Νέα

Γιατί δεν εκτιμώ τις γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα troubaman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 706
  • Εμφανίσεις 46K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.872
Like
2.273
Πόντοι
456
Χαρακτηριστικές μορφές είναι οι παρουσιάστριες (?) του ανωμαλοσκάη. Πετσοκομμένα μαλλιά, ανδρικά ρούχα, ψιλοάσχημες και αρκετές με μπάσες φωνές νταλικιέρη, θηλυκότητα μηδέν. Σε λίγο θα αρχίσει να φουσκώνει και κάτι μπροστά στα παντελόνια τους :tooth:
Μόλις πιάσουν λεφτά το παίζουν "αντράκια". Καλά κάνουν δηλαδή. Έτσι πρέπει να τις θεωρούμε κι εμείς. Σαν ανάρχιδους :effemine: άντρες.
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.098
Κριτικές
50
Like
7.956
Πόντοι
8.236
1)Λοιπον οποιος βγαζει χολη για τις γυναικες λεγοντας οτι ειναι πουτανα,ντιβα, ψωνιο κλπ.. οποιος δεν τις σεβεται και γενικα οποιος βγαζει χολη για τις γυναικες τοτε αυτο το ατομο που εχει αυτες τις αποψεις πολυ απλα ειναι ενας ανθρωπος που ειτε δεν του καθεται ουτε θυλικια γατα (μιλαμε παντα για γυναικες οι οποιες δεν ειναι επαγγελματιες) ειτε επειδη αυτο το ατομο γεννηθηκε θυμα και κατα συνεπεια πληγωθηκε απο καποια γυναικα..
Η συμβουλη σε ενα τετοιο ατομο που εχει αυτες τις αποψεις και τις πιστευει ειναι απλη: Να παει στο μπανιο και να τραβηξει μια γρηγορη.. και μετα αφου καθαρισει το μυαλο του να ξανασκεφτει τις αποψεις που εχει και τι εχει κανει αυτος λαθος
2)Αντιστοιχα το ιδιο ισχυει και για τις γυναικες.. Δηλαδη οσες λενε οτι εμεις οι αντρες ειμαστε ολοι ιδιοι κλπ.. τοτε αυτες οι γυναικες ειτε απλα γεννηθηκαν θυματα και φυσιολογικα κανεις δεν τις πηρε στα σοβαρα, ειτε απλα ειναι αγαμητες ειτε απλα δεν καταφεραν να κανουν οτι θελουν τον αντρα με τον οποιο ειχαν σχεση (κοινως δεν του εβαλαν τα ποδια σε ενα παπουτσι ).. Η συμβουλη σε αυτες τις γυναικες ειναι απλα να ξυπνησουν απο το συνεφακι στο οποιο κοιμουνται ..
Το ηθικο διδαγμα λοιπον ειναι οτι οσοι αντρες δεν εχουν καλη εικονα για τις γυναικες... και αντιστοιχα οσες γυναικες δεν εχουν καλη εικονα για τους αντρες.. απλα ολα αυτα τα ατομα ειναι φουλ κομπλεξικα και προφανως δεν αξιζουν να ασχοληθεις μαζι τους :hi:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.987
Κριτικές
63
Like
45.917
Πόντοι
9.297
Χαρακτηριστικές μορφές είναι οι παρουσιάστριες (?) του ανωμαλοσκάη. Πετσοκομμένα μαλλιά, ανδρικά ρούχα, ψιλοάσχημες και αρκετές με μπάσες φωνές νταλικιέρη, θηλυκότητα μηδέν. Σε λίγο θα αρχίσει να φουσκώνει και κάτι μπροστά στα παντελόνια τους :tooth:
Που να δεις Γεωργία Σκιντζη στην ΕΡΤ-1....Μια χαρά είναι οι κοπέλες του ΣΚΑ'Ι'.
 

ALEX5555

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2018
Μηνύματα
509
Like
1.160
Πόντοι
206
Ενώ εσύ είσαι σπαθί αξιόλογο ταίρι
Άσε μας ρε σουβλάκια τώρα που βρήκες μια ανάρτησή μου από 2 χρόνια πριν...που είχα ξεχάσει κι εγώ ο ίδιος....και μας κάνεις τον έξυπνο.....Το κουβαδάκι σου και σ άλλη παραλία.......
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Αν μια γυναίκα που θα σε αγαπήσει πραγματικά είναι ότι καλύτερο που μπορείς να πετύχεις στη ζωή σου τότε μάλλον δεν έχεις υψηλούς στόχους η δημιουργικα όνειρα για σενα
Όλα για σενα τελειώνουν στο να έχεις μια όμορφη σύζυγο που θα βαρεθείς και θα σε βαρεθεί και να κάνεις παιδιά που θα σου φάνε τα ωραία σου λεφτά και όταν μεγαλώσουν και ακολουθήσουν το πρόγραμμα σου κάνοντας οικογένεια θα σε κλασουν και θα ζεις στα παρασκήνια ως παππους
Να μου λείπει μάγκα
Τη γυναίκα την γαμας την ερωτεύεσαι και της δίνεις το μουνι στο χέρι
Και έπειτα πας στην επόμενη
Αν σ αγάπησε οκ τέλεια αυτό θα κάνει τη διαδρομή πιο όμορφη.
Σιροπακι στη βαφλα σας;
Αμεεε γιατί όχι.
Αν θέλει κάποια να μ αγαπάει κιόλας θα της χαλάσω χατηρι;
Απλά οι γυναίκες είναι σα το τζογο
Πρέπει να ξέρεις την κατάλληλη στιγμή να την κάνεις
Είναι ωραίο να ζεις μόνος να βγάζεις λεφτά να κάνεις ταξίδια και να γαμας πολύ...
Είναι ευτυχία αυτό το ωραίο αίσθημα που χαρίζει το πετσακι όταν παλινδρομεί πάνω στον πουτσοκεφαλο
Φαντάσου να σου κάνει πίπα μια μουναρα ενώ πίνεις σαμπάνια φίλε κάπου εξωτικά
Υπάρχει καλύτερο από αυτο;
Μην παραμυθιαζεσαι με αγάπες και γυναίκες που θα έφταναν στα άκρα για σενα...
Και θυμησου:Κάθε καλός άνδρας που εκτιμά τις γυναίκες είναι ένας δυνητικός κερατας.
Σπάνια είναι σωστοί και οι δύο.
Μόνο ένα κουστούμι ραβεται σε κάθε ζευγάρι για το ρόλο του μαλακα.
Σ αρέσει να ανήκεις και να σου ανήκουν στην τελική;
Κάποιος πιο πάνω έγραψε σωστά:Οσα γράφω χαλάνε το "παραμυθακι" σε πολλους
ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΑΔΕΡΦΙΑ
Τα παιδιά είναι ευτυχία και συνέχεια του είδους, άμα δε νιώθει κάποιος έτοιμος για να γίνει πατέρας ας μη γίνει, δεν τον υποχρέωσε κάνεις. Και δεν έχουν κανένα παππού ξεγραμμένο ευτυχώς οι ελληνικές οικογένειες κρατάνε την παράδοση της δεμένης και ενωμένης οικογένειας. Τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω
 

kokoretsakias93

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2019
Μηνύματα
268
Like
995
Πόντοι
81
Τα παιδιά είναι ευτυχία και συνέχεια του είδους, άμα δε νιώθει κάποιος έτοιμος για να γίνει πατέρας ας μη γίνει, δεν τον υποχρέωσε κάνεις. Και δεν έχουν κανένα παππού ξεραμένο ευτυχώς οι ελληνικές οικογένειες κρατάνε την παράδοση της δεμένης και ενωμένης οικογένειας. Τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω
Έτσι είναι
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Τα παιδιά είναι ευτυχία και συνέχεια του είδους, άμα δε νιώθει κάποιος έτοιμος για να γίνει πατέρας ας μη γίνει, δεν τον υποχρέωσε κάνεις. Και δεν έχουν κανένα παππού ξεγραμμένο ευτυχώς οι ελληνικές οικογένειες κρατάνε την παράδοση της δεμένης και ενωμένης οικογένειας. Τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω
"Τα παιδια ειναι ευτυχια" ειναι μια κλισε φραση με την οποια μεγαλωσαμε.
Αν το σκεφτεις ποια ακριβως ειναι η ευτυχια;
-Το να ακους κλαμματα ολη τη νυχτα να μη μπορεις να κοιμηθεις;
-Το να σου φευγουν χρηματα για την ανατροφη τους;
-Το να σε ενοχλουν διαρκως γιατι ζητανε παιχνιδι;
-Το να σε κυνηγα ο μπαμπουλας μητερα τους να αναλαβεις τις "ευθυνες" σου;
Γιατι να μπει καποιος σε αυτη τη διαδικασια;
Για να εξυπηρετησει την αναπαραγωγη του ειδους;
Δηλαδη για ενα ανωτερο σκοπο να θυσιασει την προσωπικη του ηρεμια;
Δυστυχως οι παππουδες περνανε στο παρασκηνιο πολλες φορες
Οκ υπαρχουν και περιπτωσεις που δε συμβαινει αυτο
Ναι σωστα αν δεν νοιωθει καποιος ετοιμος να κανει παιδια ας μη κανει
Μα γιατι λες τη λεξη "ετοιμος";
Θα προτιμουσα τη λεξη "απροθυμος"
Μια και η φραση "δεν ειμαι ετοιμος" σημαινει πως ισως καποια στιγμη γινει...
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2018
Μηνύματα
289
Κριτικές
21
Like
1.730
Πόντοι
1.011
Δεν τις εκτιμώ η αλήθεια είναι.

Όσο πιο πολύ τις γνώριζα τόσο γκρέμιζα την αρχική άποψή μου γι αυτές.

Ποιά είναι τα χαρακτηριστικά τους

1.Δεν έχουν μπέσα.Άλλα λένε άλλα πράττουν κι άλλα σκέφτονται.
Τα λόγια μιας γυναίκας έχουν αξία όσο ένα τρύπιο σεντ.
Πάρε στα σοβαρά τα λόγια μιας γυναίκας και να σαι σίγουρος για άσχημες εξελίξεις.

2.Είναι απίστευτα εγωκεντρικές και ματαιόδοξες.
Δείγμα αυτού είναι πόσο περιποιημένες θέλουν να είναι με μακιγιάζ,αρώματα,προκλητικά με το γάντι ντυσίματα.
Εντάξει δε λέω αυτό είναι καβλωτικό,αλλά είναι λόγος για να τις ΠΗΔΗΞΟΥΜΕ και όχι για να τις εκτιμήσουμε.
3.Είναι έστω και με το γάντι ευνουχιστικές για τον άνδρα που έχιυν δίπλα τους.
"Εκτίμησα το χαρακτήρα σου" θα σου πουν και όχι ότι είσαι ωραίος γκόμενος ή ψωλαράς

Κι αν αντιδράσεις γίνεσαι "ρηχός"

Μάλιστα μπορεί να σου πουν "τί χάλια πέρναγα με τον πρώην...απαίσιος χαρακτήρας...δε με καταλάβαινε...

Και με.πόναγε και στο σεξ...δεν είχα τελειώσει ούτε μια φορά μαζί του...πόναγα...την είχε τεράστια..."χα χαχα

4.Είναι απίστευτα σκληρές από μικρές.Ότι δε συμφωνεί με τα θέλω τους είναι σκάρτο,ανάξιο και προσπαθούν να το ταπεινώσουν.

Καταλήγουν στο τέλος να παντρεύοντα ι κάτι...κωμικό και να το...κερατώνουν έστω και στη σκέψη.

5.Σύστημα δικαιοσύνης για το πέος.

Μου χει τύχει αρραβωνιασμένη γκόμενα να μου στέλνει τον κώλο της φωτό αλλά να αποφεύγει συνάντηση μαζί μου γιατί "δεν κερατώνει"

Στην πραγματικότητα,με "επαιζε" για να ανεβαινει η αυτοεκτιμηση της και να λεει μεσα της "αρεσω" αλλα απο την αλλη δεν ηθελε να νοιωθει και τυψεις απεναντι στο θυμα που την ειχε αρραβωνιαστει

6.Η γυναικα μονο το παιδι της αγαπαει.
Αυτο καποτε στα ματια μου την εκανε αγια.Πλεον κατανοω πως ειναι τοσο εμετικο ον η γυναικα που μονο η φυση μπορει να την υποταξει και μονο το σπλαχνο της μπορει να.αγαπησει.

Τιποτε αλλο.

Ακομη και τον.πατερα του παιδιου της μπορει να προδωσει.

7.Αρκετες γυναικες χρησιμοποιουν τη γοητεια τους για να ανεβουν κοινωνικα και οικονομικα.Να πουλησουν τη σαρκα τους σε καποιο ισχυρο με οικονομικη δυναμη και κοινωνικη εξια αρσενικο.

Μου κανει εντυπωση πως ολες νιαουριζουν σα πεινασμενες γατες γυρω απο ψαραγορα οταν εντοπισουν τετοια περιπτωση.

Για ολους τους παραπανω λογους καταληγω τελικα να εκτιμω περισσοτερο απ ολες την πουτανα της οδου Φυλης.

Μαλιστα.

Γιατι ειναι η πιο ξεκαθαρη.

Δε θα σου πουλησει υπερβολες.

20 ευρω Κυριος για 10 λεπτα παραδεισο μαζι μου.Και μετα γεια σας.

Οτι λεει το εννοει.

Το τι σκεφτεται βεβαια αβυσσος...

Δε λεω πως κι αυτες ειναι αγγελουδια.

Απλα ειναι η πιο ξεκαθαρη συναλλ

Δεν τις εκτιμώ η αλήθεια είναι.

Όσο πιο πολύ τις γνώριζα τόσο γκρέμιζα την αρχική άποψή μου γι αυτές.

Ποιά είναι τα χαρακτηριστικά τους

1.Δεν έχουν μπέσα.Άλλα λένε άλλα πράττουν κι άλλα σκέφτονται.
Τα λόγια μιας γυναίκας έχουν αξία όσο ένα τρύπιο σεντ.
Πάρε στα σοβαρά τα λόγια μιας γυναίκας και να σαι σίγουρος για άσχημες εξελίξεις.

2.Είναι απίστευτα εγωκεντρικές και ματαιόδοξες.
Δείγμα αυτού είναι πόσο περιποιημένες θέλουν να είναι με μακιγιάζ,αρώματα,προκλητικά με το γάντι ντυσίματα.
Εντάξει δε λέω αυτό είναι καβλωτικό,αλλά είναι λόγος για να τις ΠΗΔΗΞΟΥΜΕ και όχι για να τις εκτιμήσουμε.
3.Είναι έστω και με το γάντι ευνουχιστικές για τον άνδρα που έχιυν δίπλα τους.
"Εκτίμησα το χαρακτήρα σου" θα σου πουν και όχι ότι είσαι ωραίος γκόμενος ή ψωλαράς

Κι αν αντιδράσεις γίνεσαι "ρηχός"

Μάλιστα μπορεί να σου πουν "τί χάλια πέρναγα με τον πρώην...απαίσιος χαρακτήρας...δε με καταλάβαινε...

Και με.πόναγε και στο σεξ...δεν είχα τελειώσει ούτε μια φορά μαζί του...πόναγα...την είχε τεράστια..."χα χαχα

4.Είναι απίστευτα σκληρές από μικρές.Ότι δε συμφωνεί με τα θέλω τους είναι σκάρτο,ανάξιο και προσπαθούν να το ταπεινώσουν.

Καταλήγουν στο τέλος να παντρεύοντα ι κάτι...κωμικό και να το...κερατώνουν έστω και στη σκέψη.

5.Σύστημα δικαιοσύνης για το πέος.

Μου χει τύχει αρραβωνιασμένη γκόμενα να μου στέλνει τον κώλο της φωτό αλλά να αποφεύγει συνάντηση μαζί μου γιατί "δεν κερατώνει"

Στην πραγματικότητα,με "επαιζε" για να ανεβαινει η αυτοεκτιμηση της και να λεει μεσα της "αρεσω" αλλα απο την αλλη δεν ηθελε να νοιωθει και τυψεις απεναντι στο θυμα που την ειχε αρραβωνιαστει

6.Η γυναικα μονο το παιδι της αγαπαει.
Αυτο καποτε στα ματια μου την εκανε αγια.Πλεον κατανοω πως ειναι τοσο εμετικο ον η γυναικα που μονο η φυση μπορει να την υποταξει και μονο το σπλαχνο της μπορει να.αγαπησει.

Τιποτε αλλο.

Ακομη και τον.πατερα του παιδιου της μπορει να προδωσει.

7.Αρκετες γυναικες χρησιμοποιουν τη γοητεια τους για να ανεβουν κοινωνικα και οικονομικα.Να πουλησουν τη σαρκα τους σε καποιο ισχυρο με οικονομικη δυναμη και κοινωνικη εξια αρσενικο.

Μου κανει εντυπωση πως ολες νιαουριζουν σα πεινασμενες γατες γυρω απο ψαραγορα οταν εντοπισουν τετοια περιπτωση.

Για ολους τους παραπανω λογους καταληγω τελικα να εκτιμω περισσοτερο απ ολες την πουτανα της οδου Φυλης.

Μαλιστα.

Γιατι ειναι η πιο ξεκαθαρη.

Δε θα σου πουλησει υπερβολες.

20 ευρω Κυριος για 10 λεπτα παραδεισο μαζι μου.Και μετα γεια σας.

Οτι λεει το εννοει.

Το τι σκεφτεται βεβαια αβυσσος...

Δε λεω πως κι αυτες ειναι αγγελουδια.

Απλα ειναι η πιο ξεκαθαρη συναλλαγη.
Πράγματι θλιβερό για κάποιον να γράφει ολόκληρο σοβαροφανές σεντόνι με επιχειρήματα του κώλου, για να πει ότι είναι μισογύνης (ή μισάνθρωπος, στην τελική το ίδιο είναι).
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
"Τα παιδια ειναι ευτυχια" ειναι μια κλισε φραση με την οποια μεγαλωσαμε.
Αν το σκεφτεις ποια ακριβως ειναι η ευτυχια;
-Το να ακους κλαμματα ολη τη νυχτα να μη μπορεις να κοιμηθεις;
-Το να σου φευγουν χρηματα για την ανατροφη τους;
-Το να σε ενοχλουν διαρκως γιατι ζητανε παιχνιδι;
-Το να σε κυνηγα ο μπαμπουλας μητερα τους να αναλαβεις τις "ευθυνες" σου;
Γιατι να μπει καποιος σε αυτη τη διαδικασια;
Για να εξυπηρετησει την αναπαραγωγη του ειδους;
Δηλαδη για ενα ανωτερο σκοπο να θυσιασει την προσωπικη του ηρεμια;
Δυστυχως οι παππουδες περνανε στο παρασκηνιο πολλες φορες
Οκ υπαρχουν και περιπτωσεις που δε συμβαινει αυτο
Ναι σωστα αν δεν νοιωθει καποιος ετοιμος να κανει παιδια ας μη κανει
Μα γιατι λες τη λεξη "ετοιμος";
Θα προτιμουσα τη λεξη "απροθυμος"
Μια και η φραση "δεν ειμαι ετοιμος" σημαινει πως ισως καποια στιγμη γινει...
Ε τότε μη κάνεις παιδιά, ο'τι θέλει ο καθένας, αν αγαπάς ένα άτομο πραγματικά δεν σε νοιάζει το πόσες θυσίες θα κάνεις γι'αυτό, γιατί είναι αίμα σου, είναι η συνέχεια, αυτό που λέω ισχύει για τα παιδία τουλάχιστον, όχι για τη σύζυγο, αλλά τα παιδιά έτσι είναι, πρέπει να είσαι έτοιμος να δώσεις τα πάντα γι'αυτα, ναι θα τσακωθείς ναι θα νευριάσεις θα μαλώσεις, αλλά στο τέλος της μέρας ξέρεις ότι θα είσαι πάντα δίπλα τους και θα στηρίζεις μέχρι τέλους, τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ .
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
"Τα παιδια ειναι ευτυχια" ειναι μια κλισε φραση με την οποια μεγαλωσαμε.
Αν το σκεφτεις ποια ακριβως ειναι η ευτυχια;
-Το να ακους κλαμματα ολη τη νυχτα να μη μπορεις να κοιμηθεις;
-Το να σου φευγουν χρηματα για την ανατροφη τους;
-Το να σε ενοχλουν διαρκως γιατι ζητανε παιχνιδι;
-Το να σε κυνηγα ο μπαμπουλας μητερα τους να αναλαβεις τις "ευθυνες" σου;
Γιατι να μπει καποιος σε αυτη τη διαδικασια;
Για να εξυπηρετησει την αναπαραγωγη του ειδους;
Δηλαδη για ενα ανωτερο σκοπο να θυσιασει την προσωπικη του ηρεμια;
Δυστυχως οι παππουδες περνανε στο παρασκηνιο πολλες φορες
Οκ υπαρχουν και περιπτωσεις που δε συμβαινει αυτο
Ναι σωστα αν δεν νοιωθει καποιος ετοιμος να κανει παιδια ας μη κανει
Μα γιατι λες τη λεξη "ετοιμος";
Θα προτιμουσα τη λεξη "απροθυμος"
Μια και η φραση "δεν ειμαι ετοιμος" σημαινει πως ισως καποια στιγμη γινει...
τρούμπα άσε τη νεολαία να κάνει κανα κουτσούβελο γιατί δε σε βλέπω να παίρνεις σύνταξη κακομοίρη...
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.915
Κριτικές
8
Like
33.875
Πόντοι
6.536
Ε τότε μη κάνεις παιδιά, ο'τι θέλει ο καθένας, αν αγαπάς ένα άτομο πραγματικά δεν σε νοιάζει το πόσες θυσίες θα κάνεις γι'αυτό, γιατί είναι αίμα σου, είναι η συνέχεια, αυτό που λέω ισχύει για τα παιδία τουλάχιστον, όχι για τη σύζυγο, αλλά τα παιδιά έτσι είναι, πρέπει να είσαι έτοιμος να δώσεις τα πάντα γι'αυτα, ναι θα τσακωθείς ναι θα νευριάσεις θα μαλώσεις, αλλά στο τέλος της μέρας ξέρεις ότι θα είσαι πάντα δίπλα τους και θα στηρίζεις μέχρι τέλους, τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ .
Αυτό...

+1000
 

Johnstef

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Απρ 2022
Μηνύματα
1.151
Κριτικές
49
Like
5.627
Πόντοι
2.846
σε πολλά έχει δίκιο ο νηματοθέτης.
Εγώ θα το θέσω λίγο διαφορετικά. Εκτιμώ τις γυναίκες. Ποιες όμως;
Εκτιμώ αυτές που μου δίνουν αυτό το οποίο είναι φτιαγμένη μια γυναίκα να κάνει με έναν άντρα. Και εννοώ ΚΑΙ τις επαγγελματίες. Εσκορτάκια, στουντιοκόριτσα, πουτάνες - τις σωστές, εννοείται.
Δεν εκτιμώ το χαζογκομενίδιο που μου δείχνει τα μπούτια και το ντεκολτέ του στο δρόμο κι είναι σαν να μου λέει "κοίτα με λιγούρη και τράβα παίξε μια μαλακία, εμένα με χαίρεται άλλος".
Δεν εκτιμώ αυτή που με έχει για γκομενοφύλακα επειδή γουστάρει την παρέα μου αλλά, όταν πρόκειται για σεξ (σχέση το λένε οι γκόμενες), επιλέγει να δώσει το μουνάκι της στον Λάκη παραδίπλα.
Δεν εκτιμώ αυτή που μου προσφέρει σεξ έχοντας άλλο σκοπό (το εντελώς πρωτότυπο: να με γλυκάνει με κάμποσα γαμήσια της προκοπής, ώστε να με τυλίξει και να με κάνει οικογενειάρχη).
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
.
Ε τότε μη κάνεις παιδιά, ο'τι θέλει ο καθένας, αν αγαπάς ένα άτομο πραγματικά δεν σε νοιάζει το πόσες θυσίες θα κάνεις γι'αυτό, γιατί είναι αίμα σου, είναι η συνέχεια, αυτό που λέω ισχύει για τα παιδία τουλάχιστον, όχι για τη σύζυγο, αλλά τα παιδιά έτσι είναι, πρέπει να είσαι έτοιμος να δώσεις τα πάντα γι'αυτα, ναι θα τσακωθείς ναι θα νευριάσεις θα μαλώσεις, αλλά στο τέλος της μέρας ξέρεις ότι θα είσαι πάντα δίπλα τους και θα στηρίζεις μέχρι τέλους, τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ .
Σωστα μιλας.
Οτι θελει ο καθενας.
Να αγαπας ενα ατομο κακο δεν ειναι.
Κι εγω αγαπω ανθρωπους που θα κανα τα παντα γι αυτους.
Αλλα το κερδισαν με το σπαθι τους αυτο
Οχι επειδη ειναι...παιδια μου
Η ακομη χειροτερα...γυναικα μου
Οι γυναικες μονο αξιαγαπητες δεν ειναι.
Αξιογαμητες ναι
Κατα τ αλλα ναι δεν περιμενω να συμφωνησει καποιος.
Απλα πιστευω πως αν πολλοι κοιταζοταν στον καθρεφτη αυτογνωσιας οπως κοιταχτηκα εγω θα ειχαμε πολυ λιγοτερα οικογενειακα δραματα και μια κοινωνια πιο αναβαθμισμενη
Και παλι βεβαια οσα υποστηριζω δε το κανω για το καλο της κοινωνιας..
Αλλα για το δικο μου
Συναγωνιστικους χαιρετισμους
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.987
Κριτικές
63
Like
45.917
Πόντοι
9.297
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Πράγματι θλιβερό για κάποιον να γράφει ολόκληρο σοβαροφανές σεντόνι με επιχειρήματα του κώλου, για να πει ότι είναι μισογύνης (ή μισάνθρωπος, στην τελική το ίδιο είναι).
Ο μονος κωλος που βλεπω ειναι στο δικο σου κειμενο παντως
Δε σε κακιζω μεχρι εκει σε φτανει η αντιληψη σου...δεκτη κι αναμενομενη η αποψη σου...
Στην τελικη μαγκια μου αδερφε
Συγνωμη αν σου χαλαω το ροζ συννεφακι σου
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
τρούμπα άσε τη νεολαία να κάνει κανα κουτσούβελο γιατί δε σε βλέπω να παίρνεις σύνταξη κακομοίρη...
Αυτο ελλειπε να παρουν και την αδεια μου τυπε
Σιγα μη τους κανω και τον τροχονομο.
Αποψεις λεμε εδω
Τροφη για σκεψη:
Γιατι οσο πιο χαμηλο ειναι το πνευματικο και κοινωνικο επιπεδο μιας οικογενειας τοσο πιο πολλα και τα παιδια τους;
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
.

Σωστα μιλας.
Οτι θελει ο καθενας.
Να αγαπας ενα ατομο κακο δεν ειναι.
Κι εγω αγαπω ανθρωπους που θα κανα τα παντα γι αυτους.
Αλλα το κερδισαν με το σπαθι τους αυτο
Οχι επειδη ειναι...παιδια μου
Η ακομη χειροτερα...γυναικα μου
Οι γυναικες μονο αξιαγαπητες δεν ειναι.
Αξιογαμητες ναι
Κατα τ αλλα ναι δεν περιμενω να συμφωνησει καποιος.
Απλα πιστευω πως αν πολλοι κοιταζοταν στον καθρεφτη αυτογνωσιας οπως κοιταχτηκα εγω θα ειχαμε πολυ λιγοτερα οικογενειακα δραματα και μια κοινωνια πιο αναβαθμισμενη
Και παλι βεβαια οσα υποστηριζω δε το κανω για το καλο της κοινωνιας..
Αλλα για το δικο μου
Συναγωνιστικους χαιρετισμους
Όπως είπα άλλο η γυναίκα σου και άλλο τα παιδιά σου, η αγάπη για το παιδί σου αποκτάται από τη στιγμή που γεννιέται, είναι δύσκολο να είσαι καλός γονιός, αλλά στο τέλος αν εσύ είχες μια πετυχημένη ζωή πριν γεννηθεί το παιδί σου και του δώσεις σωστές συμβουλές αρχές και αξίες και πιστέψεις πραγματικά σ'αυτο όταν θα φύγει απ'το σπίτι η τέλος πάντων ενηλικιωθεί, θα σε κάνει περήφανο, και τότε θα είσαι πολύ ευτυχισμένος, όσο δεν ήσουν ποτέ, και δεν υπάρχει καλύτερο αίσθημα απ'το να ξέρεις ότι η οικογένεια σου είναι δίπλα σου και σε στηρίζει και σε βοηθάει, εδώ ταιριάζει η φράση together we fight
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Όπως είπα άλλο η γυναίκα σου και άλλο τα παιδιά σου, η αγάπη για το παιδί σου αποκτάται από τη στιγμή που γεννιέται, είναι δύσκολο να είσαι καλός γονιός, αλλά στο τέλος αν εσύ είχες μια πετυχημένη ζωή πριν γεννηθεί το παιδί σου και του δώσεις σωστές συμβουλές αρχές και αξίες και πιστέψεις πραγματικά σ'αυτο όταν θα φύγει απ'το σπίτι η τέλος πάντων ενηλικιωθεί, θα σε κάνει περήφανο, και τότε θα είσαι πολύ ευτυχισμένος, όσο δεν ήσουν ποτέ, και δεν υπάρχει καλύτερο αίσθημα απ'το να ξέρεις ότι η οικογένεια σου είναι δίπλα σου και σε στηρίζει και σε βοηθάει, εδώ ταιριάζει η φράση together we fight
Ωραια προσεγγιση ασχετα αν διαφωνω σε καποια σημεια
Ευχαριστω για την αποψη σου τυπαρα μου τη σεβομαι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom