Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
η αισθητικη του σημερα στους αγωνες ειναι τερμα φουσκωμενος..

Δεν μιλάω για αισθητική ή μάλλον διαγωνισμό  φουσκώματος στους αγώνες BB αλλά σαν εικόνα δύο ανθρώπων που θα έβλεπα στο δρόμο.
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Δεν μιλάω για αισθητική ή μάλλον διαγωνισμό  φουσκώματος στους αγώνες BB αλλά σαν εικόνα δύο ανθρώπων που θα έβλεπα στο δρόμο.
εννοειται οτι οι παλιοι ηταν και πιο νορμαλ...εξαλλου οι σημερινοι φουσκωτοι οταν ειναι εκτος αγωνιστικης περιοδου με ρουχα φαινονται χοντροι ...
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
κανε και κοιλιακους εννοειται...και ραχιαιους...αεροβια+διατροφη+κοιλιακοι...και τρεξιμο ...ολα μαζι ...
ευχαριστω απλα ρωτισα γιατι τους κοιλιακους τους βαριεμε αν μπορουσα να τους αποφυγω με σκετο ποδηλατο και διατροφη γιατι καπου ειχα διαβασει οτι το ποδηλατο γυμναζει και τους κοιλιακους αλλα ειπα να ρωτησω για σιγουρα εδω τy και παλι :)
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
Μια χαρά πέφτει. Προσπάθησε οι παλμοί σου να είναι ανάμεσα στο 65-75% της ΜΚΣ
ty απο οτι καταλαβα απο περσι πρεπει να κανεις ποδηλατο χωρις να λαχανιαζεις να μπορεις να κανεις ποδηλατο χωρις να λαχανιαζεις αυτο προσπαθω να εφαρμοσω και ειδα οτι αντεχεις περισοτερο και πιο πολλα χιλιομετρα..
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
ευχαριστω απλα ρωτισα γιατι τους κοιλιακους τους βαριεμε αν μπορουσα να τους αποφυγω με σκετο ποδηλατο και διατροφη γιατι καπου ειχα διαβασει οτι το ποδηλατο γυμναζει και τους κοιλιακους αλλα ειπα να ρωτησω για σιγουρα εδω y και παλι :)
εξαρταται τι θες να πετυχεις...αμα θες απλως να ισιωσει η κοιλια μονο ποδηλατο +σωστη διατροφη καλο ειναι...

αλλα πιο γρηγορα και καλα αποτελεσματα θα δεις αν συνδυασεις και τρεξιμο και κοιλιακους...ουτε να λαχανιαζεις πρεπει αλλα ουτε και να πηγαινεις με 1 μετρο την ωρα...

μη βαριεσαι...
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
ty απο οτι καταλαβα απο περσι πρεπει να κανεις ποδηλατο χωρις να λαχανιαζεις να μπορεις να κανεις ποδηλατο χωρις να λαχανιαζεις αυτο προσπαθω να εφαρμοσω και ειδα οτι αντεχεις περισοτερο και πιο πολλα χιλιομετρα..

Πάρε ένα απλό καρδιοσυχνόμετρο με ζώνη στήθους, βάλε τα στοιχεία που θα σου ζητήσει και όλα τα υπόλοιπα θα τα βρεις μόνος σου στη πορεία.
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
Πάρε ένα απλό καρδιοσυχνόμετρο με ζώνη στήθους, βάλε τα στοιχεία που θα σου ζητήσει και όλα τα υπόλοιπα θα τα βρεις μόνος σου στη πορεία.
αυτο το εκανα περσι το χειμωνα  στο γυμναστιριο που πηγα λογο οτι δεν μπορουσα να κανω αλλο ποδιλατο εξο στο ψοφοκρυο :) και εκανα ποδηλατο στο στατικο  και τρεξιμο στον διαδρομο. Μου φανηκε καπως σαν εμονη :) εβλεπα συναιχεια τους παλμους και τα ανεβοκατεβασματα τους.. Και δεν επιανε καλα στο στηθος  και το κολουσα πιο πολυ κτλ κτλ. Με αποτελεσμα να ειμαι πιο πολυ να βλεπω τους παλμους αν εχω βαλει καλα την ζωνη κτλ κτλ.. Απο το να κανω προπονιση :).. Πιστευω το να ειμαι καλα ενιδατομενος στις 6,30 το πρωι που παω για ποδηλατο σε θερμοκρασια 25-26 βαθμους χωρις να λαχανιαζω η να υπερβαλω ειμαι μια χαρα τωρα στο γισρισμο εκτος απο διατασεις θα κανω ραχιαιους και κοιλιακους. Ευχαριστω και παλι :)
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
εξαρταται τι θες να πετυχεις...αμα θες απλως να ισιωσει η κοιλια μονο ποδηλατο +σωστη διατροφη καλο ειναι...

αλλα πιο γρηγορα και καλα αποτελεσματα θα δεις αν συνδυασεις και τρεξιμο και κοιλιακους...ουτε να λαχανιαζεις πρεπει αλλα ουτε και να πηγαινεις με 1 μετρο την ωρα...

μη βαριεσαι...
Ναι πολυ σωστα τα λες και εσυ μαν  :)Απλα τρεξιμο κανω μονο σε διαδρομο λογο κραδασμον που μου πονανε τα ποδια εξω :)Οποτε τωρα που μπορω ποδηλατο με το mtb μου της ideal με χοντρα τρακετρωτα λαστιχα για επιπλεων δυσκολια ειμαι μια χαρα νομιζω.. Ναι θελω να χασω την κοιλια που ξαναπηρα απο την αρχη της ανοιξης με τα ατελειωτα ποτα απο ουισκια τσιπουρα με μεζεδες με φιλους κτλ.. Βασικα εμεις οι ελληνες οτι χτιζουμε με κοπο το γαμαμε για πλακα και μετα ξανα απο την αρχη.. Τι να κανεις ετσι ειμαστε ty man :)
 

Επισκέπτης
Ρε μπατιρακο Γαμαικανε δεν σου δωσαν το νοικι απ το δυαρι στον Επταλοφο και ξεμεινες στην πολη καλοκαιριατικα ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom