Νέα

Γουστάρετε να ΓΑΜΑΤΕ ΑΝΤΡΙΚΟ ΚΩΛΟ; Και γιατί;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ippotis69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 267K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ΓΛΥΦΕΙΣ ΑΝΤΡΙΚΗ ΚΩΛΟ/ΔΑ ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ?

  • ΑΝΤΡΙΚΟ ΚΩΛΟ?

    Ψήφοι: 85 20,8%
  • ΑΝΤΡΙΚΑ ΠΟΔΙΑ?

    Ψήφοι: 12 2,9%
  • ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΠΟΔΙΑ?

    Ψήφοι: 161 39,4%
  • ΚΩΛΟ/ΔΑ ΤΡΑΝΣ?

    Ψήφοι: 131 32,0%
  • ΠΟΔΙΑ ΓΕΝΙΚΑ?

    Ψήφοι: 20 4,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    409

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Τί βιολογικό άμα δέν έχει κάποιος έντονη ορμονική διαταραχή; Άμα δέν κάτσει ισχυρό ετεροφυλικό πρότυπο, αρσενικά κάνει παρέα πιό πολύ εκεί στρέφεται ό πιτσιρικάς νωρίς.
λεω μηπως ειναι σπανια περιπτωση.αν και δεν το πιστευω
 

Επισκέπτης
Αυτό είπαμε ξεκινάει από σεξουαλισμό καί μετά γίνεται καί κοινωνικό. Δέν ήσουν ό Andy Warhol στά 11, χύμα ηδονικά ήσουν απλά. Καί ένας πιτσιρικάς πού είχε άς πούμε πρότυπο πιό πολύ νά τό κάνει μέ κοριτσάκια άμα τόν παρέσυρες εσύ θά μάθαινε από σένα πού είχες πιό περιέργεια.

Σιγά μην ήμουν και ο σούπερμαν.Από στρέητ γονείς βγήκα.Με μόνο στρέητ παραστάσεις γύρω μου σε μια κάργα ετεροκανονική χώρα και μια χαρά βγήκα γκέι ενώ ο αδερφός μου βγήκε στρέητ στο ίδιο σπιτικό.

Αυτά βρε μάγκα είναι ιστορίες για αγρίους
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.382
Πόντοι
786
λεω μηπως ειναι σπανια περιπτωση.αν και δεν το πιστευω

Θέματα λεπτής ισορροπίας θράσους καί καταπίεσης τού χαρακτήρα μέσα στό στενό περιβάλον πού εκφράζονται στό πεδίο τής πρώιμης παρορμητικής σεξουαλικότητας είναι αυτές οί ροπές κατά τήν γνώμη μου.
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Σιγά μην ήμουν και ο σούπερμαν.Από στρέητ γονείς βγήκα.Με μόνο στρέητ παραστάσεις γύρω μου σε μια κάργα ετεροκανονική χώρα και μια χαρά βγήκα γκέι ενώ ο αδερφός μου βγήκε στρέητ στο ίδιο σπιτικό.

Αυτά βρε μάγκα είναι ιστορίες για αγρίους
πολλες φορες δεν εχουμε συνειδηση των παραγοντων που ασκουν πανω μας επιρροη
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.382
Πόντοι
786
Σιγά μην ήμουν και ο σούπερμαν.Από στρέητ γονείς βγήκα.Με μόνο στρέητ παραστάσεις γύρω μου σε μια κάργα ετεροκανονική χώρα και μια χαρά βγήκα γκέι ενώ ο αδερφός μου βγήκε στρέητ στο ίδιο σπιτικό.

Αυτά βρε μάγκα είναι ιστορίες για αγρίους

Ήσουν ό αντάρτης μάλλον εσύ.
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
ποιά ψυχανάλυση ρε φίλος και πράσινα άλογα.Αναφέρεσαι στην εμπειρική μηδενικότητα ένος arbitrary μοντέλου ψυχοθεραπείας ?

Η ψυχανάλυση μας άφησε καιρούς μάγκα μου.Άσε που δε παίζει να υπάρχει θεραπευτής που ακολουθεί ψυχανάλυση και να κυκλοφορεί με την άδεια του άθικτη αν λέει τέτοιες μαλακίες για την ομοφυλοφιλία.Να μου πεις για καμιά γνωσιακή ψυχοθεραπεία που έχει και κάποια ψύγματα εμπειρικής τεκμηρίωσης να σου πω οκ.

Είναι απλό.Τόσο η επίσημη ψυχιατρική όσο και η επίσημη ψυχολογία είναι οι φυσικοί σύμμαχοι των LGBT διότι ήδη εδώ και 50 χρόνια η επιστημονική τεκμηρίωση ήταν αυτή που οδήγησε στην αποκωδικοποίηση της ομοφυλοφιλίας.

Ειπα για οποιον την πιστευει,,,Και δυστυχως δεν γνωριζω καμμια σχολη αναλυσης που να μην αποδιδει την ομοφυλοφυλια σε τραυματικες παιδικες εμπειριες. Αν γνωριζεις εσυ, θα χαρω πολυ να μορφωθω λιγακι.

Εδω και πενηντα χρονια αυτο που εγινε τοτε ξεσηκωσε θυελλα αντιδρασεων και καταγγελιων απο τους ψυχιατρους. Δεν ειχε επιστημονικη τεκμηριωση! Το να περπατας δυο δυο τις πλακεs του πεζοδρομιου θεωρηται απο το dsm διαταραχη (obsesive-compulsive) αλλα το να εισαι ομοφυλοφυλος ειναι νορμαλ...Προσωπικα μου φαινεται λιγο fucked up...

Παραυτα θεωρω την "φυσιολογικοτητα" προσωπικο θεμα και δεν θελω να φανει οτι δεν σεβομαι τις επιλογες του καθενα. Αντι να εμπλακουμε σε στειρες αντιπαραθεσεις θα προτιμουσα να μας μιλησεις λιγο για τον μπαμπα σου :coffee:
 

Επισκέπτης
Θέματα λεπτής ισορροπίας θράσους καί καταπίεσης τού χαρακτήρα μέσα στό στενό περιβάλον πού εκφράζονται στό πεδίο τής πρώιμης παρορμητικής σεξουαλικότητας είναι αυτές οί ροπές κατά τήν γνώμη μου.

Υποθέσεις επί υποθέσεων μπορούμε να κάνουμε μέχρι μεθαύριο.Μικρός με απασχολούσε η αιτιολογία.Βασικά εγώ ο ίδιος ψαχνόμουν τι ήταν εκείνο που έκανε εμένα έτσι και τον αδερφό μου αλλιώς μέσα στο ίδιο σπίτι.Κατάληξα ότι δε με απασχολεί.Νιώθει κυριλέ με αυτό,το γουστάρω και περνάω καλά.

Όταν ανακαλύψουν την αιτιολογία του σεξουαλικού προσανατολισμού γενικά τότε θα την ξαναψάξω την δουλειά μέχρι τότε κρατάμε τα βασικά που ανάφερα παραπάνω για το τι γνωρίζουμε επίσημα από την επιστήμη και όχι από τσαρλατάνους και πολιτικά/θρησκευτικά/συντηριτικά υποκεινούμενα γίδια.
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Θέματα λεπτής ισορροπίας θράσους καί καταπίεσης τού χαρακτήρα μέσα στό στενό περιβάλον πού εκφράζονται στό πεδίο τής πρώιμης παρορμητικής σεξουαλικότητας είναι αυτές οί ροπές κατά τήν γνώμη μου.
πιστευεις οτι οι ελληνιδες παιζουν σημαντικο ρολο στην εξαρση του φαινομενου και αν ναι σε τη βαθμο?
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Υποθέσεις επί υποθέσεων μπορούμε να κάνουμε μέχρι μεθαύριο.Μικρός με απασχολούσε η αιτιολογία.Βασικά εγώ ο ίδιος ψαχνόμουν τι ήταν εκείνο που έκανε εμένα έτσι και τον αδερφό μου αλλιώς μέσα στο ίδιο σπίτι.Κατάληξα ότι δε με απασχολεί.Νιώθει κυριλέ με αυτό,το γουστάρω και περνάω καλά.

Όταν ανακαλύψουν την αιτιολογία του σεξουαλικού προσανατολισμού γενικά τότε θα την ξαναψάξω την δουλειά μέχρι τότε κρατάμε τα βασικά που ανάφερα παραπάνω για το τι γνωρίζουμε επίσημα από την επιστήμη και όχι από τσαρλατάνους και πολιτικά/θρησκευτικά/συντηριτικά υποκεινούμενα γίδια.

Η διαφορα ηταν στον τροπο που επεξεργαστηκατε τις καταστασεις. Αν εσενα σου αρεσει εμας μας περισσευει, κουβεντα κανουμε.

Μπορεις συνοπτικα να μου πεις τι γνωριζουμε απο την επιστημη και που τα ειδες αυτα που υποστηριζεις? Ενα λινκ η ακομα και προταση βιβλιου κανει.
 

Επισκέπτης
Εδω και πενηντα χρονια αυτο που εγινε τοτε ξεσηκωσε θυελλα αντιδρασεων και καταγγελιων απο τους ψυχιατρους.

Από ομοφοβικούς πολιτικά υποκεινούμενους ψυχιάτρους εννοείς.Τα μη μπάζα είδαν πολύ καλά τις επιπλοκές των ερευνών επί 50 χρόνια και απλά διόρθωσαν το λάθος της κωδικοποίησης.

Όσο για τις σχολές της ψυχανάλυσης.Για δώσε μου εσύ εμπειρική τεκμηρίωση έστω και μιας σχολής έστω σε μια έρευνα να μορφωθώ και γω.Απεναντίας αν σε ενδιαφέρει η ψυχολογία θα πρότεινα τα κουλά της ψυχανάλυσης να τα δεις στο ιστορικό πλαίσιο διδασκαλίας της ψυχολογίας και να αφοσιωθείς σε προσεγγίσεις ψυχοθεραπείας που όντως έχουν υποτυπώδη εμπειρική τεκμηρίωση.

Τα κουλά του Φροίντ για τα όνειρα,σεξουαλικές καταπιέσεις και δεν συμμαζεύεται είναι εντελώς last century.H μοντέρνα δυτική ψυχολογία έχει ξεφύγει από τέτοια στεγανά,ακολουθεί επιστημονικές μεθόδους και μελετά την ψυχανάλυση μόνο στο ιστορικό πλαίσιο του field.
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.382
Πόντοι
786
Υποθέσεις επί υποθέσεων μπορούμε να κάνουμε μέχρι μεθαύριο.Μικρός με απασχολούσε η αιτιολογία.Βασικά εγώ ο ίδιος ψαχνόμουν τι ήταν εκείνο που έκανε εμένα έτσι και τον αδερφό μου αλλιώς μέσα στο ίδιο σπίτι.Κατάληξα ότι δε με απασχολεί.Νιώθει κυριλέ με αυτό,το γουστάρω και περνάω καλά.

Όταν ανακαλύψουν την αιτιολογία του σεξουαλικού προσανατολισμού γενικά τότε θα την ξαναψάξω την δουλειά μέχρι τότε κρατάμε τα βασικά που ανάφερα παραπάνω για το τι γνωρίζουμε επίσημα από την επιστήμη και όχι από τσαρλατάνους και πολιτικά/θρησκευτικά/συντηριτικά υποκεινούμενα γίδια.

Νομίζω δέν θά τήν βρούν γιατί είναι λάθος ή ερώτηση στή βάση της. Ό άνθρωπος ένα είδος είναι καί ό σεξουαλισμός του είναι ένας ή ηδονή. Γιά νά τόν παρασύρει πρός τήν αναπαραγωγή. Αλλά λόγω έχει μεγάλο εγκέφαλο τό καταλαβαίνει γιά παιχνίδι κιόλας, τό στρέφει καί κατά πάντων ανάλογα τί πρωτοφαντάζεται νά τού κάνει εντύπωση μικρός κυρίως.
 

Επισκέπτης
Η διαφορα ηταν στον τροπο που επεξεργαστηκατε τις καταστασεις. Αν εσενα σου αρεσει εμας μας περισσευει, κουβεντα κανουμε.

Μπορεις συνοπτικα να μου πεις τι γνωριζουμε απο την επιστημη και που τα ειδες αυτα που υποστηριζεις? Ενα λινκ η ακομα και προταση βιβλιου κανει.

Διάβασε LeVy (2011) ξεχνάω το βιβλίο

Για τις επίσημες θέσεις που δίνω δες τις non-partizan εμπειρικά τεκμηριωμένες θέσεις της APA (16 παράγραφοι πάνω κάτω είναι )



 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.382
Πόντοι
786
πιστευεις οτι οι ελληνιδες παιζουν σημαντικο ρολο στην εξαρση του φαινομενου και αν ναι σε τη βαθμο?

Ναί παίζουν. Γιατί είναι πολύ απαιτητικές αλλά καί ανταγωνιστικές μέ τούς άντρες ταυτόχρονα. Νομίζω ανεβάζουν πολύ τόν αριθμό τών κρυφών ομοφυλόφυλων ανδρών μέ τήν στάση τους πού μπερδεύει τό γιό, τόν εραστή, τόν πατέρα.
 
OP
OP
Ippotis69

Ippotis69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.746
Κριτικές
16
Like
30
Πόντοι
246
Πολύ στην φιλοσοφία το ρίξατε, το θέμα είναι άλλο…. :pipa3:Γουσταρω,φαση..
 

Συνημμένα

  • tumblr_mcr72jtOtu1rc6gdlo1_500[1].jpg
    tumblr_mcr72jtOtu1rc6gdlo1_500[1].jpg
    83,9 KB · Εμφανίσεις: 57
  • tumblr_n27buamNmH1rtrgv9o1_400[1].jpg
    tumblr_n27buamNmH1rtrgv9o1_400[1].jpg
    10,7 KB · Εμφανίσεις: 28

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.730
Like
3.117
Πόντοι
506
σα δε ντρεπεσαι ρε κοτζαμ γαιδαρος να σε βαραν με το μπλαστρι στα κωλομερια.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom