Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
YOU CANNOT OUTTRAIN A BAD DIET...

Ό, τι και να κάνεις, εάν μαλακίζεσαι με τη διατροφή, τον ήπιες. Μη λες, άσε, ας φάω τώρα θα τα κάψω αύριο μεθαύριο.

Τα μάκρο πάνω κάτω τα τηρώ. Δεν είπα ότι τρώω σαβουροτροφές, απλά δεν κάνω το στυλ της διατροφής "2 η ώρα, ωχ πρέπει να φάω στήθος κοτόπουλο κι ας μην πεινάω γιατί το λέει ο Jay Cutler".
Understand;
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Φυλήσυχε, ποιοι από τους δύο θα είναι πιο γυμνασμένοι, αυτός που κάνει σωστή γυμναστική και κακή ή μέτρια διατροφή ή αυτός που κάνει καλή διατροφή και δεν κάνει καθόλου ή μέτρια γυμναστική;
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
kauliarogatos και οσοι προσβληθηκατε που σας χαρακτηρισα χαιβανια...


















































[size=20pt]
*χ:μου[/size]
kauliarogatos μη μου στειλεις pm, επικρατει μια ταξη εκει. Απαντησε εδω που ειναι μπαχαλο ηδη...
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
kauliarogatos και οσοι προσβληθηκατε που σας χαρακτηρισα χαιβανια...


















































[size=20pt]
*χ:μου[/size]
kauliarogatos μη μου στειλεις pm, επικρατει μια ταξη εκει. Απαντησε εδω που ειναι μπαχαλο ηδη...

Μη με ξαναπεις χαϊβάνι γιατί θα φτάσω στα άκρα, μέχρι και pm θα σου στείλω  :birdman:
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Αυτό με τα παπούτσια δεν το 'χω ακούσει, παίζει να μην το χω προλάβει κιόλας, αλλά έλεος με το παραμύθι του κακού μάρκετινγκ και της απαξίωσης του έλληνα στα ελληνικά προϊόντα και όλες τις άλλες δικαιολογίες που φτιάχνονται εκτός από την κακή ποϊότητα. Δηλαδή πάντα κάτι άλλο θα φταίει εκτός απο μας. Πιστεύετε ότι όταν πραγματικά αξίζει ένα προϊόν δε θα προτιμηθεί από άλλα ξένα;
Και μου γενιέται η απορία: Αν τα ελληνικά παπούτσια αγοράζονταν τρελά απ' όλη την ευρώπη, ποιος ο λόγος που εξαφανίστηκαν, ακόμα κι αν δεν τα προτιμούσαν οι έλληνες;


Ο καταναλωτής αγοράζει το περιτύλιγμα. όταν το ένα περιτύλιγμα είναι χρυσό και το άλλο χάρτινο αγοράζει με κλειστά μάτια το χρυσό άσχετα αν το χάρτινο είναι κλάσεις ανώτερο. Το markεting είναι το Α και το Ω και δυστυχώς οι Έλληνες ξύπνησαν αργά.
Αυτό που δυσκολεύονται όμως να ξεπεράσουν είναι η ξενομανία.
Επίσης ελληνικά παπούτσια πωλούνται στην Ευρώπη αλλά πλέον δεν είναι μαζικής παραγωγής αλλά χειροποίητα. Στην Ελλάδα προτιμούν τα Ιταλικά.
Όλα τα προιόντα μαζικής παραγωγής τα έπληξε η Κίνα. Δυστυχώς όλη η Ελλάδα και κατ’ επέκταση η Ευρώπη δουλεύει για να πληρώνει τη Κίνα που πουλάει σε ασυναγώνιστες τιμές  Πιστεύω ότι σύντομα θα έρθει η στιγμή που ένα μέρος της παραγωγής θα έρθει στη νότια Ευρώπη και στην Ελλάδα αλλά τότε οι Έλληνες θα είναι υπάλληλοι και όχι εργοδότες.. 
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Φυλήσυχε, ποιοι από τους δύο θα είναι πιο γυμνασμένοι, αυτός που κάνει σωστή γυμναστική και κακή ή μέτρια διατροφή ή αυτός που κάνει καλή διατροφή και δεν κάνει καθόλου ή μέτρια γυμναστική;

Γυμνασμένος θα είναι αυτός που κάνει την καλή γυμναστική. Αρκεί να μπορεί να την κάνει βέβαια.

Δεν διαφωνώ ούτε και με το άλλο σου ποστ. Η υπερβολή καταντά ΜΗ ΔΙΑΤΗΡΗΣΙΜΗ in the long run και οδηγεί σε αστάθεια και σκαμπανεβάσματα. Το υπερβολικό πρόγραμμα και το αχ να φάω το κοτόπουλο στις 14:00 θα σε κουράσει κάποτε και θα κάνεις μπραφ και θα χάσεις ό, τι κέρδισες.

Και δεν σου φέρνω αντιρρήσεις διότι αποδεδειγμένα είσαι πιο καλός.

Απλά μην παρασυρθεί κανείς και νομίζει ότι τρώγοντας τασκεμπάπγαρδουμπακαιντονέρ μπορεί να είναι ήσυχος ότι θα τα κάψει. ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΨΕΙ. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.284
Like
1.333
Πόντοι
266
Σχετικά με αυτό που έλεγα πριν για τις υστερίες με τη διατροφή, λοιπόν, περιστατικό σήμερα στο γυμναστήριο, εκεί που βγαίνω από τα αποδυτήρια και περπατάω σαν την πέρδικα ξαφνικα ένας μαλάκας πετάγεται μπροστά μου και παραλίγο να με σκοτώσει. Λέω από μέσα μου, ή θα είναι κυνηγός κι έτσι που με είδε να περπατάω σαν την περδικα αφηνίασε, ή τον έπιασε κανα κόψιμο. Ε λοιπόν τον ρωτάω "τι έπαθες ρε;",
"πάω να πιω πρωτείνη, πρέπει να προλάβω το αναβολικό παράθυρο!"
Εν τω μεταξύ παράθυρο δεν έχουμε στα αποδυτήρια οπότε μετά κατάλαβα τι εννοούσε και του λέω "ε άμα αργήσεις δύο λεπτά πες του ότι βρήκες κινηση στο δρόμο, θα καταλάβει"  :uglystupid:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
μαλακα εχω πεθανει...
δηλαδη πως περπαταει η περδικα;;;
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Και δεν σου φέρνω αντιρρήσεις διότι αποδεδειγμένα είσαι πιο καλός.

Δεν έχει καμιά σχέση αυτό. Εκτός κι αν το πες για πλάκα  :think:

Απλά μην παρασυρθεί κανείς και νομίζει ότι τρώγοντας τασκεμπάπγαρδουμπακαιντονέρ μπορεί να είναι ήσυχος ότι θα τα κάψει. ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΨΕΙ. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ

Αν εξαιρέσουμε το κακό που κάνουν στην καρδιά και στην κακή χοληστερίνη τα κακά λίπη, εγώ πιστεύω ότι( δεδομένου ότι βρίσκονται σε λογικές ποσότητες στη διατροφή κι όχι μόνο αυτά) αν δεν περνάς τις θερμίδες συντήρησης, από άποψη πάχους δεν έχεις πρόβλημα.
Άποψη μου, έτσι;
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.284
Like
1.333
Πόντοι
266
Αχ επιτέλους σε τόσα γυμναστήρια έχω πάει και δεν μπορώ να βρω ένα μπρατσαρά να μου αλλάξει τα φώτα ... έχουν γεμίσει λαπάδες τα γυμναστήρια ...που είναι τα παλιά σιδεράδικα...........αχχχχχχχχχχχχχχχχχχ :tits:
εγω  μανα μου
87 κιλα,1,84cm
12% λιπος
κανε με αντ στο face να παθεις πατατράκ
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
μαλακα εχω πεθανει...
δηλαδη πως περπαταει η περδικα;;;

Έτσι

walk.gif
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Αν εξαιρέσουμε το κακό που κάνουν στην καρδιά και στην κακή χοληστερίνη τα κακά λίπη, εγώ πιστεύω ότι( δεδομένου ότι βρίσκονται σε λογικές ποσότητες στη διατροφή κι όχι μόνο αυτά) αν δεν περνάς τις θερμίδες συντήρησης, από άποψη πάχους δεν έχεις πρόβλημα.
Άποψη μου, έτσι;

Στα κιλά όχι. Αλλά το λίπος δεν βοηθάει στη γράμμωση. Και ειδικά τους κοιλιακούς.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Στα κιλά όχι. Αλλά το λίπος δεν βοηθάει στη γράμμωση. Και ειδικά τους κοιλιακούς.

Κοίτα, προσωπικά δεν είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν τροφές που αν τις φας, έστω κι ένα γραμμάριο, ανεξαρτήτως την ποσότητα των θερμίδων που καταναλώνεις τη μέρα, θα γίνει ως δια μαγείας λιπώδης ιστός. Κι αν γίνει αυτό, πιστεύω ότι εξαρτάται από τον οργανισμο, πόσα κύτταρα λίπους έχει αυτός στο τάδε σημείο κτλ.  :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom