Νέα

Φιλιππίνες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pattayas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 988
  • Εμφανίσεις 176K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.320
Κριτικές
2
Like
804
Πόντοι
96
Docker τον λενε τον ανθρωπο.. τι αλλο να κανει για δουλεια?
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.903
Like
1.425
Πόντοι
216
docker, πως μπορουμε να βγαλουμε τουριστικη βιζα σε φιλιπινεζα να ερθει Ελλαδα;
Το χεις ψαξει καθολου; Καμια ακρη με πρεσβεια στη Μανιλα;
 

docker

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2009
Μηνύματα
112
Κριτικές
1
Like
14
Πόντοι
1
Για δωσε τα φωτα σου βρε docker.
Φίλε cool 11, όπως εχω ξαναπεί δεν είναι ευκολο να βγάλει τουριστική visa κάποιος που δεν εργάζεται και δεν έχει μόνιμο εισόδημα. Δεν είναι επειδή καβλωσε η πρεσβεία αλλά επειδή το λέει η ευρωπαϊκή ένωση. Και στις άλλες ευρωπαικες πρεσβείες τα ίδια ισχύουν.. Επίσης η νομοθεσία μας δεν επιτρέπει οικιακές βοηθούς (μαλάκια αφού πολλοι έχουν απο μια σπίτι τους αλλά ισχύει...). Αρα δεν μπορείς να την φέρεις στην Ελλάδα αν δεν εργάζεται...
 

docker

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2009
Μηνύματα
112
Κριτικές
1
Like
14
Πόντοι
1
Ενημέρωση για LA CAFE..τελευταία έχει ανέβει ελαφρώς το επίπεδο. Τώρα βρίσκεις και κάποια όμορφα κοριτσάκια σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια...μια επίσκεψη αξίζει τον κόπο...
 

docker

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2009
Μηνύματα
112
Κριτικές
1
Like
14
Πόντοι
1
Και μη ξεχάσω...όποιος πάει στις Φιλιππίνες να χρησιμοποιήσει την εφαρμογή Wechat. Τα καλύτερα γαμησια εκεί παίζονται....
Ακολουθεί το  OKC και Tinder....
 

docker

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2009
Μηνύματα
112
Κριτικές
1
Like
14
Πόντοι
1
Οι πιο καλες ψυχες τελικα ειναι οι φιλλιπινεζικες...
Ψυχοπονιάρες...

Και που να τις εχεις και στο κρεβατι σου...εκει να δεις περιποιηση....νιωθεις σα βασιλιας. Τα δινουν ολα (οχι ολες) οταν τους δειξεις οτι τις σεβεσαι και τις αγαπας. Φοβερο συναισθημα!
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.903
Like
1.425
Πόντοι
216
Και που να τις εχεις και στο κρεβατι σου...εκει να δεις περιποιηση....νιωθεις σα βασιλιας. Τα δινουν ολα (οχι ολες) οταν τους δειξεις οτι τις σεβεσαι και τις αγαπας. Φοβερο συναισθημα!

Πω ρε φιλε....αυτο το λενε ολοι....ιδανικες φαινονται!
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.903
Like
1.425
Πόντοι
216
Καποτε αυτη η κοπελια, μου κολουσε, σε online dating.
2017-07-01_10.43.48_pm.jpg


2017-07-01_10.35.53_pm.jpg



Μπηκα μετα απο μηνες να δω το προφιλ της, και κοιταξτε με ποιον τα εχει φτιαξει....
Εναν γερμανο, που πρεπει να ειναι καμια 30αρια χρονια μεγαλυτερος....engaged γραφει...και ειναι μες την ευτυχια....
2017-07-01_10.35.41_pm.jpg

2017-07-01_10.38.11_pm.jpg


Πειστηκα οτι δεν τους νοιαζει καθολου το θεμα εμφανιση, ουτε ηλικια. Κοιτανε μαλλον....μονο χαρακτηρα.
Τελικα στην Ασια και Φιλιππινες, ο καθενας μπορει να εχει μια ευκαιρια.
Κι ο κουασιμοδος, και ο αφραγκος.
Ισως και να ειναι καλυτερα ετσι.
Εστίαση στην ουσία...οπως το δει κανεις....

Τωρα καταλαβαινω, γιατι εγω που ειμαι νορμαλ,
μου λενε οτι ειμαι κουκλος σαν ηθοποιος, και παρακαλανε ποια θα μου πρωτομιλησει...
 

docker

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2009
Μηνύματα
112
Κριτικές
1
Like
14
Πόντοι
1
Καποτε αυτη η κοπελια, μου κολουσε, σε online dating.
2017-07-01_10.43.48_pm.jpg


2017-07-01_10.35.53_pm.jpg



Μπηκα μετα απο μηνες να δω το προφιλ της, και κοιταξτε με ποιον τα εχει φτιαξει....
Εναν γερμανο, που πρεπει να ειναι καμια 30αρια χρονια μεγαλυτερος....engaged γραφει...και ειναι μες την ευτυχια....
2017-07-01_10.35.41_pm.jpg

2017-07-01_10.38.11_pm.jpg


Πειστηκα οτι δεν τους νοιαζει καθολου το θεμα εμφανιση, ουτε ηλικια. Κοιτανε μαλλον....μονο χαρακτηρα.
Τελικα στην Ασια και Φιλιππινες, ο καθενας μπορει να εχει μια ευκαιρια.
Κι ο κουασιμοδος, και ο αφραγκος.
Ισως και να ειναι καλυτερα ετσι.
Εστίαση στην ουσία...οπως το δει κανεις....

Τωρα καταλαβαινω, γιατι εγω που ειμαι νορμαλ,
μου λενε οτι ειμαι κουκλος σαν ηθοποιος, και παρακαλανε ποια θα μου πρωτομιλησει...
Φίλε cool11 καλησπέρα απο τη Μανίλα,

Σε βλέπω λιγάκι ρομαντικό...Αλλά δυστυχώς οι ρομαντζαδες έχουν πάψει να ισχύουν σε πολυ μεγάλο ποσοστό.
Όπως ειπες σωστά ο κουασιμοδος έχει ευκαιρίες ΜΟΝΟ όταν έχει φράγκα. Ο άφραγκος δεν έχει καμία ευκαιρία...

Το τι έχουν δει τα μάτια μου εδώ στις Φιλιππίνες δεν περιγράφεται..αυτο που έδειξες είναι ενα πολυ μικρο δείγμα του τι συμβαίνει.

Όλα αυτά τα κορίτσια προέρχονται απο φτωχές εως παμφτωχες οικογένειες, αρα ο φραγκατος κουασιμοδος είναι η όαση στην ανέχεια τους. Θα κάνουν τα πάντα να γλιτώσουν απο την φτώχεια.

Και για να μην τα μηδενιζω όλα ας γίνω πιο σαφής. Τα κορίτσια αυτά θέλουν κάποια βασικά πράγματα όπως φαγητο, στέγη, ανέσεις (βασικές όπως π.χ. τουαλέτα). Κάποια πράγματα που εμείς στη Δύση θεωρούμε δεδομένα γι'αυτές είναι όνειρο ζωής.

Όταν λοιπόν βρεθεί κάποιος που θα τους τα παράσχει, έχει γίνει αυτόματα ο Θεος τους.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.376
Κριτικές
49
Like
22.820
Πόντοι
24.596
Καποτε αυτη η κοπελια, μου κολουσε, σε online dating.
2017-07-01_10.43.48_pm.jpg


2017-07-01_10.35.53_pm.jpg



Μπηκα μετα απο μηνες να δω το προφιλ της, και κοιταξτε με ποιον τα εχει φτιαξει....
Εναν γερμανο, που πρεπει να ειναι καμια 30αρια χρονια μεγαλυτερος....engaged γραφει...και ειναι μες την ευτυχια....
2017-07-01_10.35.41_pm.jpg

2017-07-01_10.38.11_pm.jpg


Πειστηκα οτι δεν τους νοιαζει καθολου το θεμα εμφανιση, ουτε ηλικια. Κοιτανε μαλλον....μονο χαρακτηρα.
Τελικα στην Ασια και Φιλιππινες, ο καθενας μπορει να εχει μια ευκαιρια.
Κι ο κουασιμοδος, και ο αφραγκος.
Ισως και να ειναι καλυτερα ετσι.
Εστίαση στην ουσία...οπως το δει κανεις....

Τωρα καταλαβαινω, γιατι εγω που ειμαι νορμαλ,
μου λενε οτι ειμαι κουκλος σαν ηθοποιος, και παρακαλανε ποια θα μου πρωτομιλησει...
:S :S :S
 

Συνημμένα

  • γερμανος.jpg
    γερμανος.jpg
    5,3 KB · Εμφανίσεις: 50

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
Καποτε αυτη η κοπελια, μου κολουσε, σε online dating.
2017-07-01_10.43.48_pm.jpg


2017-07-01_10.35.53_pm.jpg



Μπηκα μετα απο μηνες να δω το προφιλ της, και κοιταξτε με ποιον τα εχει φτιαξει....
Εναν γερμανο, που πρεπει να ειναι καμια 30αρια χρονια μεγαλυτερος....engaged γραφει...και ειναι μες την ευτυχια....
2017-07-01_10.35.41_pm.jpg

2017-07-01_10.38.11_pm.jpg


Πειστηκα οτι δεν τους νοιαζει καθολου το θεμα εμφανιση, ουτε ηλικια. Κοιτανε μαλλον....μονο χαρακτηρα.
Τελικα στην Ασια και Φιλιππινες, ο καθενας μπορει να εχει μια ευκαιρια.
Κι ο κουασιμοδος, και ο αφραγκος.
Ισως και να ειναι καλυτερα ετσι.
Εστίαση στην ουσία...οπως το δει κανεις....

Τωρα καταλαβαινω, γιατι εγω που ειμαι νορμαλ,
μου λενε οτι ειμαι κουκλος σαν ηθοποιος, και παρακαλανε ποια θα μου πρωτομιλησει...

Φιλε απο την δευτερη απο πανω φωτογραφια ειναι εμφανες οτι ο δρακουμελ πηγε στις φιλλιπινες !!! :grin: :grin:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
Καποτε αυτη η κοπελια, μου κολουσε, σε online dating.
2017-07-01_10.43.48_pm.jpg


2017-07-01_10.35.53_pm.jpg



Μπηκα μετα απο μηνες να δω το προφιλ της, και κοιταξτε με ποιον τα εχει φτιαξει....
Εναν γερμανο, που πρεπει να ειναι καμια 30αρια χρονια μεγαλυτερος....engaged γραφει...και ειναι μες την ευτυχια....
2017-07-01_10.35.41_pm.jpg

2017-07-01_10.38.11_pm.jpg


Πειστηκα οτι δεν τους νοιαζει καθολου το θεμα εμφανιση, ουτε ηλικια. Κοιτανε μαλλον....μονο χαρακτηρα.

Τελικα στην Ασια και Φιλιππινες, ο καθενας μπορει να εχει μια ευκαιρια.
Κι ο κουασιμοδος, και ο αφραγκος.
Ισως και να ειναι καλυτερα ετσι.
Εστίαση στην ουσία...οπως το δει κανεις....

Τωρα καταλαβαινω, γιατι εγω που ειμαι νορμαλ,
μου λενε οτι ειμαι κουκλος σαν ηθοποιος, και παρακαλανε ποια θα μου πρωτομιλησει...

Φιλε, ευτυχώς που πεισθηκες, πραγματι μονο ο χαρσκτηρας τις νοιαζει.
Αλλωστε και στη Δυση το ιδιο συμβαινει :grin: :grin:
 

Συνημμένα

  • lotterywinner.jpg
    lotterywinner.jpg
    43,6 KB · Εμφανίσεις: 57

docker

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2009
Μηνύματα
112
Κριτικές
1
Like
14
Πόντοι
1
Την περασμένη εβδομάδα βρέθηκα στο Cebu. Μια μονο λέξη χαρακτηρίζει το μέρος - Κόλαση!

Πανέμορφες γυναίκες αφού οι ισπανοι τους άλλαξαν το dna και βλέπεις γυναίκες με πιο ευρωπαϊκά χαρακτηριστικά έτοιμες για ολα.
Απο το πουθενά βρέθηκα ξαφνικά με 8 γυναίκες γύρω μου και να ανταγωνίζονται μεταξύ τους ποια θα με πρωτοπαρει. Χωρίς να εχω ύφος υπεροπτικό αυτο συμβαίνει πολυ συχνά και ιδιαίτερα σε μέρη επαρχιακά όπως στο Cebu. Δυστυχώς (η ευτυχώς) οι ρόλοι κυνηγου-θηραματος έχουν αντιστραφεί.....

Τελικά βρέθηκα με 2 οι οποίες ήταν φίλες και όπως είπαν τα μοιράζονται όλα στη ζωή....

Θα ξαναπάω σύντομα αφού προηγουμένως τον εχω ατσαλωσει καταλληλως....
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.903
Like
1.425
Πόντοι
216
Φίλε cool11 καλησπέρα απο τη Μανίλα,

Σε βλέπω λιγάκι ρομαντικό...Αλλά δυστυχώς οι ρομαντζαδες έχουν πάψει να ισχύουν σε πολυ μεγάλο ποσοστό.
Όπως ειπες σωστά ο κουασιμοδος έχει ευκαιρίες ΜΟΝΟ όταν έχει φράγκα. Ο άφραγκος δεν έχει καμία ευκαιρία...

Το τι έχουν δει τα μάτια μου εδώ στις Φιλιππίνες δεν περιγράφεται..αυτο που έδειξες είναι ενα πολυ μικρο δείγμα του τι συμβαίνει.

Όλα αυτά τα κορίτσια προέρχονται απο φτωχές εως παμφτωχες οικογένειες, αρα ο φραγκατος κουασιμοδος είναι η όαση στην ανέχεια τους. Θα κάνουν τα πάντα να γλιτώσουν απο την φτώχεια.

Και για να μην τα μηδενιζω όλα ας γίνω πιο σαφής. Τα κορίτσια αυτά θέλουν κάποια βασικά πράγματα όπως φαγητο, στέγη, ανέσεις (βασικές όπως π.χ. τουαλέτα). Κάποια πράγματα που εμείς στη Δύση θεωρούμε δεδομένα γι'αυτές είναι όνειρο ζωής.

Όταν λοιπόν βρεθεί κάποιος που θα τους τα παράσχει, έχει γίνει αυτόματα ο Θεος τους.

Ελα φιλε docker,
αν υπαρχει παραδεισος, πρεπει να ειναι καπου εκει, σωστα;;;;

Μιλαω και με εναν αρκετα ψαγμενο αμερικανο γι'αυτα τα θεματα.
Μου εχει πει τα ιδια.
Απαιτησεις; Μηδενικες.
Αν προσφερεις, γευματα της ημερας, ενα κεραμιδι πανω απο το κεφαλι, και βασικα-απλα ρουχα, η πλειοψηφια των κοριτσιων ειναι υπερευχαριστημενη....
Απλα, ταπεινα πραγματα δηλαδη....
Και γενικως ειναι πολυ ευαισθητες και πολυ δοτικες...
Δηλαδη, καρααξιζει να μπλεξεις σοβαρα μαζι τους, δεν ειναι δυτικες λαμογιοπουτανες που κοιτανε πως θα στα φανε, και μετα να πανε στον επομενο!
Μαλιστα, αν οντως υπαρχει αγαπη, πολλοι μου εχουν πει, οτι πχ και αναπηρος να μεινει ο αντρας, αυτες θα πανε να δουλεψουν και θα φερουν χρηματα σπιτι, να καλυψουν τα εξοδα, και να τα διαχειριστει ο αντρας!
Δηλαδη, γυναικες-διαμαντια, δεν παιζονται!!!!!
Ειχαμε κι εμεις τετοιες γυναικες....οι γιαγιαδες μας ισως, πριν καμια 60αρια χρονια στην Ελλαδα....μετα μας ηρθαν οι φεμινισμοι....

docker,
εχω καταληξει, οτι σαν τις ασιατισες και δη φιλλιπινεζες, δεν υπαρχουν στον πλανητη.
Μπορει να μην ειναι τα ομορφοτερα πλασματα στον κοσμο, αλλα στα κομματια κι η ομορφια....
εχουν ολα τα υπολοιπα που θα πρεπε να χει μια γυναικα που ξερει τον ρολο της....

Το μονο που με κολαει ειναι το διαχειριστικο/διαδικαστικο,
visa, μαλακιες, γραφειοκρατιες, πρεσβειες, σενγκεν, παπαριες,
χιλια μυρια κυματα να περασεις για να φερεις την πινεζα της καρδιας σου στην Ελλαδα....

Εχω ταλαιπωρηθει με διαφορα τα τελευταια χρονια,
και δεν ξερω αν εχω ορεξη να αρχισω να μπλεκω με τετοιες ιστοριες....
αλλα οσο κι αν το ψαχνω με διαφορες εθνικοτητες (βουλγαρια, ουκρανια, πολωνια κλπ),
βλεπω οτι τελικα, η Ασια ειναι απλα ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ....

Αν μπορουσε μια απο τις πολλες που μιλω online, και ειναι κοριτσακια-διαμαντακια,
απλα να μπει σε ενα αεροπλανο και να ερθει Ελλαδα,
το παιχνιδι θα ειχε σχεδον τελειωσει, με ευτυχη τροπο....
Αλλα παιζει φαση μαλλον 'σαν βγεις στον πηγαιμο για την Ιθακη....'
Ιδωμεν....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom