Νέα

Γεώργιος Τράγκας - Γνώμες, απόψεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bestman69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 995
  • Εμφανίσεις 62K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.795
Like
14.523
Πόντοι
3.656
Οι επιφυλάξεις είναι δύο ειδων
Για αμεσες παρενέργειες και για μελλοντικές
Τα mRna μάλλον είναι πολύ προβληματικά
Εγώ προσωπικά έκανα το Jansen η Johnson όπως το λένε στην Ελλάδα
m Rna δεν θακανα
Επίσης δεν κατάλαβα πότε γιατί δεν φέρνουν το cinovac που έχει μηδέν ΑΜΕΣΕΣ παρενέργειες
Μελλοντικά δεν ξέρουμε
ΆΡΑ το να λέμε δεν έχει παρενέργειες είναι λάθος....
Αν έχει άμεσες το κρίνει έκαστος βλέποντας τα στοιχεία σήμερα
Το αύριο, ας ελπίσουμε μην δούμε κάνα ρεκόρ θανάτων από καρκινιγενεσεις στην 5ετισ 10ετια....
Με λίγα λόγια εκφράζεις επιφυλάξεις για Μελλοντικές παρενέργειες. Εξέφρασες παρόμοιες επιφυλάξεις όταν έκανες τα εμβόλια στο Στρατό; Αν όχι, γιατί; Και ποιος είναι ο πραγματικός λόγος που βάζεις στη μια μεριά της πλάστιγγας τις ΠΙΘΑΝΕΣ Μελλοντικές Παρενέργειες αυτών των Εμβολίων, στην άλλη τις άμεσες επιπτώσεις του Ιού (Θάνατος, βλάβη στα πνευμόνια ως ΧΑΠ κλπ, Long Covid κι άλλες που δεν γνωρίζω) και θεωρείς ότι η πλάστιγγα δείχνει πως οι Μελλοντικές Παρενέργειες είναι βαρύτερες, και δεν αξίζουν το ρίσκο;
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
520
Κριτικές
3
Like
1.038
Πόντοι
86
παπαριες καμαρωτες. long covid ειναι απο ΑΣΘΕΝΕΙΑ οχι απο εμβολια.
και ενα site δεν εχεις που να υποστηριζει τις ασυναρτησιες που λες
Σου έστειλα. Και εδώ να είμαστε όλοι υγιείς και να λέω παπαριές. Ο άλλος κάνει και λάικ τρομάρα του.
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
520
Κριτικές
3
Like
1.038
Πόντοι
86
Επιστήμονες εδώ μέσα όλοι. Τι να μας πουν τώρα κορυφαία αμερικανικά ιατρικά κέντρα, Οξφόρδη και bbc. Εμείς έχουμε τον σκατάι
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
520
Κριτικές
3
Like
1.038
Πόντοι
86
Πρώτα πρέπει να σε απασχολεί ο ιός και μετά το εμβόλιο. Φοβόμαστε το εμβόλιο ενώ θα έπρεπε να έχουμε την προσοχή μας Σάρον ιό.
Για αυτό έκανα το εμβόλιο. Αλλά έχω θέματα όπως και πολλοί άλλοι.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.795
Like
14.523
Πόντοι
3.656
Λες να μην υπάρχουν; Εγώ πάντως έχω σχεδόν μισό χρόνο τώρα. Ούτε αρνητής είμαι, σκέφτομαι να κάνω σοβαρά την 3 αλλά φοβάμαι τις παρενέργειες. Ψάξτε και λίγο παραπέρα και όχι μόνο ό,τι πλασάρουν στην τηλεόραση. Για παράδειγμα η παρακάτω ιστοσελίδα με προσωπικές ιστορίες δεκάδων ανθρώπων με σοβαρότατες παρενέργειες. Ένας από αυτούς κι εγώ. 818 σελίδες και συνεχίζει. Οι περισσότεροι γιατροί τις θάβουν. ΟΚ, κατανοητό για προώθηση του εμβολιασμού αλλά έτσι δε βελτιώνεις τα εμβόλια.


Πολλοί δεν μπορούν ούτε από το κρεβάτι να σηκωθούν, έχασαν δουλειά, κοινωνική και φυσιολογική ζωή. Κατά τα άλλα εξετάσεις κ.λπ όλα καλά. Οι γιατροί δύσκολα μπορούν να βρουν τι φταίει με την πρωτεΐνη ακίδα. Λίγες κλινικές στη Γερμανία π.χ. έχουν αναπτύξει κάποιες μεθόδους που βρίσκουν μικροθρόμβους που ευθύνονται για πολλές από τις παρενέργειες. Όλα ακόμη είναι υπό μελέτη. Μιλάμε για σκατοϊό και εμβόλια που θέλουν βελτίωση. Δύσκολος «πόλεμος» δυστυχώς.
σε όλες τις καταστάσεις τις οποίες αντιμετώπισαν οι χιλιάδες γενιές των ανθρωποειδών πριν από εμάς, αποφάσισαν ποιος είναι ο μεγαλύτερος κίνδυνος. Αν καθόντουσαν άπραγοι, θα πέθαιναν από την πείνα. Αν έβγαιναν για κυνήγι, κινδύνευαν να σκοτωθούν από άλλους ανταγωνιστές θηρευτές. Προτίμησαν τον αβέβαιο κίνδυνο, από τον Βέβαιο. Και θριάμβευσαν. Και βέβαια υπάρχουν παρενέργειες σε κάθε φάρμακο, και σε κάθε εμβόλιο. Η Κοινωνία κρίνει πως αξίζει να πάρει το ρίσκο των παρενεργειών, σε σύγκριση με τον άμεσο κίνδυνο της έκθεσης στους παθογόνους οργανισμούς. Και αν είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ σίγουρος για κάτι, είναι πως τα άτομα που θα καταλήξουν ή θα έχουν σοβαρές παρενέργειες από κάποιο εμβόλιο, αυτά τα ίδια άτομα θα θερίζονταν αμέσως, αν ερχόντουσαν σε επαφή με την επιδημία έναντι της οποίας έκαναν το εμβόλιο. Όπως είδες ο Τράγκας θεώρησε μεγαλύτερο τον κίνδυνο του Εμβολίου από την αρρώστια. Και μάλλον ΚΑΚΟΒΟΥΛΑ ποντάρησε πως αν κολλήσει, θα βρει αμέσως ΜΕΘ (το οποίο έγινε) και θα έχει την καλύτερη δυνατή περιποίηση. Και τώρα βλέπει τα ραδίκια ανάποδα. Το δρόμο δείχνει η Σιγκαπούρη που συγκαταλέγεται στις χώρες με υψηλότατη εμβολιαστική κάλυψη, αφού το 85% έχουν κάνει και τις δύο δόσεις και ένα 18% και ενισχυτικές.<p>Πηγή: <a target="_blank" href="https://www.iefimerida.gr">iefimerida.gr</a> - <a target="_blank" href="https://www.iefimerida.gr/kosmos/koronoios-sigkapoyri-stamata-dapanes-anemboliaston">Κορωνοϊός: Η Σιγκαπούρη σταματά να καλύπτει τις δαπάνες νοσηλείας των ανεμβολίαστων </a></p>

Ο πληθυσμός Σιγκαπούρης είναι 5,686 εκατομμύρια (2020) (πηγή https://www.google.com/search?q=πλη...69i57j0i333.7855j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8)

Οι θάνατοι ήταν 804 (πηγή https://www.google.com/search?q=dea...9i57j0i22i30.943j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8)

Αυτή είναι η πραγματικότητα, ενώ εμείς έχουμε 19.475 απώλειες
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
4
Like
851
Πόντοι
376
Έλα @nikolakis66 ένα γρήγορο ψαξιματάκι. Πες μου εσύ τι πιο σοβαρό σάιτ θες. Και τα δυο άρθρα περιγράφουν παρόμοιο μηχανισμό. Η μια μελέτη περιορίζεται στους «σπάνιους» θρόμβους ή άλλη αναφέρεται γενικά σε πολλές σοβαρές παρενέργειες όμοιες της μακράς κοβιντ.


εστειλες πραγματα που σε τιποτα δεν στηριζουν οσα λες. το πρωτο αναφερεται σε οσους εχουν ΑΣΘΕΝΗΣΕΙ και το δευτερο μιλαει για τις θρομβωσεις του ΑΖ.

εσυ λες οτι υπαρχουν μακροχρονιες παρενεργειες απο το ΕΜΒΟΛΙΟ. η θρομβωση εμφανιζεται σε 1 ανα μυριο και φυσικα δεν ειναι μακροχρονια.

αρα αυτα που λες για μακροχρονιες παρενεργειες απο το εμβολιο μονο στο μυαλο σου ειναι
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
4
Like
851
Πόντοι
376
Για αυτό μίλησα για βελτίωση. Πάντως με μειωμένη καταγραφή παρενεργειών επιστημονική δουλειά δε γίνεται. Βέβαια το θέμα είναι τόσο μεγάλο που δεν μπορεί να κρυφτεί. Άσε που δε λένε τίποτα στα κανάλια και έχουν μείνει μόνο στην αθώα μυοκαρδίτιδα του AZ.
μυοκαρδιτιδα εχει συνδεθει με Pfizer.θρομβωση ΑΖ
τα εχεις τελειως μπλεγμενα αλλα εχεις αποψη;
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
520
Κριτικές
3
Like
1.038
Πόντοι
86
Εσύ @nikolakis66 επειγόντως να πας σχολείο να μάθεις να διαβάζεις. Λες ασυναρτησίες.

@George_1969 moderna έκανα αλλά μάλλον όλα όσα έχω πάθει είναι στο μυαλό μου σύμφωνα με τον από πάνω.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Με σένα δε θα ασχοληθώ άλλο. Μαγκιά και εξυπνάδα αλλού. Όχι σε μένα. Και ναι οι παρενέργειες κρατάνε μήνες όπως της long Covid. Άνοιξε τα στραβά σου και βρες τα.
Yπάρχουν μηχανισμοί καταγραφής παρενεργειών παγκοσμίως. Και όλες οι αναφορές ελέγχονται ιατρικώς. Αν θεωρηθούν ότι ανήκουν στο εμβόλιο, καταγράφονται ως επιβεβαιωμένα περιστατικά. Και οι εταιρείες που παράγουν τα εμβόλιο εκδίδουν επικαιροποιημένες οδηγίες όπου καταγράφουν τα νέα δεδομένα. Και ο ΕΜΑ έχει και ο FDA έχει τον ανάλογο μηχανισμό.
Τωρα τι λένε κάποιοι σε ένα φόρουμ, γιατί φόρουμ μας παρέθεσες, ελάχιστη αξιοπιστία έχουν. Εξάλλου είναι δεδομένο πως δεν υπάρχουν χημικές ουσίες 100% ασφαλείς. Κάθε φαρμακευτική ουσία συνοδεύεται από ολόκληρο φυλλάδιο.
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
4
Like
851
Πόντοι
376
Εσύ @nikolakis66 επειγόντως να πας σχολείο να μάθεις να διαβάζεις. Λες ασυναρτησίες.

@George_1969 moderna έκανα αλλά μάλλον όλα όσα έχω πάθει είναι στο μυαλό μου σύμφωνα με τον από πάνω.
ειναι γελοιο να τα λες αυτα εσυ. ανεβαζεις ενα αρθρο για τις μακροχρονιες συνεπειες του ιου οταν μιλας για παρενεργειες εμβολιων;

ποσο πιο προφανες ειναι οτι εισαι ψεκ που προσπαθεις να διασπειρες ψευδεις ειδησεις;
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
520
Κριτικές
3
Like
1.038
Πόντοι
86
Παρενέργειες στη 2η δόση μετά από μια βδομάδα περίπου. Στους περισσότερους ξεκινάνε μετά από μια βδομάδα περιπου. Δε μίλησα για μακροχρόνιες παρενέργειες γιατί δεν έχουν περάσει χρόνια φυσικά όπως ισχυρίζεται ο εξυπνάκιας @nikolakis66 Μιλάμε για παρενέργειες μηνών. Αρχίζουν μα φθίνουν συνήθως στο 5μηνο και μετά αλλά όχι πάντα. Είναι υπαρκτές και αυτά που λένε ότι το Pfizer έχει μυοκαρδίτιδα ενώ το ΑΖ θρομβώσεις είναι πίπες. Όλα έχουν τις ίδιες σε διαφορετικό βαθμό. Ο μηχανισμός όλων είναι παρόμοιος και έχει να κάνει με την πρωτεΐνη ακίδα μάλλον. Το ψάχνουν και θα το ψάχνουν για καιρό
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Παρενέργειες στη 2η δόση μετά από μια βδομάδα περίπου. Στους περισσότερους ξεκινάνε μετά από μια βδομάδα περιπου. Δε μίλησα για μακροχρόνιες παρενέργειες γιατί δεν έχουν περάσει χρόνια φυσικά όπως ισχυρίζεται ο εξυπνάκιας @nikolakis66 Μιλάμε για παρενέργειες μηνών. Αρχίζουν μα φθίνουν συνήθως στο 5μηνο και μετά αλλά όχι πάντα. Είναι υπαρκτές και αυτά που λένε ότι το Pfizer έχει μυοκαρδίτιδα ενώ το ΑΖ θρομβώσεις είναι πίπες. Όλα έχουν τις ίδιες σε διαφορετικό βαθμό. Ο μηχανισμός όλων είναι παρόμοιος και έχει να κάνει με την πρωτεΐνη ακίδα μάλλον. Το ψάχνουν και θα το ψάχνουν για καιρό
Kατηγορείς τον άλλον για ασυναρτησίες αλλά τις αραδιάζεις εσύ.
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
4
Like
851
Πόντοι
376
Λες να μην υπάρχουν; Εγώ πάντως έχω σχεδόν μισό χρόνο τώρα. Ούτε αρνητής είμαι, σκέφτομαι να κάνω σοβαρά την 3 αλλά φοβάμαι τις παρενέργειες. Ψάξτε και λίγο παραπέρα και όχι μόνο ό,τι πλασάρουν στην τηλεόραση. Για παράδειγμα η παρακάτω ιστοσελίδα με προσωπικές ιστορίες δεκάδων ανθρώπων με σοβαρότατες παρενέργειες. Ένας από αυτούς κι εγώ. 818 σελίδες και συνεχίζει. Οι περισσότεροι γιατροί τις θάβουν. ΟΚ, κατανοητό για προώθηση του εμβολιασμού αλλά έτσι δε βελτιώνεις τα εμβόλια.


Πολλοί δεν μπορούν ούτε από το κρεβάτι να σηκωθούν, έχασαν δουλειά, κοινωνική και φυσιολογική ζωή. Κατά τα άλλα εξετάσεις κ.λπ όλα καλά. Οι γιατροί δύσκολα μπορούν να βρουν τι φταίει με την πρωτεΐνη ακίδα. Λίγες κλινικές στη Γερμανία π.χ. έχουν αναπτύξει κάποιες μεθόδους που βρίσκουν μικροθρόμβους που ευθύνονται για πολλές από τις παρενέργειες. Όλα ακόμη είναι υπό μελέτη. Μιλάμε για σκατοϊό και εμβόλια που θέλουν βελτίωση. Δύσκολος «πόλεμος» δυστυχώς.

Λες να μην το έχω διαβάσει ρε φίλε. Το έχω διαβάσει όλο από περίπου την 300 σελίδα. Οι παρενέργειες σε μεγάλο βαθμό είναι κόπωση, ζαλάδες, ναυτία, θολούρα, θολή όραση, έντονοι παλμοί, πόνος στο στήθος και αλλού, πίεση εγκεφάλου. Κυρίως αυτές. Σε αριθμό χιλιάδων από άλλο επίσημο σαιτ καταγραφης παρενεργειών είναι κυρίως κόπωση και θολούρα, ζάλη. Όλα αυτά κρατάνε μήνες. Να σε δω τι θα έλεγες αν τα είχες οκά αυτά σε καθημερινή βάση για 6, 8 μήνες και βάλε. Όλα μοιάζουν με long Covid μόνο που προκλήθηκαν από το εμβόλιο είτε mRNA είτε κλασικό. Η απώλεια ακοής αναφέρεται στις τελευταίες σελίδες. Εξυπνάδες αλλού λοιπόν.

Παρενέργειες στη 2η δόση μετά από μια βδομάδα περίπου. Στους περισσότερους ξεκινάνε μετά από μια βδομάδα περιπου. Δε μίλησα για μακροχρόνιες παρενέργειες γιατί δεν έχουν περάσει χρόνια φυσικά όπως ισχυρίζεται ο εξυπνάκιας @nikolakis66 Μιλάμε για παρενέργειες μηνών. Αρχίζουν μα φθίνουν συνήθως στο 5μηνο και μετά αλλά όχι πάντα. Είναι υπαρκτές και αυτά που λένε ότι το Pfizer έχει μυοκαρδίτιδα ενώ το ΑΖ θρομβώσεις είναι πίπες. Όλα έχουν τις ίδιες σε διαφορετικό βαθμό. Ο μηχανισμός όλων είναι παρόμοιος και έχει να κάνει με την πρωτεΐνη ακίδα μάλλον. Το ψάχνουν και θα το ψάχνουν για καιρό
βρε παπαρα οταν μιλας για παρενεργειες που κρατανε μηνες ειναι ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΕΣ.
και φυσικα για επισημο link ουτε κατα διανοια.
εισαι ψευτης ψεκ.τελος
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
520
Κριτικές
3
Like
1.038
Πόντοι
86
ειναι γελοιο να τα λες αυτα εσυ. ανεβαζεις ενα αρθρο για τις μακροχρονιες συνεπειες του ιου οταν μιλας για παρενεργειες εμβολιων;

ποσο πιο προφανες ειναι οτι εισαι ψεκ που προσπαθεις να διασπειρες ψευδεις ειδησεις;
Πόσο πιο ξεκάθαρα να στο πει


n an article published today in The New England Journal of Medicine, the UC Davis Vice Chair of Research and Distinguished Professor of Dermatology and Internal Medicine William Murphyand Professor of Medicine at Harvard Medical School Dan Longo present a possible explanation to the diverse immune responses to the virus and the vaccines.
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
520
Κριτικές
3
Like
1.038
Πόντοι
86
Yπάρχουν μηχανισμοί καταγραφής παρενεργειών παγκοσμίως. Και όλες οι αναφορές ελέγχονται ιατρικώς. Αν θεωρηθούν ότι ανήκουν στο εμβόλιο, καταγράφονται ως επιβεβαιωμένα περιστατικά. Και οι εταιρείες που παράγουν τα εμβόλιο εκδίδουν επικαιροποιημένες οδηγίες όπου καταγράφουν τα νέα δεδομένα. Και ο ΕΜΑ έχει και ο FDA έχει τον ανάλογο μηχανισμό.
Τωρα τι λένε κάποιοι σε ένα φόρουμ, γιατί φόρουμ μας παρέθεσες, ελάχιστη αξιοπιστία έχουν. Εξάλλου είναι δεδομένο πως δεν υπάρχουν χημικές ουσίες 100% ασφαλείς. Κάθε φαρμακευτική ουσία συνοδεύεται από ολόκληρο φυλλάδιο.
Οι μηχανισμοί καταγραφής δυστυχώς υποκαταγράφουν
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
520
Κριτικές
3
Like
1.038
Πόντοι
86
βρε παπαρα οταν μιλας για παρενεργειες που κρατανε μηνες ειναι ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΕΣ.
και φυσικα για επισημο link ουτε κατα διανοια.
εισαι ψευτης ψεκ.τελος
Πήγαινε σχολείο. Έστω κρυφά, δεν είναι ντροπή. Ξεκίνα από δημοτικό να μάθεις την Ελληνική πρώτα
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
4
Like
851
Πόντοι
376
Πόσο πιο ξεκάθαρα να στο πει


n an article published today in The New England Journal of Medicine, the UC Davis Vice Chair of Research and Distinguished Professor of Dermatology and Internal Medicine William Murphyand Professor of Medicine at Harvard Medical School Dan Longo present a possible explanation to the diverse immune responses to the virus and the vaccines.
που λεει ρε καραμαλακα οτι υπαρχουν μακροχρονιες παρενεργειες απο τα εμβολια; μακροχρονιες παρενεργειες απο τον ιο λεει.

αρκετα ασχοληθηκα με ενα ψεκ που αναπαραγει μαλακιες
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Πήγαινε σχολείο. Έστω κρυφά, δεν είναι ντροπή. Ξεκίνα από δημοτικό να μάθεις την Ελληνική πρώτα
διαβασε τον ορισμο ΚΑΡΑΜΑΛΑΚΑ

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom