Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Καλησπέρα.Μου είπε μια πληροφορία  ο γυμναστής μου και θέλω να το διασταυρώσω αν ισχύει γιατί μου ψιλοφάνηκε μούφα.
Είμαι πάντα σε πρόγραμμα διατροφής και γυμναστικής,όχι υπερβολικά πράγματα,απλά προσέχω τι τρωω και τρέχω 1 ωρίτσα την ημερα στο γήπεδο.Τίποτε παραπάνω.Τελοσπάντων αυτό που θέλω είναι να φαίνονται οι γραμμωσεις μου περισσότερο.Μου είπε λοιπόν να κόψω εντελώς το γάλα(????? γιατι???) και την βρώμη που τσακίζω κάθε πρωί και να το κάνω μισή ώρα τρέξιμο και μισή ώρα βαράκια.Επίσης μου είπε να γυμνάζομαι μόνο πρωί και όχι απογευματάκι όπως κάνω τώρα.Την υπόλοιπη διατροφή μου την βρήκε εντάξει.Το γάλα τον χάλασε πολύ.Ααα επίσης μου είπε να μην γυμνάζομαι όλες τις μερες της εβδομάδας αλλα μερα παρα μερα.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι..
1)Πως σας ακούγονται αυτα που μου είπε ?Είναι μαλακίες?
2)Αν συμφωνείτε με αυτά ,πως θα γίνει να μην κάνω βαράκια που τα σκυλοβαριέμαι ,κάτι εναλλακτικό δεν υπάρχει?
3)Αν διαφωνείτε με αυτά τι μου προτείνετε για να φαίνονται περισσότερο οι γραμμώσεις μου.Δεν στοχευω σε καποιο συγκεκριμενο σημείο του σώματος πχ.κώλο,μπούτια,κοιλιά..Θέλω συνολική γράμμωση.


Έλα καυλιαρικα μπουρδελόπαιδα ,βοηθήστε το αλίντι.
Υπάρχουν πολλες διαφορετικες αποψεις,η μαλλον εκατονταδες διαφορετικες αποψεις σε αυτα τα θεματα!
Τωρα επι του θέματος το γαλα και συγκεκριμενα το απαχο αμα εχεις και καλο μεταβολισμο και πνεις λιγο καθε μερα δεν νομιζω να σε επηρασει!
Αντιστοιχα αυτο για την βρωμη ισχυει διοτη η βρωμη περιεχει τεραστιες ποσοτητες υδατανθρακα που είναι ενα διατροφικο στοιχειο το οποιο ειναι απαραιτητο για ογκο και οχι για γραμωση!

Τώρα για τα υπολπα ,τα οχι πρωι και απογευμα οχι απογευμα ναι πρωι δεν ξερω γιατη ! Το μέρα παρα μερα στο είπε προφανως επειδη πρεπει να ξεκουραζεσαι και λιγο!
Αλλα πεζει μεγαλο ρολο ο μεταβολισμος σου στο αν θα γραμωσεις γρηγορα η οχι, κατα 60-70% ειναι ο ο ρολος του μεταβολισμου!
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
@ Καβλίτσα.. :rockon:

λοιπόν, αν θες να γραμμώσεις, πρέπει να κάνεις ασκήσεις με βαράκια αλλιώς πρέπει να λιώσεις στο body pump που είπε ο φίλος πιο πάνω ή να κάνεις καποέϊρα..!

**στην καποέϊρα χάνεις γρήγορα λίπος δίχως να το καταλαβαίνεις..εμένα τλχστν με συνεπαίρνει.. ;)

για τα βαράκια: πολλές επαναλήψεις με λίγα κιλά..

το αντίθετο ( λίγες επαναλήψεις πολλά κιλά ) είναι για όγκο..

τα ασπράδια γιατί στα είπε εφόσον εχεις ήδη του μύες, φαντάζομαι με έναν ικανοποιητικό όγκο ( φαίνονται ή όχι; ) και απλώς θέλεις να τους γραμμώσεις;;

τα ασπράδια πάντως βοηθούν στην αύξηση της μυικής μάζας...
να μην ανησυχείς για την χοληστερίνη..διάβασε και το άρθρο από κάτω:
Κώδικας:
[URL unfurl="true"]http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=154594#post154594[/URL]

επίσης, το γάλα συνήθως δεν το έχουν στις διατροφές γιατί για να απορροφηθεί από τον οργανισμό κάνει 4 ώρες και βαραίνει και το στομάχι..μπορείς να αντικαταστήσεις το γάλα με 1.τυρί συνήθως κασέρι, 2. flair cottage cheese 2%, 3. γιαουρτάκι 2% λιπαρά...

αν μου πεις πιο συγκεκριμένα τι θες, το πρόγραμμά σου θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω!
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.382
Κριτικές
5
Like
64.999
Πόντοι
12.056
Καλησπέρα.Μου είπε μια πληροφορία  ο γυμναστής μου και θέλω να το διασταυρώσω αν ισχύει γιατί μου ψιλοφάνηκε μούφα.
Είμαι πάντα σε πρόγραμμα διατροφής και γυμναστικής,όχι υπερβολικά πράγματα,απλά προσέχω τι τρωω και τρέχω 1 ωρίτσα την ημερα στο γήπεδο.Τίποτε παραπάνω.Τελοσπάντων αυτό που θέλω είναι να φαίνονται οι γραμμωσεις μου περισσότερο.Μου είπε λοιπόν να κόψω εντελώς το γάλα(????? γιατι???) και την βρώμη που τσακίζω κάθε πρωί και να το κάνω μισή ώρα τρέξιμο και μισή ώρα βαράκια.Επίσης μου είπε να γυμνάζομαι μόνο πρωί και όχι απογευματάκι όπως κάνω τώρα.Την υπόλοιπη διατροφή μου την βρήκε εντάξει.Το γάλα τον χάλασε πολύ.Ααα επίσης μου είπε να μην γυμνάζομαι όλες τις μερες της εβδομάδας αλλα μερα παρα μερα.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι..
1)Πως σας ακούγονται αυτα που μου είπε ?Είναι μαλακίες?
2)Αν συμφωνείτε με αυτά ,πως θα γίνει να μην κάνω βαράκια που τα σκυλοβαριέμαι ,κάτι εναλλακτικό δεν υπάρχει?
3)Αν διαφωνείτε με αυτά τι μου προτείνετε για να φαίνονται περισσότερο οι γραμμώσεις μου.Δεν στοχευω σε καποιο συγκεκριμενο σημείο του σώματος πχ.κώλο,μπούτια,κοιλιά..Θέλω συνολική γράμμωση.


Έλα καυλιαρικα μπουρδελόπαιδα ,βοηθήστε το αλίντι.





Υ.Γ.Ξεχασα να σας πω οτι το γαλα με την βρωμη μου ειπε να το αντικαταστήσω με ασπράδια..δεν θυμαμαι πόσα για να πω και την αληθεια ,αλλα αυτό μου είπε.Πρωινό και καλά θα είναι αυτό.


1 ωριτσα την ημερα :knockinb: με τον Αλτεκακο,3 φορες την εβδομαδα και σε 2 μηνες θα εχεις γινει φετες  :tooth: :tooth: :tooth:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Μείωσε τις θερμίδες που καταναλώνεις. Αυτό για το πρωί είναι μακακία για βραβείο. Ήδη είσαι σα σκουπόξυλο με βυζιά, γιατί θες να αδυνατίσεις κι αλλο;
 

Επισκέπτης
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες καύλες μου...Αυτό με το καποειρα θα το κοιτάξω..μου άρεσε  :grin: :-* :-* :-*
 

deker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2008
Μηνύματα
10.598
Like
5
Πόντοι
166
ου να μου χαθειτε....
με το που ρωταει μια ωραια κυρια κατι τρεχετε να απαντησετε,αν ρωτουσα εγω θα με γραφατε στ αρχιδια σας
 

deker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2008
Μηνύματα
10.598
Like
5
Πόντοι
166
αλιντισσα μην κανεις τιποτα,εισαι καυλα
:2funny:
 

deker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2008
Μηνύματα
10.598
Like
5
Πόντοι
166
δεν θελω να μαθω τιποτα
τα ξερω ολα
εχω κορμαρα κ μου κανουν προτασεις για φωτογραφισεις ανδρικων εσωρουχων
:2funny: :2funny: :2funny:
περα απο την πλακα μεχρι κ πριν 3 χρονια δεν εδινα σημασια στο τι ετρωγα κ πηγαινα 4 φορες την βδομαδα γυμναστηριο αλλα δεν καταφερνα κ πολλα,πλεον κ αφου εχω κατλαβει οτι ολα ειναι θεμα διατροφης,προσεχω περισσοτερο τι τρωω κ χτυπιεμαι λιγοτερο στο γυμναστηριο.
αλιντισσα,δεν ξερω αν στο ειπαν αλλα το να κανεις καθε μερα γυμναστικη κουραζεις τον οργανοσμο σου κ πολλες μυικες ομαδες του σωματος σου ατροφουν κ δεν μπορουν να βελτιωθουν.μερα παρα μερα ειναι οτι καλυτερο για να μπορει να ξεκουραζεται κ ο οργανισμος
 

Επισκέπτης
δεν θελω να μαθω τιποτα
τα ξερω ολα
εχω κορμαρα κ μου κανουν προτασεις για φωτογραφισεις ανδρικων εσωρουχων
:2funny: :2funny: :2funny:
περα απο την πλακα μεχρι κ πριν 3 χρονια δεν εδινα σημασια στο τι ετρωγα κ πηγαινα 4 φορες την βδομαδα γυμναστηριο αλλα δεν καταφερνα κ πολλα,πλεον κ αφου εχω κατλαβει οτι ολα ειναι θεμα διατροφης,προσεχω περισσοτερο τι τρωω κ χτυπιεμαι λιγοτερο στο γυμναστηριο.
αλιντισσα,δεν ξερω αν στο ειπαν αλλα το να κανεις καθε μερα γυμναστικη κουραζεις τον οργανοσμο σου κ πολλες μυικες ομαδες του σωματος σου ατροφουν κ δεν μπορουν να βελτιωθουν.μερα παρα μερα ειναι οτι καλυτερο για να μπορει να ξεκουραζεται κ ο οργανισμος
Ναι μου το είπε αυτό το καυλάκι ο γυμναστής μου, αλλά επειδή είναι πιτσιρικάς δεν τον πολυεμπιστεύτηκα και είπα να ρωτήσω εδώ κι εσάς που ακούγεται οτι είστε σφίχτες. :grin:
 

deker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2008
Μηνύματα
10.598
Like
5
Πόντοι
166
Ναι μου το είπε αυτό το καυλάκι ο γυμναστής μου, αλλά επειδή είναι πιτσιρικάς δεν τον πολυεμπιστεύτηκα και είπα να ρωτήσω εδώ κι εσάς που ακούγεται οτι είστε σφίχτες. :grin:
ειναι αληθεια αυτο που σου ειπε το μπαζο ο γυμναστης σου κ ειναι αληθεια οτι εμεις τα καυλακια οι μπουρδελιαριδες ειμαστε σφιχτες :2funny:
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.382
Κριτικές
5
Like
64.999
Πόντοι
12.056
Που ειναι ο Εκτορ να δωσει τα φωτα του  :sunglasses:
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
2 ερωτήσεις

Σκέφτομαι ν' αλλάξω γυμναστήριο λόγω αλλαγής περιοχής - βρήκα ετήσιο με €380, καλά είναι? :think:

Τέτοιος τεμπέλης που είμαι όμως :jerking: δε βλέπω να φτιάχνω ποτέ σωματάρα - θέλει πολλά χρόνια λέτε?
 

deker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2008
Μηνύματα
10.598
Like
5
Πόντοι
166
2 ερωτήσεις

Σκέφτομαι ν' αλλάξω γυμναστήριο λόγω αλλαγής περιοχής - βρήκα ετήσιο με €380, καλά είναι? :think:

Τέτοιος τεμπέλης που είμαι όμως :jerking: δε βλέπω να φτιάχνω ποτέ σωματάρα - θέλει πολλά χρόνια λέτε?
τα χρηματα ειναι σχετικα καλα αλλα το θεμα ειναι κ τι εχει το προγραμμα,σαουνες,μασαζ κτλ κτλ εχει μεσα?
σωματαρας θα γινεις δυσκολα χωρις πολυ δουλεια κ διατροφη εκτος κ αν παρεις τιποτα....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom