Νέα

Φιλιππίνες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pattayas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 988
  • Εμφανίσεις 176K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
το νοτιο μεγαλο νησι των φιλιππινων, εκει βρισκεται το cagayan de oro, το davao, το general santos αξιζει να το επισκευτει κανενας??
μιλαω και απο τουριστικης αποψης αλλα και απο σεξοτουριστικης..
 

kriton5

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2007
Μηνύματα
180
Like
10
Πόντοι
1
  Οι πρώτες στιγμές στο δωμάτιο του Pacific Breeze...
  Αγναντεύοντας το πέλαγο...
  Αναμένοντας το check out στο σαλονάκι του Oxford Suites στο Makati...
  Μια ιστορία με αρχή, μέση και τέλος.

  Ένα επιπλέον πλεονέκτημα (εδώ στις Φιλιππίνες και πιο συγκεκριμένα στο Άνχελες) για να κρατήσεις μια κοπέλα δίπλα σου πέραν της μιας νύκτας, είναι οτι δεν πρόκειται να σου ζητήσει τίποτα, σχεδόν ούτε το αναμενόμενο φιλοδώρημα. Η συνεχής επανάληψη του πειράματος οδήγησε στο ίδιο θετικό αποτέλεσμα.
  Έτσι παραμένει αχρείαστη εδώ η συνήθης επιχειρηματολογία που χρησιμοποιεί κανείς σε άλλα μέρη:
  -Γλύκα μου, θα μου αγοράσεις αυτό το ...;
  -Kουκλίτσα μου, θα σε πληρώσω, όπως συμφωνήσαμε, για να αγοράσεις οτι θέλεις.
  Βέβαια μας συμφέρει, παντού και πάντοτε, να πλανάται ως υποψία το ενδεχόμενο να αναβαθμιστεί η σχέση και ο πελάτης να γίνει εραστής καθώς και το εργαζόμενο κορίτσι να λάβει πιο μόνιμη θέση στη καρδιά του και να αποκτήσει αμεσότερη πρόσβαση στο πορτοφόλι του.
 

Συνημμένα

  • amel (436 x 600).jpg
    amel (436 x 600).jpg
    68,1 KB · Εμφανίσεις: 187
  • bora (410 x 600).jpg
    bora (410 x 600).jpg
    46,4 KB · Εμφανίσεις: 78
  • ameli (405 x 600).jpg
    ameli (405 x 600).jpg
    89,4 KB · Εμφανίσεις: 74

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
kriton ελυσες πολλες αποριες περι φιλιππινων.
χωρις να θελω να συγκρινω ταιλανδη με φιλιππινες θα ηθελα να μαθω για πιο λογο να κανουμε αλλες 3 ωρες πτηση συν τα λεφτα για να παμε εκει.
με κυριο κριτηριο τον σεξοτουρισμο, στον βαθμο που ενδιαφερει τον καθενα, ποιος ο λογος να παμε και εκει εφοσον η ταιλανδη καλυπτει τα  παντα,
νομιζω ξερεις απο ταιλανδη και μπορεις να συγκρινεις.
 

J_blues

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
66
Like
0
Πόντοι
0
Πολυ χρησιμες οι παραπανω πληροφοριες..μπορω να ρωτησω κατι; αν λοιπον η κοπελα θελει να ερθει μονη της, πες για τουρισμο, δεν γινεται; πρεπει υποχρεωτικα να της γινει προσκληση απο Ελλαδα;
 

kriton5

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2007
Μηνύματα
180
Like
10
Πόντοι
1
 Η Ταϋλάνδη μας καλύπτει απόλυτα από πλευράς σεξοτουρισμού. Είναι ο Νο 1 προορισμός παγκοσμίως. Δεν πρέπει να υπάρχει καμμία αμφιβολία γι’ αυτό. Οι πόρνες είναι αμέτρητες στην χώρα των ελεύθερων. Μόνο μια ένσταση χωράει, να μην αρέσουν σε κάποιον οι άπω-ανατολίτισσες. Προσωπικά μπορεί να έχω μια φυλετική προτίμηση αλλά παντού ανά τον κόσμο μπορώ να διακρίνω την ομορφιά. Με οιστρηλατεί η προτροπή του Πλάτωνα: Γίνε εραστής όλων των όμορφων σωμάτων.
 Από τη στιγμή που αρέσουν σε κάποιον οι Ταϋλανδέζες και ενδιαφέρεται κατά κύριο λόγο για τις ερωτικές απολαύσεις, δεν χρειάζεται να μετακινηθεί προς τις Φιλιππίνες. Για μένα που η μεσογειακή ομορφιά κατέχει την υψηλότερη  θέση στη κλίμακα επιλογών, όταν βρίσκομαι προς εκείνη τη πλευρά του πλανήτη, νοιώθω την ακαταμάχητη έλξη να πάω. Επιπλέον αν οι φυσικές καλλονές μιας χώρας προσμετρούνται στην απόφαση κάποιου, τότε πρέπει να κάνει το μικρό άλμα προς το μεγάλο νησιωτικό σύμπλεγμα.
 Ένας που έχει προγραμματίσει π.χ. 20ήμερο ταξίδι για Ταϋλάνδη μπορεί να εντάξει με ανεκτό επί πλέον κόστος μια 8ήμερη εξόρμηση στις Φιλιππίνες για να δοκιμάσει και αυτή την περιοχή. Με 210 ευρώ αγοράζει εισιτήριο ΒΚΚ-ΜΝL με την Philippine airlines εδώ στην Ελλάδα και μοιράζει τις μέρες του κάπως έτσι:
4 βράδια Άνχελες και 4 σε κάποιο θέρετρο, επιλέγοντας την βραδυνή πτήση στην επιστροφή για να αποφύγει διανυκτέρευση στη Μανίλα.
 Στο μπουρδελοχώρι θα περάσει υπέροχα. Θα τις αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα μέχρι να βρεί αυτό που ψάχνει. Άλλωστε οι τιμές είναι αρκούντως χαμηλές (20€) και τα ωράρια των μαγαζιών πολύ βολικά. Και θα έχει και την ευκαιρία να πραγματοποιήσει και ένα εντυπωσιακό όργιο (λεπτομέρειες στην επόμενη αναφορά).
 Αφού κάνει την επιλογή ανοίγονται μπροστά του οι εξής δρόμοι. Αν δεν υπάρχει οικονομική στενότητα και μπορεί να αντέξει το κόστος ενός αεροπορικού εισιτηρίου 120-150€ ανά άτομο τότε απαραιτήτως Borakay ή Palawan, διαφορετικά οδικώς προς Batad. Eναλλακτικές οικονομικές λύσεις το Τalipanan ή το One hundred islands.
 Και μη ξεχνάμε πως η ποικιλία είναι το αλατοπίπερο της ζωής.
 

Συνημμένα

  • pilipina.jpg
    pilipina.jpg
    61,2 KB · Εμφανίσεις: 115

J_blues

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
66
Like
0
Πόντοι
0
Κριτον, καλα ολα αυτα, αλλα μια και εδωσες τοσες πληροφοριες για προσκληση φιλιππινεζας στην Ελλαδα, μηπως ξερεις τι παιζει στην ερωτηση που εκανα παραπανω; ρωταω γιατι με βαση αυτα που διαβασα, φοβαμαι οτι με εχει παραμυθιασει μια τυπισσα που μιλαμε απο μσν, οτι θα ερθει και καλα, η βιζα της ειναι σχεδον ετοιμη(!), και βεβαια μου ζηταει να στειλω χρηματα...τι αλλο; ευχαριστω εκ των προτερων
 

kriton5

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2007
Μηνύματα
180
Like
10
Πόντοι
1
Υποθέτω πως ο πλούσιος κάτοικος οποιασδήποτε φτωχής χώρας μπορεί να έρθει στην Ελλάδα χωρίς πρόσκληση. Το ύψος του εισοδήματος δεν το γνωρίζω.
 

J_blues

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
66
Like
0
Πόντοι
0
ευχαριστω..οποτε παιζει και να ειναι οκ η φαση αυτη.ευχαριστω και παλι
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
  Οι πρώτες στιγμές στο δωμάτιο του Pacific Breeze...
  Αγναντεύοντας το πέλαγο...
  Αναμένοντας το check out στο σαλονάκι του Oxford Suites στο Makati...
  Μια ιστορία με αρχή, μέση και τέλος.

  Ένα επιπλέον πλεονέκτημα (εδώ στις Φιλιππίνες και πιο συγκεκριμένα στο Άνχελες) για να κρατήσεις μια κοπέλα δίπλα σου πέραν της μιας νύκτας, είναι οτι δεν πρόκειται να σου ζητήσει τίποτα, σχεδόν ούτε το αναμενόμενο φιλοδώρημα. Η συνεχής επανάληψη του πειράματος οδήγησε στο ίδιο θετικό αποτέλεσμα.
  Έτσι παραμένει αχρείαστη εδώ η συνήθης επιχειρηματολογία που χρησιμοποιεί κανείς σε άλλα μέρη:
  -Γλύκα μου, θα μου αγοράσεις αυτό το ...;
  -Kουκλίτσα μου, θα σε πληρώσω, όπως συμφωνήσαμε, για να αγοράσεις οτι θέλεις.
  Βέβαια μας συμφέρει, παντού και πάντοτε, να πλανάται ως υποψία το ενδεχόμενο να αναβαθμιστεί η σχέση και ο πελάτης να γίνει εραστής καθώς και το εργαζόμενο κορίτσι να λάβει πιο μόνιμη θέση στη καρδιά του και να αποκτήσει αμεσότερη πρόσβαση στο πορτοφόλι του.
  Οι πρώτες στιγμές στο δωμάτιο του Pacific Breeze...
  Αγναντεύοντας το πέλαγο...
  Αναμένοντας το check out στο σαλονάκι του Oxford Suites στο Makati...
  Μια ιστορία με αρχή, μέση και τέλος.

  Ένα επιπλέον πλεονέκτημα (εδώ στις Φιλιππίνες και πιο συγκεκριμένα στο Άνχελες) για να κρατήσεις μια κοπέλα δίπλα σου πέραν της μιας νύκτας, είναι οτι δεν πρόκειται να σου ζητήσει τίποτα, σχεδόν ούτε το αναμενόμενο φιλοδώρημα. Η συνεχής επανάληψη του πειράματος οδήγησε στο ίδιο θετικό αποτέλεσμα.
  Έτσι παραμένει αχρείαστη εδώ η συνήθης επιχειρηματολογία που χρησιμοποιεί κανείς σε άλλα μέρη:
  -Γλύκα μου, θα μου αγοράσεις αυτό το ...;
  -Kουκλίτσα μου, θα σε πληρώσω, όπως συμφωνήσαμε, για να αγοράσεις οτι θέλεις.
  Βέβαια μας συμφέρει, παντού και πάντοτε, να πλανάται ως υποψία το ενδεχόμενο να αναβαθμιστεί η σχέση και ο πελάτης να γίνει εραστής καθώς και το εργαζόμενο κορίτσι να λάβει πιο μόνιμη θέση στη καρδιά του και να αποκτήσει αμεσότερη πρόσβαση στο πορτοφόλι του.

φιλε κριτων ωραια αυτα που γραφεις και κανεις και σωστη ενημερωση για φιλιππινες αλλα με το συμπαθιο εαν οι ωραιοτερες φιλιππινεζες ειναι σαν αυτες στην φωτογραφια ελεος...ισως για φτηνες οικογενειακες διακοπες ειναι ωραια αλλα για αλλα πραματα ελεος..
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
  Η Ταϋλάνδη μας καλύπτει απόλυτα από πλευράς σεξοτουρισμού. Είναι ο Νο 1 προορισμός παγκοσμίως. Δεν πρέπει να υπάρχει καμμία αμφιβολία γι’ αυτό. Οι πόρνες είναι αμέτρητες στην χώρα των ελεύθερων. Μόνο μια ένσταση χωράει, να μην αρέσουν σε κάποιον οι άπω-ανατολίτισσες. Προσωπικά μπορεί να έχω μια φυλετική προτίμηση αλλά παντού ανά τον κόσμο μπορώ να διακρίνω την ομορφιά. Με οιστρηλατεί η προτροπή του Πλάτωνα: Γίνε εραστής όλων των όμορφων σωμάτων.
  Από τη στιγμή που αρέσουν σε κάποιον οι Ταϋλανδέζες και ενδιαφέρεται κατά κύριο λόγο για τις ερωτικές απολαύσεις, δεν χρειάζεται να μετακινηθεί προς τις Φιλιππίνες. Για μένα που η μεσογειακή ομορφιά κατέχει την υψηλότερη  θέση στη κλίμακα επιλογών, όταν βρίσκομαι προς εκείνη τη πλευρά του πλανήτη, νοιώθω την ακαταμάχητη έλξη να πάω. Επιπλέον αν οι φυσικές καλλονές μιας χώρας προσμετρούνται στην απόφαση κάποιου, τότε πρέπει να κάνει το μικρό άλμα προς το μεγάλο νησιωτικό σύμπλεγμα.
  Ένας που έχει προγραμματίσει π.χ. 20ήμερο ταξίδι για Ταϋλάνδη μπορεί να εντάξει με ανεκτό επί πλέον κόστος μια 8ήμερη εξόρμηση στις Φιλιππίνες για να δοκιμάσει και αυτή την περιοχή. Με 210 ευρώ αγοράζει εισιτήριο ΒΚΚ-ΜΝL με την Philippine airlines εδώ στην Ελλάδα και μοιράζει τις μέρες του κάπως έτσι:
4 βράδια Άνχελες και 4 σε κάποιο θέρετρο, επιλέγοντας την βραδυνή πτήση στην επιστροφή για να αποφύγει διανυκτέρευση στη Μανίλα.
  Στο μπουρδελοχώρι θα περάσει υπέροχα. Θα τις αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα μέχρι να βρεί αυτό που ψάχνει. Άλλωστε οι τιμές είναι αρκούντως χαμηλές (20€) και τα ωράρια των μαγαζιών πολύ βολικά. Και θα έχει και την ευκαιρία να πραγματοποιήσει και ένα εντυπωσιακό όργιο (λεπτομέρειες στην επόμενη αναφορά).
  Αφού κάνει την επιλογή ανοίγονται μπροστά του οι εξής δρόμοι. Αν δεν υπάρχει οικονομική στενότητα και μπορεί να αντέξει το κόστος ενός αεροπορικού εισιτηρίου 120-150€ ανά άτομο τότε απαραιτήτως Borakay ή Palawan, διαφορετικά οδικώς προς Batad. Eναλλακτικές οικονομικές λύσεις το Τalipanan ή το One hundred islands.
  Και μη ξεχνάμε πως η ποικιλία είναι το αλατοπίπερο της ζωής.

Μωρέ τα σταφύλλια στη φώτο πόσους βαθμούς κρασί να βγάζουνε????
 

J_blues

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
66
Like
0
Πόντοι
0
οκ, γουστα ειναι αυτα..ειδικα ομως η μικρη με τα σταφυλια, λεει...νομιζω..
 

kriton5

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2007
Μηνύματα
180
Like
10
Πόντοι
1
Δεν σας έλεγα πως τα εμπορικά κέντρα έχουν και του πουλιού το γάλα; :grin:
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
οκ, γουστα ειναι αυτα..ειδικα ομως η μικρη με τα σταφυλια, λεει...νομιζω..
να βλεπαμε και το σωμα ..μια κοντοστουπα χωρις καθολου βυζι και ωραια ματια...δυστιχως το συμπερασμα που εχω βγαλει ειναι οτι η ασχημοτερες γυναικες ειναι οι φιλιππινεζες τουλαχιστον απο αυτες που εχουν δει τα ματια μου και οχι μονο απο φωτογραφια ειμαι απολυτος σε αυτο ειπαμε καλα κοριτσια ,καλοψυχα εχω και δυο φιλες που μενουν στο υπογειο της πολυκατοικιας που ειναι το γραφειο μου αλλα εως εκει μαιμουδες στην μεγαλη τους πλειοψηφια ..οι ποιο ασχημες γυναικες που εχω συναντησει στην ζωη μου..
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
εαν οι ωραιοτερες φιλιππινεζες ειναι σαν αυτες στην φωτογραφια ελεος...
κανεις δεν ειπε οτι οι κοπελες της περιοχης ειναι καλλονες, η ομορφια ειναι υποκειμενικο θεμα, αρα η επισημανση σου ειναι ακυρη.
φιλικα.
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
κανεις δεν ειπε οτι οι κοπελες της περιοχης ειναι καλλονες, η ομορφια ειναι υποκειμενικο θεμα, αρα η επισημανση σου ειναι ακυρη.
φιλικα.
φιλε κοστα δεν θαν συμφωνησω οτι η ομορφια ειναι υποκειμενικο θεμα  αλλα αντικειμενικο μια ασχημη γυναικα ειναι ασχημη και μια ομορφη ειναι ομορφη εκτος και αν ενοεις ομορφια της ψυχης ...η οτι κανουν καλο σεχ.. αλλα δοξα τον θεο υπαρχουν και ομορφοτερες που κανουν καλο σεχ..απο τις φιλιππινεζες
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Εμένα πάντως μου φάνηκαν πολύ όμορφες.
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
για οσους δεν αρεσουν οι φιλιππινεζες, ταυλανδεζες και λοιπες γυναικες της περιοχης, ας ανοιξουν ενα καινουριο θρεντ και ας γραφουν εκει τις αντιρρησεις τους.
δεν εχει ουσια καθε 2 σελιδες να διαβαζουμε ασχετα ποστ για το ποσο ασχημες ειναι οι φιλιππινεζες, ελεος πια, το εμπεδωσαμε..
 

llllllllll

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2007
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
Ωραίες οι περιγραφές σου φίλε kriton5. Επίσης δεν γνώριζα τη συγκεκριμένη φράση του Πλάτωνα. Επιτέλους οι εξορμήσεις μας αποκτούν και ιδεολογικό περιεχόμενο. Αφού το λέει και ο Πλάτωνας… Μια ερώτηση: για να πας Φιλιππίνες πρέπει υποχρεωτικά να πας μέσω Μπανγκόκ; Δεν μπορείς να αποφύγεις τις Σειρήνες;
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
Μια ερώτηση: για να πας Φιλιππίνες πρέπει υποχρεωτικά να πας μέσω Μπανγκόκ; Δεν μπορείς να αποφύγεις τις Σειρήνες;

με μια προχειρη ματια που εριξα, αθηνα-μανιλα μπορουμε να παμε με gulf air, με quatar air, με emirates..
την επομενη εβδομαδα κλεινω εισητηρια για το καλοκαιρι, θα ενημερωσω για τιμες και για αναμονη στα ενδιαμεσα αεροδρομια..
 

mgreek

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2006
Μηνύματα
369
Like
0
Πόντοι
1
για οσους δεν αρεσουν οι φιλιππινεζες, ταυλανδεζες και λοιπες γυναικες της περιοχης, ας ανοιξουν ενα καινουριο θρεντ και ας γραφουν εκει τις αντιρρησεις τους.
δεν εχει ουσια καθε 2 σελιδες να διαβαζουμε ασχετα ποστ για το ποσο ασχημες ειναι οι φιλιππινεζες, ελεος πια, το εμπεδωσαμε..


Μα τι είναι αυτό το πράγμα με τον Κοπρόνι...

Μας έχει πρήξει πια... άμα δεν σου αρέσουν μην ξαναμπείς στο thread... βρε παλικάρι μου δεν σε παρακαλάμε να σου αρέσουν... είπαμε γούστα είναι αυτά...

Δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά την νοοτροπία σου και δεν θέλω να την καταλάβω.

Δεν μας ενδιαφέρει η γνώμη σου πια φίλε μου και δεν θέλω να μου απαντήσεις...το κουράσαμε πια... μπαίνουμε να διαβάσουμε τα ποστ του φίλου που γνωρίζει κάποια στοιχεία για την χώρα που μας ενδιαφέρει και είμαστε αναγκασμένοι να διαβάζουμε την γνώμη του κάθε άσχετου!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom