Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Ο μύς μου θα μείνει στάσιμος θες να μου πείς δηλαδή αν κάθε 2η-3η προπόνηση αυξάνω τα κιλά έστω π.χ +2.5kg ;

Πέστα ρε μήτσο, βαρέθηκα πια να ακούω τα σαρκοπλασμικά τεχνάσματα (αλλαγές ασκήσεων, πολλές κι αργές επαναλήψεις κτλ.)
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
Έβλεπα χθες ενόργανη και κάποιοι έχουν τρελά χέρια. Υπερβολικά καλά σχηματισμένα και θα ψώλιαζαν πάρα πολλά φιτνεσάκια αν κατέβαιναν σε αγώνες. Έχω περιέργεια να μάθω τι προπόνηση κάνουν, τι ασκήσεις κλπ.
 

bk1981

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2011
Μηνύματα
2.489
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
26
Τυπε δεν ξερω τι προπονηση κανουν στην ενοργανη αλλα ειναι ολοι κομματια :rockon:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Έβλεπα χθες ενόργανη και κάποιοι έχουν τρελά χέρια. Υπερβολικά καλά σχηματισμένα και θα ψώλιαζαν πάρα πολλά φιτνεσάκια αν κατέβαιναν σε αγώνες. Έχω περιέργεια να μάθω τι προπόνηση κάνουν, τι ασκήσεις κλπ.

Το κόλπο τους είναι ότι αλλάζουν συχνά ασκήσεις  :2funny:
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
710
Πόντοι
96
Έβλεπα χθες ενόργανη και κάποιοι έχουν τρελά χέρια. Υπερβολικά καλά σχηματισμένα και θα ψώλιαζαν πάρα πολλά φιτνεσάκια αν κατέβαιναν σε αγώνες. Έχω περιέργεια να μάθω τι προπόνηση κάνουν, τι ασκήσεις κλπ.


Τυπε δεν ξερω τι προπονηση κανουν στην ενοργανη αλλα ειναι ολοι κομματια :rockon:


Μηπως φταιει οτι γυμναζονται απο 6 χρονων? Λεω εγω τωρα!
Μηπως ειναι και ΟΟΟΛΟΙ ντοπαρισμενοι? Ολοι ομως??? Λεει τωρα ο ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ!!!
Επισης αυτοι που βλεπεις στους ολυμπιακους ειναι και οι καλυτεροι ετσι? Δεν ειναι τα παιδακια της διπλανης πορτας που κανουν μονοζυγο!
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
πιο πολύ συντήρηση το καλοκαίρι κάνω παρά να ανέβω σε κιλά.
Ετσι ειναι το σωστο, και ελαχιστα βαρη να κανεις και να αρχισεις καλοκαιρινα αθληματα Ιουλιο μεχρι τελη Αυγουστου μια χαρα ειναι. Τουλαχιστον σε μενα δουλευει αψογα, στεγνωνω, και εχω περισσοτερη ενεργεια...

Βλεπω κατι τυπους να φορανε αδιαβροχα μπουφαν, για να αυξησουν την εφιδρωση, κατι αλλους να γεμιζουν τις μπαρες και να σπρωχνουν σαν βοδια τωρα το κατακαλοκαιρο, και μου θυμιζουν κατι ζωντοβολα που διαβαζουν ακομη μιση πριν ωρα τις πανελληνιες, λες και θα γραψουν αριστα.

Οτι φτιαξατε, φτιαξατε το φθινοπωρο και το χειμωνα. Αφηστε το σωμα να ηρεμησει.

 

bk1981

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2011
Μηνύματα
2.489
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
26
Μηπως φταιει οτι γυμναζονται απο 6 χρονων? Λεω εγω τωρα!
Μηπως ειναι και ΟΟΟΛΟΙ ντοπαρισμενοι? Ολοι ομως??? Λεει τωρα ο ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ!!!
Επισης αυτοι που βλεπεις στους ολυμπιακους ειναι και οι καλυτεροι ετσι? Δεν ειναι τα παιδακια της διπλανης πορτας που κανουν μονοζυγο!
συμφωνω σ ολα εκτος απ την ντοπα δεν ξερω πως μπορει να βοηθησει στην ενοργανη :think:το μονο σιγουρο οτι εχουν ατελειωτες ωρες προπονησης για να φτασουν σ αυτο το επιπεδο
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Μια ωραία φωτογραφία που υπάρχει στο forum του bodybuilding.com.

O Sandow γεννήθηκε το 1867. Τον άλλο φαντάζομαι τον ξέρετε όλοι.

1701a-sandow.jpg


Σίγουρα στις μέρες μας έχει αλλάξει η αισθητική όμως πραγματικά  δεν μπορώ να αποφασίσω ποιος από τους δύο είναι καλλίτερος αισθητικά.

Και κάτι άλλο. Κάποιοι που έχετε «κολλήσει» μη βρίσκετε άλλοθι στο ότι αυτό οφείλεται στο ότι δεν παίρνετε φάρμακα. Φτάστε σε ένα επίπεδο το ύψος σας + 7-8 κιλά με περίπου 12-14% λίπος και μετά μπείτε στη «λογική» του «φάρμακου».    
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
συμφωνω σ ολα εκτος απ την ντοπα δεν ξερω πως μπορει να βοηθησει στην ενοργανη :think:το μονο σιγουρο οτι εχουν ατελειωτες ωρες προπονησης για να φτασουν σ αυτο το επιπεδο

Βοηθάει τρελά η ντόπα στην απόκτηση αυτού του σώματος γιατί κάνουν ασκήσεις αύξησης μυικής μάζας.
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
αυτοι της ενοργανης εκτος του οτι γυμναζονται απ τα 5-6 χρονια ,ντοπες που λετε κλπ εχουν τετοια χερια λογω του οτι κρατανε ολο το σωμα  χωρις να κουνιεται καθολου,δειτε πχ στους κρικους ...οταν εχεις να ελεγξεις 60 κιλα ΤΕΛΕΙΑ με αψογη φορμα μονο με τα χερια λογικο ειναι να ειναι τερμα πρησμενα ...
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
Καλησπερα..  Παιδια η κοιλια με το ποδηλατο πεφτει? Με διατροφη παντα...!!! Δηλαδη θελω να πω αν θα σφιξει η κοιλια με σκετο ποδηλατο και διατροφη... Η θελει και κοιλιακους?
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Μια ωραία φωτογραφία που υπάρχει στο forum του bodybuilding.com.

O Sandow γεννήθηκε το 1867. Τον άλλο φαντάζομαι τον ξέρετε όλοι.

1701a-sandow.jpg


Σίγουρα στις μέρες μας έχει αλλάξει η αισθητική όμως πραγματικά  δεν μπορώ να αποφασίσω ποιος από τους δύο είναι καλλίτερος αισθητικά.

Και κάτι άλλο. Κάποιοι που έχετε «κολλήσει» μη βρίσκετε άλλοθι στο ότι αυτό οφείλεται στο ότι δεν παίρνετε φάρμακα. Φτάστε σε ένα επίπεδο το ύψος σας + 7-8 κιλά με περίπου 12-14% λίπος και μετά μπείτε στη «λογική» του «φάρμακου».    
η αισθητικη του σημερα στους αγωνες ειναι τερμα φουσκωμενος...coleman,cutler,heath  κτλ...τερατα...προσωπικα δε μου αρεσει αυτο το πραγμα ,προτιμω σωματα τυπου zane που ναι μεν ηταν φαρμακωμενος αλλα ειχε και γαμω τις αναλογιες...
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Καλησπερα..   Παιδια η κοιλια με το ποδηλατο πεφτει? Με διατροφη παντα...!!! Δηλαδη θελω να πω αν θα σφιξει η κοιλια με σκετο ποδηλατο και διατροφη... Η θελει και κοιλιακους?
κανε και κοιλιακους εννοειται...και ραχιαιους...αεροβια+διατροφη+κοιλιακοι...και τρεξιμο ...ολα μαζι ...
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
ο Sandow εβαζε πανω απτο κεφαλι του οσα ο Αρνι εκανε σκουοτ.....

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom