Νέα

Γιατί οι γυναίκες γουστάρουν Αλβανούς. Μύθος ή πραγματικότητα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sokol.Ndreu
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 663
  • Εμφανίσεις 50K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.274
Like
24.238
Πόντοι
6.056
ραντεβου θανατου μετα απο 16 σελιδες :headbang2:
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.678
Πόντοι
4.655
Ειλικρινά τώρα...Πείτε μου... ο μόνος λόγος που άνοιξε αυτό το νήμα είναι για να βλέπουμε απειλές και να γελάμε σωστά; Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος άλλος σοβαρός λόγος.
 
OP
OP
S

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Ειλικρινά τώρα...Πείτε μου... ο μόνος λόγος που άνοιξε αυτό το νήμα είναι για να βλέπουμε απειλές και να γελάμε σωστά; Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος άλλος σοβαρός λόγος.
επεσε το επιπεδο, με τους φιρφιρικους

μη δουν αλβανο να προκοβει
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.678
Πόντοι
4.655
επεσε το επιπεδο, με τους φιρφιρικους

μη δουν αλβανο να προκοβει
έχω την εντύπωση ότι όλες οι πλευρές έχουν σφάλει. Εάν είχε ξεκινήσει διαφορετικά το νήμα που άνοιξες και όχι κατά αυτό τον τρόπο ίσως υπήρξε άλλη αντιμετώπιση. από την άλλη πλευρά δεν χρειάζονται ακρότητες πουθενά. Επίσης θεωρώ ότι δεν αφορά κανέναν μας με ποιον θέλουν να κάνουν σεξ γυναίκες. Είναι θέμα αντίληψης παρά θέμα ιθαγένειας. Είναι θέμα κοινωνικού υπόβαθρου και παιδείας καθώς και οικονομικού παρά κάτι άλλο. Καλό είναι να βγεις από τον φαύλο κύκλο της Ιθαγένειας σου. Δεν είσαι Αλβανός που προκόβει, αλλά ένας άνθρωπος που προκόβει. Η Ιθαγένεια σου είναι τυχαιότητα. Το πώς θα εξελιχθείς όμως ατομικά δική σου απόφαση.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Εγώ πάντως αλβανίδα πουτανα δεν έχω συναντήσει ακόμα. Ούτε από γιουγκοσλαβια...
 
OP
OP
S

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Βουλωσε το βοθρο σου ρε μαλακισμενο, εφτιαξες ολοκληρο νημα επειδη γαμησες 5 μπαζα.
Και στα αρχιδια μου αμα εισαι αλβανος, δεν ειμαι ρατσιστης, αλλα μην μας ζαλιζεις και τα αρχιδια.
Ναι το ειδαμε ολοι εδω μεσα. αν τα ιδια τα ελεγε ελληνας οι μισοι θα του λεγατε μπραβο

ακομα και για τα αντεθνικα, ολο και κανας αναρχας θα ερχοταν. αντ'αυτου ηρθαν κατι κορακια και βριζανε.

στο νημα μου εισαι μαλακα, κανε μοκο.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Πλάκα κάνεις σωστά;
Όχι τυπε σοβαρά μιλάω. Κάποιες κωλομπαρουδες έχει πάρει το μάτι μου, αλλά αλβανίδα σε μπουρδελο από Αλβανία η γιουγκοσλαβια δεν έχω δει. Όλες από Ρουμανία, Βουλγαρία, Ουρανία, Ρωσσια, Μολδαβία κλπ. Για κάποιο λόγο οι δυτικοί Βαλκάνιοι δεν εκπορμεψαν τις κορασίδες τους στον βαθμό που το έκαναν οι ανατολικό Ευρωπαίοι
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.678
Πόντοι
4.655
Ναι το ειδαμε ολοι εδω μεσα. αν τα ιδια τα ελεγε ελληνας οι μισοι θα του λεγατε μπραβο

ακομα και για τα αντεθνικα, ολο και κανας αναρχας θα ερχοταν. αντ'αυτου ηρθαν κατι κορακια και βριζανε.

στο νημα μου εισαι μαλακα, κανε μοκο.
. Καταρχήν δεν υπάρχει νήμα σου στην προκειμένη περίπτωση είναι ένα νήμα το οποίο ναι μεν άνοιξες εσύ αλλά δεν είναι προσωποκεντρικό. Δεν έγραψες ότι είμαι Αλβανός με λένε τάδε και κάνω σεξ με Ελληνίδες έχοντας επιτυχία. Ρώτησες σε ένα Forum αν είναι κάτι μύθος ή πραγματικότητα.
Επίσης γίνεσαι αρκετά εριστικός και εσύ με την συμπεριφορά σου καθώς και σε άλλα νήματα μιλάς για την Αλβανική αντρίλα και πάει λέγοντας, χωρίς να αφορά κανέναν κάτι τέτοιο.
Χρειάζεται ηρεμία και αποδοχή . Αυτο-αποδοχή. Καλώς καταφέρνεις ότι καταφέρνεις , καλώς προχωράς αλλά δεν χρειάζεται ούτε διαφήμιση ούτε να φτιάχνεις νόρμες και μοντέλα επιτυχίας που δεν υφίστανται.
Καλή σου συνέχεια
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.678
Πόντοι
4.655
Όχι τυπε σοβαρά μιλάω. Κάποιες κωλομπαρουδες έχει πάρει το μάτι μου, αλλά αλβανίδα σε μπουρδελο από Αλβανία η γιουγκοσλαβια δεν έχω δει. Όλες από Ρουμανία, Βουλγαρία, Ουρανία, Ρωσσια, Μολδαβία κλπ. Για κάποιο λόγο οι δυτικοί Βαλκάνιοι δεν εκπορμεψαν τις κορασίδες τους στον βαθμό που το έκαναν οι ανατολικό Ευρωπαίοι
Σοβαρά έχω βρεθεί με πάνω από 5 κοπέλες που είναι από την Αλβανία και αρκετές από αυτές αρχικά το είχαν αρνηθει λόγω της ρετσινιάς που υπήρχε στο παρελθόν για το έθνος τους. Από εκεί και πέρα Γιουγκοσλαβία αβέρτα αλλά παλαιότερα.. αρχές 2000
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
δε γαμησες αλβανιδες και ρουμανες. γαμησες πολιτες του κοσμου! εκτος και αν αυτοπροσδιοριστηκαν ετσι. να βρεις αλλο κριτηριο διαχωρισμου.
Εγω φιλε τις βλεπω ως γυναικες απλα για να τονισω τη κατασταση τις λεω με την καταγωγη τους.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Σοβαρά έχω βρεθεί με πάνω από 5 κοπέλες που είναι από την Αλβανία και αρκετές από αυτές αρχικά το είχαν αρνηθει λόγω της ρετσινιάς που υπήρχε στο παρελθόν για το έθνος τους. Από εκεί και πέρα Γιουγκοσλαβία αβέρτα αλλά παλαιότερα.. αρχές 2000
Σερβες κλπ? Εγώ γιατί δεν έχω πετύχει πουθενά ρε πουστη?
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.678
Πόντοι
4.655
Σερβες κλπ? Εγώ γιατί δεν έχω πετύχει πουθενά ρε πουστη?
Δεν ξέρω ρε φίλε...Τι να σου πώ..ίσως ήσουν άτυχος ..εδώ υπήρξε κορίτσι το οποίο μου διαφεύγει το όνομα του και το λέγαμε η "τάδε η "σέρβα"
 

k1k2k3k4

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2014
Μηνύματα
170
Κριτικές
3
Like
200
Πόντοι
1

Altinho

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Ιουλ 2008
Μηνύματα
434
Κριτικές
10
Like
88
Πόντοι
1.992
Αλβανός και γενετικά και ανθρωπολογικα. Διναρικος κάργα και στα ψυχικά γνωρίσματα Βαλκάνιος με τα όλα του. Τυχαίο που οι περισσότεροι ήρωες τού 21 ήταν Βαλκάνιοι? Αρβανίτες, Σουλιώτες, Βλάχοι, Σαρακατσανοι κλπ. Μόνο τέτοιες φαρες μπορούν να πολεμήσουν. Οι μπουληδες μικρασιατες, νησιώτες κλπ ας αραξουν στα κυβικά τους. Η επανάσταση του 21 χωρίς τις φαρες που ανέφερα δεν θα γινότανε ποτέ. Φυσικά μεγάλο ρόλο έπαιξαν και οι Υψηλάντη δες, Καποδίστριας και άλλοι φιλικοί-φαναριωτες.
Εαν οι Αρβανίτες είναι αλβανοί, γιατί δεν έχουν διατηρήσει αλβανικά ονόματα "ελληνοποιημένα"; Μιλάω για ονόματα που δεν έχουν σχέση με καμία θρησκεία και είναι αμιγώς αλβανικά που τιμούν την παράδοση τους (πχ Άρμπερ, Αρμπεν., Άλμπαν, Αλμπάνα, Ίλιρ κοκ); Σε κάποια νησιά που υπήρχε ενετοκρατία (Σύρο, Τήνο, Ρόδο κοκ) θα συναντήσεις που και που παραδοσιακά ενετικά ονόματα πχ Βαλεντίνος, Φραγκίσκος, Ροβέρτος, Αλβέρτος κοκ. Στα αρβανίτικα χωριά που ήταν αμιγώς κλειστές κοινωνίες και πολλές φορές δεν είχαν πολλή επικοινωνία με τον έξω κόσμο, γιατί δεν συνέβη αυτό;
Την ελληνική καταγωγή του Κολοκοτρώνη την παραδέχεται ακόμα και η Ευθυμίου, ωστόσο μπορείς να διαβάσεις τι λέει ο ίδιος για τον εαυτό του στον όρκο της Πελοποννησιακής Γερουσίας. Οι δε Σουλιώτες έλεγαν "πάμε να επιτεθούμε στους Αλβανούς" (διάβασε το τελευταίο γράμμα του Μπότσαρη στον Λόρδο Βύρωνα). Μόνο ο Φίνλει τους αναφέρει ως Αλβανούς και συμπληρώνει ότι αφού εξορίσθηκαν από τον Αλή Πασά, πήγαν στην Κέρκυρα, ζούσαν χωρίς να κάνουν τίποτα από την φιλευσπλαχνία των Κερκυραίων (!!!) και αυτό συνέβαλε στο να αποκτήσουν εθνική ελληνική συνείδηση όταν επέστρεψαν στο Σούλι μετά από 16 χρόνια(!!!!!!). Γελάνε και οι βράχοι του Σουλίου ...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Βιολογικά εξηγείται πολύ απλά, γιατί όταν διασταυρώνεις με ξένο DNA οι απόγονοι βγαίνουν καλύτεροι.
ποιος σου το ειπε αυτο?

δηλαδη αν θες ψηλα και εξυπνα παιδια να πας αν διασταυρωθεις με τους πυγμαιους της αφρικης που ειναι κοντοι και με χαμηλο iq ετσι για την ποικιλια και θα περιμενεις τα παιδια σου να βγουν ψηλα και εξυπνα????

σε αλλα πραγματα οφελει η διασταυρωση, στην ποικιλοτητα, που μακροσκοπικα μπορει να αντιμετωπισει πχ πιθανον περισσοτερες ασθενειες, αν ηταν ετσι οπως το λες δεν θα φτιαχναμε "καθαροαιμες" ρατσες , οπως τα αλογα κουρσας, θα διασταυρωναμε πονυ με αλογα κουρσας και θα βγαζαμε ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΑΛΟΓΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ.

αν εσυ θεωρεις "καλυτερο" να εχεις ενα παιδι νανο, ενα μετριο και ενα ψηλο αντε πηγαινε διασταυρωσου με πυγμαια κι ασε εμας να θεωρουμε καλυτερο τον μετριο και τον ψηλο.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Εαν οι Αρβανίτες είναι αλβανοί, γιατί δεν έχουν διατηρήσει αλβανικά ονόματα "ελληνοποιημένα"; Μιλάω για ονόματα που δεν έχουν σχέση με καμία θρησκεία και είναι αμιγώς αλβανικά που τιμούν την παράδοση τους (πχ Άρμπερ, Αρμπεν., Άλμπαν, Αλμπάνα, Ίλιρ κοκ); Σε κάποια νησιά που υπήρχε ενετοκρατία (Σύρο, Τήνο, Ρόδο κοκ) θα συναντήσεις που και που παραδοσιακά ενετικά ονόματα πχ Βαλεντίνος, Φραγκίσκος, Ροβέρτος, Αλβέρτος κοκ. Στα αρβανίτικα χωριά που ήταν αμιγώς κλειστές κοινωνίες και πολλές φορές δεν είχαν πολλή επικοινωνία με τον έξω κόσμο, γιατί δεν συνέβη αυτό;
Την ελληνική καταγωγή του Κολοκοτρώνη την παραδέχεται ακόμα και η Ευθυμίου, ωστόσο μπορείς να διαβάσεις τι λέει ο ίδιος για τον εαυτό του στον όρκο της Πελοποννησιακής Γερουσίας. Οι δε Σουλιώτες έλεγαν "πάμε να επιτεθούμε στους Αλβανούς" (διάβασε το τελευταίο γράμμα του Μπότσαρη στον Λόρδο Βύρωνα). Μόνο ο Φίνλει τους αναφέρει ως Αλβανούς και συμπληρώνει ότι αφού εξορίσθηκαν από τον Αλή Πασά, πήγαν στην Κέρκυρα, ζούσαν χωρίς να κάνουν τίποτα από την φιλευσπλαχνία των Κερκυραίων (!!!) και αυτό συνέβαλε στο να αποκτήσουν εθνική ελληνική συνείδηση όταν επέστρεψαν στο Σούλι μετά από 16 χρόνια(!!!!!!). Γελάνε και οι βράχοι του Σουλίου ...
Οι Αρβανίτες τυπε άρχισαν να εκχριστιανιζονται από τον μεσσιαωνα. Τους έπαιρναν οι βυζαντινοί και τους έβαζαν ως σταυροφόροςυς να πολεμάνε γι'αυτους. Ακόμα και το δέσποτατο της ηπείρου Αρβανίτες είχε μέσα. Στην ουσία έγιναν από αρκετά νωρίς κομμάτι της βυζαντινής αυτοκρατορίας. Όταν αρχίζεις και ζεις στις ιδέες περιοχές με τους Ελληνες είναι λογικό να αρχίσεις να παίρνεις κάποια χαρακτηριστικά των γειτόνων σου και συνήθειες. Την γλώσσα την κράτησαν μια χαρά πάντως. Τα Αρβανιτικα είναι νοτια αλβανική διάλεκτος(τοσκικα). Όσο για τον γερό του μορια. Δεν με νοιάζει τι λέει ο Ευθυμίου και ο κάθε Ευθυμίου. Εγώ παίρνω στα σοβαρά την επιστήμη. Η γενετική έδειξε ότι ένας πρόγονος του Κωλοκοτρονη έχει απλομαδα που σχετίζεται με αλβανούς. Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος η απλομαδα είναι I1 δλδ γερμανική. Είναι πολύ πιθανό να μιλάμε για κάποιο Γοτθο η ανατολικό γερμανικό φύλο που εγκατασταθηκε στην Αλβανία την περιοχή του μεσσιαωναΜεσσιαωνα.Με την κάθοδο των αρβανιτων τα βλέπουμε και στην σημερινή Ελλάδα. Απλοομαδες όπως I1 και I2 έχουν έρθει στην Ελλάδα και στην Αλβανία με Σλάβους και Γερμανούς βαρβάρους. Επίσης μην ξεχνάς ότι ο γέρος του μορια είχε και Αρβανιτικα παρατσούκλι... Για ψάξε το!!!
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.531
Πόντοι
736
Οι γυναίκες θέλουν να μπαίνεις κατευθείαν στο ψητό. Ασχέτως Εθνικότητας αν μπαίνεις ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στο θέμα, γαμάς σχεδόν πάντα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom