Νέα

Εξαφάνιση 27χρονης στην Κω

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Μάγος του ΟΖ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 96K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.119
Κριτικές
20
Like
27.404
Πόντοι
8.346
Τι λέτε ρε μάγκες;
Όποιος πάει σε 3 χώρες τον χρόνο σε κάνει βιζιτα;

Δηλαδή εγώ που κάνω 10-15 ταξίδια τον χρόνο, έχω ολόκληρο δίκτυο από κάτω;;

Μην κρίνετε από την κατάντια σας κάποιοι που δεν μπορείτε να βγείτε από τη χώρα.
Στην Ευρώπη ο κόσμος κάνει συχνά ταξίδια.
Εδώ βρήκανε οι Έλληνες Πουαρό ένα σαιτ στην Πολωνία με μοντέλα (τύπου agency) κ το πλασαραν ως σάιτ με εσκορτ. Κ το εφαγαν και τα διαμάντια μας εδω μεσα. Τυποι που ασχολούνται με βιζιτες/πουτανες κτλ , που βλέπουν καθε μερα αγγελιες με ανεξάρτητες κ καθε φορά προσπαθούν να θυμηθούν αν έχουν ξαναδεί την ταδε κοπέλα με άλλο όνομα κ άλλα στοιχεία, εδω θεώρησαν λογικό οτι στο βιζιτοσαιτ της Πολωνίας η Αναστασία εγραφε τα στοιχεία της μέχρι το τελευταίο κόμμα
:jerking::jerking::jerking::jerking:
 

professor x

Ανώτατος
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.715
Κριτικές
40
Like
25.970
Πόντοι
11.096
Φίλε φέτος ο τουρισμος δεν πάει καλά γιατί περα οτι ανεβασαν εδω τις τιμες οι νησιώτες,Τουρκία και Αίγυπτος ειχαν υποτίμηση των νομισμάτων τους με αποτέλεσμα έκλεισαν ολοι για εκεί φθηνοτερες διακοπές.
Μύκονος μέχρι στιγμής 40% κάτω σέ σχέση με πέρυσι, Σαντορίνη περίπου τά ίδια, αυτά από επικοινωνία με ανθρώπους που μένουν εκεί.
Τουρκία πριν covid έβρισκες ξενοδοχεία λουξ 4 αστέρων στα παράλια τού Τσεσμέ με 100€ 130€ μαξ την ημέρα για δύο άτομα όλα μέσα φαγητά, ποτά πρωινά. Ενοικιάσει αυτοκίνητου 30€ 40€ καί όχι χρεπι αλλά καινούργιο μοντέλο.
Φυσικά υστερούν σε άλλα πράγματα καί καμία σχέση με την Ελλάδα σέ ομορφιά, εδώ είμαστε πολύ καλύτερα καί ανώτερα αλλά άς πρόσεχαν...... έχουμε τόν παράδεισο καί τόν έκαναν κόλαση.

Όσο για την κοπέλα κρίμα καί άδικο ότι καί νά έκανε στην προσωπική της ζωή δικαίωμα τής, αλλά όταν έχεις μαζέψει όλη την σαβουρα εδώ από πακια καί ότι σκατα κυκλοφορεί αυτά τα αποτελέσματα θά έχουμε δυστυχώς.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.119
Κριτικές
20
Like
27.404
Πόντοι
8.346
Φίλε φέτος ο τουρισμος δεν πάει καλά γιατί περα οτι ανεβασαν εδω τις τιμες οι νησιώτες,Τουρκία και Αίγυπτος ειχαν υποτίμηση των νομισμάτων τους με αποτέλεσμα έκλεισαν ολοι για εκεί φθηνοτερες διακοπές.
Τι λες βρε ανθελληνα?!? Αφού τα κανάλια, ο Άδωνις και η Νέα Δημοκρατία μας διαβεβαιώνουν ότι ο τουρισμός πάει τρένο και δεν έχουμε ξαναδεί τόσους τουρίστες
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.772
Κριτικές
1
Like
7.050
Πόντοι
1.056
Εχω παθει πλακα με το πως κυκλοφορούν τα καυλακια (εως 18; ) μεσα στην πολη πηγαινοντας για θαλασσα.

Καπούλια εξω απο κατω σε σορτς και απο πανω μονο με το μαγιο σουτιέν,τη δε νυχτα,με δαντελωτό εσώρουχο μπουστοσουτιεν.

Που να μην Ακουγόταν κ τετοια περιστατικά δλδ.

Θα συμφωνησω πως στην προσωπικη της ζωη μπορει να κανει οτι θελει ή ηθελε,ομως ολοι ξερουμε τι συμβαινει οταν βαζουμε το δαχτυλο στην πριζα,καποιοι ουτε να το σκεφτούμε κ καποιοι το βαζουν.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.242
Like
34.857
Πόντοι
9.931
Μύκονος μέχρι στιγμής 40% κάτω σέ σχέση με πέρυσι, Σαντορίνη περίπου τά ίδια, αυτά από επικοινωνία με ανθρώπους που μένουν εκεί.
Τουρκία πριν covid έβρισκες ξενοδοχεία λουξ 4 αστέρων στα παράλια τού Τσεσμέ με 100€ 130€ μαξ την ημέρα για δύο άτομα όλα μέσα φαγητά, ποτά πρωινά. Ενοικιάσει αυτοκίνητου 30€ 40€ καί όχι χρεπι αλλά καινούργιο μοντέλο.
Φυσικά υστερούν σε άλλα πράγματα καί καμία σχέση με την Ελλάδα σέ ομορφιά, εδώ είμαστε πολύ καλύτερα καί ανώτερα αλλά άς πρόσεχαν...... έχουμε τόν παράδεισο καί τόν έκαναν κόλαση.
Δεν πειράζει τυπε, έχουν παει τις τιμες στην στρατόσφαιρα, οταν ακους ακομα και απο ευκατάστατους Αμερικανούς να σου λενε οτι ειναι ακριβά καταλαβαίνεις τι γίνεται σε αυτα τα νησιά. Ας φανε την ψωλια φετος μπας και βαλουν μυαλο για του χρονου.
 

professor x

Ανώτατος
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.715
Κριτικές
40
Like
25.970
Πόντοι
11.096
Δεν πειράζει τυπε, έχουν παει τις τιμες στην στρατόσφαιρα, οταν ακους ακομα και απο ευκατάστατους Αμερικανούς να σου λενε οτι ειναι ακριβά καταλαβαίνεις τι γίνεται σε αυτα τα νησιά. Ας φανε την ψωλια φετος μπας και βαλουν μυαλο για του χρονου.
Τό άσχημο είναι ότι μαζί με αυτούς θά την φάνε αδίκως καί όσοι εργάζονται σεζόν, γιατί τόν χειμώνα που θά έρθει δεν θά περισσεύει χρήμα για κατανάλωση.
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
Οι αεριτζήδες στα Ελληνικά νησιά έχουν παρανοήσει μερικά πράγματα. Νομίζουν ότι επειδή η πελατεία τους είναι ματσωμένοι τους δίνει το ελεύθερο να ζητάνε ότι θέλουν... Δεν έχουν καταλάβει όμως ότι οι άνθρωποι με τα χοντρά πορτοφόλια δεν είναι ηλίθιοι (γιαυτό έχουν χοντρά πορτοφόλια άλλωστε...) και σε καμία περίπτωση δεν ανέχονται να τους πιάνουν κότσο διάφοροι Μεσογειακοί βλαχαδεροί τύποι...
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.242
Like
34.857
Πόντοι
9.931
Τό άσχημο είναι ότι μαζί με αυτούς θά την φάνε αδίκως καί όσοι εργάζονται σεζόν, γιατί τόν χειμώνα που θά έρθει δεν θά περισσεύει χρήμα για κατανάλωση.
Δυστυχώς τυπε μαζι με τα ξερα καίγονται και τα χλωρα...μονο να μην κάνουν την μαλακιά του χρόνου και αντι για Ελληνες πάρουν τίποτα Πακια με μισθούς πεινας προκειμενου να βγάλουν την φετινή χασουρα. Εκει θα τελειώσουν οριστικά, γιατι κανενα Πακι δεν πρόκειται να αποδοση οσο ενας Έλληνας και ιδικά αυτοι που δουλεύουν χρονια σεζον σε νησι.
 

pacha_1977

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2007
Μηνύματα
509
Κριτικές
9
Like
674
Πόντοι
306
Τι λέτε ρε μάγκες;
Όποιος πάει σε 3 χώρες τον χρόνο σε κάνει βιζιτα;

Δηλαδή εγώ που κάνω 10-15 ταξίδια τον χρόνο, έχω ολόκληρο δίκτυο από κάτω;;

Μην κρίνετε από την κατάντια σας κάποιοι που δεν μπορείτε να βγείτε από τη χώρα.
Στην Ευρώπη ο κόσμος κάνει συχνά ταξίδια.
Φιλε μου, επειδη κι εγω ταξιδευω συχνα και ξερω τα οικονομικα που παιζουν, για πες μου σε παρακαλω πως γινεται καποιος με μια δουλεια της σειρας με τον βασικο μισθο (αντε και λιγο παραπανω αν θες) να κανει ταξιδια σε τετοια μερη. Τα ειδες τα μερη που ειχε παει η κοπελιτσα; Και δεν ειναι 3 ταξιδια τον χρονο οπως λες (που και τοσα να ειναι πολλα τα θεωρω). Εννοειται πως σε κανεναν δεν αξιζει αυτο που επαθε η κοπελα αλλα αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Εγω διαφωνω με την αποψη σου περι ταξιδιων. Εχω βαρεθει να βλεπω το instagram γεματο φωτο με το καθε ξεκωλακι σε πανακριβους προορισμους του εξωτερικου και με ντυσιμο που ξεπερναει τα 2-3 χιλιαρικα και ξεροντας οτι πολλες απο αυτες δουλευουν σε καφε ή σε σουπερ μαρκετ ή αλλες δουλειες τελος παντων με βασικο μισθο.
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.772
Κριτικές
1
Like
7.050
Πόντοι
1.056
Βλεπω καποια νικ,υποστηρικτες του Κουλη,ο Κουλης λοιπον ειναι υπέρμαχος της ελεύθερης αγοράς,βαλτο κ χιλια απο 10 που ειχε χθες,ζμπουτσατ.

Πακια επισης θα φερει γιατι τον ενδιαφερει η επικοινωνια κ οχι η ουσια.

Εαν θα πειτε την αρχιδια για τον φράχτη παλι,εδωσε Απλα μεροκαμα στον γεραπετροπεθερο.Λάθρο μπαίναν,μπαινουν και θα μπαινουν,αδιάφορα απ το φράγμα.

Ειτε συνομιλήστε με εβριτες ειτε δειτε τα αναλογα βιντεο
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.119
Κριτικές
20
Like
27.404
Πόντοι
8.346
Δεν πειράζει τυπε, έχουν παει τις τιμες στην στρατόσφαιρα, οταν ακους ακομα και απο ευκατάστατους Αμερικανούς να σου λενε οτι ειναι ακριβά καταλαβαίνεις τι γίνεται σε αυτα τα νησιά. Ας φανε την ψωλια φετος μπας και βαλουν μυαλο για του χρονου.
Χύνω με όλους αυτούς τους επιχειρηματίες του κώλου που πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες να κλαίγονται που δεν πλησιάζει κανείς κ απορούν γτ δν αφήνει ο κόσμος μισή περιουσία
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.119
Κριτικές
20
Like
27.404
Πόντοι
8.346
Δυστυχώς τυπε μαζι με τα ξερα καίγονται και τα χλωρα...μονο να μην κάνουν την μαλακιά του χρόνου και αντι για Ελληνες πάρουν τίποτα Πακια με μισθούς πεινας προκειμενου να βγάλουν την φετινή χασουρα. Εκει θα τελειώσουν οριστικά, γιατι κανενα Πακι δεν πρόκειται να αποδοση οσο ενας Έλληνας και ιδικά αυτοι που δουλεύουν χρονια σεζον σε νησι.
Γτ εσύ θα πήγαινες σε μαγαζί που θα σε σερβιραν πακια??
Άντε μια φορά αν δν ήξερες. Μετά δν ξαναπατας. Όπως κ ολοι.
Αν φέρουν πακια να δουλέψουν σε εστίαση βαζουν την ταφόπλακα τους
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.242
Like
34.857
Πόντοι
9.931
Φιλε μου, επειδη κι εγω ταξιδευω συχνα και ξερω τα οικονομικα που παιζουν, για πες μου σε παρακαλω πως γινεται καποιος με μια δουλεια της σειρας με τον βασικο μισθο (αντε και λιγο παραπανω αν θες) να κανει ταξιδια σε τετοια μερη. Τα ειδες τα μερη που ειχε παει η κοπελιτσα; Και δεν ειναι 3 ταξιδια τον χρονο οπως λες (που και τοσα να ειναι πολλα τα θεωρω). Εννοειται πως σε κανεναν δεν αξιζει αυτο που επαθε η κοπελα αλλα αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Εγω διαφωνω με την αποψη σου περι ταξιδιων. Εχω βαρεθει να βλεπω το instagram γεματο φωτο με το καθε ξεκωλακι σε πανακριβους προορισμους του εξωτερικου και με ντυσιμο που ξεπερναει τα 2-3 χιλιαρικα και ξεροντας οτι πολλες απο αυτες δουλευουν σε καφε ή σε σουπερ μαρκετ ή αλλες δουλειες τελος παντων με βασικο μισθο.
Σιγα τους ακριβούς προορισμούς ρε τυπε! Η Αίγυπτος, η Τυνήσια και η Πορτογαλία ειναι ακριβή προορισμοί!!;;; Που ταξιδεύεις με Ryanair με 50 ευρω το ατομο;;
 

pacha_1977

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2007
Μηνύματα
509
Κριτικές
9
Like
674
Πόντοι
306
Σιγα τους ακριβούς προορισμούς ρε τυπε! Η Αίγυπτος, η Τυνήσια και η Πορτογαλία ειναι ακριβή προορισμοί!!;;; Που ταξιδεύεις με Ryanair με 50 ευρω το ατομο;;
Α εκει ειχε παει; Sorry αλλα νομιζα οτι πηρε το ματι μου κατι φωτο σε Καναρια νησια, Μοντε Καρλο, Μιλανο, Βενετια κτλ κτλ κτλ
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
918
Like
1.482
Πόντοι
206
Πολλοί βγάζουν δεκάδες φωτογραφίες και τις ανεβάζουν σταδιακά. Έχω τσιμπήσει κάμποσους γνωστούς με αυτό το κόλπο. Πρόσφατα μάλιστα είχα ραντεβού με έναν τέτοιο και άρχισα τις χριστοπαναγίες που δε με ενημέρωσε. Όταν τον πήρα τηλέφωνο να κλείσω νέο ραντεβού μου το αποκάλυψε.

Και δε σημαίνει πως όλα είναι τέλεια στις διακοπές τους. Πχ υπάρχει το πορνοξενοδοχείο με 30€ τη βραδιά και ταυτόχρονα η Μεγάλη Βρετανία με 3000€ το βράδυ. Το ίδιο συμβαίνει και με το φαγητό. Υπάρχει το κλασικό τοστ με πάριζα και τυρί από το SM και η Σπονδή με 200€ το άτομο. Το να δώσεις 10€ για καφέ στο Roof Garden στην GB για μερικές φωτογραφίες δεν είναι τίποτα. Ισοσταθμίζεις τη χασούρα με πλαστικό στο χέρι για όλες τις υπόλοιπες διακοπές.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.209
Κριτικές
10
Like
5.673
Πόντοι
2.816
Α εκει ειχε παει; Sorry αλλα νομιζα οτι πηρε το ματι μου κατι φωτο σε Καναρια νησια, Μοντε Καρλο, Μιλανο, Βενετια κτλ κτλ κτλ
Τα χουμε μπλέξει με την τουριστική συζήτηση..
Εγώ νομίζω είχε πάει Μιλάνο και Ντουμπάι η συγχωρεμενη..
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.119
Κριτικές
20
Like
27.404
Πόντοι
8.346
Α εκει ειχε παει; Sorry αλλα νομιζα οτι πηρε το ματι μου κατι φωτο σε Καναρια νησια, Μοντε Καρλο, Μιλανο, Βενετια κτλ κτλ κτλ
Μιλάνο κ Βενετία πανακριβοι προορισμοι.
Ryanair 25€ πηγαινελα για καφεδάκι το Σάββατο απο Θεσσαλονίκη
 

pacha_1977

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2007
Μηνύματα
509
Κριτικές
9
Like
674
Πόντοι
306
Μιλάνο κ Βενετία πανακριβοι προορισμοι.
Ryanair 25€ πηγαινελα για καφεδάκι το Σάββατο απο
Μιλάνο κ Βενετία πανακριβοι προορισμοι.
Ryanair 25€ πηγαινελα για καφεδάκι το Σάββατο απο Θεσσαλονίκη
Μαλλον θα εχω αλλη εικονα των πραγματων εγω. Ρε να μην μπορω τοσα χρονια να κανω τοσο φτηνες διακοπες με την οικογενεια μου; Ποσο μαλακας εχω πιαστει που πληρωνω ακριβα αεροπορικα και διαμονες και φαγητα και τα παντα οπου πηγαινω. Και δεν μιλαω για χλιδατες διακοπες. Απλα ανθρωπινες για οικογενεια. Εχω πιαστει πολυ μαλακας τελικα.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.549
Κριτικές
2
Like
19.480
Πόντοι
3.656
Τα χουμε μπλέξει με την τουριστική συζήτηση..
Εγώ νομίζω είχε πάει Μιλάνο και Ντουμπάι η συγχωρεμενη..
Ιταλία Γαλλία Ντουμπάι
είναι φθηνότερα από τα ελληνικά νησιά το καλοκαίρι ,
το Πριγκιπάτο είναι ακριβό περίπου σαν τη Μύκονο αλλά για φωτό στο ινστα μπορεί να πάει κάποιος με τραίνο 3 ευρώ από τη Νίκαια(Nice)
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
12.086
Κριτικές
2
Like
73.825
Πόντοι
12.056
Ιταλία Γαλλία Ντουμπάι
είναι φθηνότερα από τα ελληνικά νησιά το καλοκαίρι ,
το Πριγκιπάτο είναι ακριβό περίπου σαν τη Μύκονο αλλά για φωτό στο ινστα μπορεί να πάει κάποιος με τραίνο 3 ευρώ από τη Νίκαια(Nice)
τοσο πολυ ακριβύνε το μετρο :think:
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom