Νέα

Εσύ τί θα έπαιρνες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Tipos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 299
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Με περίπου 15-17.000 € παίρνεις ένα από τα παρακάτω:

  • Audi TT cabrio

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Porsche Boxster

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • BMW Z4

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Audi A4 cabrio

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • BMW 3er cabrio

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Honda S2000

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
αθλια συμπεριφορα σε σχεση με ποια αυτοκινητα?
με οτιδηποτε αλλο πισοκινητο εχω οδηγηση..το αμαξι εχει πολλα ξεσπασματα γυρναει αποτομα και εκει που δεν το περιμενεις και δεν ακουει να μαζεψει..αν διπλοσει απο ενα σημιο και μετα το μονο που σε σωζει ειναι να χωρας να φερεις ζβουρα γιατη δεν μαζευεται...
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
ξεκαθαριζω οτι η γνωμη μου ειναι για ντριφτ...δεν μπορω να πω αν το αμαξι στριβει η αν εχει κρατηματα γενικοτερα στον δρομο..Για εναν ομως απειρο στο ντριφτ ειναι σιγουρα επικυνδινο γιατη ξεσπαει εκει που δεν το περιμενεις..
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
εχεις βρει καμπριο που ντριφταρει καλυτερα?
τα καμπριο δεν κανουν για αυτην τη δουλεια..(τουλαχιστον καμπριο με τα μετατροχια του Σ2000,της ζ4 κλπ...)
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
εχεις βρει καμπριο που ντριφταρει καλυτερα?
τα καμπριο δεν κανουν για αυτην τη δουλεια..(τουλαχιστον καμπριο με τα μετατροχια του Σ2000,της ζ4 κλπ...)
Συμφονω μονο και μονο που καμπτεται το πλαισιο φτανει...απλα επισιμανα οτι για καποιον απειρο κατα την γνωμη μου ειναι λιγο επικυνδινο..
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Συμφονω μονο και μονο που καμπτεται το πλαισιο φτανει...απλα επισιμανα οτι για καποιον απειρο κατα την γνωμη μου ειναι λιγο επικυνδινο..
σιγουρα!
οτι θελει χερια θελει....
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
......
Ας δώσω και εγώ ένα τιπ λοιπόν: άφοβα τα εισαγωγής από Γερμανία, 99% είναι πολύ καλύτερα μεταχειρισμένα από τα αντίστοιχα ελληνικά.
Αρκεί ο έμπορας να μην είναι τούρκος.
Στο θεμα σκουριας τα αυτοκινητα απο ελλαδα ειναι πολυ πιο ασφαλη.
Λάθος ! Στη Γερμανία καταργείται σιγά σιγά το αλάτι. Ρίχνουν ένα ειδικό χαλαζιακό χαλίκι στους δρόμους που στο τέλος το μαζεύουν πάλι. Σκουριές τέλος.
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
tsk tsk για πρωινό το τρώει :)

στο 1.10 κλείσε τα ηχεία σου, γίνεται κόλαση


άμα σου λέω " πού πας με το γαριδάκι " μου το παίζεις βεντέτα...

άκου με σε παρακαλώ... ψάξε για βίντεο Ζ750 στο κυβάκι..και βάλε να δεις+ακούσεις πώς πρέπει να είναι οι μηχανές που σέβονται τον εαυτό τους... ;)
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
άμα σου λέω " πού πας με το γαριδάκι " μου το παίζεις βεντέτα...

άκου με σε παρακαλώ... ψάξε για βίντεο Ζ750 στο κυβάκι..και βάλε να δεις+ακούσεις πώς πρέπει να είναι οι μηχανές που σέβονται τον εαυτό τους... ;)

:offtopic: Κατ'εμέ, μηχανή η οποία, προκειμένου να πολεμήσει την κατηγορία των 600cc naked, ξεφεύγει 150cc προς τα πάνω είναι δεδομένο ότι δε σέβεται τον εαυτό της... :offtopic:
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
:offtopic: Κατ'εμέ, μηχανή η οποία, προκειμένου να πολεμήσει την κατηγορία των 600cc naked, ξεφεύγει 150cc προς τα πάνω είναι δεδομένο ότι δε σέβεται τον εαυτό της... :offtopic:

:offtopic: σωστή άποψη...όντως αλλά δεν παύουν όλες οι εταιρίες να την ανταγωνίζονται... ;)
 
OP
OP
T

Tipos

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.265
Κριτικές
20
Like
2
Πόντοι
3.945
Για να επιστρέψουμε on topic ;)
Μέχρι τώρα έχουμε:

Audi TT cabrio - 16 (11.3%)
Porsche Boxster - 30 (21.1%)
BMW Z4 - 31 (21.8%)
Audi A4 cabrio - 23 (16.2%)
BMW 3er cabrio - 13 (9.2%)
Honda S2000 - 29 (20.4%)

Total Voters: 142

Το πρώτο και προφανές συμπέρασμα είναι ότι όλα έχουν τους οπαδούς τους. Απίστευτα κλειστή ψηφοφορία. Για να ξεμπλεχτεί αυτό θάπρεπε ο anti να βάζει και δημογραφικά στοιχεία, να ξέρουμε δηλ ποιό ψήφισαν οι άντρες ποιό οι γυναίκες, τι ηλικίες κλπ κλπ  :) :)

Στη μάχη των 4θέσιων, επιβεβαιώνεται η υποψία μου ότι το Α4 θεωρείται αρκετά πιο καλό από τη 3άρα. παρόλα αυτά όχι τόσο καλό ώστε να χτυπήσει τα τοπ ρόντστερ.

Στα ροντστερ τώρα, το ΤΤ φάινεται να χάνει μάλλον λόγω ηλικίας. Η Z4 ανταγωνίζεται στα ίσια τη boxster και η έκπληξη έρχεται από το S2000. Ποτέ δεν θα πίστευα ότι μιλάει τόσο πολύ (υποθέτω στη καρδια και στο μυαλό, γιατί έτσι θα παρθεί όχι με το μυαλό μόνο), τόσο ώστε να το προτιμαμε από μια boxster πχ.

Χμμμμμ  :think: :think: :think:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
καλα τωρα σοβαρα θα παρεις αμαξι με βαση τα αποτελεσματα μιας ψηφοφοριας; :think:
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Αρκεί ο έμπορας να μην είναι τούρκος.Λάθος ! Στη Γερμανία καταργείται σιγά σιγά το αλάτι. Ρίχνουν ένα ειδικό χαλαζιακό χαλίκι στους δρόμους που στο τέλος το μαζεύουν πάλι. Σκουριές τέλος.

Αυτο για το αλατι το εχω ξανακουσει. Αλλα απο οτι φαινεται δεν εχει καταργηθει εντελως ακομα. Οποτε το προβλημα παραμενει. Επισης να πω πως δεν συμφερει παντα να φερεις αμαξι απο γερμανια λογω τελωνειου. Το βρισκεις στα ιδια χρηματα εδω. Δεν ειναι τυχαιο οτι γεμιζανε οι μαντρες με VAG 1.8Τ...ειχαν πιο φθηνο τελωνειο απο τα 2.0 και καλο περιθωριο κερδους για τον εμπορα. Φυσικα πρεπει να εχεις το νου σου για γυρισμενους χιλιομετρητες και πλαστα service book.
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Porche αξιζει μονο η 911. Τα boxster ειναι φτωχοι συγγενεις....
Το Αudi TT ειναι και φαινεται παλιο.
BMW εχει το καλο οτι ειναι πισωκινητο.
To Audi A4 ειναι ασχημο, και εχει τα ιδια κουσουρια με ολα τα VAG.
Mπορεις να κοιταξεις και την Alfa GT, ειναι πολυ ωραιο κουπε αυτοκινητο, με πολυ μεγαλο χωρο αποσκευων και ειναι κιολας 2+2 θεσεων. Ετσι για πιο ηρεμες καταστασεις προτεινεται.
Αμα εισαι καβλωμενος και θες πισωκινητο για να παιζεις, παρε S2000.
To Mazda MX-5 το σκεφτεσαι?
 
OP
OP
T

Tipos

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.265
Κριτικές
20
Like
2
Πόντοι
3.945
καλα τωρα σοβαρα θα παρεις αμαξι με βαση τα αποτελεσματα μιας ψηφοφοριας; :think:

καλά και εσύ το πίστεψες?  :2funny:

Η ιδέα της ψηφοφορίας για το ποιο θα είναι το κάμπριο του middle age crisis μου ήρθε μετά από ψάξιμο μιας βδομάδας που κατάλαβα ότι οι επιλογές είναι πιο πολλές απότι νομιζα αρχικά.
Και είπα ας πάρω και άλλες γνώμες ... btw ευχαριστώ για όλα τα σχόλια.

Άσε που είναι πάντα καλό να παίρνεις και τις τάσεις ... εδώ ο Καραμανλής κυβερνούσε 5 χρόνια ανάλογα με τις ψηφοφορίες ...
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
καλά και εσύ το πίστεψες?  :2funny:

Η ιδέα της ψηφοφορίας για το ποιο θα είναι το κάμπριο του middle age crisis μου ήρθε μετά από ψάξιμο μιας βδομάδας που κατάλαβα ότι οι επιλογές είναι πιο πολλές απότι νομιζα αρχικά.
Και είπα ας πάρω και άλλες γνώμες ... btw ευχαριστώ για όλα τα σχόλια.

Άσε που είναι πάντα καλό να παίρνεις και τις τάσεις ... εδώ ο Καραμανλής κυβερνούσε 5 χρόνια ανάλογα με τις ψηφοφορίες ...
καλα μην κανεις και 5 χρονια να αποφασισεις..... :headbang: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
καλά και εσύ το πίστεψες?  :2funny:

Η ιδέα της ψηφοφορίας για το ποιο θα είναι το κάμπριο του middle age crisis μου ήρθε μετά από ψάξιμο μιας βδομάδας που κατάλαβα ότι οι επιλογές είναι πιο πολλές απότι νομιζα αρχικά.
Και είπα ας πάρω και άλλες γνώμες ... btw ευχαριστώ για όλα τα σχόλια.

Άσε που είναι πάντα καλό να παίρνεις και τις τάσεις ... εδώ ο Καραμανλής κυβερνούσε 5 χρόνια ανάλογα με τις ψηφοφορίες ...

αμαξι των 15-17 χιλιαδων δεν ειναι για middle age, ειναι για νεαρο που εκανε το πρωτο του μπαγιοκο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom