Νέα

Γιατί είμαστε μαλάκες και πληρώνουμε για να γαμήσουμε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Διαγραμμένο μέλος 201520
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Ntarntalover

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2021
Μηνύματα
158
Κριτικές
7
Like
283
Πόντοι
21
Προφανώς δε θα πήγαινε - αλλά το θλιβερό είναι πως πολλές πηγαίνουν επειδή οι γυναίκες δε μιλούν. Δε βάζουν τους δικούς τους κανόνες. Έχουν εσωτερικεύσει τον κοινωνικό άγραφο κανόνα που λέει ότι οι άντρες πρέπει να μαλακιστούν και λιγάκι, ενώ οι ίδιες δεν έχουν αυτό το δικαίωμα ή δε θέλουν. Το δε θέλουν είναι το απόλυτο ψέμα!


Δεν με καταλαβες. Το θέμα δεν είναι να φτασει η γυναίκα την ανοησία που έχει ο αντρας να τον κυριευουν οι ορμόνες του, το θέμα είναι και οι δύο να χειριστουν εξυπνα τη ζωή τους. Μη το πας στην κόντρα ποιος είναι ο πιο χαζος.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
Δεν με καταλαβες. Το θέμα δεν είναι να φτασει η γυναίκα την ανοησία που έχει ο αντρας να τον κυριευουν οι ορμόνες του, το θέμα είναι και οι δύο να χειριστουν εξυπνα τη ζωή τους. Μη το πας στην κόντρα ποιος είναι ο πιο χαζος.
Σε καμία περίπτωση δε θέλω να το πάω εκεί - αλλά το να μιλήσουμε για το ενδεχόμενο οι άντρες να διαχειριστούν έξυπνα τη ζωή και να κατευνάσουν τις ορμόνες τους δεν έχει κανένα νόημα. Το θέμα είναι, ότι οι άντρες έχουν μεγαλώσει όχι μόνο με την αυτοπεποίθηση δεδομένου ότι οι πολυγαμικές τους τάσεις είναι «αποδεκτές» αλλά και με έναν υπέρμετρο εγωισμό που δεν τους αφήνει περιθώριο να δουν παραπέρα.
 

Blackbeard

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
171
Like
130
Πόντοι
1
Ευτυχισμένος -η δεν είναι ποτέ κανένας πάντα αποζητάς το κάτι παραπάνω .
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.429
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Το θέμα είναι, ότι οι άντρες έχουν μεγαλώσει όχι μόνο με την αυτοπεποίθηση δεδομένου ότι οι πολυγαμικές τους τάσεις είναι «αποδεκτές» αλλά και με έναν υπέρμετρο εγωισμό που δεν τους αφήνει περιθώριο να δουν παραπέρα.
Και αυτό δυστυχώς οφείλεται σε αντιλήψεις που περνάνε από γενιά σε γενιά,ακόμη και σήμερα
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.194
Κριτικές
62
Like
20.277
Πόντοι
14.936
Σε καμία περίπτωση δε θέλω να το πάω εκεί - αλλά το να μιλήσουμε για το ενδεχόμενο οι άντρες να διαχειριστούν έξυπνα τη ζωή και να κατευνάσουν τις ορμόνες τους δεν έχει κανένα νόημα. Το θέμα είναι, ότι οι άντρες έχουν μεγαλώσει όχι μόνο με την αυτοπεποίθηση δεδομένου ότι οι πολυγαμικές τους τάσεις είναι «αποδεκτές» αλλά και με έναν υπέρμετρο εγωισμό που δεν τους αφήνει περιθώριο να δουν παραπέρα.
φιλεναδα μου μαλλον δεν ψαχνεσαι στα σωστα μερη να βρεις αυτο που θες.εγω πχ που ειμαι λατρης γυναικων τσοντε πουτανε εμφανισιακα γυρναω σαν το ταβερνοσκυλο τις γνωστες πιατσες και πυροβολαω.εσυ κανεις κατι η περιμενεις να ερθει ετσι κατι?ρωταω οχι οτι με αφορα απλα εχεις προβληματισμους κανεις κατι για να τους λυσεις?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
φιλεναδα μου μαλλον δεν ψαχνεσαι στα σωστα μερη να βρεις αυτο που θες.εγω πχ που ειμαι λατρης γυναικων τσοντε πουτανε εμφανισιακα γυρναω σαν το ταβερνοσκυλο τις γνωστες πιατσες και πυροβολαω.εσυ κανεις κατι η περιμενεις να ερθει ετσι κατι?ρωταω οχι οτι με αφορα απλα εχεις προβληματισμους κανεις κατι για να τους λυσεις?
Δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο, λάθος που έχεις αυτή την εντύπωση.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.874
Πόντοι
5.406
Και θα στο εξηγησω να το καταλαβεις. Να ειναι μια κοπελα μικρη και κα κανει τις εμπειριες της,να εχει ψαχτει ειναι καλο και θεμιτο. Το να εχει φτασει σε μια ηληκια ομως και να μην εχει καταλαβει οτι αντρες και γυναικες δεν ειμαστε το ιδιο ,ειναι ασχημο. Ο ρολος της γυναικας ειναι πολυ σημαντικος και απαιτει σεβασμο απο καθε αντρα. Ο εκφυλισμος που εχει υποστει απο μπουρδες τυπου Sex and the city, σας οδηγει στη δυστυχια και να σκονιζεστε στο ραφι μαζι με τα σκυλακια σας
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
Και θα στο εξηγησω να το καταλαβεις. Να ειναι μια κοπελα μικρη και κα κανει τις εμπειριες της,να εχει ψαχτει ειναι καλο και θεμιτο. Το να εχει φτασει σε μια ηληκια ομως και να μην εχει καταλαβει οτι αντρες και γυναικες δεν ειμαστε το ιδιο ,ειναι ασχημο. Ο ρολος της γυναικας ειναι πολυ σημαντικος και απαιτει σεβασμο απο καθε αντρα. Ο εκφυλισμος που εχει υποστει απο μπουρδες τυπου Sex and the city, σας οδηγει στη δυστυχια και να σκονιζεστε στο ραφι μαζι με τα σκυλακια σας
Κρο μανιόν αντιλήψεις.
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.207
Like
1.748
Πόντοι
216
Κοριτσι μου,εμεις ειμαστε οι γαμιαδες. Το να θελετε να γαμιεστε με την ιδια συχνοτητα με διαφορετικους ,οπως εμεις γαμαμε διαφορετικες μας χαλαει. Λογικο δεν ειναι?
Τύπε εσύ ήσουν ο τύπος που άφησες τη μεντορέτα του Καλόγερο με την πέτρα στο χέρι και εξαφανίστηκες :confused:
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.194
Κριτικές
62
Like
20.277
Πόντοι
14.936
Δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο, λάθος που έχεις αυτή την εντύπωση.
με παρεξηγησες αλλα δεν πειραζει ισως να μην το διατυπωσα και εγω σωστα.θελω να πω απο αυτα τα λιγα που εγραψες βλεπω οτι εισαι ενα
ατομο που το ενοχλησε το οτι δεν υπηρχε fair play στην σχεση.πιστευω να καταλαβα καλα.δυστυχως ομως δεν βρισκουμε παντα αυτο που θελουμε.
σου λεω απλα οτι ψαξου και εσυ μεσα σου γινε ψυχολογος του εαυτου σου συζητα με εσενα και θα δεις οτι μολις καταληξεις να γνωριζεις 100% τι
ακριβως ζητας απο τον απεναντι σου θα τον εχεις κοντα σου.δεν σε προσβαλω σε παρακαλω μην το παρεις ετσι απλα εχεις παρα πολλες αμυνες
και με εχει παραξενεψει το οτι μιλας γενικα για αντρικες συμπεριφορες χαλια,μισογυνισμους,υπερμετρους εγωισμους παντα απο πλευρα αντρων
ολα αυτα.αν θελεις και δεν βαριεσαι εχω να παραθεσω και εγω εξισου ομορφες ρομαντικες και γεματες αγαπη ιστοριες απο γυναικες.μην βλεπεις μισο αδεια παντα υπαρχουν και μισογεματα.θα χαρω πολυ να συνεχισουμε την συζητηση.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.109
Κριτικές
124
Like
51.168
Πόντοι
27.261
να πω και εγω μια γνωμη μπας και υπαρξει αλλη γωνια.
προσωπικα πληρωνω, οποτε ΔΕΝ εχω χρονο για να ψαξω να βρω γκομενα.
(οταν ειχα-εχω γκομενα αφοσιωνομαι μονο εκει, εξαρταται την καθε περισταση.
οταν εχω κοπελα, αυστηρα μονο σε αυτην. τα εχω πει και σε αλλα threads αυτα αλλωστε.
κοπελα και γκομενα ειναι 2 διαφορετικα πραγματα για μενα).
αυτο συμβαινει λογω δουλειας - ελλειψη χρονου.
για να το εξηγησω,
οταν ξυπναω να παω για δουλεια απο τις 06.00 και γυρναω σπιτι στις 18.00 (μιση μερα), σου μενουν αλλες 12 ωρες για να κανεις τα υπολοιπα της καθημερινοτητας.
βγαλε τις 6 κατα μεσο ορο ωρες που κοιμασαι, σου μενουν οι υπολοιπες 6.
απο αυτες βγαλε μια ωρα για μπανιο και φαϊ, παμε στις 5.
βγαλε και 2 ωρες για προσωπικα χομπι, π.χ. γυμναστηριο, μουσικη, σινεμα κτλπ... παμε στις 3.
θελετε και αλλα λοιπον ?
επισης δε βαζω την εκδοχη οταν κανω 2 δουλειες, ναι συνηθως απο την κριση και μετα κανω 2, γιατι εκει απλα χαλαμε τζαμπα σαλιο και μελανι.
αρα το μαλακες στο Thread για μενα δεν ισχυει, γιατι ετσι σε εχει οδηγησει η κατασταση πλεον.
ειναι δηλαδη σαν μια διεξοδο στην ελλειψη χρονου και να "χαλασεις" 1-2 ωρες απο την καταπιεστικη καθημερινοτητα.
τουλαχιστον ετσι το εχω δει προσωπικα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
με παρεξηγησες αλλα δεν πειραζει ισως να μην το διατυπωσα και εγω σωστα.θελω να πω απο αυτα τα λιγα που εγραψες βλεπω οτι εισαι ενα
ατομο που το ενοχλησε το οτι δεν υπηρχε fair play στην σχεση.πιστευω να καταλαβα καλα.δυστυχως ομως δεν βρισκουμε παντα αυτο που θελουμε.
σου λεω απλα οτι ψαξου και εσυ μεσα σου γινε ψυχολογος του εαυτου σου συζητα με εσενα και θα δεις οτι μολις καταληξεις να γνωριζεις 100% τι
ακριβως ζητας απο τον απεναντι σου θα τον εχεις κοντα σου.δεν σε προσβαλω σε παρακαλω μην το παρεις ετσι απλα εχεις παρα πολλες αμυνες
και με εχει παραξενεψει το οτι μιλας γενικα για αντρικες συμπεριφορες χαλια,μισογυνισμους,υπερμετρους εγωισμους παντα απο πλευρα αντρων
ολα αυτα.αν θελεις και δεν βαριεσαι εχω να παραθεσω και εγω εξισου ομορφες ρομαντικες και γεματες αγαπη ιστοριες απο γυναικες.μην βλεπεις μισο αδεια παντα υπαρχουν και μισογεματα.θα χαρω πολυ να συνεχισουμε την συζητηση.
Μα γι’ αυτό είμαστε εδώ, για να γίνεται διάλογος. Με γυναίκες δεν έχω εμπειρίες. Μια γυναίκα μόνο και μου φέρθηκε άψογα. Λεσβία αλλά γυναίκα, έχει προφανώς μεγαλώσει με τις ίδιες αξίες με εμένα και συναναστρέφεται μόνο με γυναίκες οπότε δεν είναι το ίδιο με τις εμπειρίες που έχεις να αναφέρεις εσύ. Προφανώς και δε γνωρίζω την άλλη όψη. Και για να ξεκαθαρίσω δεν είμαι μίσανδρη, αγαπώ τους άνδρες αλλά δεν στρουθοκαμηλίζω κιόλας.
 

Geo...

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2021
Μηνύματα
262
Κριτικές
1
Like
1.072
Πόντοι
81
Να ρωτήσω κάτι, επειδή είμαι μικρούλης και δεν σας καταλαβαίνω....κ απαντήστε μου σαν ένα 6χρονο....η γυναίκα, γιατί δεν ξέρει να κάνει κουμάντο τόν άντρα της και αυτός πάει καί πηδιεται με άλλες ? Κ ο άντρας.... γιατί δεν τίς τά δίνει όλα της συζύγου η τής γκόμενας τέλος πάντων, αλλά κρατάει καβατζα να πάει κ σε καμία άλλη γυνή ? Κ η γυνή αφού ότι βγάζει σε σένα το χαλάει, γιατί τόν σφύρας κ τόν μειώνεις με τόν εγωισμό σου σάν νά μήν σού φτάνουν ?
 

The1

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.464
Κριτικές
15
Like
4.663
Πόντοι
1.446
Πρεπει να ειπωθει οτι το swinging ειναι lifestyle που απαιτει πολυ δουλεια για να μην γυρισει boomerang στο ζευγαρι.

Αλλα ολα αυτα θελουν και την καταληλη εμπειρια ... δεν εξηγουνται ετσι απλα σε ενα forum.
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
Ήμουν αρραβωνιασμένη με έναν μεγαλύτερο άνδρα για περίπου 3 χρόνια - εγώ είμαι 28 σήμερα, αυτός 42-43. Δε ζήτησα ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ δέσμευση, γιατί μεγάλωσα σε οικογένεια που μου αποδόμησε την έννοιά της από πολύ μικρή. Μεγάλωσα με 0 προσδοκίες ως προς τις σχέσεις, την αποκλειστικότητα, το γάμο κλπ.
Η σχέση λοιπόν δημιουργήθηκε από μόνη της με τον τύπο να ζητάει κυρίως την αποκλειστικότητα. Ο τύπος έδωσε το δαχτυλίδι, ο τύπος έκανε που και που ζήλιες, μικρή εγώ, εμφανίσιμη, το σεξ άψογο, ανοιχτή σεξουαλικά εκ φύσεως και φυσικά μαζί του, δεν τον περιόρισα ποτέ.
Ο τύπος λοιπόν ήταν αυτός που ξέκανε εντελώς την κατάσταση - για την ακρίβεια οι κακές συνήθειές του δεν είχαν σταματήσει ποτέ. Ο τύπος που ζητούσε την αποκλειστικότητα, ο τύπος που έβαλε τη λέξη «δέσμευση» πρώτος στο τραπέζι. Αυτός ο τύπος ζήλευε και εκνευριζόταν που ήμουν ποθητή και όταν του είπα πολύ όμορφα και πολιτισμένα «αφού θες να παίζεις, θα παίζω κι εγώ, σύμφωνοι;» ήθελε να χωρίσει.
ΕΞΗΓΗΣΤΕ ΤΟ.

ΟΛΟΙ τα θελουν ΟΛΑ
απλως, μερικοι/ες πιο διπλωματικα
και μερικοι/ες πιο υπομονετικα :)
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.763
Κριτικές
171
Like
91.832
Πόντοι
46.423
Κάποτε μια πουτάνα που έβλεπα συχνά μου είχε πει το εξής τρομερό :-

Κάποιοι πελάτες με πληρώνουν €50, κάποιοι €100, κάποιοι €200, κάποιοι €1,000 και κάποιοι με πηδάνε τζάμπα.

Και κάποιοι αρνούμαι να με πηδήξουν.

Είναι πολύ απλό και μην τα μπερδεύετε στο μυαλό σας ...

Κάποιοι λοιπόν πληρώνουν για να γαμήσουν και κάποιοι δεν πληρώνουν.
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: The1

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom