Νέα

Γιατί οι άντρες πληρώνουν για να γαμήσουν;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sexoula
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 318K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
άμα είναι ελλεϊνίδα, είναι πολύ αισχρό

δε μιλαω για εθνικοτητα......αμα ειναι ελλεηνιδα στην τελικη μην την πιασεις γκομενα......οπως αμα ειναι ελληναρας δεν τον πιανω γκομενο......απλα τα πραγματα.......απλα ειναι πολυ θλιβερο οταν διαβαζω τετοιες αποψεις.....λες και ειναι μιασμα ή ντροπη το να θες να περνας χρονο με καποιον επειδη γουσταρεις την παρεα του
 

miros

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2007
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
μα δεν καταλαβαίνεις ότι δεν γουστάρουμε την παρέα τους πέρα από ένα γαμήσι?

δεν είναι ο κόσμος τόσο προβληματικός να γουστάρει κάποιου την παρέα και να το θεωρεί αυτό μίασμα και να αποφεύγει να περνά χρόνο μαζί του

δύσκολα μια γυναίκα μπορεί να σταθεί σαν φίλος, οι περισσότερες είναι μόνο για γαμήσι
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Αυτο που μου φαινεται θλιβερο ειναι αυτο ακριβως που λες....οτι ο κοσμος πλεον δε θελει την παρεα ενος συντροφου περαν απο ενα γαμησι.... δε λεω να εισαι με τον πρωτο τυχοντα ή τυχουσα με το στανιο.....αλλα γιατι να ειναι τοσο τραγικο το να εισαι με καποιον? προς τι αυτη η ισοπεδωση?
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Αυτο που μου φαινεται θλιβερο ειναι αυτο ακριβως που λες....οτι ο κοσμος πλεον δε θελει την παρεα ενος συντροφου περαν απο ενα γαμησι.... δε λεω να εισαι με τον πρωτο τυχοντα ή τυχουσα με το στανιο.....αλλα γιατι να ειναι τοσο τραγικο το να εισαι με καποιον? προς τι αυτη η ισοπεδωση?
Καλησπερα αγαπητη μου...νομιζω πως απλα στα φυλα ισχυουν 2 αντιθετες δυναμεις:Οι μεν ανδρες δυσκολευονται στο να εχουν ΜΟΝΟ σεξ με μια γυναικα και ως εκ τουτου θεωρειται απο τους πιο πολλους πως 'με οσο λιγοτερο κοπο και συναισθηματικη εμπλοκη καταφερω και πηδηξω,τοσο πολυ αρσενικο ειμαι'
                                                                                    Οι δε γυναικες δυσκολευονται στο να βρουν σεξ ΜΕ συναισθηματικη εμπλοκη και ισορροπημενη σχεση με προοπτικη...κι ως εκ τουτου οι πιο πολλες θεωρουν πως ειναι κατορθωμα να εχουν ΣΧΕΣΗ και ΣΕΞ...

Η αποψη μου ειναι πως οι δυο αυτες στασεις ειναι απλα τα δυο ακρα,το μαυρο και ασπρο στο φασμα των αποψεων που υπαρχουν στα δυο φυλα...

Γενικα δεν πιστευω οτι κανεις θεωρει κακο το συναισθηματικο δεσιμο με μια γυναικα οσο αυτο δεν 'απειλει' το ρολο του ως αρσενικο(οπως αυτο θεωρειται απο την πλειοψηφια)...Διοτι να αναφερω και το προσφατο παραδειγμα του φιλου 'xerw gw'ο οποιος στην προσπαθεια του να κανει σεξ με την κοπελα που γουσταρε 'δωθηκε΄συναισθηματικα κι ετσι οταν βρεθηκε καποιος αλλος που ειχε 'προσφερει' πολυ λιγοτερα και εκανε σεξ με την μεχρι τοτε κοπελια του,ενοιωσε 'ευνουχισμενος'...

Αρα για μενα καλο ειναι να υπαρχει μια ισορροπια στις σχεσεις των δυο φυλων και  να παιζουμε το 'ερωτικο' παιχνιδι με ανοιχτα χαρτια...δηλ 1000 φορες να ειναι καποιος καφρος με μια γυναικα και αληθινος ΠΑΡΑ ρομαντικος και ψευτικος...καλο ειναι να κραταμε τα συναισθηματα μας για εκεινη που θα τα νοιωθουμε ΑΛΗΘΙΝΑ κι οχι για να πηδηξουμε απλα...

 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Φιλτατε φρεντυ συμφωνω σχεδον παντα μαζι σου ετσι και τωρα  :)

ακριβως ετσι ειναι και πρεπει να ειναι τα πραγματα....απλα μου κανει αισθηση το οτι η συναισθηματικη εμπλοκη αναφερεται σχεδον ως καταρα απο καποιους....

δεν διαφωνει κανεις μας νομιζω με το πηδω και φευγω αλλωστε αυτο το κανουμε ολοι μας αντρες-γυναικες....απλα δεν υπαρχει λογος να αφοριζουμε τα παντα :)
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Αυτο που μου φαινεται θλιβερο ειναι αυτο ακριβως που λες....οτι ο κοσμος πλεον δε θελει την παρεα ενος συντροφου περαν απο ενα γαμησι.... δε λεω να εισαι με τον πρωτο τυχοντα ή τυχουσα με το στανιο.....αλλα γιατι να ειναι τοσο τραγικο το να εισαι με καποιον? προς τι αυτη η ισοπεδωση?

προσπαθωνταs να απαντησω στην λογικη και ευλογη απορια σου θα σου πωs η μακροχρονη σχεση πιθανον και να τρομαζει και με την ιδεα μονο.....Εχει απομυθοποιηθει η σχεση για τον νεο ζευγαρι μεσα απο το βιωμα που εχει και στο σπιτι και στην κοινωνια γενικοτερα...Ειναι δυσκολο να του αποδειξειs οτι το μακροχρονο ειναι απαραιτητα και καλο...Για να ειναι καλο , πρεπει και οι δυο να προσπαθουν και να θελουν να προσπαθουν συνεχωs ακουραστα και αγογγυστα...Αρα μιλαμε για το τελειο το ιδανικο...Ποιοs μπορει τη σημερον ημερα να κανει αδιαμαρτυρητα συνεχωs προσπαθειεs για να κρατησει μια σχεση??? Ποιο το ποσοστο?? 1% 2% 3%????  Με αυξημενο το ποσοστο τηs βαρεμαραs και με την βοηθεια τηs πιθανηs γκρινιαs του εγωισμου που εχει ριζωσει για τα καλα και στα δυο φυλα καθωs και με την αποτελειωτικη δοση τηs φθοραs του χρονου και των διαφορων πειρασμων...ερχεται αυθορμητα το τελοs...Ο κοσμοs αλλαξε...η κοινωνια αλλαξε....τα θελω και τα εγω αλλαξαν...Καπου εκει αναμεσα προσπαθουμε να ισοροπησουμε κι εμειs..Με μεγαλεs αποτυχιεs και με μικρεs επιτυχιεs..
 

gamiseos

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2008
Μηνύματα
66
Like
0
Πόντοι
0
γιατί σου εξοικονομεί χρόνο ,κόπο και χρήμα τις περιόδους που δεν είσαι διατεθειμένος να διαθέσεις κατι απο αυτά.τώρα αν γίνει μονόδρομος αυτό ίσως και να είναι λίγο ανησυχητικό ωστόσο στις μέρες μας τα πράγματα στις σχέσεις είναι τόσο μπερδεμένα κ υποκριτικά στις περισσοτερες των περιπτώσεων που το να πληρώσεις για να πας με μια γυναίκα ισως πλεον κ να ειναι κ αρκετα πιο ειλικρινες κ εντιμο καποιες φορες.αν δεν ηταν ταμπου το να πηγαινουν κι οι γυναικες να πληρωνουν για να κανουν ερωτα,να ειστε σιγουροι παιδια οτι η κοινωνια θα το επικροτουσε κιολας.μουνοκρατουμενη δεν ειναι αλλωστε?
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
Θέλω να ρωτήσω
γιατί οι γυναίκες ΔΕΝ πληρώνουν* για να γαμηθούν ?
*(εκτός σπανίων εξαιρέσεων)
 

miros

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2007
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
Αυτο που μου φαινεται θλιβερο ειναι αυτο ακριβως που λες....οτι ο κοσμος πλεον δε θελει την παρεα ενος συντροφου περαν απο ενα γαμησι....  

άντε πάλι... δεν καταλαβαίνεις ε? δεν είναι ότι δεν θέλει, απλά δεν βρίσκει την παρέα που θέλει στις ελλεηνίδες! το θλιβερό δεν είναι που κοιτά να ικανοποιήσει τις βιολογικές του ανάγκες με το μικρότερο δυνατό κόστος, αλλά που ελλεηνίδες έχουν καταντήσει τόσο αντιπαθητικές

και μια παρένθεση, ναι, πρωτίστως βιολογική ανάγκη είναι το σεξ, και όχι φούμαρα με μεταξωτές κορδέλες που μαθαίνουν τα κοριτσάκια και γεμίζουν κόμπλεξ με τη διαστρεβλωμένη άποψη για το σεξ και μετά τρώνε τα μούτρα τους
 

miros

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2007
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
Θέλω να ρωτήσω
γιατί οι γυναίκες ΔΕΝ πληρώνουν* για να γαμηθούν ?
*(εκτός σπανίων εξαιρέσεων)

χωρίς να είμαι γυναίκα, θα τολμούσα να πω μερικές αιτίες

η κοινωνία δεν τους επιτρέπει έμμεσα, δεν έχουν τόσο μεγάλες βιολογικές ορμές (βλ. πολλαπλάσια τεστοστερόνη στον άντρα, αν νοήσουμε την τεστοστερόνη σαν βασικό παράγοντα σεξουαλικής ορμής), η μητρότητα, που από τη στιγμή που έρθει, περιπλέκει τη ζωή της γυναίκας και δεν θα της επέτρεπε κάτι τέτοιο, διαφορετικά λειτουργούν οι γυναίκες στο σεξ (συναισθηματικά, δέσιμο, σεβασμός, κτλ), μεγαλύτερη προσφορά πρόθυμων συντρόφων (καθότι οι άντρες δεν έχουν αναστολές κτλ) και άλλα πολλά
 

Επισκέπτης
εγω πιστευω επειδη δεν εχουμε καποια σχεση.δεν μπορω να σκεφτω οτι καποιος που εχει καποια σχεση η ειναι παντρεμενος πηγαινει στις πουτανες

Αμα ήξερες πόσοι παντρεμένοι πάνε με πουτ@νες...επειδή οι περισσότεροι παντρεμένοι συμβιβάστηκαν και πήραν ελλεηνίδες..
 

i_am_back

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.510
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Επειδή υπάρχουν ελλεηνίδες...

Καλημέρα φίλε μου...

Κάποτε μου είπε 1 ταρίφας:''Ξέρεις ποιό είναι το πιο ακριβό γαμήσι???''
Εγώ του απάντησα:''Ποιό???'
Μου λέει:''Με την γυναίκα σου...την πληρώνεις 1 ζωή...γαμάς όποτε γουστάρει αυτή...και δεν σου κάνει και καλό γαμήσι...ενώ με 100 € παίρνεις 1 ρωσσίδα και σου κάνει...παπάδες!!!''

Τώρα να του πείς ότι έχει άδικο??? :huh: :huh: :huh:
 

i_am_back

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.510
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
εγω πιστευω επειδη δεν εχουμε καποια σχεση.δεν μπορω να σκεφτω οτι καποιος που εχει καποια σχεση η ειναι παντρεμενος πηγαινει στις πουτανες

Εγώ ξέρω νιόπαντρο που πάει στα μπουρδέλα των 20 €...και κάνει και ακάποτα ο βλάκας...τα λέει κιόλας...όταν λέω νιόπαντρο εννοώ κανά 3άρι χρόνια....ούτε καν σκέφτεται μην κολλήσει και την δικιά του τίποτα... :headbang: :headbang: :headbang:
 

Επισκέπτης
Καλημέρα φίλε μου...

Κάποτε μου είπε 1 ταρίφας:''Ξέρεις ποιό είναι το πιο ακριβό γαμήσι???''
Εγώ του απάντησα:''Ποιό???'
Μου λέει:''Με την γυναίκα σου...την πληρώνεις 1 ζωή...γαμάς όποτε γουστάρει αυτή...και δεν σου κάνει και καλό γαμήσι...ενώ με 100 € παίρνεις 1 ρωσσίδα και σου κάνει...παπάδες!!!''

Τώρα να του πείς ότι έχει άδικο??? :huh: :huh: :huh:

Σωστό.. αλλά πες του μπορώ να βρω Ρωσίδα να μου κάνει και τσάμπα παπάδες..
 

Επισκέπτης
Εγώ ξέρω νιόπαντρο που πάει στα μπουρδέλα των 20 €...και κάνει και ακάποτα ο βλάκας...τα λέει κιόλας...όταν λέω νιόπαντρο εννοώ κανά 3άρι χρόνια....ούτε καν σκέφτεται μην κολλήσει και την δικιά του τίποτα... :headbang: :headbang: :headbang:

Και γω ξέρω νίοπαντρο με γκαστρωμένη που έχει αρχίσει να του ρίχνει ήδη κέρατο..
Τι να πεις φίλε σήψη και παρακμή της ελληνικής κοινωνίας νέα ζευγάρια να ξεκινούν έτσι..
 

i_am_back

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.510
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Σωστό.. αλλά πες του μπορώ να βρω Ρωσίδα να μου κάνει και τσάμπα παπάδες..

Ταρίφας ήταν ρε...που να τον βρώ??? :2funny: :2funny: :2funny:

Και γω ξέρω νίοπαντρο με γκαστρωμένη που έχει αρχίσει να του ρίχνει ήδη κέρατο..
Τι να πεις φίλε σήψη και παρακμή της ελληνικής κοινωνίας νέα ζευγάρια να ξεκινούν έτσι..

Συμφωνώ!!!Απλά σήψη+παρακμή...τα είπες όλα...φυσικά υπάρχουν και ζευγάρια που είναι η εξαίρεση στον κανόνα...να μην τα ισοπεδώσουμε όλα....
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
χωρίς να είμαι γυναίκα, θα τολμούσα να πω μερικές αιτίες

η κοινωνία δεν τους επιτρέπει έμμεσα, δεν έχουν τόσο μεγάλες βιολογικές ορμές (βλ. πολλαπλάσια τεστοστερόνη στον άντρα, αν νοήσουμε την τεστοστερόνη σαν βασικό παράγοντα σεξουαλικής ορμής), η μητρότητα, που από τη στιγμή που έρθει, περιπλέκει τη ζωή της γυναίκας και δεν θα της επέτρεπε κάτι τέτοιο, διαφορετικά λειτουργούν οι γυναίκες στο σεξ (συναισθηματικά, δέσιμο, σεβασμός, κτλ), μεγαλύτερη προσφορά πρόθυμων συντρόφων (καθότι οι άντρες δεν έχουν αναστολές κτλ) και άλλα πολλά
εν μέρει φίλε μου δίνεις και την απάντηση γιατί οι άντρες πληρώνουν για να γαμήσουν, αλλά και απ την άλλη κάνεις κι εσύ το ίδιο λάθος με τη μεγάλη πλειοψηφία.
Το λάθος είναι οτι έχεις πιστέψει πως οι γυναίκες αντιδρούν στο σεξουαλικό ερέθισμα με διαφορετικό τρόπο, ή οτι έχουν αναστολές μεγαλύτερες ή μικρότερες βιολογικές ορμές κλπ. Τίποτε δε συμβαίνει στη πραγματικότητα απ αυτά !
 

Bourdeliaris22

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
814
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
6
Γιατί οι γυναίκες είναι καριόλες την έχουνε δεί καραψωνάρες και αμα πας να τους τη πέσεις σε περνάνε για λιγούρι.Άσε που για να γαμήσεις σήμερα καλή γκόμενα πρέπει να χεις ομορφιά,λεφτά,αμάξι κ.λ.π. που ορισμένοι δεν τα χουνε οπότε ο πληρωμένος έρωτας αποτελεί την έτοιμη λύση για ξαλάφρωμα. ;)
 

Επισκέπτης
δε μιλαω για εθνικοτητα......αμα ειναι ελλεηνιδα στην τελικη μην την πιασεις γκομενα......οπως αμα ειναι ελληναρας δεν τον πιανω γκομενο......απλα τα πραγματα.......απλα ειναι πολυ θλιβερο οταν διαβαζω τετοιες αποψεις.....λες και ειναι μιασμα ή ντροπη το να θες να περνας χρονο με καποιον επειδη γουσταρεις την παρεα του


στεναχωρηθηκες που το διαβασες εεε? :cheesy:


εσυ μουνιτσα ποσους γκομενους ειχες που γουσταρες την παρεα τους?
εμενα παντως δεν μου εχει τυχει καμια.Μπορει στην αρχη που ο αλλος κανει promotion του εαυτου του για να σε κερδισει αλλα μετα απο λιγο η απολυτη βαρεμαρα.Εγω μονο μια φιλη ειχα που γουσταρα την παρεα της αλλα εξελιχθηκε σε ερωτικο οπως μου ειπε η ιδια καποια στιγμη κ την κραταγα σε αποσταση για να μην χαλασει η φιλια γιατι περνουσα ωραια οταν καναμε παρεα

ειναι αρκετα δυσευρετος συνδυασμος αυτος που περιεγραψες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom