Νέα

Γνωριμίες-σεξάκι μέσω internet (Facebook, dating sites κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα alan7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

amc_anthony13

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.107
Κριτικές
9
Like
3
Πόντοι
2.057
http://[video]www.pcw.gr/files/Image/facebook_liberty_statue.jpg[/img[/video]]

[b]Το Facebook αλλάζει.[/b]

[i][b]Μετά την γενική κατακραυγή που γνώρισε το Facebook όταν αποφάσισε να αλλάξει τους όρους χρήσης και να κάνει δικό του κάθε περιεχόμενο χρήστη, όχι μόνο επέστρεψε «στα παλιά» αλλά κάνει και βήματα προόδου προς πιο δημοκρατικές διαδικασίες.[/b][/i]

Το Facebook διαπίστωσε σύμφωνα πάντα με τον ιδρυτή του Mark Zuckerberg και την ανακοίνωση του στη διεύθυνση [MEDIA=facebook]http://blog.facebook.com/blog.php?post=56566967130[/MEDIA], πως για να επιτευχθεί ο κύριος στόχος του Facebook, ο οποίος και είναι το να γίνει ο κόσμος πιο «ανοιχτός» και διαφανής, οι όροι χρήσης που χρησιμοποιεί το Facebook εδώ και χρόνια και συγκεκριμένα οι συμβατικές εταιρικές πρακτικές που περιγράφονται σε αυτούς, είναι τελικά αρκετά περιοριστικοί και γι’ αυτό πρέπει να αλλάξουν. Προφανώς είτε ο «στόχος» του Facebook τέθηκε πολύ πρόσφατά, είτε πήρε αδικαιολόγητα πολύ χρόνο στους υπεύθυνους του Facebook για να συνειδητοποιήσουν την «ακαμψία» των όρων χρήσης του site...

Το πιθανότερο ειναι το Facebook να έλαβε σοβαρά υπόψη του το ενδεχόμενο να μειωθεί ή να σταματήσει τελείως το «ανέβασμα» πληροφοριών και φωτογραφιών από μεγάλο ποσοστό των χρηστών, όταν ανακοίνωσε πως του ανήκει οποιοδήποτε περιεχόμενο ανεβάζουν οι χρήστες. Μείωση του όγκου και της κίνησης προς το site δεν σημαίνει μόνο πιθανή μείωση των διαφημιστικών του εσόδων αλλά κυρίως λιγότερα δεδομένα και πληροφορίες για τους ίδιους τους χρήστες, που μπορούν πλέον να προσφέρουν χωρίς φόβο και πάθος, τα δεδομένα που χρειάζονται οι στατιστικές μετρήσεις για να εξάγουν πολύτιμα  συμπεράσματα και πληροφορίες...
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
ena minima pou leei gia na to prowthiseis se 15 filous sou alliws tha diagrafeis sto facebook ti einai?
(sorry gia ta greeklish alla den exw simera allo pliktrologio)
 

Swimmer

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
288
Like
0
Πόντοι
1
http://[video]www.pcw.gr/files/Image/facebook_liberty_statue.jpg[/img[/video]]

[b]Το Facebook αλλάζει.[/b]

[i][b]Μετά την γενική κατακραυγή που γνώρισε το Facebook όταν αποφάσισε να αλλάξει τους όρους χρήσης και να κάνει δικό του κάθε περιεχόμενο χρήστη, όχι μόνο επέστρεψε «στα παλιά» αλλά κάνει και βήματα προόδου προς πιο δημοκρατικές διαδικασίες.[/b][/i]

Το Facebook διαπίστωσε σύμφωνα πάντα με τον ιδρυτή του Mark Zuckerberg και την ανακοίνωση του στη διεύθυνση [MEDIA=facebook]http://blog.facebook.com/blog.php?post=56566967130[/MEDIA], πως για να επιτευχθεί ο κύριος στόχος του Facebook, ο οποίος και είναι το να γίνει ο κόσμος πιο «ανοιχτός» και διαφανής, οι όροι χρήσης που χρησιμοποιεί το Facebook εδώ και χρόνια και συγκεκριμένα οι συμβατικές εταιρικές πρακτικές που περιγράφονται σε αυτούς, είναι τελικά αρκετά περιοριστικοί και γι’ αυτό πρέπει να αλλάξουν. Προφανώς είτε ο «στόχος» του Facebook τέθηκε πολύ πρόσφατά, είτε πήρε αδικαιολόγητα πολύ χρόνο στους υπεύθυνους του Facebook για να συνειδητοποιήσουν την «ακαμψία» των όρων χρήσης του site...

Το πιθανότερο ειναι το Facebook να έλαβε σοβαρά υπόψη του το ενδεχόμενο να μειωθεί ή να σταματήσει τελείως το «ανέβασμα» πληροφοριών και φωτογραφιών από μεγάλο ποσοστό των χρηστών, όταν ανακοίνωσε πως του ανήκει οποιοδήποτε περιεχόμενο ανεβάζουν οι χρήστες. Μείωση του όγκου και της κίνησης προς το site δεν σημαίνει μόνο πιθανή μείωση των διαφημιστικών του εσόδων αλλά κυρίως λιγότερα δεδομένα και πληροφορίες για τους ίδιους τους χρήστες, που μπορούν πλέον να προσφέρουν χωρίς φόβο και πάθος, τα δεδομένα που χρειάζονται οι στατιστικές μετρήσεις για να εξάγουν πολύτιμα  συμπεράσματα και πληροφορίες...

[/quote]

Μην τα πιστεύετε αυτά. Τα πάντα κρατούνται και αποθηκεύονται στους σούπερ-υπολογιστές και servers που υπάρχουν στην Αμερική. Όλα αυτά είναι υπερπολύτιμα στοιχεία για αυτούς που τα θέλουν διακαώς προκειμένου να τα χρησιμοποιήσουν για τους σατανικούς σκοπούς τους και δεν υπάρχει περίπτωση να κλωτσήσουν έτσι απλά, αυτά που τους δόθηκαν απλόχερα με τόση ευκολία και προθυμία!
 

dimispagrati7

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.535
Like
14
Πόντοι
16
ena minima pou leei gia na to prowthiseis se 15 filous sou alliws tha diagrafeis sto facebook ti einai?
(sorry gia ta greeklish alla den exw simera allo pliktrologio)
μαλακιες οπως παντα.ενας μηνας περασε απο τοτε
που μου το στειλανε κ τπτ δεν εγινε.σιγα μην το εστελνα σε 15 ατομα.
κατι αλλοι με πρηξανε κ στελνανε διαρκως. :jerking: :jerking: :jerking:
 

analprison

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2008
Μηνύματα
2.221
Κριτικές
15
Like
3
Πόντοι
616
σαν τι ρε παιδια μπορουν να κανουν με τα στοιχεια μας???
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
μαλακιες οπως παντα.ενας μηνας περασε απο τοτε
που μου το στειλανε κ τπτ δεν εγινε.σιγα μην το εστελνα σε 15 ατομα.
κατι αλλοι με πρηξανε κ στελνανε διαρκως. :jerking: :jerking: :jerking:
εννοείται ρε!ποιο λέτε?αυτό που-και καλά-...τσεκάρει ποιοι είναι οι....ενεργοί χρήστες και τους άλλους θα τους κάνει delete?μούφα,κλασσική :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

dimispagrati7

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.535
Like
14
Πόντοι
16
εννοείται ρε!ποιο λέτε?αυτό που-και καλά-...τσεκάρει ποιοι είναι οι....ενεργοί χρήστες και τους άλλους θα τους κάνει delete?μούφα,κλασσική :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
ναι αυτο.εμενα μια φορα το στειλανε.γιατι λεει
οτι ειναι εκατομμυρια τα μελη κ υπαρχει προβλημα.
:jerking: :jerking: :jerking:
 

funkyshark

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2006
Μηνύματα
65
Κριτικές
7
Like
6
Πόντοι
0
Facebook,myspace
ειναι δημιουργημα καποιων αλλων για να εκφραζονται ανασφαλεις ανθρωποι με
κενα επικοινωνιας μεσα τους.
Ανθρωποι που ειναι μοναχικοι η θελουν να προβληθουν γιατι το εχουν αναγκη μη εχοντας
καταφερει να το επιτυχουν στο δικο τους περιβαλλον.
Μουνακια?Πολλα!
Γνωριμιες?Αμετρητες!
Ουσιαστικη επικοινωνια και πνευματικη καλυψη?
0!
Γαμας?Ναι οταν αφιερωσεις εργατωορες απο το χρονο σου,οταν αποδειξεις
οτι θασαι εγγυημενο αποτελεσμα γνωριμιας(δουναι και λαβειν),ισως αν μοστρατεις
ενα ωραιο προφιλ μαγνητη κατι γινεται..
Γαμας καθε ποτε?
1 στο ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ!!!

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ CLUE για την χρήση του ιντερνετ προς αναζήτηση sex το 2009
 

Swimmer

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
288
Like
0
Πόντοι
1
πολλα
δες λιγο λιακοπουλο ρε
στα εξηγει ομορφα?
στα εξηγει ωραια?
ε μαθε για τους ελοχιμ
:2funny:

έλα ρε....αφού και ο Λιακόπουλος δικός τους είναι. Δεν είναι τυχαίο ότι παίζει σε καμιά 20αριά κανάλια πανελλαδικώς!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866

Συνημμένα

  • istorikesapodixis1by0.jpg
    istorikesapodixis1by0.jpg
    92,3 KB · Εμφανίσεις: 24
  • 9000000034.jpg
    9000000034.jpg
    7,2 KB · Εμφανίσεις: 13

mmarios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2008
Μηνύματα
726
Κριτικές
9
Like
4
Πόντοι
606
Το facebook δεν αξίζει για να βρεις κάτι της προκοπής να  :knockinb:
Γενικά στα περισσότερα chat που εκανα τέτοιου είδους προσπάθειες (hi 5, facebook, akazoo) οι προσπάθειες δεν απέδωσαν. Οι Ελληνίδες ήθελαν μόνο να μιλάμε από εκεί, για συνάντηση σου έπρηζαν τα @@ με ατάκες του στιλ "Νωρίς είναι ακόμα", "Δεν σε ξέρω καλά" "Να γνωριστουμε λίγο καλύτερα από εδώ" και άλλες τέτοιες χαζομάρες. Και δεν είχα καμία όρεξη να χάνω τον χρόνο μου (για πολύ χρόνο μιλάμε) για να αναλωθώ με κάτι που μπορεί να μην έχει και κανένα αποτέλεσμα.

Με τις ξένες (αν διαθέτεις καλό μπλα-μπλα) είναι πιο εύκολα τα πράγματα. Με κάποιες κατάφερα και μιλήσαμε με msn. Εκανε προτάσεις μπας και έρθουν Ελλάδα διακοπές να τις φιλοξενήσω, μιας και εγώ δύσκολα μπορώ με την οικονομική μου και επαγγελματική μου κατάσταση να φύγω όποτε θέλω, αλλά μάταια. Οπότε από τα περισσότερα τέτοιου είδους chat αποσύρθηκα από το  :uzi: για  :knockinb:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Το facebook δεν αξίζει για να βρεις κάτι της προκοπής να  :knockinb:
Γενικά στα περισσότερα chat που εκανα τέτοιου είδους προσπάθειες (hi 5, facebook, akazoo) οι προσπάθειες δεν απέδωσαν. Οι Ελληνίδες ήθελαν μόνο να μιλάμε από εκεί, για συνάντηση σου έπρηζαν τα @@ με ατάκες του στιλ "Νωρίς είναι ακόμα", "Δεν σε ξέρω καλά" "Να γνωριστουμε λίγο καλύτερα από εδώ" και άλλες τέτοιες χαζομάρες. Και δεν είχα καμία όρεξη να χάνω τον χρόνο μου (για πολύ χρόνο μιλάμε) για να αναλωθώ με κάτι που μπορεί να μην έχει και κανένα αποτέλεσμα.

Με τις ξένες (αν διαθέτεις καλό μπλα-μπλα) είναι πιο εύκολα τα πράγματα. Με κάποιες κατάφερα και μιλήσαμε με msn. Εκανε προτάσεις μπας και έρθουν Ελλάδα διακοπές να τις φιλοξενήσω, μιας και εγώ δύσκολα μπορώ με την οικονομική μου και επαγγελματική μου κατάσταση να φύγω όποτε θέλω, αλλά μάταια. Οπότε από τα περισσότερα τέτοιου είδους chat αποσύρθηκα από το  :uzi: για  :knockinb:

οι ξενες που μιλαγες ηταν ολλανδεζες?
 

mmarios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2008
Μηνύματα
726
Κριτικές
9
Like
4
Πόντοι
606
Δύο ήταν Ολλανδέζες. Εψαξα περισσότερο για τις χώρες κοντά σε μας (Ιταλία, Ρουμανία, Σερβία) και στο facebook μου έτυχαν πολλές από το Μεξικό. Αλλα μόνο συνομιλία από msn με ξενέρωσε.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Δύο ήταν Ολλανδέζες. Εψαξα περισσότερο για τις χώρες κοντά σε μας (Ιταλία, Ρουμανία, Σερβία) και στο facebook μου έτυχαν πολλές από το Μεξικό. Αλλα μόνο συνομιλία από msn με ξενέρωσε.

ε πεστο ρε τυπε
καλα καταλαβα οτι ειναι ολλανδεζες
φιλε μονο αυτες γαμιουνται
δεν πιστευω νασαι νταλικιερης ομως? :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom