Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 17 άτομα (2 μέλη και 15 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Μόνο; :think:

Πάντως καλά κάνεις και το κοιτάς θερμιδικά, γιατί εχουν αρχίσει μαλακωδώς και κοιτάνε τις δίαιτες "ορμονικά". Δεν ξέρω γιατί έχει επικρατήσει αυτή η άποψη.
Δηλαδή δεν κοιτάν πόσες θερμίδες καταναλώνουν αλλά κοιτάνε μόνο να διατηρούνε το γλυκαιμικό δείκτη χαμηλά, αδιαφορώντας ή νοιάζονται λίγο για τις συνολικές θερμίδες, που κατ' εμέ είναι λάθος

Μέλι και μπανάνα έχουν γλυκαιμικό δέικτη, αλλά αν κάνεις τακτικά προπόνηση τα καις δεν έχεις πρόβλημα. Απλά θέλει μέτρο. Μια μπανάνα έχει 120 θερμίδες, αλλά δεν κάνει να φάει κάποιος πολλές την ημέρα.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
:2funny:

Ναι σε χαλάει δλδ να σκάσει μύτη κανά τσούρμο από μουνάρες στο γυμναστήριο δλδ;  :grin:

Πω ρε πολύ αυστηρός είσαι .....  :cheesy: μην ξεχνάς ότι το γυμναστήριο είναι και διασκέδαση .....  :sunglasses:

Το πα και χτες αρχηγέ, πάνω απ' όλα για μας είναι χόμπυ και να μην αγχωνόμαστε παραπάνω από το φυσιολογικό στις εξωγυμνηστηρικές μας δραστηριότητες για το γυμναστήριο. ΑΛΛΑ όταν είμαστε αυτή τη μια ώρα στο γυμναστήριο, κι όταν έχουμε πληρώσει γι αυτή τη μια ώρα, ε ας την κανουμε σωστα
 

Sonia26

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2011
Μηνύματα
758
Like
0
Πόντοι
6
Τι κλώνος βρε σιγά να μην είμαι και ο Χαρισον Φορντ στο Μπλαιντ Ρανερ...

Τι gay βρε....μία τσούλα του κερατά είμαι....

Άσε στην Ελλάδα κακοπαιρνώ , μόλις πάω όμως στην Αμερική στα Gold's Gym
βρίσκω την χαρά μου ....
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Τι κλώνος βρε σιγά να μην είμαι και ο Χαρισον Φορντ στο Μπλαιντ Ρανερ...

Τι gay βρε....μία τσούλα του κερατά είμαι....

Άσε στην Ελλάδα κακοπαιρνώ , μόλις πάω όμως στην Αμερική στα Gold's Gym
βρίσκω την χαρά μου ....

:2funny:

Γιατί κακοπερνάς βρε ; Μην το βάζεις κάτω. Τόσα τζυμ έχει στο Athens!   :grin:

Λες τπτ εμφανισιακά; Είσαι ωραία γκόμενα;

Αν ναι, όλο και κάποιος θα βρεθεί για την πάρτη σου , μην ανησυχείς .....    :P

 

Επισκέπτης
Μεγαλη μαχη!  :2funny:
 

Συνημμένα

  • 191638.jpg
    191638.jpg
    90,6 KB · Εμφανίσεις: 12

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Το πα και χτες αρχηγέ, πάνω απ' όλα για μας είναι χόμπυ και να μην αγχωνόμαστε παραπάνω από το φυσιολογικό στις εξωγυμνηστηρικές μας δραστηριότητες για το γυμναστήριο. ΑΛΛΑ όταν είμαστε αυτή τη μια ώρα στο γυμναστήριο, κι όταν έχουμε πληρώσει γι αυτή τη μια ώρα, ε ας την κανουμε σωστα

Έτσι .....  :sunglasses:
 

Sonia26

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2011
Μηνύματα
758
Like
0
Πόντοι
6
:2funny:

Γιατί κακοπερνάς βρε ; Μην το βάζεις κάτω. Τόσα τζυμ έχει στο Athens!   :grin:

Λες τπτ εμφανισιακά; Είσαι ωραία γκόμενα;

Αν ναι, όλο και κάποιος θα βρεθεί για την πάρτη σου , μην ανησυχείς .....    :P


Έχω ωραίο σώμα σφιχτό αλλά στην φάτσα είμαι μέτρια...Πείρα την ποντιακή μύτη του μπαμπά μου...σκέφτομαι για πλαστική δεν είναι μύτη αυτή...


 

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606
Έχω ωραίο σώμα σφιχτό αλλά στην φάτσα είμαι μέτρια...Πείρα την ποντιακή μύτη του μπαμπά μου...σκέφτομαι για πλαστική δεν είναι μύτη αυτή...
Σώπα μωρέ , οι γκόμενες με μεγάλες μύτες κάνουν τα καλύτερα τσιμπούκια  :pipa2:
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Έχω ωραίο σώμα σφιχτό αλλά στην φάτσα είμαι μέτρια...Πείρα την ποντιακή μύτη του μπαμπά μου...σκέφτομαι για πλαστική δεν είναι μύτη αυτή...

Καλά άμα σε χαλάει κάνε το. Αλλά από την άλλη μην το σκέφτεσαι και τόσο πολύ.  
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Ελληνικό προϊόν, τι περιμένατε, να είναι της προκοπής;

Ενώ οποιαδήποτε μαλακία έρχεται απ' έξω είναι super.
Δεν έχω πάρει τη συγκεκριμένη πρωτείνη και δε τη γνωρίζω αλλά νομίζω σε μια περίοδο που και τα φιστίκια Αιγίνης είναι Κινέζικα δεν πρέπει να γενικεύουμε.
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Σώπα μωρέ , οι γκόμενες με μεγάλες μύτες κάνουν τα καλύτερα τσιμπούκια  :pipa2:

Σωστα, καθαριζει τον ομφαλο.

Ενα ακομα thread που αλωθηκε εκ των εσω.
Συγχαρητηρια χαιβανια...

:2funny:

Ναι , ούτε το πρώτο είναι , ούτε το τελευταίο .....  :grin:
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Ενώ οποιαδήποτε μαλακία έρχεται απ' έξω είναι super.
Δεν έχω πάρει τη συγκεκριμένη πρωτείνη και δε τη γνωρίζω αλλά νομίζω σε μια περίοδο που και τα φιστίκια Αιγίνης είναι Κινέζικα δεν πρέπει να γενικεύουμε.

:2funny:

Ναι παιδιά , όντως το είχα δει και εγώ σε μια συσκευασία στο σούπερ μάρκετ .....  :grin:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Ενώ οποιαδήποτε μαλακία έρχεται απ' έξω είναι super.
Δεν έχω πάρει τη συγκεκριμένη πρωτείνη και δε τη γνωρίζω αλλά νομίζω σε μια περίοδο που και τα φιστίκια Αιγίνης είναι Κινέζικα δεν πρέπει να γενικεύουμε.

Πραγματικά, έχω όλη την καλή διάθεση να στηρίξω κάθε προσπάθεια παραγωγής ελληνικού προϊόντος, τα στηρίζω και με τα δυο χέρια (
qnmz.gif
) αλλά δε με βοηθάνε
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Πραγματικά, έχω όλη την καλή διάθεση να στηρίξω κάθε προσπάθεια παραγωγής ελληνικού προϊόντος, τα στηρίζω και με τα δυο χέρια (
qnmz.gif
) αλλά δε με βοηθάνε

Είμαστε off οπότε γράφω αυτό και σταματώ. Οι Έλληνες οι ίδιοι απαξίωσαν τα ελληνικά προιόντα  γιατί μάλλον σκέφτονταν κάνοντας αυτό που δείχνει το icon. Όταν όλη η Ευρώπη αγόραζε σα τρελή ελληνικά παπούτσια οι Έλληνες αγόραζαν Timberland των 10 δολαρίων για 50000 δρχ.
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Είμαστε off οπότε γράφω αυτό και σταματώ. Οι Έλληνες οι ίδιοι απαξίωσαν τα ελληνικά προιόντα  γιατί μάλλον σκέφτονταν κάνοντας αυτό που δείχνει το icon. Όταν όλη η Ευρώπη αγόραζε σα τρελή ελληνικά παπούτσια οι Έλληνες αγόραζαν Timberland των 10 δολαρίων για 50000 δρχ.

Ισχύει αυτό που λες 100% , πολλά ελληνικά καλά προίοντα "κάηκαν" επειδή δεν είχαν καλό μάρκετινγκ και διαφήμιση. Άρα στο μυαλό του καταναλωτλη ήταν πάντα κατώτερα από τα ξένα.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Αυτό με τα παπούτσια δεν το 'χω ακούσει, παίζει να μην το χω προλάβει κιόλας, αλλά έλεος με το παραμύθι του κακού μάρκετινγκ και της απαξίωσης του έλληνα στα ελληνικά προϊόντα και όλες τις άλλες δικαιολογίες που φτιάχνονται εκτός από την κακή ποϊότητα. Δηλαδή πάντα κάτι άλλο θα φταίει εκτός απο μας. Πιστεύετε ότι όταν πραγματικά αξίζει ένα προϊόν δε θα προτιμηθεί από άλλα ξένα;
Και μου γενιέται η απορία: Αν τα ελληνικά παπούτσια αγοράζονταν τρελά απ' όλη την ευρώπη, ποιος ο λόγος που εξαφανίστηκαν, ακόμα κι αν δεν τα προτιμούσαν οι έλληνες;
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
:grin: Να 'σαι καλά.
Κοίτα, την πορνοδιατροφή μου δεν έχει νόημα να τη γράψω, γιατί αφενός δεν ακολουθώ κάποια συγκεκριμένη, κοινώς όποτε πεινάσω τρώω, κι αφετέρου άλλες ποσότητες χρειάζομαι εγώ, άλλες ο γαμαικανός που κουμπώνει κρεμούλες, άλλες εσύ κ.ο.κ.
Γενικά δεν έχω κάνει πλάνο στη διατροφή μου, διότι και να κάνω απλά δε θα το τηρήσω. :grin:
Το μόνο που προσέχω είναι να είμαι μέσα στις ποσότητες των μάκρο(πρωτείνη, υδατάνθρακα, λίπος) κάθε μέρα (όσο μπορώ)
Αλλά και να μη μπορέσω καμιά μέρα δε χάθηκε ο κόσμος. Αυτή είναι η άποψη μου, πραγματικά δε βρίσκω τον λόγο που αγχώνονται όλοι με τη διατροφή και δεν ευχαριστιούνται τη γυμναστική στο τέλος. Διότι καλώς ή κακώς, όλοι εμείς που ασχολούμαστε με τη γυμναστική, εκτός από τους αθλητές και αυτούς που η σωματική διάπλαση σχετίζεται με τη δουλειά τους, το έχουμε (ή πρέπει να το έχουμε) σα χόμπι και όχι να αγχωνόμαστε εξαιτίας αυτού.
Έχουμε φτάσει στο σημείο να ενδιαφερόμαστε πιο πολύ για τη διατροφή και λιγότερο για την προπόνηση, το οποίο είναι λάθος κατ' εμέ! Τις μαλακίες 60% διατροφή, 30% προπόνηση και 10% ξεκούραση τις ακούω βερεσέ! Πάνω απ' όλα είναι η προπόνηση!  :birdman:
Αυτά.

YOU CANNOT OUTTRAIN A BAD DIET...

Ό, τι και να κάνεις, εάν μαλακίζεσαι με τη διατροφή, τον ήπιες. Μη λες, άσε, ας φάω τώρα θα τα κάψω αύριο μεθαύριο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom