Νέα

Γιατί δεν εκτιμώ τις γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα troubaman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 706
  • Εμφανίσεις 46K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Johnny Red2

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
4 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.957
Κριτικές
91
Like
18.565
Πόντοι
25.036
Γενικά μιλώντας διαφωνώ με όλες τις γενικεύσεις. Δεν μπορεί να μπαίνουν όλοι στο ίδιο τσουβάλι. Π.Χ. έχω γνωρίσει κοπέλες που ήταν πιο ντομπρες από πολλούς παλικαράδες, μη ματαιόδοξες και ιδιαίτερα φιλοσοφημένες. Επίσης αποφεύγω να μπαίνω σε διχαστικές σκέψεις τύπου, Δεξιοί-Αριστεροί, Χριστιανοί - Μουσουλμάνοι, Άνδρες - Γυναίκες, Έλληνες - Τούρκοι, Βόρειοι - Νότιοι, ΠΑΟΚ.- ΆΡΗΣ, Καφές με ζάχαρη - Καφές Σκέτος κλπ. Ενωμένοι είμαστε πιο δυνατοί...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.018
Κριτικές
63
Like
45.954
Πόντοι
9.297
Κέβιν Σόρμπο-Ο «Ηρακλής» κατακεραυνώνει τους Χολλιγουντιανούς αστέρες: «Υπάρχει κρίση αρρενωπότητας»

«Δεν έχει πραγματικά σημασία σε ποιο άκρο του φάσματος του ανδρισμού ανήκεις – αν είσαι θύμα των βασικών σου επιθυμιών, η φεμινιστική κουλτούρα έχει νικήσει. Είσαι ακριβώς το είδος του δειλού άνδρα που (νομίζουν ότι) θέλουν να είσαι. Η κοινωνία σήμερα παρεξηγεί σοβαρά τον ανδρισμό», δήλωσε αρχικά και πρόσθεσε: «Η κοινωνία σήμερα παρεξηγεί σοβαρά τον ανδρισμό… Από την μία πλευρά μας αρέσει να θεωρούμε νορμάλ τους ανδρόγυνους, τύπου Μπίλι Πόρτερ, άνδρες που φοράνε φούστες και φουστάνια… Ο πιο καλοντυμένος άντρας του GQ, ο Τιμοτέ Σαλαμέ, για παράδειγμα, φοράει ρούχα που ο παππούς ούτε νεκρός δεν θα φορούσε».

«Όπου κι αν κοιτάξουμε, οι τολμηρές, γεμάτες αυτοπεποίθηση γυναίκες ξεπερνούν τους παθητικούς άνδρες που υποχωρούν ήσυχα στο προσκήνιο. Οι πατεράδες ειδικότερα, έχουν γίνει ο στόχος κάθε αστείου του Χόλιγουντ, οι αδέξιοι, άχρηστοι ηλίθιοι που δεν συνεισφέρουν τίποτα στις οικογένειες ή τις κοινότητές τους, αλλά θυσιάζοντας ως αντικείμενα γελοιοποίησης»
κατέληξε ο «Ηρακλής».

Μια χαρά τα λέει.
Να συμπληρώσω πως η κοινωνία έχει γίνει μπάχαλο επειδή η woke φεμιναζιστική θολοκουλτούρα θέλει τους άντρες ευνουχισμένους αλλά όλες μα όλες μόλις δουν πως η μπογιά τους δεν περνάει ή τραβάνε ζόρια θέλουν αρσενικά που πολύ απλά δεν τις θέλουν επειδή έχουν σταφιδιάσει.

Οι ίδιες γυναίκες που κράζουν όσες γυναίκες επιλέγουν να δημιουργήσουν οικογένεια είναι οι ίδιες που μετά από λίγα χρόνια κλαίγονται και λένε μα που πήγαν οι άντρες, τους οποίους όμως έκραζαν στα ντουζένια τους.

Πιστεύω όλοι οι άντρες εκτιμούμε και αγαπάμε τις γυναίκες. Δεν εκτιμούμε όμως τη θολοκουλτούρα των γυναικείων τενεκέδων που έχει γίνει κανονικότητα γιατί ως γνωστόν οι άδειοι τενεκέδες κάνουν πιο πολύ θόρυβο.
Να υποθέσω ότι τον τύπο τον έχουν μπαναρει από όλες τις παραγωγες διότι "προωθεί πρότυπα τοξικής αρρενωπότητας"...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.018
Κριτικές
63
Like
45.954
Πόντοι
9.297
Ωραίο θέμα.
Γενικά δεν συμφωνώ με κατηγορηματικές θέσεις και ταμπέλες.
Είναι θέμα οικογενειακού περιβάλλοντος, παιδείας, εμπειριών, χαρακτήρα και χημείας με τον εκάστοτε σύντροφο.
Μια καριολα για τον έναν είναι ιδανική σύντροφος για τον άλλο.
Δεν θα διαφωνήσω ότι οι γυναίκες εχουν την τάση να είναι χειριστικές και παρασκηνιακές. Αυτό ίσως εξηγείται από τους αιώνες καταπίεσης.
Εκεί που θα συμφωνήσω σε σχέση με τον αρνητικό τους ρόλο είναι στην αλληλουχία σχέσεων. Και για να εξηγηθώ:
Μια μάνα μεγαλώνει ένα αρσενικό και το κάνει μαμακια/μπουλη και μια σύζυγος τον δέχεται και διαιωνίζει την μαλακια του.
Το ερώτημα εδώ είναι τι κάνει ο πατέρας. Για να γίνει ενα αρσενικό αναρχιδος μαμάκιας πρέπει ο πατέρας είτε να είναι και αυτός μπούλης είτε να μην συμμετέχει καθόλου στην διαπαιδαγώγησή του.
Από την άλλη, μια γυναίκα μεγαλώνει (συνήθως) με δυο γονείς. Και πάλι, ποιος είναι ο ρόλος του πατέρα?
Έχω φίλο που είναι ο ορισμός του χαζομπαμπά και έχει 3 κόρες.
Δεν είναι τυχαίο που και οι τρεις είναι πολύ θηλυκές αλλά την ίδια στιγμή είναι και αντράκια. Και εαυτό επειδή τις μεγάλωσε με συγκεκριμένες αρχές. Και δεν ήταν λίγες οι φορές που έγινα μάρτυρας ομηρικών καβγάδων με την γυναίκα του που είναι και αυτή αντράκι, για λόγους που είχαν να κάνουν με τα όρια που έπρεπε να μπουν στις κόρες του.
Δεν τους στέρησε ούτε λούσα ούτε και εξόδους. Αλλά τα όρια σε σχέση με το ντύσιμο και τις ώρες κυκλοφορίας ήταν πάντα δεδομένα.

Συμπέρασμα (δικό μου): κανείς δεν είναι αποτέλεσμα παρθενογένεσης και ενώ ολοι γεννιόσαστε με κάποια χαρακτηριστικά, η οικογένεια κάνει την διαφορά.
Ποιοι μπαμπάδες συμμετείχαν στην διαπαιδαγώγηση των παιδιών από τα 35 και πάνω;
Που τώρα βλέπω πολλούς μπαμπάδες να βγαίνουν βόλτα με τα μωρά και το καροτσάκι...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΙ.
 

Gamikoulas99

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2023
Μηνύματα
90
Like
147
Πόντοι
0
Ποιοι μπαμπάδες συμμετείχαν στην διαπαιδαγώγηση των παιδιών από τα 35 και πάνω;
Που τώρα βλέπω πολλούς μπαμπάδες να βγαίνουν βόλτα με τα μωρά και το καροτσάκι...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΙ.
Τι να σου πω. Όλοι οι φίλοι μου και πάνω και κάτω των 35 ασχολούνται. Θα μου πεις βέβαια ίσως τα κριτήρια φιλίας μου εμπεριέχουν και την παιδεία….
Από την άλλη, γνωρίζω (όχι από τον φιλικό μου κύκλο) κάποιες μαμάδες που δεν δίνουν μια και ασχολούνται περισσότερο είτε με την καριέρα είτε με τα νύχια και τα μαλλιά τους.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.950
Κριτικές
3
Like
1.694
Πόντοι
216
Η αλήθεια είναι οτί κι εγώ, ενώ λόγω των κοντινών μου κύκλων είχα σχηματίσει μια πολύ ωραία εικόνα, μεγαλώνοντας άρχισα (θέλοντας και μη) να βλέπω παραέξω, και τα σοκ αηδίας ήταν αλλεπάλληλα όταν άρχισα να συνειδητοποιώ κάποια πράγματα.....

Το χειρότερο πράγμα που βλέπω στις γυναίκες, είναι το γεγονός πως πολλές βρίσκονται υπό καθεστώς ομηρίας των ανασφαλειών τους. Και δυστυχώς, λόγω κουλτούρας/νοοτροπίας δεν μαθαίνουν να επενδύουν ουσιαστικά στον εαυτό τους προκειμένου να τις αντιμετωπίσουν και να εξελιχθούν, να πάνε παρακάτω σαν άνθρωποι.
ΌΛΟΙ έχουμε δει το παρακάτω εργάκι: να βλέπεις μια ωραία κοπέλα, χαρά θεού, να προτιμά να μπλέκει με έναν μαλάκα παρανοικό (που στο τέλος καταλήγει στη σωματική ή ψυχική βιαιοπραγία εναντίον της), γιατί ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ακόμα κι αυτό, της προσφέρει την επιβεβαίωση πως κάποιος θα ασχοληθεί μαζί της.

Ειδικά σε ηλικίες 25-30, έβλεπα πολλούς φίλους μου που ήταν και ωραίοι, κοινωνικοί, χαλαροί να τρώνε Χ από αντικειμενικά μέτριες τύπισσες οι οποίες κατέληγαν με κάτι πρεζάκηδες, άρρωστους που τις έδερναν κλπ........

Στη συνέχεια, το πιο αηδιαστικό που βλέπω γύρω μου, είναι αντικειμενικά όμορφες και προσεγμένες γυναίκες να παντρεύονται πολύ υποδεέστερους άνδρες, (και εμφανισιακά, καθώς και πνευματικά), απλά και μόνο λόγω ανασφάλειας και κουτοπονηριάς. Αυτή η έλλειψη αυτοεκτίμησης μου προκαλεί την ύψιστη αηδία, καθώς αποτελεί την επιτομή της αποτυχίας.

Οι περισσότερες απλά αρκούνται στο να κλαίγονται και να αποζητούν ντάντεμα για τις μαλακίες που κάνουν (κοινώς, αποζητούν έναν πατέρα που δεν τις στέλνει στο διάολο), αντί να πάρουν τη ζωή στη χέρια τους όπως προστάζουν οι συνθήκες της ενήλικης ζωής......

Βλέπω γύρω μου γυναίκες 35άρες, -κάποιες που πατάνε καλά στα πόδια τους κιόλας- να καυλαντίζουν με μπάρμεν και ντιτζέι, και μετά να κλαίγονται που δε γνωρίζουν τον 'έρωτα'.........κάθε σχόλιο περιττό!

Τίποτα απ αυτά όμως δεν ισοπεδώνει την εντύπωση που έχει κάποιος για τις γυναίκες, όσο η εμπειρία του να δουλέψει κανείς νύχτα για λίγο (χωρίς να είναι αυτής της 'φάσης)....Ένας μήνας αρκεί να τα δεις κωλυώμενα και τον κόσμο να γυρίζει ανάποδα μάγκες. Κι αν δεν σε ρουφήξει η σαπίλα της νύχτας και κρατήσεις κάπως τα λογικά σου, θα κάνεις μήνες να ξαναδείς γυναίκα ως άνθρωπο. Δεν το λέω με καμμία χαρά!

Οκ, προσωπικά γνώριζω και αρκετές που είναι μια χαρά στις σχέσεις τους και κυρίες κιόλας, και περνάνε ωραία χωρίς ξεφτίλα και ίντριγκες. Διέκρινα όμως ως κοινό στοιχείο τους τις καταβολές που πήραν από το σπίτι τους, δεν μεγάλωσαν όλες στο 'Σπιρτόκουτο' του Οικονομίδη.
Και τέλος, έχω να πω πως σχεδόν όλες όσες είχα γκόμενες , μου βγήκαν μια χαρά άτομα γενικά, αλλά προσπαθώ να είμαι φουλ προσεκτικός και τις περνάω από χίλια κόσκινα αναγκαστικά, με όλα όσα βλέπω.

Η μαγκιά στη ζωή είναι, να μπορεί να διατηρήσει κανείς την ψυχραιμία του και όσο μπορεί τη διαύγεια το, προκειμένου να σταθεί αξιοπρεπής και να μην κακοπάθει!
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
11
Like
3.489
Πόντοι
4.615
Η αλήθεια είναι οτί κι εγώ, ενώ λόγω των κοντινών μου κύκλων είχα σχηματίσει μια πολύ ωραία εικόνα, μεγαλώνοντας άρχισα (θέλοντας και μη) να βλέπω παραέξω, και τα σοκ αηδίας ήταν αλλεπάλληλα όταν άρχισα να συνειδητοποιώ κάποια πράγματα.....

Το χειρότερο πράγμα που βλέπω στις γυναίκες, είναι το γεγονός πως πολλές βρίσκονται υπό καθεστώς ομηρίας των ανασφαλειών τους. Και δυστυχώς, λόγω κουλτούρας/νοοτροπίας δεν μαθαίνουν να επενδύουν ουσιαστικά στον εαυτό τους προκειμένου να τις αντιμετωπίσουν και να εξελιχθούν, να πάνε παρακάτω σαν άνθρωποι.
ΌΛΟΙ έχουμε δει το παρακάτω εργάκι: να βλέπεις μια ωραία κοπέλα, χαρά θεού, να προτιμά να μπλέκει με έναν μαλάκα παρανοικό (που στο τέλος καταλήγει στη σωματική ή ψυχική βιαιοπραγία εναντίον της), γιατί ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ακόμα κι αυτό, της προσφέρει την επιβεβαίωση πως κάποιος θα ασχοληθεί μαζί της.

Ειδικά σε ηλικίες 25-30, έβλεπα πολλούς φίλους μου που ήταν και ωραίοι, κοινωνικοί, χαλαροί να τρώνε Χ από αντικειμενικά μέτριες τύπισσες οι οποίες κατέληγαν με κάτι πρεζάκηδες, άρρωστους που τις έδερναν κλπ........

Στη συνέχεια, το πιο αηδιαστικό που βλέπω γύρω μου, είναι αντικειμενικά όμορφες και προσεγμένες γυναίκες να παντρεύονται πολύ υποδεέστερους άνδρες, (και εμφανισιακά, καθώς και πνευματικά), απλά και μόνο λόγω ανασφάλειας και κουτοπονηριάς. Αυτή η έλλειψη αυτοεκτίμησης μου προκαλεί την ύψιστη αηδία, καθώς αποτελεί την επιτομή της αποτυχίας.

Οι περισσότερες απλά αρκούνται στο να κλαίγονται και να αποζητούν ντάντεμα για τις μαλακίες που κάνουν (κοινώς, αποζητούν έναν πατέρα που δεν τις στέλνει στο διάολο), αντί να πάρουν τη ζωή στη χέρια τους όπως προστάζουν οι συνθήκες της ενήλικης ζωής......

Βλέπω γύρω μου γυναίκες 35άρες, -κάποιες που πατάνε καλά στα πόδια τους κιόλας- να καυλαντίζουν με μπάρμεν και ντιτζέι, και μετά να κλαίγονται που δε γνωρίζουν τον 'έρωτα'.........κάθε σχόλιο περιττό!

Τίποτα απ αυτά όμως δεν ισοπεδώνει την εντύπωση που έχει κάποιος για τις γυναίκες, όσο η εμπειρία του να δουλέψει κανείς νύχτα για λίγο (χωρίς να είναι αυτής της 'φάσης)....Ένας μήνας αρκεί να τα δεις κωλυώμενα και τον κόσμο να γυρίζει ανάποδα μάγκες. Κι αν δεν σε ρουφήξει η σαπίλα της νύχτας και κρατήσεις κάπως τα λογικά σου, θα κάνεις μήνες να ξαναδείς γυναίκα ως άνθρωπο. Δεν το λέω με καμμία χαρά!

Οκ, προσωπικά γνώριζω και αρκετές που είναι μια χαρά στις σχέσεις τους και κυρίες κιόλας, και περνάνε ωραία χωρίς ξεφτίλα και ίντριγκες. Διέκρινα όμως ως κοινό στοιχείο τους τις καταβολές που πήραν από το σπίτι τους, δεν μεγάλωσαν όλες στο 'Σπιρτόκουτο' του Οικονομίδη.
Και τέλος, έχω να πω πως σχεδόν όλες όσες είχα γκόμενες , μου βγήκαν μια χαρά άτομα γενικά, αλλά προσπαθώ να είμαι φουλ προσεκτικός και τις περνάω από χίλια κόσκινα αναγκαστικά, με όλα όσα βλέπω.

Η μαγκιά στη ζωή είναι, να μπορεί να διατηρήσει κανείς την ψυχραιμία του και όσο μπορεί τη διαύγεια το, προκειμένου να σταθεί αξιοπρεπής και να μην κακοπάθει!
Και νύχτα να μην εργαστεί κάποιος, κυκλοφορώντας κάμποσο στη νύχτα μπορεί να πάρει μία γεύση αυτών των όσων περιγράφεις φίλτατε.
Προσωπικά εδώ και χρόνια έχω παύσει να ''ακούω'' της δηλώσεις των γυναικών αλλά να κρίνω τις πράξεις τους: στη θεωρία τις άκουγα να θέλουν έναν ''καλό'' άντρα να τις σέβεται/ υπολήπτεται, και στην πράξη έβλεπα να επιλέγουν κοινωνικά κατακάθια.
Πιστεύω πως καθένας είναι άξιος των επιλογών του, έτσι και εκείνες.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
1
Like
2.790
Πόντοι
456
Δεν τις εκτιμώ η αλήθεια είναι.

Όσο πιο πολύ τις γνώριζα τόσο γκρέμιζα την αρχική άποψή μου γι αυτές.

Ποιά είναι τα χαρακτηριστικά τους

1.Δεν έχουν μπέσα.Άλλα λένε άλλα πράττουν κι άλλα σκέφτονται.
Τα λόγια μιας γυναίκας έχουν αξία όσο ένα τρύπιο σεντ.
Πάρε στα σοβαρά τα λόγια μιας γυναίκας και να σαι σίγουρος για άσχημες εξελίξεις.

2.Είναι απίστευτα εγωκεντρικές και ματαιόδοξες.
Δείγμα αυτού είναι πόσο περιποιημένες θέλουν να είναι με μακιγιάζ,αρώματα,προκλητικά με το γάντι ντυσίματα.
Εντάξει δε λέω αυτό είναι καβλωτικό,αλλά είναι λόγος για να τις ΠΗΔΗΞΟΥΜΕ και όχι για να τις εκτιμήσουμε.
3.Είναι έστω και με το γάντι ευνουχιστικές για τον άνδρα που έχιυν δίπλα τους.
"Εκτίμησα το χαρακτήρα σου" θα σου πουν και όχι ότι είσαι ωραίος γκόμενος ή ψωλαράς

Κι αν αντιδράσεις γίνεσαι "ρηχός"

Μάλιστα μπορεί να σου πουν "τί χάλια πέρναγα με τον πρώην...απαίσιος χαρακτήρας...δε με καταλάβαινε...

Και με.πόναγε και στο σεξ...δεν είχα τελειώσει ούτε μια φορά μαζί του...πόναγα...την είχε τεράστια..."χα χαχα

4.Είναι απίστευτα σκληρές από μικρές.Ότι δε συμφωνεί με τα θέλω τους είναι σκάρτο,ανάξιο και προσπαθούν να το ταπεινώσουν.

Καταλήγουν στο τέλος να παντρεύοντα ι κάτι...κωμικό και να το...κερατώνουν έστω και στη σκέψη.

5.Σύστημα δικαιοσύνης για το πέος.

Μου χει τύχει αρραβωνιασμένη γκόμενα να μου στέλνει τον κώλο της φωτό αλλά να αποφεύγει συνάντηση μαζί μου γιατί "δεν κερατώνει"

Στην πραγματικότητα,με "επαιζε" για να ανεβαινει η αυτοεκτιμηση της και να λεει μεσα της "αρεσω" αλλα απο την αλλη δεν ηθελε να νοιωθει και τυψεις απεναντι στο θυμα που την ειχε αρραβωνιαστει

6.Η γυναικα μονο το παιδι της αγαπαει.
Αυτο καποτε στα ματια μου την εκανε αγια.Πλεον κατανοω πως ειναι τοσο εμετικο ον η γυναικα που μονο η φυση μπορει να την υποταξει και μονο το σπλαχνο της μπορει να.αγαπησει.

Τιποτε αλλο.

Ακομη και τον.πατερα του παιδιου της μπορει να προδωσει.

7.Αρκετες γυναικες χρησιμοποιουν τη γοητεια τους για να ανεβουν κοινωνικα και οικονομικα.Να πουλησουν τη σαρκα τους σε καποιο ισχυρο με οικονομικη δυναμη και κοινωνικη εξια αρσενικο.

Μου κανει εντυπωση πως ολες νιαουριζουν σα πεινασμενες γατες γυρω απο ψαραγορα οταν εντοπισουν τετοια περιπτωση.

Για ολους τους παραπανω λογους καταληγω τελικα να εκτιμω περισσοτερο απ ολες την πουτανα της οδου Φυλης.

Μαλιστα.

Γιατι ειναι η πιο ξεκαθαρη.

Δε θα σου πουλησει υπερβολες.

20 ευρω Κυριος για 10 λεπτα παραδεισο μαζι μου.Και μετα γεια σας.

Οτι λεει το εννοει.

Το τι σκεφτεται βεβαια αβυσσος...

Δε λεω πως κι αυτες ειναι αγγελουδια.

Απλα ειναι η πιο ξεκαθαρη συναλλαγη.
ολα αυτα δεν ειναι λογος για να μην τις εκτιμησεις ουτε να τις απαξιωσεις, απλα ειναι λογος για να μην περνεις και πολυ στα σοβαρα αυτα που λενε.Καθε αντρας (οχι ολοι βεβαια) ξεκιναει με μισος αφου καταλάβει ολα αυτα που λες,και καταληγει σε ωριμότητα
οταν δεχτει οτι ετσι ειναι οι γυναικες και πολυ απλα πρεπει να μάθεις να τις αντιμετωπιζεις..οχι να τις απαξιώσεις...στο κατω κατω και στα μπουρδελάκια εχει πουστιες δεν ειναι και τοσο αθωα...οι περισσότερες ειναι φόλες και αλλα λενε στο σαλόνι και αλλα κανουν...αυτο δεν ειναι πουστια?
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.407
Πόντοι
3.296
ολα αυτα δεν ειναι λογος για να μην τις εκτιμησεις ουτε να τις απαξιωσεις, απλα ειναι λογος για να μην περνεις και πολυ στα σοβαρα αυτα που λενε.Καθε αντρας (οχι ολοι βεβαια) ξεκιναει με μισος αφου καταλάβει ολα αυτα που λες,και καταληγει σε ωριμότητα
οταν δεχτει οτι ετσι ειναι οι γυναικες και πολυ απλα πρεπει να μάθεις να τις αντιμετωπιζεις..οχι να τις απαξιώσεις...στο κατω κατω και στα μπουρδελάκια εχει πουστιες δεν ειναι και τοσο αθωα...οι περισσότερες ειναι φόλες και αλλα λενε στο σαλόνι και αλλα κανουν...αυτο δεν ειναι πουστια?
Ειναι πουστια κοστους...20 ευρω φιλε.
Το κειμενο μου δεν εχει σκοπο να σπειρει μισος για τη γυναικα αλλα απαξιωση με ενα συγκεκριμενο τροπο:
Να τους στερησουμε οτι πιο πολυ επιθυμουν.Ασφαλεια,σχεση,οικογενεια.
Γαμησι μονο και με ευγενεια ετσι να αναρρωτιουνται ακομη πιο πολυ τι εγινε λαθος.
Ο τσακωμος μαζι τους η η αντιπαραθεση εκτος του οτι ειναι σπαταλη ενεργειας για εμας,τις κανει να ξεκαθαριζουν στο μυαλο τους την κατασταση.
Ενω αν απλα βλεπουν αποχωρηση μετα το γαμησι,αραιη επικοινωνια μονο για σεξ και μηδεν συναισθηματικη ανταποκριση τοτε αποδυναμωμονται και γινονται πιο διαθεσιμες και σε αλλους συναγωνιστες.
Πχ μη γραφεις ποτε "μου ελειψες" σε γκομενα.Γραψε "μου ελειψε η μουναρα σου η το τσιμπουκι σου"τοσο απλο.
Ομως πρεπει μερικοι να παψουν να ειναι αγαπουληδες και να τους νοιαζει μη τους γαμησουν τη γκομενα.
Να τους νοιαζει πιο πολυ να γαμησουν αλλες.
Αυτη ειναι η φιλοσοφια μου φιλε.
Αν αυτο το καταφερουμε ως ανδρες θα ειμαστε οι νικητες.
Θα γαμαμε ευκολοτερα ποικιλλια.
Η κοινωνια θα γεμισει μονες,παρατημενες με χαμηλη αυτοεκτιμηση γυναικες διαθεσιμες να δωσουν το κορμι τους οσο οσο για μια υποψια σχεσης.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
1
Like
2.790
Πόντοι
456
Ειναι πουστια κοστους...20 ευρω φιλε.
Το κειμενο μου δεν εχει σκοπο να σπειρει μισος για τη γυναικα αλλα απαξιωση με ενα συγκεκριμενο τροπο:
Να τους στερησουμε οτι πιο πολυ επιθυμουν.Ασφαλεια,σχεση,οικογενεια.
Γαμησι μονο και με ευγενεια ετσι να αναρρωτιουνται ακομη πιο πολυ τι εγινε λαθος.
Ο τσακωμος μαζι τους η η αντιπαραθεση εκτος του οτι ειναι σπαταλη ενεργειας για εμας,τις κανει να ξεκαθαριζουν στο μυαλο τους την κατασταση.
Ενω αν απλα βλεπουν αποχωρηση μετα το γαμησι,αραιη επικοινωνια μονο για σεξ και μηδεν συναισθηματικη ανταποκριση τοτε αποδυναμωμονται και γινονται πιο διαθεσιμες και σε αλλους συναγωνιστες.
Πχ μη γραφεις ποτε "μου ελειψες" σε γκομενα.Γραψε "μου ελειψε η μουναρα σου η το τσιμπουκι σου"τοσο απλο.
Ομως πρεπει μερικοι να παψουν να ειναι αγαπουληδες και να τους νοιαζει μη τους γαμησουν τη γκομενα.
Να τους νοιαζει πιο πολυ να γαμησουν αλλες.
Αυτη ειναι η φιλοσοφια μου φιλε.
Αν αυτο το καταφερουμε ως ανδρες θα ειμαστε οι νικητες.
Θα γαμαμε ευκολοτερα ποικιλλια.
Η κοινωνια θα γεμισει μονες,παρατημενες με χαμηλη αυτοεκτιμηση γυναικες διαθεσιμες να δωσουν το κορμι τους οσο οσο για μια υποψια σχεσης.
η πουστια ειναι πουστια παντου.Εγω εχω σηκωθει και εχω φυγει απο δωμάτιο οχι επειδη εκλαψα το 20ρικο η επειδη δε μάρεσε η γκόμενα η επειδη και με καπότα αν μου έκανε πιπα οκ παει στο διαολο παλι θα έχυνα,αλλα γιατι τσαντιζόμουν με τη πουστια.Ποτε δεν το άφησα να πεσει κατω..ομως ρε φίλε ξερεις τι μου κάνει εντυπωση? ποτε δεν το ειδα αυτο οταν στο σαλόνι ειχε τσάτσο και οχι τσατσα...γιατι στη πουστια μεταξύ τους ειναι μανουλες,ξερουν πολυ καλα πως να συνεννοηθουν οταν ομως ειναι αντρας ο τσατσος τοτε αλλαζει.Αλλα εμπας περιπτωση ολα αυτα τα εχω ζήσει και τα ξερω που λες..ειναι γνωστα.Η λυση για μενα ειναι να μην τις πέρνεις στα σοβαρα..οχι ολες βεβαια υπάρχουν και γυναίκες με μπεσα οπως ειπε ενας τύπος παραπάνω αλλα ακομα και αυτες,σε ενα μεγαλο βαθμο δεν πρεπει να περνεις στα σοβαρα τι λενε αλλα τι κανουν
 

Gamikoulas99

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2023
Μηνύματα
90
Like
147
Πόντοι
0
Αδελφέ, μια καριόλα είναι παντού και πάντα μια καριόλα...
Συμφωνώ. Οπότε προφανώς η καριολα δένει με τον μαλακα ή τον καριόλη.
Άρα ένας λόγος για να ευγνωμονούμε τους μαλακες που μαζεύουν τις καριολες :2funny:
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.299
Like
2.949
Πόντοι
456
εχετε αναρωτηθει ποτέ γιατι οι γυναικες οταν φτανουν σε μεγαλη ηλικια (εμμηνόπαυση και λιγο πιο πριν ας πουμε) τις πιανουν τα ψυχολογικά τους??
Μηπως γιατι χαράμισαν την ζωη τους με ανδρες φλωρους παντοφλάκηδες και δεν εφαγαν στα νιάτα τους τα σκληρά γαμησια που τους αξιζαν απο ψωλαράδες και αληταράδες??
Να μαθουν λοιπον οτι ολα στην ζωη εχουν ενα τιμημα.οπως αυτο που πληρωνουμε εμεις που δεν γιναμε και ουτε θα γινουμε ποτέ χορηγοι,μπουληδες και παντοφλάκηδες γιατι πολυ απλα η αξιοπρεπεια και το πραγματικο αντριλίκι ειναι πολυ πιο πανω απο την καθε κακομοιρα γυναικουλα!

:rockon::rockon::rockon::rockon::rockon:

:coffee::coffee::coffee::coffee::coffee::coffee:
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.797
Κριτικές
6
Like
11.271
Πόντοι
3.936
Ενας Βασικός λόγος να μην τις εκτιμάς, ειναι οτι δεν πιστεύουν ουσιαστικά σε καμιά ηθική αξία ακόμη και στις πιο απλές,τις καθημερινές...
Για αυτές δεν υπάρχει το "δεν ειναι σωστό" η "δεν πρέπει".Το μόνο κριτήριο τους, ειναι αν μπορούν και αν τις συμφέρει να κάνουν κάτι.
Άπαξ και το τυπώσουν στον εγκέφαλο τους προχωρούν άμεσα χωρίς δεύτερη σκέψη. Γι'αυτό πολλές εμφανίζονται αδίστακτες που βέβαια κατά κανόνα στο τέλος συνήθως την πατάνε..
Υπάρχουν σίγουρα και οι εξαιρέσεις που όμως είναι τόσο ελάχιστες που χάνονται στην έρημο της Ελλεηνιδίασης...
:thumbsup:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.203
Like
18.296
Πόντοι
3.656
εχετε αναρωτηθει ποτέ γιατι οι γυναικες οταν φτανουν σε μεγαλη ηλικια (εμμηνόπαυση και λιγο πιο πριν ας πουμε) τις πιανουν τα ψυχολογικά τους??
Μηπως γιατι χαράμισαν την ζωη τους με ανδρες φλωρους παντοφλάκηδες και δεν εφαγαν στα νιάτα τους τα σκληρά γαμησια που τους αξιζαν απο ψωλαράδες και αληταράδες??

Μήπως για το αντίθετο;:think:

Επειδή χαράμισαν τη ζωή τους με αληταράδες και μείναν τώρα με τις γάτες;
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
463
Like
878
Πόντοι
81
Δεν ''εκτιμώ'' τις γυναίκες είναι πολύ μεγάλη κουβέντα για να την πω, ότι μπορεί κάποιος να παραθέσει πολλά κακώς κείμενα (ιδίως στην Ελλάδα) δεν υπάρχει αμφιβολία. Αλλά προτιμώ να εξετάζω κάθε περίπτωση ξεχωριστά.
Παρεμπιπτόντως, πολλές φορές δεν έχω ''εκτιμήσει'' άνδρες, και η δική μου εμπειρία λέει ότι είναι πολύ πιο κουτσομπόληδες από τις γυναίκες (σε ελεεινό βαθμό τα παραδείγματα που έχω), ενώ επίσης έχουν και λιγότερη μπέσα από εκείνες: θεωρώ ότι ένας άντρας πουλάει το φίλο του (και τη μάνα του την ίδια και το σόι του ολόκληρο) για ένα μουνί σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από το αντίστροφο.
Έτσι είναι αλλά προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα να γνωρίσω σε φίλο μου φίλη,γνωστή της γκόμενας μου,να γίνει κονέ.
Απεναντίας αυτό που έχω βιώσει χωρίς να απαιτώ κάτι ποτέ,είναι να θέλουν από μόνες να μου γνωρίσουν καποια φίλη τους κ κάθε φορά να το ξεχνάνε ,να συμβαίνει κάτι κτλ...και μιλάμε όχι για γκόμενες ελεύθερες αλλά παντρεμένες.Δεν μπορείς να κατανοήσεις τον ψυχισμό τους.
1.Αν σε γουστάρανε θα ζηλευανε αλλά παράλληλα θα άφηναν μια σπιθαμή την πόρτα ανοιχτή να κάνεις τυχόν κίνηση.Δεν το κανανε.
2.Αν δεν σε γουστάρανε κ δεν σε βλέπανε γκομενικα ποιο το πρόβλημα οεο;
3.Αν ήταν ελεύθερες κ δεν έκανα βήμα γιατί δεν τις γουσταρα δεν θα υπήρχε περίπτωση στον αιώνα τον άπαντα να μου κάνουν κονέ γιατί θα ζηλευανε την φίλη τους να είναι μαζί μου.
Οπότε καταλήγουμε ότι είναι ζηλοφθονία,εγωιστριες κ σκ@τοψυχες οι περιπτώσεις μου.Περα από ψυχολογικά ναυάγια.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
11
Like
3.489
Πόντοι
4.615
Έτσι είναι αλλά προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα να γνωρίσω σε φίλο μου φίλη,γνωστή της γκόμενας μου,να γίνει κονέ.
Απεναντίας αυτό που έχω βιώσει χωρίς να απαιτώ κάτι ποτέ,είναι να θέλουν από μόνες να μου γνωρίσουν καποια φίλη τους κ κάθε φορά να το ξεχνάνε ,να συμβαίνει κάτι κτλ...και μιλάμε όχι για γκόμενες ελεύθερες αλλά παντρεμένες.Δεν μπορείς να κατανοήσεις τον ψυχισμό τους.
1.Αν σε γουστάρανε θα ζηλευανε αλλά παράλληλα θα άφηναν μια σπιθαμή την πόρτα ανοιχτή να κάνεις τυχόν κίνηση.Δεν το κανανε.
2.Αν δεν σε γουστάρανε κ δεν σε βλέπανε γκομενικα ποιο το πρόβλημα οεο;
3.Αν ήταν ελεύθερες κ δεν έκανα βήμα γιατί δεν τις γουσταρα δεν θα υπήρχε περίπτωση στον αιώνα τον άπαντα να μου κάνουν κονέ γιατί θα ζηλευανε την φίλη τους να είναι μαζί μου.
Οπότε καταλήγουμε ότι είναι ζηλοφθονία,εγωιστριες κ σκ@τοψυχες οι περιπτώσεις μου.Περα από ψυχολογικά ναυάγια.
Μετά από χρόνια ''ερευνών'' έχω καταλήξει στο εξής απλό συμπέρασμα:
-Άντρας δε σου κάνει κονέ με γυναίκα καλύτερη από τη δική του.
-Γυναίκα δε σου κάνει κονέ αν σε θεωρεί ''καλύτερο'' από τον άντρα/ σχέση της.
Σκέψου καλά το τελευταίο, μήπως ''κολλάει'' στις περιπτώσεις τις οποίες ανέφερες;
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
463
Like
878
Πόντοι
81
Μετά από χρόνια ''ερευνών'' έχω καταλήξει στο εξής απλό συμπέρασμα:
-Άντρας δε σου κάνει κονέ με γυναίκα καλύτερη από τη δική του.
-Γυναίκα δε σου κάνει κονέ αν σε θεωρεί ''καλύτερο'' από τον άντρα/ σχέση της.
Σκέψου καλά το τελευταίο, μήπως ''κολλάει'' στις περιπτώσεις τις οποίες ανέφερες;
Ίσως αλλά προσωπικά αν ήμουν καλά στην σχέση μου δεν θα είχα πρόβλημα να γνωρίσω σε φίλο ή γνωστό μου φίλη της γκόμενας μου που είναι ομορφότερη.Μπεσα.
Τώρα στην περίπτωση που μου έκανε νερά κ ερχόταν για άλλη μια φορα ημερομηνία λήξης της σχέσης ίσως προσπαθούσα να "μερεμετισω" την φίλη πριν την οριστική ρήξη.Παραλληλα να τσεκαρα και πόσο πίστες φίλες θα ηντουσαν....χαχα
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
1
Like
2.790
Πόντοι
456
Μετά από χρόνια ''ερευνών'' έχω καταλήξει στο εξής απλό συμπέρασμα:
-Άντρας δε σου κάνει κονέ με γυναίκα καλύτερη από τη δική του.
-Γυναίκα δε σου κάνει κονέ αν σε θεωρεί ''καλύτερο'' από τον άντρα/ σχέση της.
Σκέψου καλά το τελευταίο, μήπως ''κολλάει'' στις περιπτώσεις τις οποίες ανέφερες;
νομίζω γυναικα δε σου κανει κονε καλυτερη απο εκεινη και ας ειναι και φίλη
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Επίσης αποφεύγω να μπαίνω σε διχαστικές σκέψεις τύπου, Δεξιοί-Αριστεροί, Χριστιανοί - Μουσουλμάνοι, Άνδρες - Γυναίκες, Έλληνες - Τούρκοι, Βόρειοι - Νότιοι, ΠΑΟΚ.- ΆΡΗΣ, Καφές με ζάχαρη - Καφές Σκέτος κλπ. Ενωμένοι είμαστε πιο δυνατοί...
Ναι αλλα το Johny Black ειναι καλυτερο απο το Red :cool2:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom