Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
φαε κανα κοψιδι παλιο στεκα...ακου 15%
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
φαε κανα κοψιδι παλιο στεκα...ακου 15%
 :birdman: :birdman: :birdman: :birdman:


Ε 17-18 εχω το χειμωνα ρε βλακα και 14-15 τα καλοκαιρια και σε κατι αποπειρες εχω κατεβει και πιο κατω παλαιοτερα αλλα δεν ειναι για πολυ  ;)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
  :birdman: :birdman: :birdman: :birdman:


Ε 17-18 εχω το χειμωνα ρε βλακα και 14-15 τα καλοκαιρια και σε κατι αποπειρες εχω κατεβει και πιο κατω παλαιοτερα αλλα δεν ειναι για πολυ  ;)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:
καλα...οταν θα σε κυνηγανε τα σκυλια στο δρομο να δω πως θα τρεχεις... :birdman:  :2funny:
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
λυσε μου μια απορια ρε 15%... γιατι 2 μαλακες στο γυμναστηριο κανουν πρωτα 40 λεπτα βαρη και μετα καμμια ωρα περπατημα στο διαδρομο ? ειλικρινα μου κανει εντυπωση,ο ενας οκ ειναι γμυνασμενος πολυ ο αλλος οχι τοσο...

ποια η λογικη του να κανεις πρωτα βαρη και μετα αεροβια στην ιδια προπονηση?
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16

είμαι ο kosnik :) πηγαίνω στο ρανταβουδάκια με αρκουδάκια :) είμαι ευαίσθητο αγόρι  :) είμαι ο kosnik :)

ian_ziering_bg_02.jpg
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
λυσε μου μια απορια ρε 15%... γιατι 2 μαλακες στο γυμναστηριο κανουν πρωτα 40 λεπτα βαρη και μετα καμμια ωρα περπατημα στο διαδρομο ? ειλικρινα μου κανει εντυπωση,ο ενας οκ ειναι γμυνασμενος πολυ ο αλλος οχι τοσο...

ποια η λογικη του να κανεις πρωτα βαρη και μετα αεροβια στην ιδια προπονηση?
Γιατι αν τα κανεις αντιθετα δεν εχεις το απολυτο κερδος ουτε απτο ενα ουτε απτο αλλο. Αν κανεις πρωτα την αεροβια θα εξαντληθεις απο γλυκογονο και δεν θα εχεις το απολυτο κερδος σε καυση λιπους και μετα δεν θα μπορεις να εχεις ουτε την μιση σου δυναμη στα βαρη. Αντιθετα αν κανεις πρωτα τα βαρη εισαι γεματος απτο γλυκογονο και τον υδατανθρακα για να βγαλεις μια πολυ δυνατη προπονηση και μετα να κανεις την αεροβια που θα υπαρχει ηδη μια προεξαντληση γλυκογονου απτα βαρη ετσι ωστε και στην αεροβια σου να αρχισεις πολυ πιο γρηγορα να καις λιπος ... με απλα λογια  ;)
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Γιατι αν τα κανεις αντιθετα δεν εχεις το απολυτο κερδος ουτε απτο ενα ουτε απτο αλλο. Αν κανεις πρωτα την αεροβια θα εξαντληθεις απο γλυκογονο και δεν θα εχεις το απολυτο κερδος σε καυση λιπους και μετα δεν θα μπορεις να εχεις ουτε την μιση σου δυναμη στα βαρη. Αντιθετα αν κανεις πρωτα τα βαρη εισαι γεματος απτο γλυκογονο και τον υδατανθρακα για να βγαλεις μια πολυ δυνατη προπονηση και μετα να κανεις την αεροβια που θα υπαρχει ηδη μια προεξαντληση γλυκογονου απτα βαρη ετσι ωστε και στην αεροβια σου να αρχισεις πολυ πιο γρηγορα να καις λιπος ... με απλα λογια  ;)
ναι οκ...και αν τα κανεις χωριστα ,δηλαδη το πρωι βαρη και το απογευμα αεροβια ? καλυτερο η χειροτερο? με την εννοια οτι θα εχεις φαει στο ενδιαμεσο ...
 

Επισκέπτης
Γιατι αν τα κανεις αντιθετα δεν εχεις το απολυτο κερδος ουτε απτο ενα ουτε απτο αλλο. Αν κανεις πρωτα την αεροβια θα εξαντληθεις απο γλυκογονο και δεν θα εχεις το απολυτο κερδος σε καυση λιπους και μετα δεν θα μπορεις να εχεις ουτε την μιση σου δυναμη στα βαρη. Αντιθετα αν κανεις πρωτα τα βαρη εισαι γεματος απτο γλυκογονο και τον υδατανθρακα για να βγαλεις μια πολυ δυνατη προπονηση και μετα να κανεις την αεροβια που θα υπαρχει ηδη μια προεξαντληση γλυκογονου απτα βαρη ετσι ωστε και στην αεροβια σου να αρχισεις πολυ πιο γρηγορα να καις λιπος ... με απλα λογια  ;)

Φαντάσου να τα'λεγες και περίπλοκα..
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
ναι οκ...και αν τα κανεις χωριστα ,δηλαδη το πρωι βαρη και το απογευμα αεροβια ? καλυτερο η χειροτερο? με την εννοια οτι θα εχεις φαει στο ενδιαμεσο ...
Πολυ σωστος τροπος και αυτος. Προτιμοτερο ομως πρωι η αεροβια με τα πιο λιγα γευματα (η και καθολου γευμα αν θες πιο γρηγορη απωλεια λιπους *η μονο με αμινοξεα για προσοχη της καυσης των μυων*) και απογευμα τα βαρη με γεματους μυες απο υδατανθρακα πολλων γευματων...
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Πολυ σωστος τροπος και αυτος. Προτιμοτερο ομως πρωι η αεροβια με τα πιο λιγα γευματα (η και καθολου γευμα αν θες πιο γρηγορη απωλεια λιπους *η μονο με αμινοξεα για προσοχη της καυσης των μυων*) και απογευμα τα βαρη με γεματους μυες απο υδατανθρακα πολλων γευματων...
απλως μου φανηκε πολυ καψιμο αυτο το πραγμα...καλα εγω δε κανω ποτε αεροβια-αναεροβια σε μια μερα το προγραμμα μου ειναι δευτερα-τριτη-τεταρτη-παρασκευη βαρη το πρωι και πεμπτη-σαββατο-κυριακη τρεξιμο το απογευμα...

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom