς όπως γράφει η Αποκάλυψη του Ιωάννη
 

Συνημμένα

  • flat-earth-update-720px.jpg
    flat-earth-update-720px.jpg
    1,4 MB · Εμφανίσεις: 35

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
ΙΩΑΝΝΗ,

χαιρομαι που μοιραστηκες μαζι μας αυτον τον πολυ κατατοπιστικο -αλλα και απορρητο- παγκοσμιο χαρτη!!!
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Δηλαδή μπήκες στον κόπο να γράψεις ένα ποστ μεγέθους κολας Α4 για πλάκα ή για τρολλαρει;

Γραφω... therefore i am!
Αυτη ειναι η δουλεια μου!

(να ανοιξω τα ματια του κοσμου!!!)

Μια σελ α4 = ~ 5-7 λεπτα - ΕΦ ΟΣΟΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΡΑΝΑΧΤΑ και δεν χρειαζεται να καταφυγω στην μυστικη Βιβλιοθηκη του Βατικανου για να τα υποστηριξω.



Σε ευχαριστω ομως για την πολιτισμενη απαντηση σου.(θα πω 2 καλα λογια για σενα στους ΑΤΙΑ)
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.851
Like
104
Πόντοι
16
Δια της ατόπου απαγωγής, αν η Γη δεν ήταν επίπεδη θα πέφταμε όσοι ήμασταν από την κάτω μεριά, άρα η Γη είναι επίπεδη  ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom