Νέα

Γιατί δεν εκτιμώ τις γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα troubaman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 706
  • Εμφανίσεις 45K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
όταν η άλλη είναι 19 χρονών και έχει 50 χιλ. followers νομίζει ότι είναι η Κιμ Καρντάσιαν. Σίγουρα σκέφτεται ότι θα κάνει sponsored posts, θα γίνει brand ambassador, θα δημιουργήσει αλυσίδες ρούχων, ίσως και το δικό της reality show μια μέρα. Ζει σε μια φούσκα που δεν ξέρω αν είναι εύκολο να σπάσει/σκάσει γιατί ακριβώς καθημερινά η φαντασίωσή της επιβεβαιώνεται με το κάθε post. Λογικά για να τα φτιάξει με κάποιον θα τσεκάρει πρώτα αν είναι κι αυτός "διάσημος". Αν ζητάς κάτι νορμάλ και όχι απλώς πήδημα, ο στόχος είναι όλες αυτές (που είναι πολλές) να τις φιλτράρεις γρήγορα και να δώσεις χρόνο και ενέργεια σε κοπέλες με πιο υγιή πρότυπα, ασχολίες και ενδιαφέροντα.

Πλέον για μένα αν μια κοπέλα έχει 100-200 φίλους στο FB / followers στο instagram, και δεν ποστάρει 10 stories τη μέρα είναι από μόνο του θετικό.




Ετσι οπως τα γραφεις ειναι μανιτο.Γκομενες με χιλλιαδες λιγουρια δεν αξιζει να τις κυνηγας εκτος αν σε γουσταρει αυτη εκει αλλαζει το πραγμα.Τα σουργελα του instagram  που κανουν ανα δεκα λεπτα story και βγαζουν σελφιε ειναι μονο για φτυσιμο και τιποτα αλλο.Εχω ριξει τα στανταρ μου και κοιταω απλες κοπελιτσες που και εμφανισιακα ας μην ειναι 100% του γουστου μου θα θα συμβιβαστω.Σιγα τωρα που καναμε το καθε τσοκαρο inlfuencer και ambasador ανθρωπο...το ιδιο παει και για τα κλαρινα τα μετροσεξουαλ με τα τατου και τα χαπακωμενα μπρατσα που ποζαρουν σαν πουστρακια...
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Παντως θελει προσοχη εχει παρα πολλες καριολες εκει εξω.Εγω επαιζα μπαλιτσα με ενα μουνακι και επειδη ο βλακας το πηγαινα low-low και το επαιζα χαλαρος και κυριος χωρις να την μπαινω σαν καγουρας μαλλον ξενερωσε το πορνιδιο και την ειδα τον επομενο μηνα με εναν αλλο βλακα.Και προχθες την ειδα με καινουργιο.Η τυπισσα παιζει να εχει αλλαξει 30 ψωλες απο τον Μαιο που μιλουσα μαζι της.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.048
Κριτικές
9
Like
12.995
Πόντοι
3.836
Μιλάς πολύ όμορφα και μου ανοίγεις την όρεξη για διάλογο φίλε μου

Η αλήθεια είναι πως με το σεξ έχω τρέλα

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο

Κάποτε είχα αρραβωνιαστεί και συζήσει με ένα υπέριχο άνθρωπο αλλά δεν άντεχα να κάτσω εκεί

Κάναμε μαζί όμορφα πράγματα που με.γέμιζαν αλλά δε μπορούσα να σταματήσω να λιγουρεύομαι άλλες γυναίκες
Γι αυτό και χώρισα και γλύτωσε και αυτή η γυναίκα από.μένα και τη μανία μου

Περιττό να σου πω πως το μεγαλύτερο μέρος των χρηνάτων μου φεύγει στον αγοραίο έρωτα κι αυτό γιατί οι ανάγκες μου είναι μεγάλες

Όχι απλά σε ποσότητα αλλά και σε ποικιλλία

Για καιρό παραμύθιαζα τον εαυτό μου πως με ενδιαφέρει και κάτι άλλο.εκτός από το γαμήσι
Πχ η συντροφικότητα ή η οικογένεια

Αλλά στην πραγματικότητα δεν τολμούσα να με κοιτάξω κατάματα γιατί απέρριπτα κι εγώ ο ίδιος αυτό που είμαι

Ένας ακόρεστος σεξομανης με ανικανοτητα να δεθει συναισθηματικα.επι της ουσιας

Ακομη και.οταν ελεγα πως ειχα ερωτευτει δεν ειχα ακριβως ερωτευτει τη γυναικα αλλα την ιδεα της.

Να μη μιλήσω για οικογένεια.

Φαντάσου να έχω γυναίκα και παιδί άρα υποχρεώσεις και να θέλω διακαώς να δραπετεύσω.

Επειδή εν γνώση μου είμαι έτσι αποφευγω να ζω με.οραματα και ζω day by day

Πληρώνοντας το τιμημα με.ατελειωτη μοναξια που μονο ωρες ωρες με.ενοχλει...ειδικα οταν ξερω οτι θα γερασω και θα ειμαι μονος

Αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα γι αυτο.Το.παιχνιδι ετσι.παιζεται τιμια.Δεν μπορει καποιος ποτε.να τα εχει ολα δικα του..


Αν έχεις αποδεχτεί τον εαυτό σου και δεν προσπαθείς να εντυπωσιάσεις τους άλλους, είσαι εντάξει. Γιατί να κάνεις ένα γάμο και παιδιά και να τους προξενήσεις μόνο πόνο;
Αλλά ρε φίλε πρέπει να είσαι και ρεαλιστής. Ναι γύρω μας κυκλοφορούν πολλές γυναίκες ,χωρίς να τις συνοδεύουν άντρες, μας καυλώνουν ,τα πετάνε στα social - αλλά αυτό είναι μόνο η επιφάνεια και όχι η ουσία των πραγμάτων. Δες τη ζωή όπως είναι πραγματικά. Μία γυναίκα μπορεί να βγαίνει με την κολλητή της για να κάνουν παρέα και να μη θέλουν να τους την πέσουν. Μπορεί να σου δώσει τηλέφωνο για να σε έχει σαν καβάτζα και μετά να το μετανιώσει. Μπορεί να σου μιλάει ,να σε έχει φίλο στο facebook ,αλλά να μη νιώθει έλξη. Δεν είναι η ζωή όπως στις τσόντες.
 
Εγγρ.
31 Μαρ 2013
Μηνύματα
298
Like
202
Πόντοι
21
Κρουσανιωτακη,αν έβγαινες εξω για γκομενες μαζί με τον Σαντ Μαν,τι γυναίκες πιστεύεις θα κοίταζαν τον Σαντ και ποιες εσένα;Εμφανισιακά πάντα.
Και πως λες να τελείωνε αυτή η βραδια;

Δεν μπορώ να πω και πολλά γιατί είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάποιος από εδώ θα με ξέρει in real life...αλλά σκέψου ότι είμαι 1.81-74kg, σώμα Joe Delaney (του youtuber καλέ :P ) με αρκετά προσεγμένο ντύσιμο χωρίς στάμπες και μαλακίες(οκ φοράω μερικές ακριβές μάρκες αλλά γενικά έχω ποικιλία στα ρούχα μου),οι φίλοι μου και κάποιες γκόμενες μου λένε ότι βλέπομαι απο πλευράς προσώπου + τους γκέι που μου την πέφτουν.
16cfee6d54042691235b611800e3cde7.jpg

e081bae506e63cbe77043dfde368d23b.jpg


O σαντμαν από την άλλη είναι 5-7 χρόνια μεγαλύτερος μου από ότι καταλαβαίνω, μικρόσωμος,χωρίς να προσέχει τον εαυτό του και το σημαντικότερο ΜΙΖΕΡΟΣ.
Έχω φίλο ο οποίος είναι σαν τον σαντμαν χωρίς την μιζέρια αλλά βρίσκει γκόμενες μια χαρά οπότε τα άλλα βοηθούν αλλά δεν είναι πανάκεια.

Ε ας πούμε ότι στις 100 θα με κοίταζαν οι 20-30 ενώ τον σαντμαν 2-3? το κακό είναι ότι αν έχεις μίζερο άτομο δίπλα σου μειώνει αυτόματα την δικιά σου αξία....θα μου έκανε ζημιά κιόλας ο αχαίρευτος  :headbang:
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Δεν μπορώ να πω και πολλά γιατί είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάποιος από εδώ θα με ξέρει in real life...αλλά σκέψου ότι είμαι 1.81-74kg, σώμα Joe Delaney (του youtuber καλέ :P ) με αρκετά προσεγμένο ντύσιμο χωρίς στάμπες και μαλακίες(οκ φοράω μερικές ακριβές μάρκες αλλά γενικά έχω ποικιλία στα ρούχα μου),οι φίλοι μου και κάποιες γκόμενες μου λένε ότι βλέπομαι απο πλευράς προσώπου + τους γκέι που μου την πέφτουν.
16cfee6d54042691235b611800e3cde7.jpg

e081bae506e63cbe77043dfde368d23b.jpg


O σαντμαν από την άλλη είναι 5-7 χρόνια μεγαλύτερος μου από ότι καταλαβαίνω, μικρόσωμος,χωρίς να προσέχει τον εαυτό του και το σημαντικότερο ΜΙΖΕΡΟΣ.
Έχω φίλο ο οποίος είναι σαν τον σαντμαν χωρίς την μιζέρια αλλά βρίσκει γκόμενες μια χαρά οπότε τα άλλα βοηθούν αλλά δεν είναι πανάκεια.

Ε ας πούμε ότι στις 100 θα με κοίταζαν οι 20-30 ενώ τον σαντμαν 2-3? το κακό είναι ότι αν έχεις μίζερο άτομο δίπλα σου μειώνει αυτόματα την δικιά σου αξία....θα μου έκανε ζημιά κιόλας ο αχαίρευτος  :headbang:

Κάτι μου λεει ότι τον Σαντ Μαν θα τον κοίταζαν μόνο μη όμορφες.Και ότι θα σε ζήλευε για τις γυναίκες που θα σε κοιτούσαν(λόγω της εμφάνισης τους σαφώς).

Εν ολίγοις οτι θα σε κοίταζαν και θα στην έπεφταν ωραίες στην πλειοψηφία,και αυτό θα έκανε τον Σαντ Μαν να κλάψει.
 
Εγγρ.
31 Μαρ 2013
Μηνύματα
298
Like
202
Πόντοι
21
Κάτι μου λεει ότι τον Σαντ Μαν θα τον κοίταζαν μόνο μη όμορφες.Και ότι θα σε ζήλευε για τις γυναίκες που θα σε κοιτούσαν(λόγω της εμφάνισης τους σαφώς).

Εν ολίγοις οτι θα σε κοίταζαν και θα στην έπεφταν ωραίες στην πλειοψηφία,και αυτό θα έκανε τον Σαντ Μαν να κλάψει.

Δεν ξέρω αν θα συνέβαινε αυτό.
Όλες κοιτάζουν αλλά κυρίως οι 18-22 είναι πιο ανοιχτές. Οι 23-30 είναι λίγο πιο ντίβες ενώ πάλι οι μεγαλύτερες που ψάχνονται για γαμπρό κτλ πάλι είναι αρκετά ανοιχτές.

Επίσης, οι γυναίκες δεν την πέφτουν σχεδόν ποτέ.
Τα πεσίματα που μου έχουν γίνει είναι κυρίως από κάτι 40+ κυρίες που πχ με ρωτάνε που να πάνε και μετά μου πετάνε και κάνα είσαι ωραίο αγόρι κτλ.
Οι μικρότερες θα κοιτάξουν,θα χαμογελάσουν ή θα έρθουν πιο κοντά για να τις δεις και να μιλήσεις...
Μόνο 2 περιπτώσεις θυμάμαι που ήταν λίγο πιο extreme.
Η μια όταν είχα πάει εφορία με ένα μικρό που με πλησιάσε ενώ στεκόμουν δίπλα στον τοίχο και έτριβε τον κώλο της διακριτικά στον τοίχο ενώ με κοιτούσε και μια άλλη σε μια παρέα που ήρθε από το διπλανό τραπέζι να πάρει το ξύδι έσκυψε και έτριψε τα βυζιά της στο πρόσωπο μου.
Οι ξένες είναι κάπως πιο εύκολες και κρύες ταυτόχρονα...μου την έχουν πέσει 3-4 Σκανδιναβές ανά τα χρόνια σε περιόδους τουρισμού.


^^ Το αναφέρω αυτό για το πέσιμο που είπες.

Τέλος, ρε ο σαντμαν είναι κομπλεξικός, όλο και κάτι θα βρει να του φταίει, μπορεί να είναι μια στραβή πουτσότριχα και να την θεωρήσει μέγα λόγο που δεν γαμάει.

Λένε πολλοί εδώ μέσα ότι οι γυναίκες είναι δύσκολες,καργιόλες κτλ. Κάποιες είναι συμφωνώ...αλλά γιατί είναι? ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΑΦΗΝΟΥΜΕ. Κοινώς βρίσκουν και τα κάνουν...γι αυτό πολλές παντρεύονται μαμούχαλους που μπορούν να τους χειραγωγούν...
Οπότε αν σε κάποιον πρέπει να ρίξετε το φταίξιμο αυτός είναι ο εαυτός σας και οι φίλοι σας.
Όπως,επίσης είπανε κάποιοι παλιότερα ΥΠΑΡΧΟΥΝ μια χαρά κοπέλες εκεί έξω απλά οι περισσότεροι από εμάς επικεντρωνόμαστε στα ξέκωλα που μας καυλώνουν και γράφουμε τις απλές καθημερινές κοπέλες...μόνοι μας βγάζουμε τα μάτια μας.
Υπάρχουν αντίστοιχα και πολλές κοπέλες που λένε ότι έχουν τον "μαλακομαγνήτη" και ότι όλοι οι άντρες είναι μαλάκες...όχι δεν είναι...απλά αυτές κάνουν λάθος επιλογές.

 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Δεν ξέρω αν θα συνέβαινε αυτό.
Όλες κοιτάζουν αλλά κυρίως οι 18-22 είναι πιο ανοιχτές. Οι 23-30 είναι λίγο πιο ντίβες ενώ πάλι οι μεγαλύτερες που ψάχνονται για γαμπρό κτλ πάλι είναι αρκετά ανοιχτές.

Επίσης, οι γυναίκες δεν την πέφτουν σχεδόν ποτέ.
Τα πεσίματα που μου έχουν γίνει είναι κυρίως από κάτι 40+ κυρίες που πχ με ρωτάνε που να πάνε και μετά μου πετάνε και κάνα είσαι ωραίο αγόρι κτλ.
Οι μικρότερες θα κοιτάξουν,θα χαμογελάσουν ή θα έρθουν πιο κοντά για να τις δεις και να μιλήσεις...
Μόνο 2 περιπτώσεις θυμάμαι που ήταν λίγο πιο extreme.
Η μια όταν είχα πάει εφορία με ένα μικρό που με πλησιάσε ενώ στεκόμουν δίπλα στον τοίχο και έτριβε τον κώλο της διακριτικά στον τοίχο ενώ με κοιτούσε και μια άλλη σε μια παρέα που ήρθε από το διπλανό τραπέζι να πάρει το ξύδι έσκυψε και έτριψε τα βυζιά της στο πρόσωπο μου.
Οι ξένες είναι κάπως πιο εύκολες και κρύες ταυτόχρονα...μου την έχουν πέσει 3-4 Σκανδιναβές ανά τα χρόνια σε περιόδους τουρισμού.


^^ Το αναφέρω αυτό για το πέσιμο που είπες.

Τέλος, ρε ο σαντμαν είναι κομπλεξικός, όλο και κάτι θα βρει να του φταίει, μπορεί να είναι μια στραβή πουτσότριχα και να την θεωρήσει μέγα λόγο που δεν γαμάει.

Λένε πολλοί εδώ μέσα ότι οι γυναίκες είναι δύσκολες,καργιόλες κτλ. Κάποιες είναι συμφωνώ...αλλά γιατί είναι? ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΑΦΗΝΟΥΜΕ. Κοινώς βρίσκουν και τα κάνουν...γι αυτό πολλές παντρεύονται μαμούχαλους που μπορούν να τους χειραγωγούν...
Οπότε αν σε κάποιον πρέπει να ρίξετε το φταίξιμο αυτός είναι ο εαυτός σας και οι φίλοι σας.
Όπως,επίσης είπανε κάποιοι παλιότερα ΥΠΑΡΧΟΥΝ μια χαρά κοπέλες εκεί έξω απλά οι περισσότεροι από εμάς επικεντρωνόμαστε στα ξέκωλα που μας καυλώνουν και γράφουμε τις απλές καθημερινές κοπέλες...μόνοι μας βγάζουμε τα μάτια μας.
Υπάρχουν αντίστοιχα και πολλές κοπέλες που λένε ότι έχουν τον "μαλακομαγνήτη" και ότι όλοι οι άντρες είναι μαλάκες...όχι δεν είναι...απλά αυτές κάνουν λάθος επιλογές.

Τον έχεις ξεφτιλίσει άγρια πάντως τον Σαδ Μαν.

(Επισκέψου το νήμα που είχα ανοίξει για Σαββίδη)
 

julian73

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2005
Μηνύματα
430
Κριτικές
4
Like
73
Πόντοι
1
Γι’ αυτό άλλωστε έκανα το εξής πείραμα. Χώθηκα σε ένα νήμα που άνοιξε μια γυναίκα ονόματι Εριναλ. Ξεκίνησα να μιλάω σοφτ, με χιούμορ και τις κλασικές βλακείες. Η γυναίκα ξενέρωσε. Της είπα το πάμε απ’ την αρχή; Μου λέει ναι. Της ρίχνω ένα σύντομο ειλικρινές κείμενο, αντρικό, η απάντηση της ήταν «μέσα», και μετά πόσταρε καμία δεκάδα τραγούδια.

Τι θέλω να πω.. όχι, δεν σκόραρα. Απλά παρατήρησε την γυναικεία ιδιοσυγκρασία και το πώς αλλάζει ανάλογα με τις κινήσεις σου, όταν δώσεις ένα μικρό δείγμα ανδρισμού. Παρεπιπτόντως, υπήρχαν μέλη που επικροτούσαν την προσπάθεια αυτή.

Θέλει ανδρισμό φίλε. Όχι μιζέρια ή έπαρση, αυτά είναι καμουφλάζ όταν τρέμεις την σκιά σου. Θέλει ανδρισμό και αυτοπεποίθηση, ντιρέκτ.
Τύπε, η ερινάλ είναι 50-55 ετών..
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Για ποιο λόγο ένας άντρας επιλέγει να το πάει «σιγα-σιγά»; Να ήμασταν στο σχολείο να το καταλάβω. Αλλά δεν είμαστε. Έχω κάνει και γω ίδια μαλακια με σένα και έμαθα. Δε σημαίνει ότι αυτός που της τη μπαίνει είναι Κάγκουρας. Απλά δεν χάνει καιρό και καλά κανει. Ιδανικά, πρέπει όλοι να έχουμε από μια δεκαριά υποψήφιες ανα τακτά χρονικά διαστήματα και να ρίχνουμε στο ψαχνό. Ότι δηλαδή κάνουν μερικές από αυτές. Άσε το συναίσθημα για μετά το σεξ όταν ανάψετε τσιγάρο. Όσες φορές ήμουν συνεσταλμένος - κύριος - ευαίσθητος - χιουμορίστας, είτε με πουτανα είτε με γκομενα της διπλανής πόρτας, πραγματικά έφαγα τα μούτρα μου.


Εχεις δικαιο ναι.Οσο πιο ευθυς τοσο το καλυτερο...το low-low ειναι μαλθακη μαλακια και δειχνει απειρια..!Αλλωστε πρεπει να της δειξεις οτι γουσταρεις να την σκισεις..
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.253
Κριτικές
62
Like
44.895
Πόντοι
9.297
Συναγωνιστες...φροντιστε να βγαζετε λεφτα .Δεν υπαρχει πιο ισχυρο διεγερτικο.Απο εκει και περα ολα γινονται.Οι περισσοτερες ειναι πουτανες.Αν θελετε επαγγελματια πουτανα πληρωνετε σε ρευστο.Αν θελετε ερασιτεχνι πληρωνετε σε ειδος.Κατι αναλογο ελεγε και στην ταινια Η καλπικη λιρα στην φαση με τον Μιμη Φωτοπουλο που γνωριστηκε με την καλντεριμιτζου της εποχης.Τα αισθηματα απο την ηλικια που η γυναικα βγαινει στην βιοπαλη ειναι στην τσεπη κυριως.Η καρδια ειναι μονο για να στελνει το αιμα στην κυκλοφορια,δεν εχει αισθηματα εκει συνηθως.Αν συγκινηθει εκει τοτε ολα γινονται.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
Αλλά στην πραγματικότητα δεν τολμούσα να με κοιτάξω κατάματα γιατί απέρριπτα κι εγώ ο ίδιος αυτό που είμαι

Ένας ακόρεστος σεξομανης με ανικανοτητα να δεθει συναισθηματικα.επι της ουσιας

Αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα γι αυτο.Το.παιχνιδι ετσι.παιζεται τιμια.Δεν μπορει καποιος ποτε.να τα εχει ολα δικα του..

Άφησα το ζουμί των όσων είπες σε παράθεση. Αν ήμουν στη θέση σου θα το κοίταγα το γιατί δεν μπορείς να δεθείς συναισθηματικά. Όταν λες ότι εισαι σεξομανής, χωρίς να θέλω να κάνω καμιά κριτική, το συμπέρασμα στο οποίο καταλήγω είναι ότι το σεξ είναι απλά το φιξάκι σου, τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο. Δεν παίρνεις χάπια για να ανεβάσεις την ντοπαμίνη στον εγκέφαλο, κάνεις σεξ. Ίσως γι'αυτό βαριέσαι τόσο γρήγορα το πήδημα με την ίδια γκόμενα.

Ο κανόνας είναι ότι ό,τι γίνεται εθισμός σε καταστρέφει μακροπρόθεσμα - και οικονομικά και ψυχο-συναισθηματικά. Requiem for a dream φάση.

Επίσης σχετικά με αυτό που είπες ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γι'αυτό, εγώ θα έλεγα ότι είσαι πολύ νέος και μπορείς να αλλάξεις τα πάντα. Αυτό που είμαστε μέχρι την ενηλικίωση δεν το επιλέγουμε και είναι άμεση συνάρτηση του οικογενειακού περιβάλλοντος (το χώμα και το φυτό κατ'αναλογία). Από την ενηλικίωσή μας και μετά όμως μπορούμε σιγά σιγά να αντικρίσουμε τους δαίμονές μας και να γίνουμε αυτό που πραγματικά θέλουμε και στην ουσία να απαλευθερωθούμε απά τα λάθη των γονιών μας.

Ελπίζω να μην τα βλέπεις όσα γράφω ως πατερναλιστικά. Απλώς πιστεύω ότι εδώ μέσα μπορούμε να κάνουμε και κάποιες συζητήσεις ουσίας κατά διαστήματα και να βοηθάμε (όσο γίνεται) ο ένας τον άλλον. Άλλωστε και οι κριτικές αυτό το νόημα έχουν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

ματακιας(1)

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2007
Μηνύματα
170
Like
79
Πόντοι
1
Γι’ αυτό άλλωστε έκανα το εξής πείραμα. Χώθηκα σε ένα νήμα που άνοιξε μια γυναίκα ονόματι Εριναλ. Ξεκίνησα να μιλάω σοφτ, με χιούμορ και τις κλασικές βλακείες. Η γυναίκα ξενέρωσε. Της είπα το πάμε απ’ την αρχή; Μου λέει ναι. Της ρίχνω ένα σύντομο ειλικρινές κείμενο, αντρικό, η απάντηση της ήταν «μέσα», και μετά πόσταρε καμία δεκάδα τραγούδια.

Τι θέλω να πω.. όχι, δεν σκόραρα. Απλά παρατήρησε την γυναικεία ιδιοσυγκρασία και το πώς αλλάζει ανάλογα με τις κινήσεις σου, όταν δώσεις ένα μικρό δείγμα ανδρισμού. Παρεπιπτόντως, υπήρχαν μέλη που επικροτούσαν την προσπάθεια αυτή.

Θέλει ανδρισμό φίλε. Όχι μιζέρια ή έπαρση, αυτά είναι καμουφλάζ όταν τρέμεις την σκιά σου. Θέλει ανδρισμό και αυτοπεποίθηση, ντιρέκτ.
κάντο αν θες λίγο πιο λιανα, πιο ήταν το συντομο ειλικρινές αντρικο κείμενο.
 

kostis76

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
583
Like
380
Πόντοι
26
ποια σε πείραξε εσένα παιδί μου?  :-

για κάποιες ισχύει, για κάποιες όχι, για κάποιες ανάλογα το άτομο που έχουν απέναντι.
ας μην το γενικεύουμε τόσο πολύ...
Κάθε γενίκευση οδηγεί σε λανθασμένους συλλογισμούς.
 

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
Γι’ αυτό άλλωστε έκανα το εξής πείραμα. Χώθηκα σε ένα νήμα που άνοιξε μια γυναίκα ονόματι Εριναλ. Ξεκίνησα να μιλάω σοφτ, με χιούμορ και τις κλασικές βλακείες. Η γυναίκα ξενέρωσε. Της είπα το πάμε απ’ την αρχή; Μου λέει ναι. Της ρίχνω ένα σύντομο ειλικρινές κείμενο, αντρικό, η απάντηση της ήταν «μέσα», και μετά πόσταρε καμία δεκάδα τραγούδια.

Τι θέλω να πω.. όχι, δεν σκόραρα. Απλά παρατήρησε την γυναικεία ιδιοσυγκρασία και το πώς αλλάζει ανάλογα με τις κινήσεις σου, όταν δώσεις ένα μικρό δείγμα ανδρισμού. Παρεπιπτόντως, υπήρχαν μέλη που επικροτούσαν την προσπάθεια αυτή.

Θέλει ανδρισμό φίλε. Όχι μιζέρια ή έπαρση, αυτά είναι καμουφλάζ όταν τρέμεις την σκιά σου. Θέλει ανδρισμό και αυτοπεποίθηση, ντιρέκτ.

τύπε τη συγκεκριμένη φάση κακώς την αναφέρεις, η τύπισσα σας δουλεύει. Μπαίνει γιατί ξέρει ότι της δίνετε προσοχή ακόμα κι όταν αυτή κλάνει άβαφτη στον καναπέ της, τρώγοντας Doritos. 

Την διαφορά την κάνει όταν πας και την πέφτεις πρόσωπο με πρόσωπο, πίσω από το πληκτρολόγιο κλαιν μαιν.

 

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
Αλίμονο σε όποιον την πήρε σοβαρά. Ακόμα και δουλεύοντας όμως, ο εγκέφαλος υποσυνείδητα επηρεάζεται από το έρεισμα που του δίνεις. Τώρα νταξ, ατυχές το παράδειγμα εν μέρει αλλά ήθελα να περάσω το μήνυμα ότι η ντιρεκτ, αντρίκια, χωρίς φόβο approach έχει ένα καλό ποσοστό επιτυχίας. Η γυναίκα εν τω μεταξύ είχε τα χειρότερα comeback στη συζήτηση, μιλάμε για cringe όχι αστεία. Εύχομαι να βγήκε για πατσά να στάνιαρε. Είχε και κάτι άλλους περίεργους συνταξιούχους που χώνονταν αβέρτα. Φτηνά τη γλιτώσαμε, μη μιλάς.

τύπε εσύ δεν είσαι που έλεγες για τα εξοχικά σου στη Χαλκιδική στο νήμα της; Και έφτιαξες και νήμα με ψηφοφορία για το αν πρέπει να βγείτε; Όλα αυτά για κάποια που δεν έχετε δει καν... Far from recipe to success... Πήγαινε ρίξε λίγο κρύο νερό στο πρόσωπό σου...
 

giotis2005

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2010
Μηνύματα
121
Like
7
Πόντοι
1
Ελα μου ντε ρε φιλε

Αυτο παλι με.το instagram ποτε δε το καταλαβα

Το παιζουν ολες ιστορια και καποιοι τους κανουν comment like λες και θα γλυψουν κανα κοκκαλο

Ποσο πιθηκες

Εχω καταληξει πως αυτοι που γαμανε ευκολα ειναι οι εξης

-αλητεια δηθεν υποκοσμος που το παιζουν ιστοριες με τις τατουαζιες τα μουσια και το ξυρισμενο κεφαλι.

-φραγκατοι που εχουν πολυ ακριβο οχημα ντυσιμο γουστα

-δημοφιλεις

Αν τα χεις και τα 3 μαζι ακομη πιο καλα

Για αυτους προοριζονται τα 8αρια,9αρια,10 αρια

Δε θα ξεχασω που καποτε χρονια πριν εβγαλα εξω ενα 8 αρι μουνετο

Βγηκαμε 3 ραντεβου

Στο 2 τη γαμησα.

Ειχα ενθουσιαστει και ελεγα μεσα μου "την καναμε την τυχη μας"

Τι ηταν να το πω.Το ματιασα.

Μετα το 3ο ραντεβου ενω κλεισαμε καλα και ολα καλα...η τυπισσα αρχισε να αραιωνει

Της ειπα να ξαναβγουμε

Και ακουγα "μωρε πεθανε η γιαγια της γειτονισας...και δεν μπορω...θα παω στο μνηνοσυνο"
Και αλλα τετοια κουλα

Ωσπου τελικα αρχισε να μ αποφευγει τελειως και μου ειπε οτι θελει χρονο να σκεφτει

Μετα απο μια βδομαδα σκεψης ανεβαζει στο fb φιλια και αγκαλιες με τατουαζακια μουτρο σφιχτερ μαν

Να τρωνε καρπουζι στην παραλια

Καταλαβες τι λεω μαγκα;
Προφανώς την πήδηξε καλύτερα από εσένα. Κοινή λογική
 

astakos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2006
Μηνύματα
136
Κριτικές
2
Like
174
Πόντοι
281
Εχω απομυθοποιησει πληρως το αγχος της απορριψης.Τρωω καθε βδομαδα καμμια 5 με 6 μη σου πω και 10 χυλοπιτες διαροφων τυπων(εχω αγορι,αρραβωνιαστηκα,δεν ενδιαφερομαι,αντε γαμησου,παρατα μας φιλε κτλ)

Κανενα αγχος απορριψης

Απλα η ψωλη μου ζηταει μεζε...και δεν εχει...
Αυτό είναι χειρότερο. Δεν αγχώνεσαι γιατί θεωρείς δεδομένη την απόρριψη. Σαν προφητεία που επαληθεύεται κάθε φορά.
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
Προφανώς την πήδηξε καλύτερα από εσένα. Κοινή λογική
Η κοινή λογική δεν πιάνει στις γυναίκες φίλε

Το 2005 ειναι το ετος γεννησεως σου;Δε ρωταω ειρωνικα.Απλα αν ισχυει εχεις να μαθεις πολλα για τις γυναικες

Αν παλι εκανα λαθος τοτε θα σου μιλησω ειλικρινα

Ηταν η πρωτη σκεψη και φοβια που περασε απο το μυαλο μου

Πως ο αλλος την γαμησε καλυτερα ειχαν καλυτερη χημεια τον ειχε πιο μεγαλο κτλ

Και ισως και ισχυει.Απλα αυτη η γνωση δεν εχει την παραμικρη πρακτικη χρησιμοτητα μια και ο καθενας απο μας γαμαει οπως γαμαει(οταν ειναι στα φορτε του και καβλωμενος) και την εχει οση του την εδωσε ο Θεος

Οταν κατι τελειωσει με τον αλφα η βητα τροπο κανεις ενα απολογισμο τι θα μπορουσες να ειχες αλλαξει ωστε να ειχες καλυτερο αποτελεσμα...

Αυτα φιλαρακο
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
Αυτό είναι χειρότερο. Δεν αγχώνεσαι γιατί θεωρείς δεδομένη την απόρριψη. Σαν προφητεία που επαληθεύεται κάθε φορά.
χμμμ λεπτες οι ισορροπιες φιλε

Εγω προτιμω να σκεφτομαι τις λιγοστες μου επιτυχιες.

Ποσοστο επιτυχιας πολυ χαμηλο 1/25 δλδ 4 στα 100.

Απο καμακι ομως γνωρισα

-μελαχοινη μουναρα αεροσυνοδο που γαμησα

-ξανθο αγγελο με ταλεντο στην πιπα που ν εκανε να παραμιλω

-μελαχροινο 25 χρονο κοριτσι με κορμαρα που εμοιαζε στη φουρειρα

-παρθενα που ξεπαρθενιασα και εζησα και αυτο το απωθημενο

-εκφυλη μιλφαρα απο τη λαρισα με πολλα γουστα κτλ

Και μια λιστα απο αλλες επιτυχιες που ειναι σταγονα στον ωκεανο των απορριψεων

Η σκεψη εχει ως εξης

Ειμαι αυτος που ειμαι.Οχι κανενας brad pitt αλλα ουτε και ο Μαυρος πητ.
Εχω ενα χαρακτηρα που ειναι αυτος που ειναι:οχι ο καλυτερος μαγκας ο πιο δημοφιλης τυπας,αλλα εχω χιουμορ και χαμογελο και μια αλφα γοητεια.

Ως εκει.

Ουτε και ο looser ειμαι που κλαιγεται για την κακη του τυχη.

Καθε μερα ευγνομονω το Θεο για ολα τα καλα που μου εδωσε.

Αρα με οτι εχω πορευομαι.Σε μια γυναικα που ψαχνει να εξημερωσει τον "ιστορια τατουαζακια αλητητιριο γκανγκστερ με γνωριμιες σε κλαμπ και μουτρο α λα μηδενιστη"δε θα αρεσω γιατι παραειμαι φλωρος σε σχεση με αυτο

Σε μια γυναικα που κοιταει εμφανιση χαρακτηρα και τροπους ισομοιρασμενα σε λογικα επιπεδα εχω καλρς ελπιδες να αρεσω

Οποτε για να συνοψισω:Δεν πλησιαζω με αρνητιλα μια γυναικα...αλλα με επιγνωση

Αυτα φιλαρακο μου.

Σε ευχαριστω για το βημα σου για γονιμο ευχαριστο διαλογο
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom