Νέα

Εσύ τί θα έπαιρνες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Tipos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 299
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Με περίπου 15-17.000 € παίρνεις ένα από τα παρακάτω:

  • Audi TT cabrio

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Porsche Boxster

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • BMW Z4

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Audi A4 cabrio

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • BMW 3er cabrio

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Honda S2000

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

spoon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
4.982
Κριτικές
23
Like
8
Πόντοι
666
Ηλικιακα και μονο θα σου προτεινα ή το Boxter ή την 3αρα την BMW!!!Αυτα κατα τη γνωμη μου ταιριαζουν!!!

Υ.Γ. και ας ειναι τα χειροτερα απ'ολα!!! :P
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
το είπα, δεν το είπα?   :) :)

για βοήθα όμως λίγο.... τι λες?

λοιπόν, για να κάνω κι εγώ το ψυχικό μου...

αλλά θέλω πρώτα να μου δώσεις κάποιες ινφο...

πρώτον, θέλεις το τουτού να το καρφώνουν οι γκόμενες ή απλώς να λένε "να ένα κάμπριο";

δεύτερον, πόσα μωράκια θέλεις να χωράει;;

τρίτον, θέλεις να βγάζει το γκομενάκι το κεφάλι και να της το παίρνει ο αέρας ή χαλαρό ανέμισμα { λόγω ταχύτητας εεε };;;

τέταρτον,, θέλεις να έχει χώρο για κανά γαμήσι μέσα στο τουτού ( λόγω κρύου τον χειμώνα και ψύχρας το καλοκαιράκι ) στην πεντέλη;;;

αυτά! ;)
 
OP
OP
T

Tipos

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.265
Κριτικές
20
Like
2
Πόντοι
3.945
Ηλικιακα και μονο θα σου προτεινα ή το Boxter ή την 3αρα την BMW!!!Αυτα κατα τη γνωμη μου ταιριαζουν!!!

Υ.Γ. και ας ειναι τα χειροτερα απ'ολα!!! :P

Η Boxster είναι μάλλον το καλύτερο από όλα. αλλά στα λεφτά αυτά βρίσκεις μόνο 10ετίας, άντε 8ετίας αν το βρεις από ιδιώτη.

Η BMW όμως είναι τετραθέσια και 6ετίας. Οπότε αν έχεις 2 μωράκια τα πας βόλτα. Αλλιώς....
 

Anathematismenos

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2010
Μηνύματα
731
Κριτικές
22
Like
0
Πόντοι
16
Παρε ενα παπακι με φτιαγμενη εξατμιση και κανε σουζες να ξανανιωσεις
 

papaflesas

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2009
Μηνύματα
287
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Γιατί δε βάζεις και το SAAB 9-3 στις επιλογές σου;Δεν ξέρω και ποιας χρονολογίας ψάχνεις...
 

spoon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
4.982
Κριτικές
23
Like
8
Πόντοι
666
λοιπόν, για να κάνω κι εγώ το ψυχικό μου...

αλλά θέλω πρώτα να μου δώσεις κάποιες ινφο...

πρώτον, θέλεις το τουτού να το καρφώνουν οι γκόμενες ή απλώς να λένε "να ένα κάμπριο";

δεύτερον, πόσα μωράκια θέλεις να χωράει;;

τρίτον, θέλεις να βγάζει το γκομενάκι το κεφάλι και να της το παίρνει ο αέρας ή χαλαρό ανέμισμα { λόγω ταχύτητας εεε };;;

τέταρτον,, θέλεις να έχει χώρο για κανά γαμήσι μέσα στο τουτού ( λόγω κρύου τον χειμώνα και ψύχρας το καλοκαιράκι ) στην πεντέλη;;;

αυτά! ;)
Αυτο που το πας!!!!Στο S2000  και στο Ζ3 ξεχνας ακομα και την πιπα!!!!
 
OP
OP
T

Tipos

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.265
Κριτικές
20
Like
2
Πόντοι
3.945
λοιπόν, για να κάνω κι εγώ το ψυχικό μου...

αλλά θέλω πρώτα να μου δώσεις κάποιες ινφο...

πρώτον, θέλεις το τουτού να το καρφώνουν οι γκόμενες ή απλώς να λένε "να ένα κάμπριο";

δεύτερον, πόσα μωράκια θέλεις να χωράει;;

τρίτον, θέλεις να βγάζει το γκομενάκι το κεφάλι και να της το παίρνει ο αέρας ή χαλαρό ανέμισμα { λόγω ταχύτητας εεε };;;

τέταρτον,, θέλεις να έχει χώρο για κανά γαμήσι μέσα στο τουτού ( λόγω κρύου τον χειμώνα και ψύχρας το καλοκαιράκι ) στην πεντέλη;;;

αυτά! ;)

Να το καρφώνω εγώ πρώτα από όλα!

Στο δεύτερο έχεις πιάσει το προβληματισμό μου. Αξίζει να το πάρω τετραθέσιο μόνο και μόνο για τα 4-5 βράδυα που θα είναι 2 τα μωρά?

Τρίτο .... ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Τέταρτο, όχι. Με πιάνει η μέση μου  :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
T

Tipos

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.265
Κριτικές
20
Like
2
Πόντοι
3.945
Γιατί δε βάζεις και το SAAB 9-3 στις επιλογές σου;Δεν ξέρω και ποιας χρονολογίας ψάχνεις...

Νο νο νο ... είπαμε ... να μην είναι φρεγάτα :)

άμα ήταν θα έβαζα και το sebring και τη clk  :grin: :grin:
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
Έχομε και λέμε....

Audi TT : Γρήγορο μεν (δεν ξέρω για ποια έκδοση κουβεντιάζεις) αλλα μπροστοκίνητο ή έστω τετρακίνητο (με απαράδεκτη κατ'εμέ τετρακίνηση) και χάλια τιμόνι. Το έχω οδηγήσει.

Porsche Boxster : Βρώμησε ο τόπος. Καλοστημένο αμάξι ειδικά αν λέμε για την S (δεν ξέρω πόσο έχει) και με το πλεονέκτημα ότι λόγω θέσης μηχανής (πίσω δηλαδή) μπορείς να έχεις τα καλούδια του μπλοκέ αλλά με μέτρο... Έχε κατα νου service ανταλλακτικά και λοιπά σε θέμα κόστους. Δεν την έχω οδηγήσει.


BMW Z4 : No fucking way!!! Ωραίο αυτοκίνητο εμφανησιακά κατ'εμέ αλλά με τίποτα δεν αξίζει τα λεφτά του και τον ντόρο του. Αν μιλάς για έκδοση 2.0 και σε ενδιαφέρουν τα γκάζια στις ευθείες και καμιά χαζοκοντρίτσα στα φανάρια (λόγω κρίσης μέσης ηλικίας ξέρεις εσύ :2funny: :2funny:) θα βαρεθείς να τρως ψωλιάσματα από πολύ "κατώτερα" αυτοκίνητα. Στησιματάκι καλό για στροφιλίκι αλλά απαράδεκτη ανάρτηση για νορμάλ οδήγηση. Έχω βαρεθεί να την οδηγάω.

Audi A4 : Ποτέ δε με απασχόλησαν τέτοιου είδους αυτοκίνητα οπότε δεν ξέρω δεν απαντώ... (κράτα πισινή αλλά πολλοί το θεωρουν τρομερά βαρύ και βάρκα)

BMW 3er : Ομοίως με το απο πάνω με το πλεονέκτημα της πίσω κίνησης όμως. (και πάλι δεν ξέρω για τι έκδοση μιλάς οπότε αν λέμε για κάτω από 150 άλογα, χεστηκες κι αν την έχει πισω την κίνηση χεστηκες κι αν την έχει πλάι).

Honda S2000 : Ωραίο αλλα επικίνδυνο. Για τους απαιτητικούς ο κινητήρας ναι μεν δαιμονίζεται ψηλά (πολύ πολύ ψηλά) αλλά στις χαμηλές σουρνεται ωσάν το γεωσκώληκα. Στρίβει τρέχει κάνει ράνει αλλά θέλει χεράκια γιατί έχω την εντύπωση ότι παλιές εκδόσεις δεν είχαν καν ESP και λοιπά, οπότε κινδυνέυεις να φας το κεφάλι σου ακόμα κι αν οδηγάς "κάπως" ήρεμα υπο καθεστώς βροχής. Έχει και μπλοκέ. Το έχω οδηγήσει.

Αυτά πάνω κάτω. Αμα θες αντιπροτάσεις πες μου να σκεφτώ γιατί από μόνος μου βαριέμαι :2funny:
 

spoon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
4.982
Κριτικές
23
Like
8
Πόντοι
666
Η Boxster είναι μάλλον το καλύτερο από όλα. αλλά στα λεφτά αυτά βρίσκεις μόνο 10ετίας, άντε 8ετίας αν το βρεις από ιδιώτη.

Η BMW όμως είναι τετραθέσια και 6ετίας. Οπότε αν έχεις 2 μωράκια τα πας βόλτα. Αλλιώς....
Και με καμια 100αρια χιλιαδες χλμ!!!Και με ενα τεκμηριο αντε γεια!!!Ασ'το καλυτερα!!!Θα σου κοστισει αλλο ενα αμαξι!!!



Υ.Γ. Παιζουν και τα slk 00' - 03' με 10 και κατι χιλιαρικα!!!
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
Αυτο που το πας!!!!Στο S2000  και στο Ζ3 ξεχνας ακομα και την πιπα!!!!

ούτε δακτυλακι στο μωράκι ναούμε!

Να το καρφώνω εγώ πρώτα από όλα!

Στο δεύτερο έχεις πιάσει το προβληματισμό μου. Αξίζει να το πάρω τετραθέσιο μόνο και μόνο για τα 4-5 βράδυα που θα είναι 2 τα μωρά?

Τρίτο .... ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Τέταρτο, όχι. Με πιάνει η μέση μου  :2funny: :2funny: :2funny:

μα αγορίνα μου, το κάμπριο, ( έλα μετάξυ μας είμαστε!! ) το θες για να μαζεύεις μωράκια...έλα σε τα μας... ;)

τι να σου πω...αν το σκέφτεσαι έτσι, βάλε το ένα μωρο πάνω στο άλλο...αλλά μην γίνει καμία στραβή και μείνεις με το πουλί στο χέρι...!!

ρε φίλε, να πάρεις το ργαλείο και να πηγαίνει της μπάλας..να του πίνεις το αίμα και να ακούγεται...να το βάζεις μπρος και να τ'ακούει η θειά στο κωλοκοτρονίτσι...αν δεν τρέχει δεν λέει...πάρε τότε το σμάρτ...βγαίνει και σε κάμπριο ;)

είσαι και θείος πανάθεμάσε...
 
OP
OP
T

Tipos

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.265
Κριτικές
20
Like
2
Πόντοι
3.945
Έχομε και λέμε....

Audi TT : Γρήγορο μεν (δεν ξέρω για ποια έκδοση κουβεντιάζεις) αλλα μπροστοκίνητο ή έστω τετρακίνητο (με απαράδεκτη κατ'εμέ τετρακίνηση) και χάλια τιμόνι. Το έχω οδηγήσει.

Porsche Boxster : Βρώμησε ο τόπος. Καλοστημένο αμάξι ειδικά αν λέμε για την S (δεν ξέρω πόσο έχει) και με το πλεονέκτημα ότι λόγω θέσης μηχανής (πίσω δηλαδή) μπορείς να έχεις τα καλούδια του μπλοκέ αλλά με μέτρο... Έχε κατα νου service ανταλλακτικά και λοιπά σε θέμα κόστους. Δεν την έχω οδηγήσει.


BMW Z4 : No fucking way!!! Ωραίο αυτοκίνητο εμφανησιακά κατ'εμέ αλλά με τίποτα δεν αξίζει τα λεφτά του και τον ντόρο του. Αν μιλάς για έκδοση 2.0 και σε ενδιαφέρουν τα γκάζια στις ευθείες και καμιά χαζοκοντρίτσα στα φανάρια (λόγω κρίσης μέσης ηλικίας ξέρεις εσύ :2funny: :2funny:) θα βαρεθείς να τρως ψωλιάσματα από πολύ "κατώτερα" αυτοκίνητα. Στησιματάκι καλό για στροφιλίκι αλλά απαράδεκτη ανάρτηση για νορμάλ οδήγηση. Έχω βαρεθεί να την οδηγάω.

Audi A4 : Ποτέ δε με απασχόλησαν τέτοιου είδους αυτοκίνητα οπότε δεν ξέρω δεν απαντώ... (κράτα πισινή αλλά πολλοί το θεωρουν τρομερά βαρύ και βάρκα)

BMW 3er : Ομοίως με το απο πάνω με το πλεονέκτημα της πίσω κίνησης όμως. (και πάλι δεν ξέρω για τι έκδοση μιλάς οπότε αν λέμε για κάτω από 150 άλογα, χεστηκες κι αν την έχει πισω την κίνηση χεστηκες κι αν την έχει πλάι).

Honda S2000 : Ωραίο αλλα επικίνδυνο. Για τους απαιτητικούς ο κινητήρας ναι μεν δαιμονίζεται ψηλά (πολύ πολύ ψηλά) αλλά στις χαμηλές σουρνεται ωσάν το γεωσκώληκα. Στρίβει τρέχει κάνει ράνει αλλά θέλει χεράκια γιατί έχω την εντύπωση ότι παλιές εκδόσεις δεν είχαν καν ESP και λοιπά, οπότε κινδυνέυεις να φας το κεφάλι σου ακόμα κι αν οδηγάς "κάπως" ήρεμα υπο καθεστώς βροχής. Έχει και μπλοκέ. Το έχω οδηγήσει.

Αυτά πάνω κάτω. Αμα θες αντιπροτάσεις πες μου να σκεφτώ γιατί από μόνος μου βαριέμαι :2funny:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ! Μέσα είσαι!

Ο μόνος λόγος που σκέφτομαι τα Α4 και 3άρα είναι οι 4 θέσεις! Κάποια στιγμή θα χρειαστούν έτσι δεν είναι?

Για το ΤΤ διαφωνώ. Το έχω οδηγήσει και πάει το κώλο του  :rockon: :rockon:

Το μόνο που δεν πάω στην S εκείνης της εποχής (δηλ. 8-9 ετών) είναι το σειριακό που είναι λίγο αργό. Κατά τα άλλα όμως φοβάμαι και τις ζημιές....

 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
ΓΕΙΑ ΣΟΥ! Μέσα είσαι!

Ο μόνος λόγος που σκέφτομαι τα Α4 και 3άρα είναι οι 4 θέσεις! Κάποια στιγμή θα χρειαστούν έτσι δεν είναι?

Για το ΤΤ διαφωνώ. Το έχω οδηγήσει και πάει το κώλο του  :rockon: :rockon:

Το μόνο που δεν πάω στην S εκείνης της εποχής (δηλ. 8-9 ετών) είναι το σειριακό που είναι λίγο αργό. Κατά τα άλλα όμως φοβάμαι και τις ζημιές....

Για το ΤΤ δεν αντιλέγω. Το αντίθετο μάλιστα. Το έγραψα και πιο πάνω ότι είναι γρήγορο. Πέραν όμως των 4 θέσεων και του κάμπριο πες μου και τι άλλο σε ενδιαφέρει. Οι 4 θέσεις πάντως είναι ζήτημα στο αυτοκίνητο που ζητάς. Άμα μου έλεγες θέλω 4 θέσεις και κάμπριο και γρήγορο και διαθέτω και καμιά 30αριά χιλιάδες θα σου έλεγα παρε μια Μ3 και έληξε το θέμα. Εγώ με 4θέσια δεν έχω πολυασχοληθεί για να ξέρω να σου πω. Οποτε μια καλή λύση που θα σου προτείνω είναι αυτή (λίγο πιο ακριβή λύση ίσως, δεν έχω ενημερωθεί για τιμές after crisis) :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

http://[URL unfurl="true"]www.dragtimes.com/images/10580-2005-Lotus-Elise.jpg[/img[/URL]]

αχ έρωτά μου αγιάτρευτε..... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
και τα εμπιστευεσαι ρε τυπε.....
πολυ ταλαιπωρημενα τα κοβω
και αν τα παρεις 17 χιλιαρικα και στην πορεια σε βγαλουν τα διπλασια...
 
OP
OP
T

Tipos

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.265
Κριτικές
20
Like
2
Πόντοι
3.945
,
Για το ΤΤ δεν αντιλέγω. Το αντίθετο μάλιστα. Το έγραψα και πιο πάνω ότι είναι γρήγορο. Πέραν όμως των 4 θέσεων και του κάμπριο πες μου και τι άλλο σε ενδιαφέρει. Οι 4 θέσεις πάντως είναι ζήτημα στο αυτοκίνητο που ζητάς. Άμα μου έλεγες θέλω 4 θέσεις και κάμπριο και γρήγορο και διαθέτω και καμιά 30αριά χιλιάδες θα σου έλεγα παρε μια Μ3 και έληξε το θέμα. Εγώ με 4θέσια δεν έχω πολυασχοληθεί για να ξέρω να σου πω. Οποτε μια καλή λύση που θα σου προτείνω είναι αυτή (λίγο πιο ακριβή λύση ίσως, δεν έχω ενημερωθεί για τιμές after crisis) :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

http://[URL unfurl="true"]www.dragtimes.com/images/10580-2005-Lotus-Elise.jpg[/img[/URL]]

αχ έρωτά μου αγιάτρευτε..... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
[/quote]

E, από αυτά που έγραψα μπορείς πάνω κάτω να καταλάβεις.... είπαμε: να κάνουμε τη πλάκα μας, να φχαριστιόμαστε τα καλοκαιρινά βράδυα....

...και δεν οδηγώ πια με τη ταυτότητα ανάμεσα στα δόντια .... τουλάχιστον όχι πάντα!!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


ΥΓ. Την Elise την έχω ψάξει. 20 για ΜΚ1, 30 για ΜΚ ΙΙ
 
OP
OP
T

Tipos

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.265
Κριτικές
20
Like
2
Πόντοι
3.945
και τα εμπιστευεσαι ρε τυπε.....
πολυ ταλαιπωρημενα τα κοβω
και αν τα παρεις 17 χιλιαρικα και στην πορεια σε βγαλουν τα διπλασια...

Κάνω το assumption ότι όλα πια τα αυτοκίνητα μέχρι τα 150.000 χιλιόμετρα δεν έχουν πρόβλημα. Οπότε αν πάρω κάποιο έστω και με 100.000, θα έχει ζωή 5 ετών (μια και καθημερινά δεν θα χρησιμοποιείται)..


Δεν ξέρω...μπορεί να βγει ζημιάρικο τελικά .. όμως με αυτες τις σκέψεις ψάχνω.
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
,
E, από αυτά που έγραψα μπορείς πάνω κάτω να καταλάβεις.... είπαμε: να κάνουμε τη πλάκα μας, να φχαριστιόμαστε τα καλοκαιρινά βράδυα....

...και δεν οδηγώ πια με τη ταυτότητα ανάμεσα στα δόντια .... τουλάχιστον όχι πάντα!!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Τότε πάρε ένα 4θέσιο από αυτά που αναφέρεις παραπάνω. Όποιο σου αρέσει καλύτερα στο μάτι και όποιο σε συμφέρει αργότερα στην τσέπη για σερβις και λοιπά.

Από τη στιγμή που δεν πας για κάτι εξειδικευμένο και σε ενδιαφέρει για καμπριολέ καλοκαιρινές βολτούλες κάτω απο το αυγουστιάτικο φεγγάρι με κανά κοριτσάκι αγκαλιά αλλα και για καμία βόλτα με τρεις φίλους δεν ύπάρχει λόγος να αρχίσουμε να λέμε αυτό έχει λίγο καλύτερα φρένα απο κείνο αλλά το άλλο ροπιάζει καλύτερα στις τρεις χιλιάδες στροφές.

Δεν το θες για τρελά γκάζια, δεν το θες για πίστες, δεν το θες για πάντες. Το θες για μούρη, χώρους και να κάνει και μια προσπέραση στη νταλίκα που σε πάει δρομολόγιο εδώ και τριάντα χιλιόμετρα και μετανοιώνεις που δεν έβαλες "τεμπέλη" στο τιμόνι. :2funny: :2funny: :2funny:

Διάλεξε εμφάνιση λοιπόν και αυτά που είπα παραπάνω και με τα λεφτά που διαθέτεις θα βρεις εύκολα λύση πιστέυω.
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
μια καινουργια πορσε
η πιο απλη ομως
κανει πανω απο 60 χιλιαρικα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom