Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
φιλε δεν εχει νοημα να σου πω τι πιστευω χωρις να εχω εξετασει τον ωμο..
μονο κακο θα κανω..πηγαινε να σε δει ιατρος και μην ξανακανεις παρομοια ταρζανια στο μελλον.
αυτα.
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
φιλε δεν εχει νοημα να σου πω τι πιστευω χωρις να εχω εξετασει τον ωμο..
μονο κακο θα κανω..πηγαινε να σε δει ιατρος και μην ξανακανεις παρομοια ταρζανια στο μελλον.
αυτα.
Κοιτα να δείς ποσο επικυνδηνο είναι οταν ανεβάζεις κιλα  :headbang:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Κοιτα να δείς ποσο επικυνδηνο είναι οταν ανεβάζεις κιλα  :headbang:

Γι' αυτό κάνεις αφενός καλό ζέσταμα κι αφετέρου έχεις κάποιον βοηθό για τα οριακά κιλά, για να βοηθάει αλλά και για να ΕΠΙΒΛΕΠΕΙ..
Σκέψου να σου φύγει κανένας τένοντας με το 30κιλο πάνω από το κεφάλι σου και να σου έρθει πάνω σου...
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Γι' αυτό κάνεις αφενός καλό ζέσταμα κι αφετέρου έχεις κάποιον βοηθό για τα οριακά κιλά, για να βοηθάει αλλά και για να ΕΠΙΒΛΕΠΕΙ..
Σκέψου να σου φύγει κανένας τένοντας με το 30κιλο πάνω από το κεφάλι σου και να σου έρθει πάνω σου...
Καλα δεν θέλω να το σκευτωμαι!! Μόνο στης γαμημενες ασκησεις του στηθους εχω προβλημα ,,,πάντα πιεζονται και οι ωμοι!! Πουθενα αλλου δεν εχω τραυματηστεί και με πολλα κιλα μάλιστα!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Καλα δεν θέλω να το σκευτωμαι!! Μόνο στης γαμημενες ασκησεις του στηθους εχω προβλημα ,,,πάντα πιεζονται και οι ωμοι!! Πουθενα αλλου δεν εχω τραυματηστεί και με πολλα κιλα μάλιστα!

Σε ό,τι έχει πιέσεις ή εκτάσεις μπαίνει κι ο ώμος μέσα, ιδίως αν κάνεις κιλά, όπου δεν μπορείς να απομονώσεις το σημείο που ασκείται...
Αλλά στις πιέσεις, που τα κιλά πηγαίνουν από πάνω σου, πάντα έχω ένα βοηθό δίπλα κι ας μην  τον χρειαστώ..
Στο μονόζυγο δεν θέλω βοήθεια...
Αν στραβώσει η άσκηση, το πολύ πολύ να πέσω κάτω :2funny:
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Σε ό,τι έχει πιέσεις ή εκτάσεις μπαίνει κι ο ώμος μέσα, ιδίως αν κάνεις κιλά, όπου δεν μπορείς να απομονώσεις το σημείο που ασκείται...
Αλλά στις πιέσεις, που τα κιλά πηγαίνουν από πάνω σου, πάντα έχω ένα βοηθό δίπλα κι ας μην  τον χρειαστώ..
Στο μονόζυγο δεν θέλω βοήθεια...
Αν στραβώσει η άσκηση, το πολύ πολύ να πέσω κάτω :2funny:
Και αφτο το χω πάθει  :2funny: :2funny: όλα τα στραβα στο στηθος  :jerking: :jerking:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Γι' αυτό κάνεις αφενός καλό ζέσταμα κι αφετέρου έχεις κάποιον βοηθό για τα οριακά κιλά, για να βοηθάει αλλά και για να ΕΠΙΒΛΕΠΕΙ..
Σκέψου να σου φύγει κανένας τένοντας με το 30κιλο πάνω από το κεφάλι σου και να σου έρθει πάνω σου...
το θεμα ειναι καυτε οτι σε ασκουμενους που κανουν 60 κιλα ελευθερο
αυτα ειναι κατα κανονα γνωστα...
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Ξέρει κανας παιχταράς να μου πει τι διαφορά έχουν οι έλξεις δικεφάλων σε όρθια θέση και σε επικληνή;
Και γενικά όλες αυτές οι παραλλαγές των δικεφάλων π.χ. στο μαξιλάρι με κλειστή λαβή, σφυριά κτλ.
 

Επισκέπτης
Ξέρει κανας παιχταράς να μου πει τι διαφορά έχουν οι έλξεις δικεφάλων σε όρθια θέση και σε επικληνή;
Και γενικά όλες αυτές οι παραλλαγές των δικεφάλων π.χ. στο μαξιλάρι με κλειστή λαβή, σφυριά κτλ.
εγω ξερω
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Ξέρει κανας παιχταράς να μου πει τι διαφορά έχουν οι έλξεις δικεφάλων σε όρθια θέση και σε επικληνή;
Και γενικά όλες αυτές οι παραλλαγές των δικεφάλων π.χ. στο μαξιλάρι με κλειστή λαβή, σφυριά κτλ.
Ολα αφτα διοτη υπαρχει ο εσωτερικος μυς και ο δεν μπορω ακριβως να το περηγραψω καλα απλα οταν κάνεις πολλες ασκησεις για δικεφαλους δουλευεις και τα δυο σημεια,,πχ τα σφυρια δουλευεις το εξωτερικο σημείο,,αμα παρατηρήσεις την στραβομπαρα ειναι και για τα δυο σημεια !! Ξεχωριστα καθε ασκηση ομως!!
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
αλλαζει το ποσο εργο δεχεται η μακρα κ ποσο η μικρη κεφαλη. στα σφυρια δε δουλευει ο δικεφαλος, μαλλον πιο σωστα παιρνει ελαχιστο εργο τα σφυρια πιανουν τους arm flexors τους καμπτηρες δλδ, στον πηχη εχεις τους καμπτηρες του καρπου και τον δαχτυλων αν θυμαμαι καλα ειναι 9, τα σφυρια πιανουν τους καμπτηρες τους καρπου.

διαβασε αυτο αν θες λεει ωραια πραγματα 
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
βασικα θεωρω οτι υπαρχουν 3 σκεπτικα προπονησεις 1. pump κανε 2-3 ασκησεις απο 3,4 σετακια 8-12 επαναληψεις, κανε κανα σουπερσετακι. τα δικεφαλα θα αιματωθουν καλα κ θα ειναι ετοιμα να σκασουν, καλο αυτο αλλα δυστυχως ειναι αποδοτικο για κανα 2 βδομαδιατικο, μετα απλα φουσκωνουν-ξεφουσκωνουν. 2.μυικες ινες. 1.ασκηση μονοζυγο λειστη λαβη (λιγο πιο κλειστα απτο ανοιγμα των ωμων) παλαμες προς εσενα  5σετς απο 5-8 επαναληψεις (αν σου βγαινουν κρατα βαρος με τα ποδια) και 2. μια απομονωσης κατα προτιμηση, καμψεις με στραβομπαρα ή ισια 2-3 σετς 5-8 επα ή 8-12 ή 15+ αν θες να αδειασουν γλυκογονο.  3. δεν χρειαζεται να κανεις χερια, γιατι παιρνουν αρκετο εργο, ποτε ομως? οταν κανεις βαριες πολυαρθρικεςασκησεις με πολλα κιλα
 

Επισκέπτης
Μπράβο που ασχολείστε με τον αθλητισμό καλά μου παιδιά, αλλά για να γίνετε fit σαν εμένα χρειάζεται και η κατάλληλη διατροφή νομίζω; http://[URL unfurl="true"]www.smilies.4-user.de/include/Sport/smilie_sp_163.gif[/img[/URL]]

Το παρατσούκλι μου είναι "Άρνι" για να σας δώσω να καταλάβετε. Πώς άλλως αφού ένα αρνί στην καθισιά μου καταβροχθίζω... [img]http://[URL unfurl="true"]www.smilies.4-user.de/include/Sonstige/smilie_sonst_051.gif[/img[/URL]]
[/quote]γιατι ρε τυπε?δεν κανεις αρση βαρων? :think: αλλα μου λεγες!! :zfuck:
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
Ξέρει κανας παιχταράς να μου πει τι διαφορά έχουν οι έλξεις δικεφάλων σε όρθια θέση και σε επικληνή;
Και γενικά όλες αυτές οι παραλλαγές των δικεφάλων π.χ. στο μαξιλάρι με κλειστή λαβή, σφυριά κτλ.

αλλαζει η γωνια (καθ'υψος) που δινεις το ερεθισμα...
οπως αλλαζει πχ αν εισαι καθιστος και κανεις με χερια ανοιχτα προς τα εξω, ή με τους πηχεις παραλληλα στον κορμο
ειναι παραλλαγες για να μην κανεις συνεχως τις ιδιες κ τις ιδιες ασκησεις
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Thnks για τις απαντήσεις παιδιά.
Ήθελα να βρω μια άσκηση για brachialis, απ' ό,τι κατάλαβα να κάνω σφυριά ή μαλακίες κατάλαβα;
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
Thnks για τις απαντήσεις παιδιά.
Ήθελα να βρω μια άσκηση για brachialis, απ' ό,τι κατάλαβα να κάνω σφυριά ή μαλακίες κατάλαβα;
λιονταρε εργαζεσαι;
αν ναι
πως μπορεις και τα συνδιαζεις;
εμενα δεν μου βγαινει και το παρατησα το τζιμ ρε γαμωτο :(
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Αυτό το εξάμηνο όχι, θα τελειώσω τη σχολή.
Το προηγούμενο εργαζόμουν, προλάβαινα αλλά ήμουν πιο κουρασμένος κι έκανα λιγότερα κιλά, αφού έτρωγα και λιγότερο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom