Νέα

Γιατί οι γυναίκες γουστάρουν Αλβανούς. Μύθος ή πραγματικότητα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sokol.Ndreu
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 663
  • Εμφανίσεις 50K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
S

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Όχι τυπε σοβαρά μιλάω. Κάποιες κωλομπαρουδες έχει πάρει το μάτι μου, αλλά αλβανίδα σε μπουρδελο από Αλβανία η γιουγκοσλαβια δεν έχω δει. Όλες από Ρουμανία, Βουλγαρία, Ουρανία, Ρωσσια, Μολδαβία κλπ. Για κάποιο λόγο οι δυτικοί Βαλκάνιοι δεν εκπορμεψαν τις κορασίδες τους στον βαθμό που το έκαναν οι ανατολικό Ευρωπαίοι
Τυπε φυλης μεχρι προσφατα ηταν μια γνωστη μου (κρεμασε σουτιεν μετα, δε ξερω γιατι)

Ειχε μπολικες μεχρι 2000-2002, μετα αρχισαν να πεφτουν. Προφανως δεν ειναι πλειοψηφια.

Ειχε και μια σερβα το 2008 δουλευε σε στουντιο στη συγγρου, δε μπορω να θυμηθω το ονομα. αλλα σερβες δε συναντας συχνα
 

Altinho

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Ιουλ 2008
Μηνύματα
434
Κριτικές
10
Like
88
Πόντοι
1.992
Οι Αρβανίτες εννοείται ότι αναφέρονται στα μεσαιωνικά κείμενα αλλά στα ίδια κείμενα αναφέρονται και οι Αλβανοί ξεχωριστά (πχ Μιχαήλ Ατταλειάτης). Άσχετα αν οι λατινόφωνοι λόγιοι μετέφρασαν την λέξη αλβανοί σε albani και την λέξη αρβανίτες σε albanese και σήμερα γίνεται ταύτιση αυτών των δύο λέξεων. Εάν ίσχυε αυτό που λες για τις συνήθειες, θα ίσχυε παντού. Αν δεις όμως την αλβανική μειονότητα τόσο στα σκόπια όσο και στο Κοσσυφοπέδιο (ψάξε famous albanians kosovo fyrom στο wikipedia) που μέχρι πρότινος αποτελούσε μέρος της ενιαίας Γιουγκοσλαβίας, θα διαπιστώσεις ότι δεν μετέτρεψαν τα επώνυμα τους σε -ιτς (όπως εδώ που τα ελληνοποίησαν) ενώ διατήρησαν τα παραδοσιακά αλβανικά τους ονόματα. Τώρα το τι λέει η γενετική, για την ώρα τα ακούω βερεσέ. Το dna του Θόδωρα από που το πήραν; Άνοιξαν τον τάφο του; Το ότι είχε αλβανικό παρατσούκλι (το οποίο δεν ξέρω κιόλας) σημαίνει κάτι; εσύ μπορεί να είσαι βλάχος στην καταγωγή, να σε λέω εγώ για πλάκα αλάνι, να σου μείνει και τελικά να γίνει επώνυμο. Αυτό τι σημαίνει, ότι είσαι τούρκος;
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Τυπε φυλης μεχρι προσφατα ηταν μια γνωστη μου (κρεμασε σουτιεν μετα, δε ξερω γιατι)

Ειχε μπολικες μεχρι 2000-2002, μετα αρχισαν να πεφτουν. Προφανως δεν ειναι πλειοψηφια.

Ειχε και μια σερβα το 2008 δουλευε σε στουντιο στη συγγρου, δε μπορω να θυμηθω το ονομα. αλλα σερβες δε συναντας συχνα
Ε ναι. Σε καμμια περίπτωση δεν μπορείς να πεις ότι οι αλβανιδες και οι Σερβες είναι αυτές που δουλεύουν στα ρδελ.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 201520

Επισκέπτης
Γιατί πιστεύω πως απλά με κάποιον έβαλες στοίχημα για να τρολλαρεις. Όπως πάει αυτό το βήμα θα έχει πιο πολλές σελίδες από αλλά π ανοίξανε το 2006
 
OP
OP
S

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Ε ναι. Σε καμμια περίπτωση δεν μπορείς να πεις ότι οι αλβανιδες και οι Σερβες είναι αυτές που δουλεύουν στα ρδελ.
Σερβα σε μπουρδελο δεν εχω δει ποτε. Μονο σε στουντιο.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Οι Αρβανίτες εννοείται ότι αναφέρονται στα μεσαιωνικά κείμενα αλλά στα ίδια κείμενα αναφέρονται και οι Αλβανοί ξεχωριστά (πχ Μιχαήλ Ατταλειάτης). Άσχετα αν οι λατινόφωνοι λόγιοι μετέφρασαν την λέξη αλβανοί σε albani και την λέξη αρβανίτες σε albanese και σήμερα γίνεται ταύτιση αυτών των δύο λέξεων. Εάν ίσχυε αυτό που λες για τις συνήθειες, θα ίσχυε παντού. Αν δεις όμως την αλβανική μειονότητα τόσο στα σκόπια όσο και στο Κοσσυφοπέδιο (ψάξε famous albanians kosovo fyrom στο wikipedia) που μέχρι πρότινος αποτελούσε μέρος της ενιαίας Γιουγκοσλαβίας, θα διαπιστώσεις ότι δεν μετέτρεψαν τα επώνυμα τους σε -ιτς (όπως εδώ που τα ελληνοποίησαν) ενώ διατήρησαν τα παραδοσιακά αλβανικά τους ονόματα. Τώρα το τι λέει η γενετική, για την ώρα τα ακούω βερεσέ. Το dna του Θόδωρα από που το πήραν; Άνοιξαν τον τάφο του; Το ότι είχε αλβανικό παρατσούκλι (το οποίο δεν ξέρω κιόλας) σημαίνει κάτι; εσύ μπορεί να είσαι βλάχος στην καταγωγή, να σε λέω εγώ για πλάκα αλάνι, να σου μείνει και τελικά να γίνει επώνυμο. Αυτό τι σημαίνει, ότι είσαι τούρκος;
Οι Αρβανίτες ήταν τοσκοιδες. Άλλο οι γκεγκηδες και άλλο οι τοσκηδες. Μάθε τις διαφορές τους και ξανά ελα. Όσο για το dna του γέρου του μόρια, έκανε τεστ πρόγονος του. Υπάρχει και στο Facebook σελίδα. Ποιος είσαι εσύ που θα αμφισβητήσεις την γενετική?

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 201520

Επισκέπτης
Μωρη ψολαρπαχτρα που μενεις να ερθω να σου κανω τη σουφρα 2ευρω.
Στειλε ΠΜ οδο και νουμερο θα ερθω μονος.
Μεγαλο ανθρωπο με νευριαζεις τσουτσεκι.
Πάντως στο στοίχημα κοτεψες. Εγώ λέω να σ δώσουμε όλοι από ένα 10λεπτο και να σε κάνουμε bukake να πνιγείς στην ναρκισιστικη ψευτομαγκια σ..
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.678
Πόντοι
4.655
Από την Γιουγκοσλαβία παλαιότερα μεσουρανούσαν...Αλλά μιλάμε για δεκαετία του 90..Αργότερα έπεσε πόλεμος. Για την Αλβανία ίσως να μην έπιασε λόγω "ρετσινιάς" αρχικά που υπήρξε γενικότερα προς το Αλβανικό κράτος .Από εκεί και πέρα επειδή καταλήγει το νήμα να είναι γενικής συζήτησης ίσως θα έπρεπε να αλλάξει τον τίτλο του νήματος.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Τυπε φυλης μεχρι προσφατα ηταν μια γνωστη μου (κρεμασε σουτιεν μετα, δε ξερω γιατι)

Ειχε μπολικες μεχρι 2000-2002, μετα αρχισαν να πεφτουν. Προφανως δεν ειναι πλειοψηφια.

Ειχε και μια σερβα το 2008 δουλευε σε στουντιο στη συγγρου, δε μπορω να θυμηθω το ονομα. αλλα σερβες δε συναντας συχνα
Οι σερβες ειναι σαν τις ελληνιδες σνομπ οι περισσοτερες.
Αλβανιδες ειναι ευκολες βουλγαρες και ρουμανες εκτος βουκουρεστιου και να 2 μεγαλων πολεων.
Σκοπιανες και σερβες σαν τις ελληνιδες.
 

Altinho

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Ιουλ 2008
Μηνύματα
434
Κριτικές
10
Like
88
Πόντοι
1.992
Οι Αρβανίτες ήταν τοσκοιδες. Άλλο οι γκεγκηδες και άλλο οι τοσκηδες. Μάθε τις διαφορές τους και ξανά ελα. Όσο για το dna του γέρου του μόρια, έκανε τεστ πρόγονος του. Υπάρχει και στο Facebook σελίδα. Ποιος είσαι εσύ που θα αμφισβητήσεις την γενετική?

Ότι λες, το λες ξερά. Δεν επιχειρηματολογείς. Μια σελίδα στο φεις που ο καθείς γράφει το μακρύ του και το κοντό του, θεωρείται πηγή και την επικαλείσαι; Εγώ λέω να διαβάσεις λίγο Ατταλειάτη που είναι ιστορικός της εποχής εκείνης και θα σου λυθούν πολλές απορίες . Πάντως να σε ενημερώσω πως ούτε οι Ιλλυριοί είναι συγγενές φύλλο. Αναφέρονται από τον Θουκυδίδη ως βάρβαροι (δηλαδή "ξένοι")
 

mixalis mixoy

Μέγας
Εγγρ.
31 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.578
Κριτικές
16
Like
949
Πόντοι
3.925
Καλησπεριζω τονυ, που αναγνωριζει και θελει να αντιγραψει την αλβανικη μαγκιοσυνη
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Τυπε συμφωνω, τι να συγκρινουμε Ελληνιδες με ρωσιδες.

Βεβαια αυτη η γελαδα που λεγεται ελλαδα αυτο το γαλα βγαζει
Κλέψιμο και στη μυσική που γράφει πωγωνίσιο ...:cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::cheesy:
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Ότι λες, το λες ξερά. Δεν επιχειρηματολογείς. Μια σελίδα στο φεις που ο καθείς γράφει το μακρύ του και το κοντό του, θεωρείται πηγή και την επικαλείσαι; Εγώ λέω να διαβάσεις λίγο Ατταλειάτη που είναι ιστορικός της εποχής εκείνης και θα σου λυθούν πολλές απορίες . Πάντως να σε ενημερώσω πως ούτε οι Ιλλυριοί είναι συγγενές φύλλο. Αναφέρονται από τον Θουκυδίδη ως βάρβαροι (δηλαδή "ξένοι")
Καλα ασχολησου εσύ με ιστορίες και μυθολογία και άσε με εμενα να ασχολούμαι με την γενετική. Πάντως Αλβανοί(νότιοι αλβανοι) και ελλαδιτες της ενδοχώρας γενετικές διάφορες δεν έχουν. Και οι ιλλυριλοι με τους μυκηναιους/μινωιτες και με τους Θρακιώτες ήταν γενετικα αρκετά κοντά. Οπότε είτε ήταν Έλληνες είτε Αλβανοί οι Αρβανίτες διάφορες δεν υπάρχουν.. Διότι ιλλυριοι, Θράκες και αρχαίοι Έλληνες ήταν γενετικα κοντά. Και μην ξεχνάς τους Σλάβους έτσι.. Και οι Αλβανοί και οι Έλληνες έχουν σλαβικό dna.
 

Χιπης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2017
Μηνύματα
551
Like
1.089
Πόντοι
206
Όχι ότι κ οι αλβανίδες πάνε πίσω. σε διάφορα συσκευαστήρια που δουλεύουν έχουν ξεσκίστει στο γαμιση με Έλληνες
 
OP
OP
S

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Όχι ότι κ οι αλβανίδες πάνε πίσω. σε διάφορα συσκευαστήρια που δουλεύουν έχουν ξεσκίστει στο γαμιση με Έλληνες
Το ελεγε και ο πατερας μου ο αλβανος στην αδερφη μου, βρες ελληνα να τον τυλιξεις να εχεις καλη ζωη
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
ποιος σου το ειπε αυτο?

δηλαδη αν θες ψηλα και εξυπνα παιδια να πας αν διασταυρωθεις με τους πυγμαιους της αφρικης που ειναι κοντοι και με χαμηλο iq ετσι για την ποικιλια και θα περιμενεις τα παιδια σου να βγουν ψηλα και εξυπνα????

σε αλλα πραγματα οφελει η διασταυρωση, στην ποικιλοτητα, που μακροσκοπικα μπορει να αντιμετωπισει πχ πιθανον περισσοτερες ασθενειες, αν ηταν ετσι οπως το λες δεν θα φτιαχναμε "καθαροαιμες" ρατσες , οπως τα αλογα κουρσας, θα διασταυρωναμε πονυ με αλογα κουρσας και θα βγαζαμε ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΑΛΟΓΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ.

αν εσυ θεωρεις "καλυτερο" να εχεις ενα παιδι νανο, ενα μετριο και ενα ψηλο αντε πηγαινε διασταυρωσου με πυγμαια κι ασε εμας να θεωρουμε καλυτερο τον μετριο και τον ψηλο.
Δες τα σκυλιά βλάκα και μετά μίλα.
Όλα τα σκυλιά ράτσας έχουν προβλήματα.
Ενώ τα μπάσταρδα είναι πιο έξυπνα και πιο υγιή.

Το παράδειγμά σου με τους πυγμαίους εντωμεταξύ εντελώς άκυρο.
Σαν μωρό κάνεις όταν κάποιος σου καταρρίπτει τις φασιστικές σου αντιλήψεις.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δες τα σκυλιά βλάκα και μετά μίλα.
Όλα τα σκυλιά ράτσας έχουν προβλήματα.
Ενώ τα μπάσταρδα είναι πιο έξυπνα και πιο υγιή.

Το παράδειγμά σου με τους πυγμαίους εντωμεταξύ εντελώς άκυρο.
Σαν μωρό κάνεις όταν κάποιος σου καταρρίπτει τις φασιστικές σου αντιλήψεις.
φασιστας εισαι και φαινεσαι ασχετε.

στην βιολογια που σπουδασα αυτο εμαθα, η ποικιλοτητα ειναι καλο για την επιβιωση του πληθυσμου.

αυτο δεν σημαινει οτι επειδη καποια "καθαροαιμα" υποφερουν οπως λες, ειναι "καλυτερο" να μην δημιουργουμε ρατσες με επιθυμητα χαρακτηριστικα μεσω της μοθοδου των "επιλεγμενων διασταυρωσεων"

"επιλεγμενες διασταυρωσεις" ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ διασταυρωνω ασπρους με μαυρους, ουτε ψηλους με κοντους. αλλα μεταξυ τους μονο αυτους που μου αρεσει. πχ την ρατσα αλογων Lipezzan μονο με Lipizzan και OXI με καφε πονυ. (λιπιζαν ειναι τα κατασπρα αλογα που κανουν φιγουρες).

αν θες να βγαζεις πχ ανθρωπους προσαρμοσμενους στο κρυο ΔΙΑΣΤΑΡΩΣΕ
σκανδιναβους με σκανδιναβους,
ή
σκανδιναβους με εσκιμωους,
ΟΧΙ εσκιμωους με μαυρους αφρικανους , τοτε ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΛΛΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΥΟ ΚΛΙΜΑ.

δεν υπαρχει στην βιολογια "καλυτερος" και "χειροτερος", αλλα καλυτερος και χειροτερος για τις εκαστοτε συνηθηκες.

ανοιξε τα σχολικα σου βιβλια της βιολογιας να ξεστραβωθεις,

επιλεγμενες διασταυρωσεις σελ 120

http://ebooks.edu.gr/ebooks/v/html/8547/2210/Biologia_B-G-Gymnasiou_html-empl/index6_1.html

χαρακτηριστικα θετικα ή αρνητικα για την επιβιωση ενος οργανισμου , ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ σε σχεση με το περιβαλλον στο οποιο ζει σελ 132

http://ebooks.edu.gr/ebooks/v/html/8547/2210/Biologia_B-G-Gymnasiou_html-empl/index7_1.html

και τα δυο στο βιβλιο β-γ γυμνασιου

εμεις φταιμε που δινουμε αβερτα απολυτηρια σε στουρνους σαν και εσενα που δεν καταλαβαινετε τι διαβαζετε και τι σας γινεται.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.429
Like
7.117
Πόντοι
1.206
φασιστας εισαι και φαινεσαι ασχετε.

στην βιολογια που σπουδασα αυτο εμαθα, η ποικιλοτητα ειναι καλο για την επιβιωση του πληθυσμου.

αυτο δεν σημαινει οτι επειδη καποια "καθαροαιμα" υποφερουν οπως λες, ειναι "καλυτερο" να μην δημιουργουμε ρατσες με επιθυμητα χαρακτηριστικα μεσω της μοθοδου των "επιλεγμενων διασταυρωσεων"

"επιλεγμενες διασταυρωσεις" ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ διασταυρωνω ασπρους με μαυρους, ουτε ψηλους με κοντους. αλλα μεταξυ τους μονο αυτους που μου αρεσει. πχ την ρατσα αλογων Lipezzan μονο με Lipizzan και OXI με καφε πονυ. (λιπιζαν ειναι τα κατασπρα αλογα που κανουν φιγουρες).

αν θες να βγαζεις πχ ανθρωπους προσαρμοσεμνους στο κρυο ΔΙΑΣΤΑΡΩΣΕ
σκανδιναβους με σκανδιναβους,
ή
σκανδιναβους με εσκιμωους,
ΟΧΙ εσκιμωους με μαυρους αφρικανους , τοτε ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΛΛΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΥΟ ΚΛΙΜΑ.

δεν υπαρχει στην βιολογια "καλυτερος" και "χειροτερος", αλλα καλυτερος και χειροτερος για τις εκαστοτε συνηθηκες.

ανοιξε τα σχολικα σου βιβλια της βιολογιας να ξεστραβωθεις,

επιλεγμενες διασταυρωσεις σελ 120

http://ebooks.edu.gr/ebooks/v/html/8547/2210/Biologia_B-G-Gymnasiou_html-empl/index6_1.html

χαρακτηριστικα θετικα ή αρνητικα για την επιβιωση ενος οργανισμου , ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ σε σχεση με το περιβαλλον στο οποιο ζει σελ 132

http://ebooks.edu.gr/ebooks/v/html/8547/2210/Biologia_B-G-Gymnasiou_html-empl/index7_1.html

και τα δυο στο βιβλιο β-γ γυμνασιου

εμεις φταιμε που δινουμε αβερτα απολυτηρια σε στουρνους σαν και εσενα που δεν καταλαβαινετε τι διαβαζετε και τι σας γινεται.
Σπουδασες βιολόγος εσύ?
Για αυτό μιλάς συνέχεια για εξέλιξη,θεωρία του Δαρβίνου,δυνατούς απογόνους κλπ.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Ολοι οι Αλβανοί είναι γαμιάδες.

Ολοι οι Ελληνες είναι μαλακογκάβληδες



Αν είχα να διαλέξω μια έκφραση που να ξεκινάει με το Όλα/Ολες θα διάλεγα τη παρακάτω

ΟΛΕΣ οι γενικεύσεις εμπεριέχουν εγγενώς το στοιχείο της βλακείας.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αν ήθελα να αποδώσω πιο ρεαλιστικά το κατά πόσο γαμιάδες η μαλακογκάβληδες είναι οι Ελληνες σε σύγκριση με τους Αλβανούς η πιο εύστοχη πρόταση που θα εύρισκα είναι ‘’ Από όλα έχει ο μπαξές’’.

Και νομίζω ότι πέρα από το γκαβλάντισμα το παραπάνω λίγο πολύ όλοι το καταλαβαίνουν και το συμμερίζονται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom