Νέα

Γιατί είμαστε μαλάκες και πληρώνουμε για να γαμήσουμε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Διαγραμμένο μέλος 201520
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Δε θα σου απαντήσω στο πρώτο γιατί είσαι άνθρωπος των σπηλαίων. Στο πρόσωπο, παρακαλώ
Αυτα τα ενστικτα μας οδηγησαν στο να ειμαστε το πιο εξελιγμενο ειδος που εχει περασει απο τον πλανητη
Οπως το ενστικτο του fight or flight και πολλα αλλα οδηγησαν στο να ποαταρεις τωρα στο ιντερνετ
Οι μαλακιες της πολιτικης ορθοτητας θα καταντησουν τον πλανητη σε εναν απεραντο τριτο κοσμο
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
δεν υποστηρίζω κανέναν και ομοιος μου ειναι μονο ο ανεστης_38 και το πρωινο μου κοιταγμα για ξυρισμα στον καθρεφτη. Δεν γνωρίζω τι ακριβώς έκανε ο αρραβωνιάρης σας, το όποιο συμπέρασμα βγαίνει από όσα μοιραστήκατε:


εσείς την αποζητούσατε ή καθόλου ή δευτερευόντως, άρα προς τι η διευκρίνιση αν τα έκανε μπροστά σας ή πιο διακριτικά από τακτ;



το βάζω στο τραπέζι εγώ το αντιλαμβάνομαι ως αρχική προσπάθεια να αλλάξουν οι παγιωμένοι όροι
αν ζήλευε που ήσαστε ποθητή, μάλλον ήταν ανώριμος
αν σας ξεκαθάρισε ένα βράδυ ότι πλέον σας θέλει αποκλειστικά και υποθέσατε μόνη ότι ο όρος είναι αμφίδρομος, είστε επιπόλαια
αν παρενέβη αυτό ακριβώς που ισχυρίστηκε και όχι ότι υποθέσατε, είναι ανέντιμος
θα σας πω ένα μυστικό όμως: οι σχέσεις με διαφορά ηλικίας είναι υπέροχες να τις ζεις όχι να ψάχνεις λογική πίσω τους ούτε αλίμονο αγνές προθέσεις (σε κανέναν εκ των δύο)
βρείτε έναν νεαρό στην ηλικία σας και μεταχαράς το συζητάμε
Συμβουλές και life coaching σε άλλους. Τα υπόλοιπα τα ακούω. Καλό βραδάκι!
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
Συμβουλές και life coaching σε άλλους. Τα υπόλοιπα τα ακούω. Καλό βραδάκι!

συμβουλές περί του πού θα δώσω συμβουλές σε άλλους. Τα υπόλοιπα σας εκθέτουν - ακόμα μία φορά. Καλό ροκάνισμα χρόνου!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.587
Πόντοι
3.656
Κάνε τν κίνηση σου τυπε. Τι περιμένεις;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Αστυνομικός είσαι; μήπως θέλεις και ένορκη κατάσταση;
όχι, δεν θέλω κατάθεση, ούτε κατάσταση. Έχω την εντύπωση ότι όσα έγραψες ήταν παρμένα από Άρλεκιν. Γιατί τσαντίστηκες τύπε;
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
Δε θα ανατρέξω σε μηνύματα αλλά το θυμάμαι το ψευδώνυμό σου και σε θυμάμαι ως λίγο κομπλεξικό. Γεια.

ε αφού με θυμάστε εσείς ως κομπλεξικό, έτσι θα είναι! Γεια χαρά νταν.
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.194
Κριτικές
62
Like
20.277
Πόντοι
14.936
Εισαι γυμνοσαλιαγκας
Ο φιλεναδας δεν γαμησε ποτε να σου θυμισω
δεν ειμαι φιλεναδας αδερφε και οι χαρακτηρισμοι να λειπουν αν γινεται.εγω δεν σε ειπα λινατσοπουστα ενω επρεπε κραταω επιπεδο.
επειδη ειδες γυναικα internet warrior να πεσεις στα βρισιδια και στις μαγκιες κατευθειαν.δεν την υποστηριζω απλα μιλαω ανθρωπινα μαζι της
και ναι σε αρκετα συμφωνω.ειδες να την πεφτω ρε οργιο?επειδη μιλας εσυ καλιαρντα πρεπει να μιλανε ολοι?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
Τώρα μας φταίει η εθνικότητα. Να δω τι άλλο θα σκεφτείτε.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.587
Πόντοι
3.656
Δε θα σου απαντήσω στο πρώτο γιατί είσαι άνθρωπος των σπηλαίων. Στο πρόσωπο, παρακαλώ
όποιοι άνθρωποι δεν ήταν των Σπηλαίων και μεγάλωσαν μπάσταρδα άλλων, απλά εξαφανίστηκε το γονίδιό τους
 

FRANK63

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2016
Μηνύματα
3.222
Κριτικές
9
Like
5.037
Πόντοι
1.436
χωρις να εχω ψαξει και διαβασει ολο το νημα ,θα πω δυο λογια.πρωτον για να πληρωνουμε γυναικες δεν παει να πει οτι ειμαστε ανημποροι και ανικανοι να βρουμε και να εχουμε γυναικα με νορμαλ σχεση.υπαρχουν χιλιοι λογοι ,σωστοι και σοβαροι που σε κανουν να καταφευγεις στην επι πληρωμη συνευρεση.επ ουδενι δεν ειναι καποιος μαλακας οταν πληρωνει.και ειναι σεβαστος και λογικος,ο οποιος λογος και να το κανει.καθιστε και σκεφτητε.δευτερον θα μου επιτρεψει ο νηματοθετης να του πω,σε σχεση με την εισηγηση του,οτι λεει αυτος μαλακιες και μπαρουφες.που τα ειδε και τα βρηκε αυτα που λεει,σε διαστημα ολιγων μηνων?εγω λεω οτι τα φανταζονταν για χρονια και ειπε να τα αποτυπωσει στο χαρτι.τραβα ρε φιλε να ξελαμπικαρεις λιγο.και ασε τους μαλακες να πλερωνουν.μονο που δεν ειναι μαλακες.τουλαχιστον ολοι.
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
δεν ειμαι φιλεναδας αδερφε και οι χαρακτηρισμοι να λειπουν αν γινεται.εγω δεν σε ειπα λινατσοπουστα ενω επρεπε κραταω επιπεδο.
επειδη ειδες γυναικα internet warrior να πεσεις στα βρισιδια και στις μαγκιες κατευθειαν.δεν την υποστηριζω απλα μιλαω ανθρωπινα μαζι της
και ναι σε αρκετα συμφωνω.ειδες να την πεφτω ρε οργιο?επειδη μιλας εσυ καλιαρντα πρεπει να μιλανε ολοι?
Πεταχτηκες σαν τσουτσουνα σε παραθεση που εκανε σε εμενα και αυτο ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να σε σκουπιδιασω
Μου θυμιζεις τον φιλεναδο γκομενας που τους γνωρισα μαζι και οταν την γαμουσα στο δευτερο ραντεβου (στο πρωτο κανινισαμε ολοι μαζι) την επαιρνε 100 τηλεφωνα
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
Τώρα μας φταίει η εθνικότητα. Να δω τι άλλο θα σκεφτείτε.

γιατί σβήσατε το μήνυμά σας;
μα αν δεν είστε σίγουρη για την ορθότητα όσων λέτε πριν 2 λεπτά, είναι δυνατόν να στεριώσετε σε σχέση; :)
 
Τελευταία τροποποίηση:

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
589
Like
473
Πόντοι
26
Φιλε ουκρανε διαφωνω σε ολα οσα λες.
Εγω ανηκω στους βετερανους μπουρδελιαριδες που σημαινει οτι ζωη χωρις μπουρδελο η αγοραιο ερωτα δεν υπάρχει για εμας.
Εχω δοκιμασει και τις εξωτερικες γυναικες και του αγοραιου,βασικα ειχα κανει 5 σχεσεις με εξωτερικες ενω ποτε δεν εκοψα τα μπουρδελα.
Μετα απο συνεχομενες εμπειριες ο δρομος προς τον αγοραιο ηταν μονοδρομος.
Ζύγιζα συνεχεια τις δυο κατηγοριες και παντα η πλάστιγγα εγερνε υπερ του αγοραιου.
Παντα μεσω τπυ αγοραιου εφτιαχνα ψυχολογια και οχι μεσω των σχεσεων.
Τα αρνητικα για μενα στη σχεση ειναι σπαταλη χρονου ενεργειας και χρηματος,ενω στον αγοραιο με μονο λιγο χρημα πηδας αυτη που θες.
Επίσης στον αγοραιο διαλεγεις ενω οι εξωτερικες σε διαλεγουν.
Οταν καποιος αντρας γινει μονιμος μπουρδελιαρης δυσκολα κοβει το χομπι και να μεινει μονο με εξωτερικες.
Τις καλυτερες εμπειρίες τις ειχα στα μπουρδελακια οπως επισης και τα θεικα μουνακια που εχω παρει.
Αν δεν υπηρχαν τα μπουρδελα θα ειχα 5 με 10 εξωτερικες ωραια και?συγκρινεται με τις 200 η 300 η δεν θυμάμαι ποσες εχω παρει?επισης η τσαρκα το ψαξιμο τα σπιτακια η καλτιλα οι εμπειριες ειναι αλλο λεβελ.
Εδω και δυο χρονια εκλεισα εντελως τη πορτα στις εξωτερικες γκομενες και ασχολουμαι μονο με τον αγοραιο ερωτα μιας και μονο εκει βρισκω ικανοποίηση.
Αν δεν υπηρχε τωρα το λοκνταουν θα ημουν τρισευτιχισμενος αν και βολευομαι.
Απο μενα δαγκωτο αγοραιος ερωτας.
Ήμουν αρραβωνιασμένη με έναν μεγαλύτερο άνδρα για περίπου 3 χρόνια - εγώ είμαι 28 σήμερα, αυτός 42-43. Δε ζήτησα ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ δέσμευση, γιατί μεγάλωσα σε οικογένεια που μου αποδόμησε την έννοιά της από πολύ μικρή. Μεγάλωσα με 0 προσδοκίες ως προς τις σχέσεις, την αποκλειστικότητα, το γάμο κλπ.
Η σχέση λοιπόν δημιουργήθηκε από μόνη της με τον τύπο να ζητάει κυρίως την αποκλειστικότητα. Ο τύπος έδωσε το δαχτυλίδι, ο τύπος έκανε που και που ζήλιες, μικρή εγώ, εμφανίσιμη, το σεξ άψογο, ανοιχτή σεξουαλικά εκ φύσεως και φυσικά μαζί του, δεν τον περιόρισα ποτέ.
Ο τύπος λοιπόν ήταν αυτός που ξέκανε εντελώς την κατάσταση - για την ακρίβεια οι κακές συνήθειές του δεν είχαν σταματήσει ποτέ. Ο τύπος που ζητούσε την αποκλειστικότητα, ο τύπος που έβαλε τη λέξη «δέσμευση» πρώτος στο τραπέζι. Αυτός ο τύπος ζήλευε και εκνευριζόταν που ήμουν ποθητή και όταν του είπα πολύ όμορφα και πολιτισμένα «αφού θες να παίζεις, θα παίζω κι εγώ, σύμφωνοι;» ήθελε να χωρίσει.
ΕΞΗΓΗΣΤΕ ΤΟ.
Μπορεί να τον αναφέρεις σαν «αρνητικό» παράδειγμα, όμως από όλες τις σχέσεις σου(φαντάζομαι είχες και άλλες), αυτόν φέρνεις σαν παράδειγμα και ζητάς να σου εξηγήσουν την συμπεριφορά του άγνωστοι.

Κάνεις ένα βασικό λάθος:
Επειδή είσαι άτομο που λειτουργεί με την λογική (ξέρεις γιατί το λέω), νομίζεις ότι υπάρχει λογική απάντηση σε όλες τις ανθρώπινες συμπεριφορές.

Το Θέμα είναι καθαρά δικό σου και της συναισθηματικής επιλογής που έκανες.....

Το να την λες σε άγνωστα άτομα δείχνει ότι έχεις θυμό-οργή μέσα σου..... σπαταλάς ενέργεια και είναι κρίμα.....
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.194
Κριτικές
62
Like
20.277
Πόντοι
14.936
Πεταχτηκες σαν τσουτσουνα σε παραθεση που εκανε σε εμενα και αυτο ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να σε σκουπιδιασω
Μου θυμιζεις τον φιλεναδο γκομενας που τους γνωρισα μαζι και οταν την γαμουσα στο δευτερο ραντεβου (στο πρωτο κανινισαμε ολοι μαζι) την επαιρνε 100 τηλεφωνα
εμενα μου θυμιζεις ενα cross dresser στην πολυκατοικια μου που μου αδειαζει τα αρχιδια συχνα και εχει εμμονη και βριζει τις γυναικες.
τζελα εσυ?
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Τώρα μας φταίει η εθνικότητα. Να δω τι άλλο θα σκεφτείτε.
Φταινε οι μουνοπαρακαλητες που εκαναν την καθε μετριοτητα ντιβα
Οι ελλεηνιδες ειναι το προιον παρακαλετακηδων φιλεναδων
 
Εγγρ.
18 Οκτ 2012
Μηνύματα
910
Κριτικές
3
Like
219
Πόντοι
26
όχι, εγώ δεν το έχω δει ποτέ. Δεν πηγαίνω σε μπουρδέλα, από το δρόμο ψωνίζω. Πες μας λοιπόν που είδες όσα έγραψες
Συμφωνώ.. κι εγώ 15 χρόνια στα μπουρδελα μόνο μια περίπτωση έχω συναντήσει και απλά έφυγα και ας ειχα πληρώσει.. δεν την άγγιξα καν..πέρα από αυτό τίποτε άλλο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom