Νέα

Γιατί είμαστε μαλάκες και πληρώνουμε για να γαμήσουμε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Διαγραμμένο μέλος 201520
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.194
Κριτικές
62
Like
20.277
Πόντοι
14.936
Μα γι’ αυτό είμαστε εδώ, για να γίνεται διάλογος. Με γυναίκες δεν έχω εμπειρίες. Μια γυναίκα μόνο και μου φέρθηκε άψογα. Λεσβία αλλά γυναίκα, έχει προφανώς μεγαλώσει με τις ίδιες αξίες με εμένα και συναναστρέφεται μόνο με γυναίκες οπότε δεν είναι το ίδιο με τις εμπειρίες που έχεις να αναφέρεις εσύ. Προφανώς και δε γνωρίζω την άλλη όψη. Και για να ξεκαθαρίσω δεν είμαι μίσανδρη, αγαπώ τους άνδρες αλλά δεν στρουθοκαμηλίζω κιόλας.
φιλαρακι μου καλο δεν εχει να κανει με το αν ειναι αντρας η γυναικα για αρχη.εχει να κανει με το ποσο σκατοψυχα ανθρωπακια υπαρχουν
διπλα μας γυρω μας παντου.μην μπαινουμε σε λογικες οι απο δω γαμανε τους απο κει.δωσε ευκαιριες σε ανθρωπους μαθε γνωρισε οσο το
δυνατον πιο πολλους.αντρες και γυναικες.υπαρχουν και καλα παιδια εκει εξω απλα λιγοστευουν.δεν εχει να κανει με αντρες γυναικες.εχει να
κανει μονο με καλους και κακους. καλα κανεις και δεν στρουθοκαμηλιζεις τα ματια σου ανοιχτα και προφανως και δεν εισαι μισανδρη οπως και
εγω μισογυνης.διαλειμμα για να φαω και θα σου στειλω.
 

William Wallace

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2019
Μηνύματα
93
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
0
Ήμουν αρραβωνιασμένη με έναν μεγαλύτερο άνδρα για περίπου 3 χρόνια - εγώ είμαι 28 σήμερα, αυτός 42-43. Δε ζήτησα ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ δέσμευση, γιατί μεγάλωσα σε οικογένεια που μου αποδόμησε την έννοιά της από πολύ μικρή. Μεγάλωσα με 0 προσδοκίες ως προς τις σχέσεις, την αποκλειστικότητα, το γάμο κλπ.
Η σχέση λοιπόν δημιουργήθηκε από μόνη της με τον τύπο να ζητάει κυρίως την αποκλειστικότητα. Ο τύπος έδωσε το δαχτυλίδι, ο τύπος έκανε που και που ζήλιες, μικρή εγώ, εμφανίσιμη, το σεξ άψογο, ανοιχτή σεξουαλικά εκ φύσεως και φυσικά μαζί του, δεν τον περιόρισα ποτέ.
Ο τύπος λοιπόν ήταν αυτός που ξέκανε εντελώς την κατάσταση - για την ακρίβεια οι κακές συνήθειές του δεν είχαν σταματήσει ποτέ. Ο τύπος που ζητούσε την αποκλειστικότητα, ο τύπος που έβαλε τη λέξη «δέσμευση» πρώτος στο τραπέζι. Αυτός ο τύπος ζήλευε και εκνευριζόταν που ήμουν ποθητή και όταν του είπα πολύ όμορφα και πολιτισμένα «αφού θες να παίζεις, θα παίζω κι εγώ, σύμφωνοι;» ήθελε να χωρίσει.
ΕΞΗΓΗΣΤΕ ΤΟ.
Απλή η απάντηση.
Δεν ήταν ερωτευμένος μαζί σου. Αν ήταν δεν θα ήθελε να σε χάσει. Αποδεικνύεται και από το ότι προτίμησε να χωρίσετε.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Πρεπει να ειπωθει οτι το swinging ειναι lifestyle που απαιτει πολυ δουλεια για να μην γυρισει boomerang στο ζευγαρι.

Αλλα ολα αυτα θελουν και την καταληλη εμπειρια ... δεν εξηγουνται ετσι απλα σε ενα forum.
Έτσι όπως περιγράφει τις απόψεις της(;) δε μιλά για swinging αλλά για πολυσυντροφική σχέση. Τελείως διαφορετική κατάσταση.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.587
Πόντοι
3.656
Ελπίζω να μν το πιστεύεις αυτό π λες. Αν το είδα εγώ το έχουν δει όλοι οι μπουρδελιαρηδες.
όχι, εγώ δεν το έχω δει ποτέ. Δεν πηγαίνω σε μπουρδέλα, από το δρόμο ψωνίζω. Πες μας λοιπόν που είδες όσα έγραψες
 
OP
OP
Δ

Διαγραμμένο μέλος 201520

Επισκέπτης
Βλέπετε τί γίνεται.Αν είσαι ένας μέσος τύπος άνω των 30,όχι ο φουλ κοινωνικός,χωρίς μια δουλειά να σου δίνει στάτους,πρέπει να φτύσεις αίμα για να γνωρίζεις γκόμενες (τουλάχιστον 6αρια).Όχι να κάνεις σχέση,αλλά έστω και να γνωρίσεις,να βγεις κανα ραντεβού κλπ.Όσοι λένε ότι κάνουν εύκολα σχέσεις,λένε μαλακίες.Πώς τις γνωρίζετε ρε μάγκες;Ή είστε τόσο κωλόφαρδοι και κάθονται μόνο σε σας από τίντερ ξερω γω ή κάνετε σχέσεις με σκατόμπαζα 1-4.

Κι εγώ νιώθω μαλάκας που πληρώνω για να γαμήσω,όταν βλέπω έξω γκομενάκια που μ'αρέσουν να είναι με τον κάθε κάγκουρα.Που όμως τον γνώρισαν από παρέα,φίλους κλπ.Τί να κάνουμε,ζούμε στην κωλοχώρα που τρως εύκολα μόνο αν είσαι 15-23 και σε κύκλους.Βλέπετε τι αγαμία παίζει σε 30ρηδες-35ρηδες-40ρηδες που δεν είναι παντρεμένοι ή δεν έχουν σχέσεις.
Κάνε τν κίνηση σου τυπε. Τι περιμένεις;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

όχι, εγώ δεν το έχω δει ποτέ. Δεν πηγαίνω σε μπουρδέλα, από το δρόμο ψωνίζω. Πες μας λοιπόν που είδες όσα έγραψες
Αστυνομικός είσαι; μήπως θέλεις και ένορκη κατάσταση;
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Βλέπετε τί γίνεται.Αν είσαι ένας μέσος τύπος άνω των 30,όχι ο φουλ κοινωνικός,χωρίς μια δουλειά να σου δίνει στάτους,πρέπει να φτύσεις αίμα για να γνωρίζεις γκόμενες (τουλάχιστον 6αρια).Όχι να κάνεις σχέση,αλλά έστω και να γνωρίσεις,να βγεις κανα ραντεβού κλπ.Όσοι λένε ότι κάνουν εύκολα σχέσεις,λένε μαλακίες.Πώς τις γνωρίζετε ρε μάγκες;Ή είστε τόσο κωλόφαρδοι και κάθονται μόνο σε σας από τίντερ ξερω γω ή κάνετε σχέσεις με σκατόμπαζα 1-4.

Κι εγώ νιώθω μαλάκας που πληρώνω για να γαμήσω,όταν βλέπω έξω γκομενάκια που μ'αρέσουν να είναι με τον κάθε κάγκουρα.Που όμως τον γνώρισαν από παρέα,φίλους κλπ.Τί να κάνουμε,ζούμε στην κωλοχώρα που τρως εύκολα μόνο αν είσαι 15-23 και σε κύκλους.Βλέπετε τι αγαμία παίζει σε 30ρηδες-35ρηδες-40ρηδες που δεν είναι παντρεμένοι ή δεν έχουν σχέσεις.
Τυπε sad μην νιωθεις καθολου μαλακας
Τυχερος ανθρωπος εισαι
Δεν ξερεις απο τι σκοτουρες γλυτωνεις
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
Απλή η απάντηση.
Δεν ήταν ερωτευμένος μαζί σου. Αν ήταν δεν θα ήθελε να σε χάσει. Αποδεικνύεται και από το ότι προτίμησε να χωρίσετε.
Βέβαια βρίσκω επιπόλαιη την απάντησή σου και θα πω, κανένας τα θα αφιέρωνε τόσο χρόνο αν δεν ήταν ερωτευμένος. Θα μπορούσε να έχει φύγει. Αντί αυτού προτίμησε να μου κάνει πρόταση.
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Εγώ προτίμησα να χωρίσουμε τελικά. Αλλά ΟΚ.
Αν το βυζι ειναι δικο σου καλο φαινεται
Βαλε μια τιμουλα και υπηρεσιες και το συζηταμε καλυτερα
Παντα υπαρχει χωρος για καινουρια κοριτσια
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
αυτός προτίμησε όμως να κάνει κάτι που μοιραία θα οδηγούσε σε χωρισμό
άρπα την
Είστε λίγοι. Φυσικά θα υποστηρίξετε τον όμοιό σας με ανύπαρκτα επιχειρήματα. Τι πάει να πει μοιραία και άρπα την; Κρυφά τα έκανε. Το ότι οδήγησε σε χωρισμό δεν σημαίνει ότι αυτό ήθελε και γι’ αυτό τα έκανε. Εσείς γι’ αυτό κερατώνετε τις γυναίκες σας; Και το ερώτημα είναι άλλο και μόνο αυτό: ΓΙΑΤΙ σας ενοχλεί αν η γυναίκα/ κοπέλα σας ξένο πηδιέται;
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Είστε λίγοι. Φυσικά θα υποστηρίξετε τον όμοιό σας με ανύπαρκτα επιχειρήματα. Τι πάει να πει μοιραία και άρπα την; Κρυφά τα έκανε. Το ότι οδήγησε σε χωρισμό δεν σημαίνει ότι αυτό ήθελε και γι’ αυτό τα έκανε. Εσείς γι’ αυτό κερατώνετε τις γυναίκες σας; Και το ερώτημα είναι άλλο και μόνο αυτό: ΓΙΑΤΙ σας ενοχλεί αν η γυναίκα/ κοπέλα σας ξένο πηδιέται;
Θα προσπαθησω να απαντησω σοβαρα
Υπαρχει ενα εμφυτο στον ανδρα που του λεει πως αν η γυναικα του ξενογαμιεται θα καταληξει να μεγαλωνει μπασταρδα νομιζοντας οτι ειναι παιδια του
Δεν υπαρχει αναλογη αντιστοιχια στην γυναικα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Κατουρήστε λίγο σκληροί χύστες..
Που τα θελεις?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
Θα προσπαθησω να απαντησω σοβαρα
Υπαρχει ενα εμφυτο στον ανδρα που του λεει πως αν η γυναικα του ξενογαμιεται θα καταληξει να μεγαλωνει μπασταρδα νομιζοντας οτι ειναι παιδια του
Δεν υπαρχει αναλογη αντιστοιχια στην γυναικα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Που τα θελεις?
Δε θα σου απαντήσω στο πρώτο γιατί είσαι άνθρωπος των σπηλαίων. Στο πρόσωπο, παρακαλώ
 

The1

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.464
Κριτικές
15
Like
4.663
Πόντοι
1.446
Μαγκες ας την πιασει καποιος γκομενα και ας την αφηνει να ξενογαμιεται ...

Πολυ ασχοληθηκαμε ...?
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.194
Κριτικές
62
Like
20.277
Πόντοι
14.936

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
Είστε λίγοι. Φυσικά θα υποστηρίξετε τον όμοιό σας με ανύπαρκτα επιχειρήματα. Τι πάει να πει μοιραία και άρπα την; Κρυφά τα έκανε. Το ότι οδήγησε σε χωρισμό δεν σημαίνει ότι αυτό ήθελε και γι’ αυτό τα έκανε. Εσείς γι’ αυτό κερατώνετε τις γυναίκες σας; Και το ερώτημα είναι άλλο και μόνο αυτό: ΓΙΑΤΙ σας ενοχλεί αν η γυναίκα/ κοπέλα σας ξένο πηδιέται;

δεν υποστηρίζω κανέναν και ομοιος μου ειναι μονο ο ανεστης_38 και το πρωινο μου κοιταγμα για ξυρισμα στον καθρεφτη. Δεν γνωρίζω τι ακριβώς έκανε ο αρραβωνιάρης σας, το όποιο συμπέρασμα βγαίνει από όσα μοιραστήκατε:

Η σχέση λοιπόν δημιουργήθηκε από μόνη της με τον τύπο να ζητάει κυρίως την αποκλειστικότητα
εσείς την αποζητούσατε ή καθόλου ή δευτερευόντως, άρα προς τι η διευκρίνιση αν τα έκανε μπροστά σας ή πιο διακριτικά από τακτ;

ο τύπος που έβαλε τη λέξη «δέσμευση» πρώτος στο τραπέζι

το βάζω στο τραπέζι εγώ το αντιλαμβάνομαι ως αρχική προσπάθεια να αλλάξουν οι παγιωμένοι όροι
αν ζήλευε που ήσαστε ποθητή, μάλλον ήταν ανώριμος
αν σας ξεκαθάρισε ένα βράδυ ότι πλέον σας θέλει αποκλειστικά και υποθέσατε μόνη ότι ο όρος είναι αμφίδρομος, είστε επιπόλαια
αν παρενέβη αυτό ακριβώς που ισχυρίστηκε και όχι αυτό που υποθέσατε, είναι ανέντιμος
θα σας πω ένα μυστικό όμως: οι σχέσεις με διαφορά ηλικίας είναι υπέροχες να τις ζεις όχι να ψάχνεις λογική πίσω τους ούτε αλίμονο αγνές προθέσεις (σε κανέναν εκ των δύο)
βρείτε έναν νεαρό στην ηλικία σας και μεταχαράς το συζητάμε
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.194
Κριτικές
62
Like
20.277
Πόντοι
14.936

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom