Νέα

Γιατί οι γυναίκες γουστάρουν Αλβανούς. Μύθος ή πραγματικότητα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sokol.Ndreu
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 663
  • Εμφανίσεις 50K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Πάμε τώρα παρακάτω. Η φτώχεια και η ανέχεια παράγει δοκιμασμένους και στατιστικά πολλούς αργότερα επιτυχημένους ανθρώπους. Οι ‘’αυτόφωτοι’’ επιτυχημένοι άνθρωποι σπάνια έχουν ένα ‘’εύκολο’’ παρελθόν.

Η ευδαιμονία παράγει πολλούς μαλθακούς μαλακογκάβληδες που ενώ βαριούνται να ανασάνουν νοιώθουν ότι το σύμπαν τους χρωστάει. Και συχνά καταλήγουν στο ξεπεσμό και στην δυστυχία.

Στο τόκιο μια γιαπωνέζα κάποτε μου είπε μια τοπική παροιμία. ‘’όταν τα παιδιά κάποιου τρώνε τα λεφτά του τότε τα εγγόνια του θα πεινάσουν’’. Όταν βρίσκεις παρόμοια πράγματα σε διαφορετικές κουλτούρες είναι απλά σωστά.

Το ότι η ευδαιμονία του 90 και του 2000 μας ξέρασε ως χώρα στη πτώχευση του 2009 δεν είναι τυχαίο. Την παραπάνω αρχή αντικατοπτρίζει.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Πάμε ένα βήμα παρακάτω. Το γιατί κάποιες γυναίκες έλκονται από ‘’περιθωριακούς’’ άντρες ( και το Αλβανός με αυτή την έννοια χρησιμοποιείται εδώ ) το έχω ψάξει πολλά χρόνια και έχω καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα.

Είναι όμως αρκετά μεγάλο θέμα και δεν θέλω να σπαμάρω το εδώ θέμα. Ισως αν βρώ χρόνο θα ανοίξω ένα συγκεκριμένο θέμα.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.802
Κριτικές
6
Like
11.279
Πόντοι
3.936
Το ότι η ευδαιμονία του 90 και του 2000 μας ξέρασε ως χώρα στη πτώχευση του 2009 δεν είναι τυχαίο. Την παραπάνω αρχή αντικατοπτρίζει.

Μας πτώχευσαν ρε τύπε για να αγοράσουν τζάμπα.. και σε τιμή ευκαιρίας.. :confused:
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Εμενα πάντως ο κολλητός μου γαμαει Αλβανίδα και ειναι σχετικά καλά οικονομικά. Τον κερνάει κιόλας, του κάνει τραπέζι, βάζει βενζίνη στο αμάξι της και πάνε βόλτα. Οι αλβανιδες είναι σκυλιά του πολέμου. Καμμια σχεση με τα τεμπελχανεια τις Ελληνίδες που τις τάιζει ο μπαμπάς μέχρι τα 35.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Μας πτώχευσαν ρε τύπε για να αγοράσουν τζάμπα.. και σε τιμή ευκαιρίας.. :confused:
Ισχύει !! Αλλά γιατί διάλεξαν εμάς αυτή την εποχή ?? Σίγουρα δεν είναι ηλίθιοι αυτοί που το κάνουν. Ξέρουν που βαράνε, πότε, και πως.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Εμενα πάντως ο κολλητός μου γαμαει Αλβανίδα και ειναι σχετικά καλά οικονομικά. Τον κερνάει κιόλας, του κάνει τραπέζι, βάζει βενζίνη στο αμάξι της και πάνε βόλτα. Οι αλβανιδες είναι σκυλιά του πολέμου. Καμμια σχεση με τα τεμπελχανεια τις Ελληνίδες που τις τάιζει ο μπαμπάς μέχρι τα 35.
Οι μοσχοαναθρεμένες ''πριγκηπέσες'' είναι ένα απο τα απότοκα της εποχής ευδαιμονίας που παραπάνω ανέφερα.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Οι μοσχοαναθρεμένες ''πριγκηπέσες'' είναι ένα απο τα απότοκα της εποχής ευδαιμονίας που παραπάνω ανέφερα.
Μα αυτή είναι η αλήθεια. Η Ελληνίδα πιάνει πρώτη δουλειά στα 30 και η Αλβανίδα κάνε δύο δουλειές στα 20 της.
 
OP
OP
S

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Τα ειπε ωραια ο τυπος μαιντ, αυτη ειναι η γνωμη μου πανω κατω επισης, οτι οι δυσκολιες μας κανανε τσαουσηδες.

Να δω σε μερικα χρονια απο τα ανηψια μου αν ισχυει οτι εχουμε γινει φλωροι, τοτε θα μας τρωνε τις γκομενες οι πακιστανοι.
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.665
Like
1.454
Πόντοι
216
Με Αλβανους που βρισκονται Ελλαδα καμια 30 χρονια και μιλαω μαζι τους παραπονιουνται οτι τα παιδια τους ηλικιας 20-25
εχουν γινει σχεσακηδες, δε δουλευουν και κανουν βολτες ολη μερα με τα Beverly. Κοπροσκυλα δλδ.
Οι γυναικες τους δε του πανε πιπα κωλο, την εχουν ψωνισει, κολλησαν ελλεεινιδισμο
 
OP
OP
S

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Με Αλβανους που βρισκονται Ελλαδα καμια 30 χρονια και μιλαω μαζι τους παραπονιουνται οτι τα παιδια τους ηλικιας 20-25
εχουν γινει σχεσακηδες, δε δουλευουν και κανουν βολτες ολη μερα με τα Beverly. Κοπροσκυλα δλδ.
Οι γυναικες τους δε του πανε πιπα κωλο, την εχουν ψωνισει
τα ανηψια μου ειναι πιο μικρα και εγω 15 χρονια μεγαλυτερος, δε πιστευω τετοιες μαλακιες

αν και μερικα ψωνακια αλβανιδες, εχω δει
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.665
Like
1.454
Πόντοι
216
Στην Αλβανια λενε οτι ειναι χειροτερα ψωνια οι γυναικες.
Και τρωνε και κερατο αβερτα εδω στην Ελλαδα οι Αλβανοι, μαστιγα
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
φασιστας εισαι και φαινεσαι ασχετε.

στην βιολογια που σπουδασα αυτο εμαθα, η ποικιλοτητα ειναι καλο για την επιβιωση του πληθυσμου.

αυτο δεν σημαινει οτι επειδη καποια "καθαροαιμα" υποφερουν οπως λες, ειναι "καλυτερο" να μην δημιουργουμε ρατσες με επιθυμητα χαρακτηριστικα μεσω της μοθοδου των "επιλεγμενων διασταυρωσεων"

"επιλεγμενες διασταυρωσεις" ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ διασταυρωνω ασπρους με μαυρους, ουτε ψηλους με κοντους. αλλα μεταξυ τους μονο αυτους που μου αρεσει. πχ την ρατσα αλογων Lipezzan μονο με Lipizzan και OXI με καφε πονυ. (λιπιζαν ειναι τα κατασπρα αλογα που κανουν φιγουρες).

αν θες να βγαζεις πχ ανθρωπους προσαρμοσμενους στο κρυο ΔΙΑΣΤΑΡΩΣΕ
σκανδιναβους με σκανδιναβους,
ή
σκανδιναβους με εσκιμωους,
ΟΧΙ εσκιμωους με μαυρους αφρικανους , τοτε ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΛΛΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΥΟ ΚΛΙΜΑ.

δεν υπαρχει στην βιολογια "καλυτερος" και "χειροτερος", αλλα καλυτερος και χειροτερος για τις εκαστοτε συνηθηκες.

ανοιξε τα σχολικα σου βιβλια της βιολογιας να ξεστραβωθεις,

επιλεγμενες διασταυρωσεις σελ 120

http://ebooks.edu.gr/ebooks/v/html/8547/2210/Biologia_B-G-Gymnasiou_html-empl/index6_1.html

χαρακτηριστικα θετικα ή αρνητικα για την επιβιωση ενος οργανισμου , ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ σε σχεση με το περιβαλλον στο οποιο ζει σελ 132

http://ebooks.edu.gr/ebooks/v/html/8547/2210/Biologia_B-G-Gymnasiou_html-empl/index7_1.html

και τα δυο στο βιβλιο β-γ γυμνασιου

εμεις φταιμε που δινουμε αβερτα απολυτηρια σε στουρνους σαν και εσενα που δεν καταλαβαινετε τι διαβαζετε και τι σας γινεται.
Δασκαλάκο εγώ με 19.3 πέρασα στις πανελλήνιες και βιολογία 20.
Είμαι πολύ πιο αρμόδιος από εσένα που στην ουσία είσαι ένας αποτυχημένος δασκαλάκος.
Έχω βαθιές γνώσεις σε πάρα πολλούς τομείς, χάρη στο λαμπρό μυαλό μου και μεγάλο IQ, που φαίνεται και από την επιτυχία μου στο σχολείο και μετά.
Αν είχες μυαλό δε θα γινόσουν δάσκαλος βιολογίας αλλά γιατρός ή θα δούλευες σε μεγάλη φαρμακευτική ή κάτι τέτοιο.
Αποτυχημένος είσαι και σταμάτα να λες το δάσκαλος βιολογίας σαν να ναι τρόπαιο γιατί δεν είναι.
Αν ήσουν καθηγητής πανεπιστημίου θα άλλαζε το πράγμα, αλλά δεν είσαι.
Στα όνειρά σου μόνο και στο bourdela που τον παριστάνεις. :2funny:
 

Wolfman 42

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2019
Μηνύματα
1.282
Like
2.387
Πόντοι
456
Πάμε ένα βήμα παρακάτω. Το γιατί κάποιες γυναίκες έλκονται από ‘’περιθωριακούς’’ άντρες ( και το Αλβανός με αυτή την έννοια χρησιμοποιείται εδώ ) το έχω ψάξει πολλά χρόνια και έχω καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα.

Είναι όμως αρκετά μεγάλο θέμα και δεν θέλω να σπαμάρω το εδώ θέμα. Ισως αν βρώ χρόνο θα ανοίξω ένα συγκεκριμένο θέμα.
Καιρός είναι να το ανοίξεις φίλε!
 

Esitopes

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2016
Μηνύματα
602
Like
451
Πόντοι
26
Μυθος ειναι μπρουλη. Μην το Ψαχνεις!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 199414

Επισκέπτης
Δυστυχως πραγματικοτητα,εχω μια γνωστη σχεδον 26 ετων,απο τα Γιάννενα,σχετικα ομορφη,η οποια ειναι εδω και λιγα χρονια με αλβανο,τον οποιον τον γνωρισε σε σχολη χορου ( ηταν μαζι δηλαδη ).
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Τιτανα Σοκολ, εριξες κι αλλο πουτσο σημερα;

το ξεσκισες το πουτανακι εμαθα!

:rockon:
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Πάμε ένα βήμα παρακάτω. Το γιατί κάποιες γυναίκες έλκονται από ‘’περιθωριακούς’’ άντρες ( και το Αλβανός με αυτή την έννοια χρησιμοποιείται εδώ ) το έχω ψάξει πολλά χρόνια και έχω καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα.

Είναι όμως αρκετά μεγάλο θέμα και δεν θέλω να σπαμάρω το εδώ θέμα. Ισως αν βρώ χρόνο θα ανοίξω ένα συγκεκριμένο θέμα.
Εμείς γιατί ελκόμαστε από περιθωριακές γυναίκες, και μάλιστα τις πλέον περιθωριακές, που είναι οι πόρνες;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δασκαλάκο εγώ με 19.3 πέρασα στις πανελλήνιες και βιολογία 20.
Είμαι πολύ πιο αρμόδιος από εσένα που στην ουσία είσαι ένας αποτυχημένος δασκαλάκος.
Έχω βαθιές γνώσεις σε πάρα πολλούς τομείς, χάρη στο λαμπρό μυαλό μου και μεγάλο IQ, που φαίνεται και από την επιτυχία μου στο σχολείο και μετά.
Αν είχες μυαλό δε θα γινόσουν δάσκαλος βιολογίας αλλά γιατρός ή θα δούλευες σε μεγάλη φαρμακευτική ή κάτι τέτοιο.
Αποτυχημένος είσαι και σταμάτα να λες το δάσκαλος βιολογίας σαν να ναι τρόπαιο γιατί δεν είναι.
Αν ήσουν καθηγητής πανεπιστημίου θα άλλαζε το πράγμα, αλλά δεν είσαι.
Στα όνειρά σου μόνο και στο bourdela που τον παριστάνεις. :2funny:
παραδεξου οτι ειπες παπαρια οτι ειναι βελτιωμενοι οι μιγαδες και ασε τις κοντρες κατα μερος και τις προσωπικες επιθεσεις.(εγω περασα απο την 1η δεσμη χωρις να γραψω βιολογια, εγραψα 19,75 μαθηματικα, καθηγητης πανεπιστημιου ειναι ο αδερφος μου που ειχε μεσο ορο 16 στις πανελλαδικες και οχι 18,5 οπως εγω (ας οψεται η εκθεση) και καριερα στην ιατρικη ερευνα εκανε μια γκομενα μου (στην ελβετια), δεν ειχα τετοιους στοχους εγω , να το ακολουθουσα και εγω κατι τετοιο θα το εκανα, αλλα προτιμαω πασχα, χριστουγεννα , καλοκαιρι να κανω διακοπες)

ειπαμε διασταυρωση με νανο θα κανεις παιδια κοντους, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΝΤΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.

...ειναι καλυτεροι μονο ως προς την ποικιλοτητα, εμας μπορει να μας ενδιαφερει το υψος, η εξυπναδα, η ομορφια και εκει να ειναι χειροτεροι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν mod:

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.812
Κριτικές
1
Like
5.821
Πόντοι
2.356
Τιτανα Σοκολ, εριξες κι αλλο πουτσο σημερα;

το ξεσκισες το πουτανακι εμαθα!

:rockon:
ναι! πινει και ταλισκερ μετα...

ηρθε απο τα κατεργα της αλβανιας και πηδαει ελλεηνιδες και το γραφει στο μπου που ειναι για πουτανες..... αλβανος να ναι η μπουρδελιαρης?

βρειτε ποια παλαμη εχει τις περισσοτερες τριχες και κερδιστε ενα κουτι λουκουμια.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 201520

Επισκέπτης
Τιτανα Σοκολ, εριξες κι αλλο πουτσο σημερα;

το ξεσκισες το πουτανακι εμαθα!

:rockon:

Εμείς αλλά μάθαμε. Μπαμ μπουμ ο κυνηγός στο δίλεπτο και go. Η κοπέλα ακόμα γελάει μετά τα φλόκια μ να πάει αυτός.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom