Νέα

Επιλογή Ελαστικών αυτοκινήτου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα imaginas.gr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 209
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

xristospap

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.853
Like
8.222
Πόντοι
1.056
Τοτε πριν ειρωνευτεις, μαθε να διαβαζεις και να σεβεσαι.
Δεν ειρωνεύτηκα κανέναν σας. Απλά με κάποιους συμφώνησα με κάποιους όχι και με άλλους γέλασα με τη μαλάκια που έγραψαν ..Όπως και με εσένα..
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.599
Κριτικές
31
Like
4.076
Πόντοι
5.595
Δεν ειρωνεύτηκα κανέναν σας. Απλά με κάποιους συμφώνησα με κάποιους όχι και με άλλους γέλασα με τη μαλάκια που έγραψαν ..Όπως και με εσένα..
Χωρις καν να τεκμηριωνεις τιποτα, στο που λεω μαλακιες, στο γυριζω πισω και σου λεω οτι εισαι ενας μαλακας και μισος. Ουτε ποια εταιρεια κατασκευαζει τα λαστιχα στη Γερμανια δεν καταφερες να γραψεις καημενε. Σε κανενα ΚΤΕΟ επισης δεν σου λενε 5 χρονια αλλαγη, ολοι οι σοβαροι επαγγελματιες σου λενε 4 χρονια ή 40.000 χιλιομετρα.
Και λεγοντας οτι ολα τα τεστ ειναι σε πιστες και οχι σε ελληνικους δρομους τι αποδεικνυεις ακριβως; οτι το ακριβο λαστιχο θα εχει ιδια επιδοση με το φθηνο στους ελληνικους δρομους; Τουβλο .
 

ProjectHedonism

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2021
Μηνύματα
28
Κριτικές
5
Like
399
Πόντοι
280
Φίλος, δυστυχώς η διάστασή σου είναι μία από τις μη δημοφιλείς. Για αυτό και είναι σχετικά ακριβή χωρίς κάποιο λάστιχο της κατηγορίας να αξίζει πραγματικά.
Προτείνω να πας σε λάστιχα 195/55/16, εκτός αν το αυτοκίνητο είναι χαμηλωμένο και υπάρχει πιθανότητα να βρίσκουν στους θόλους των τροχών. Είναι αντίστοιχα με τα 185άρια (το ύψος είναι 610mm για τα 185 και 621mm για τα 195 ή 1,8% διαφορά). Το ταχύμετρο του αυτοκινήτου θα δείχνει λίγο μικρότερη ταχύτητα (πιο κοντά στην πραγματική θα έλεγα εγώ). Εκεί υπάρχει ποικιλία και λογικές τιμές. Προτείνω μια από τις premium μάρκες όπως χαρακτηρίζονται στο site tyrereviews.com. Προσωπικά έχω μείνει ευχαριστημένος από τη Michelin -από άλλα μοντέλα της περισσότερο και από άλλα λιγότερο. Πάντα είναι αξιοπρεπή σε στεγνό και βρεγμένο και αργούν να φθαρούν σε σχέση με τον ανταγωνισμό (στην ελληνική άσφαλτο). Απ' ό,τι βλέπω διαθέτουν τα Primacy 4+ στη διάσταση αυτή αλλά δεν έχω άποψη για τα συγκεκριμένα. Συνιστώ να διαβάσεις κριτικές στο tyrereviews.com.
 

xristospap

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.853
Like
8.222
Πόντοι
1.056
Χωρις καν να τεκμηριωνεις τιποτα, στο που λεω μαλακιες, στο γυριζω πισω και σου λεω οτι εισαι ενας μαλακας και μισος. Ουτε ποια εταιρεια κατασκευαζει τα λαστιχα στη Γερμανια δεν καταφερες να γραψεις καημενε. Σε κανενα ΚΤΕΟ επισης δεν σου λενε 5 χρονια αλλαγη, ολοι οι σοβαροι επαγγελματιες σου λενε 4 χρονια ή 40.000 χιλιομετρα.
Και λεγοντας οτι ολα τα τεστ ειναι σε πιστες και οχι σε ελληνικους δρομους τι αποδεικνυεις ακριβως; οτι το ακριβο λαστιχο θα εχει ιδια επιδοση με το φθηνο στους ελληνικους δρομους; Τουβλο .
Σε περιφρονώ και σε γράφω στα παπαρια μου ..Τσάμπα μάγκας εισαι πυροτουβλο.. Η ανωνυμία εδώ μέσα δεν ειναι μαγκιά ..40.000 ΧΙΛ δίνει η PIRELLI εγγύηση η ένα χρόνο ανάλογα τι θα έρθει πρώτο μπαγλαμά εσύ θα αλλάξεις λάστιχα σε ένα χρόνο???. Τράβα ρώτα εσύ να μάθεις σε κάνα Οικονομου ..Αγαντα ...Ζαχαριουδακη Ηλιοπουλο ...Άπλα τόσα ξέρεις τόσα λες...
 
Τελευταία τροποποίηση:

Velociraptoras

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.368
Κριτικές
35
Like
5.035
Πόντοι
2.266
Το "τζάμπα λεφτά θα δώσεις" μπορεί να ισχύει για οτιδήποτε άλλο εκτός.....απο τα λάστιχα!

Είναι το μόνο πράγμα που έρχεται σε επαφή με το οδόστρωμα!

Το ξέρω ειναι δύσκολο να καταλάβετε μερικοί, οπως δεν καταλάβαινα και εγω.... μεχρι που μια μέρα μου έσκασε το λάστιχο λόγω "αστοχίας υλικού" ενώ ήμουνα στην εθνική με 180!
Δηλαδη αν δωσεις πχ 600 αντι για 250 δε θα μπορει να εχει αστοχια υλικου ε?
 

Velociraptoras

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.368
Κριτικές
35
Like
5.035
Πόντοι
2.266
1. Διάσταση: οι τιμές αλλάζουν ανάλογα την διάσταση.
1721153656754.png


2. τι αναρτήσεις φοράς.
το λάστιχο δουλεύει μαζί με την ανάρτηση για να κρατήσει επαφή με τον δρόμο. Εάν έχεις μαλακές αναρτήσεις θέλεις λάστιχο με σκληρό πλαϊνό και αντίστροφα.

3. Το έγραψε και άλλος πριν από εμένα και το επαναλαμβάνω. Πως σου αρέσει να οδηγείς το αυτοκίνητο.
Παίζει ρόλο. προσωπικά είμαι επιθετικός οδηγός και στο στροφιλίκι μπαίνω με +20 από το όριο ταχύτητας κατά μέσο όρο όταν είμαι μόνος μου στο δρόμο. Τα λάστιχα που έχω είναι τα toyo TR1. Απίστευτο λάστιχο στο στεγνό τα 2 πρώτα χρόνια. μετά πέφτει πολύ για τα θέλω μου. Αλλάζω λάστιχα κάθε 3 χρόνια. Στην βροχή καλό κράτημα παρά το Β.

kormoran, matador, president, embasador και κάτι άλλα δεν τα βάζω στο αμάξι μου γιατί θα πεθάνω. Μέτριο έως κακό λάστιχο για πολύ αργές ταχύτητες. εάν σέβεσαι τα όρια και δεν έχεις λεφτά και παιδιά και έχεις τάσεις αυτοκτονίας τα δοκιμάζεις.

Pirelli δεν μου άρεσαν ποτέ. τα P-zero είναι ωραία για 10000 χιλιόμετρα. μετά πέφτουν πολύ.

Michelin, Ta cup2 είναι ότι ποιο κορυφή κυκλοφορεί στην αγορά. semi slick αλλά Βεντούζα. Η σπορ σειρά είναι αρκετά καλή για κάθε μέρα. δεν είναι cup2 αλλά είναι κοντά. ποιο κοντά από τα toyo που έχω αλλά και ποιο ακριβά.

Continental. Δεν ξαναβάζω. δοκίμασα 3 φορές. 2 φορές premium kai 1 φορά sport. Βγάζουν καρούμπαλα από το πουθενά. Ξερω κόσμο που τα λατρεύει. εγώ ούτε να τα φτύσω. Δεν θα πω για το άθλιο κράτημα.

Αυτή είναι η εμπιρία μου σε ελαστηκά. δώσε μας περισότερες πληροφορίες για την διάσταση σου και το πως οδηγείς.

και σκέψου κάτι τελευταίο. όσο ποιο οικονομικό είναι ένα ελαστικό τόσο λιγότερες τριβές έχει με το οδόστρωμα. Άρα όταν χρειαστείς να φρενάρεις ή να κρατήσεις το αμάξι σε μία στροφή αυτά επίσης παίζουν ρόλο. Πες μας τι οδηγός είσαι.
Μαλιστα εγω που ειχα kormoran στο δικο μου γιατι δε πεθανα και ηταν και πολυ καλα μαλιστα
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: t0t3m

Dilfaros

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2024
Μηνύματα
317
Like
801
Πόντοι
81
Δεν καταλαβες.. μεγαλυτερη προμηθεια παιρνει απο τα γνωστα ελαστικα, γιατι να κατσει και να με πει βαλε καλυτερα απο τα πιο φτηνα; και να πεις οτι εχει θεμα και δεν τα πουλαει..μου λεει περισσοτερο με αυτα δουλευω (τα φτηνοτερα εννοουσε) ειπαμε παιδια μαρκα πληρωνεις οχι καλυτερο ελαστικο.
Δεν είναι έτσι. Προφανώς ως χρήστης βολεύεσαι με τα φθηνά.
Οκ. Το ότι πληρώνεις παίρνεις ισχύει παντού και πάντα, όπως είπα προηγουμένως. Εφόσον οι ανάγκες σου καλύπτονται με τα φθηνά, όλα καλά. Όχι όμως ότι είναι εφάμιλλα ποιοτικά των ακριβών. Αυτό είναι μύθος.
 

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.592
Like
5.211
Πόντοι
1.056
Δηλαδη αν δωσεις πχ 600 αντι για 250 δε θα μπορει να εχει αστοχια υλικου ε?


Μην περιμένεις ενα λάστιχο των 250 ευρω να εχει την ιδια απόδοση με ενα λάστιχο των 600.... ούτε στα κρατήματα, ούτε στα χιλιόμετρα, ούτε στην αντοχή, ούτε πουθενά!
 

Velociraptoras

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.368
Κριτικές
35
Like
5.035
Πόντοι
2.266
Μην περιμένεις ενα λάστιχο των 250 ευρω να εχει την ιδια απόδοση με ενα λάστιχο των 600.... ούτε στα κρατήματα, ούτε στα χιλιόμετρα, ούτε στην αντοχή, ούτε πουθενά!
Kαταρχας ολες οι δευτερες εταιριες εχουν αγοραστει απο τις μεγαλες και δευτερον δεν ειναι ετσι επειδη οδηγαω ελαφρυ φορτηγο αρκετα μεγαλητερο απο κλουβα θα σου πω το εξης τα mhchelin ειχα πανω και τα πληρωσε το boss 900 τα 6 εβγαλαν πολυ λιγοτερα χλμ απο τα barum(αγορασμενη απο την continental)των 600 που φοραω τωρα οποτε το ακριβο δεν ειναι νομος πλεον οτι ειναι και καλυτερο γιατι ετος το ελαστικο πληρωνεις και τη φιρμα.Στο αμαξι ειχα τα kormoran(αγορασμενη απο τη mhchelin)gamma b2 που στο σκρουτζ τα κραζουν τα αλλαξα φετος μετα απο 5 χρονια δε μου γλιστρησαν ποτε κι ειμαι ενας ανθρωπος που εστω και λιγο να γλιστρησει το αμαξι τα λαστιχα εφυγαν σκουπιδια με αυτα δε παιζω.Τελος οτι λαστιχο και να βαλει επειδη το 95% βαζουν θερινα για ολο το χρονο επειδη οι λαστιχαδες οι μαλακες τα δινουν για 4 εποχων και δε ξερουν για το χειμωνα δε κανουν οποτε ολες οι μαρκες εκει ειναι για τον πουτσο
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.165
Κριτικές
7
Like
37.767
Πόντοι
10.411
Κοίτα τα Hankook. Είναι το πιο φθηνό premium ελαστικο. Πρόσεξε τι λέω! Φθηνο premium! Άρα δεν είναι φθηνο.

Είναι φθηνότερο από τα Continental, Michelin, Goodyear, Pirelli αλλά ακριβότερο από κάτι τύπου Firestone, Fulda, Kleber και άλλα τέτοιου τύπου που είναι θυγατρικές μεγάλων κατασκευαστων και χρησιμοποιούν πιο φθηνές γομες.

Έβαλα, αφού έχω περάσει από ΟΛΕΣ τις premium μάρκες μετά από περίπου 700.000++ χλμ. Όχι είμαι απλά ικανοποιημένος, αλλά δεν ξαναβάζω ποτέ ξανά άλλο ελαστικο!
Τα Ventus Prime παίζει να είναι από τα καλύτερα που έχει βγάλει
Όταν τελειώσω με τα Michelin,σκέφτομαι να βάλω αυτά
 

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.592
Like
5.211
Πόντοι
1.056
Kαταρχας ολες οι δευτερες εταιριες εχουν αγοραστει απο τις μεγαλες και δευτερον δεν ειναι ετσι επειδη οδηγαω ελαφρυ φορτηγο αρκετα μεγαλητερο απο κλουβα θα σου πω το εξης τα mhchelin ειχα πανω και τα πληρωσε το boss 900 τα 6 εβγαλαν πολυ λιγοτερα χλμ απο τα barum(αγορασμενη απο την continental)των 600 που φοραω τωρα οποτε το ακριβο δεν ειναι νομος πλεον οτι ειναι και καλυτερο γιατι ετος το ελαστικο πληρωνεις και τη φιρμα.Στο αμαξι ειχα τα kormoran(αγορασμενη απο τη mhchelin)gamma b2 που στο σκρουτζ τα κραζουν τα αλλαξα φετος μετα απο 5 χρονια δε μου γλιστρησαν ποτε κι ειμαι ενας ανθρωπος που εστω και λιγο να γλιστρησει το αμαξι τα λαστιχα εφυγαν σκουπιδια με αυτα δε παιζω.Τελος οτι λαστιχο και να βαλει επειδη το 95% βαζουν θερινα για ολο το χρονο επειδη οι λαστιχαδες οι μαλακες τα δινουν για 4 εποχων και δε ξερουν για το χειμωνα δε κανουν οποτε ολες οι μαρκες εκει ειναι για τον πουτσο

Τώρα να σου πω για το σύμπλεγμα κραμάτων και για τα υλικά που βάζουν μεσα στο λάστιχο οι TOP εταιρίες, δεν θέλω γιατι θα μπούμε σε τεχνικές λεπτομέρειες!

Θα σου δώσω όμως ενα πιο απλό παράδειγμα... υπάρχει λόγος που το Continental σε βρεγμένο οδόστρωμα σταματάει σε 31 μετρά, ενω τα αλλα που λες εσυ θέλουν 40-45.

Αν πάρεις ενα komoran για παράδειγμα και ενα Michelin... και τα τεσταρεις ειτε σε φρενάρισμα, ειτε σε κράτημα, ειτε σε θόρυβο κλπ.... το Michelin θα ειναι ανώτερο σε ολα!


Unkkktitled.jpg
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.261
Κριτικές
32
Like
28.930
Πόντοι
7.046
Τα Ventus Prime παίζει να είναι από τα καλύτερα που έχει βγάλει
Όταν τελειώσω με τα Michelin,σκέφτομαι να βάλω αυτά
Αυτά έχω. Είναι πολύ καλά. Πολυ ευχαριστημένος.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.413
Like
17.468
Πόντοι
3.656
Επισης θα ηθελα να πω οτι όποιος εχει την οικονομική δυνατότητα να αλλάζει λάστιχα καθε δυο χρονια, με τις θερμοκρασίες που αναπτύσσονται τα καλοκαίρι στην Ελλαδα το λάστιχο σκληραίνει και φθείρεται πολυ πιο γρηγορα απ οτι ενα λάστιχο στην κεντρική Ευρώπη. Ιδικα για τα αυτοκίνητα που δεν φυλάσσονται σε παρκινγκ θα έπρεπε να ειναι σχεδον υποχρεωτικό.
Οι πλεμπαίνοι που παρκάρουν έξω αλλάζουν κάθε 10 χρόνια λάστιχα και βάζουν μεταχειρισμένα, αναγόμωσης ή άγνωστα κινέζινα ....
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.883
Πόντοι
3.556
Τελικά βρήκαμε τι υψηλών προδιαγραφών 185/55/16 θα προτείνουμε στο συναγωνιστή ;

Μετά να βρούμε και για 145/60/13 αλλά να ναι σπορ ποιοτικό και φτηνό :confused:
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.615
Πόντοι
2.816
Τύποι ελληναρες μπράβο!!
Μεταλαμπαδευεται τη νοοτροπία του κλασικού μαλάκα Έλληνα...
Ο ένας λέει αυτά
Ο άλλος λέει τα άλλα γλιστράνε
Ο παραλλος αυτά θυγατρικά.. ίδια με τα α' αλλά φτηνά...

Πιστεύετε ότι οι εταιρίες βγάζουν λάστιχα να σκοτώνουν;
Νομίζετε ότι οι εταιρίες δεν θέλουν να πουλάνε ή θέλουν να κλείσουν;

Δεν υπάρχουν καλά κ κακά λάστιχα αλλά διαφορετικά στιλ και ανάγκες...

Όποιος θέλει να αλλάξει λάστιχα ας ρωτήσει τον εαυτό του. Είμαι ικανοποιημένος από αυτά που έχω;
Ναι; Τα ξαναβάζω
Όχι; Αρχίζω να ψαχνομαι.
Τι δεν με ικανοποιεί;
Θέλω κράτημα;
Διάρκεια;
Οικονομία;

Όλα αυτά μπορείτε να τα βρείτε στο διαδίκτυο και να καταλήξετε σε κάτι που ίσως είναι πιο κοντά σας.. αν δεν είναι πάτε στο επόμενο και πάει λέγοντας...
 

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.760
Κριτικές
56
Like
6.149
Πόντοι
11.836
Τύποι ελληναρες μπράβο!!
Μεταλαμπαδευεται τη νοοτροπία του κλασικού μαλάκα Έλληνα...
Ο ένας λέει αυτά
Ο άλλος λέει τα άλλα γλιστράνε
Ο παραλλος αυτά θυγατρικά.. ίδια με τα α' αλλά φτηνά...

Πιστεύετε ότι οι εταιρίες βγάζουν λάστιχα να σκοτώνουν;
Νομίζετε ότι οι εταιρίες δεν θέλουν να πουλάνε ή θέλουν να κλείσουν;

Δεν υπάρχουν καλά κ κακά λάστιχα αλλά διαφορετικά στιλ και ανάγκες...

Όποιος θέλει να αλλάξει λάστιχα ας ρωτήσει τον εαυτό του. Είμαι ικανοποιημένος από αυτά που έχω;
Ναι; Τα ξαναβάζω
Όχι; Αρχίζω να ψαχνομαι.
Τι δεν με ικανοποιεί;
Θέλω κράτημα;
Διάρκεια;
Οικονομία;

Όλα αυτά μπορείτε να τα βρείτε στο διαδίκτυο και να καταλήξετε σε κάτι που ίσως είναι πιο κοντά σας.. αν δεν είναι πάτε στο επόμενο και πάει λέγοντας...

Μεγάλο like από εμένα :grin:
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.599
Κριτικές
31
Like
4.076
Πόντοι
5.595
Πιστεύετε ότι οι εταιρίες βγάζουν λάστιχα να σκοτώνουν;
Νομίζετε ότι οι εταιρίες δεν θέλουν να πουλάνε ή θέλουν να κλείσουν;

Δεν υπάρχουν καλά κ κακά λάστιχα αλλά διαφορετικά στιλ και ανάγκες...
Παραβλέποντας το γεγονός ότι θες να νιώσεις ανώτερος από τους υπόλοιπους, γράφοντας γενικόλογα, θα ήθελα να σε ρωτήσω από που πηγάζει η σιγουριά σου ότι οι εταιρείες δεν βγάζουν λάστιχα που σκοτώνουν. Προφανώς κανείς δεν θέλει να σκοτώσει, αλλά η κάθε εταιρεία, σε ΚΑΘΕ επιχειρηματικό τομέα , έχει σκοπό το κέρδος, σύμφωνα πάντα και με τις δυνατότητές της. Το κέρδος θα το πετύχει είτε κάνοντας σκόντο στα υλικά, είτε στους μισθούς, είτε στις προδιαγραφές που θα ακολουθήσει (όσο πιο αυστηρές , ανεβαίνει το κόστος, άρα χάνει κέρδος), είτε στο άνοιγμα στις αγορές κλπ.
Όπως λοιπόν έχουν βγεί κινητά που ανατινάζονται γιατί δεν έγιναν τεχνικοί έλεγχοι, όπως βγήκαν συσκευασμένα τρόφιμα με σαλμονέλα, όπως βγήκαν αμάξια που ανακλήθηκαν λόγω αστοχιών, έτσι και στα λάστιχα υπάρχουν οι φθηνές και οι ακριβές εταιρείες για κάποιον λόγο. ΠΡΟΦΑΝΩΣ κανένας δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι σε ενα Michelin δεν θα υπάρξει ποτέ αστοχία υλικού ή οτι δεν θα τα φτύσει στα 30.000 χιλιόμετρα (αν το χτυπάνε επί 3 καλοκαίρια τα 40αρια της Αθήνας). Αλλά εδώ, βάσει ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΩΝ , που θα πόνταρες; ότι ενα Kleber ή οτι ένα Michelin, με φθορά 2 χρόνων θα σε προδώσει;
Τα λάστιχα άλλωστε δεν ειναι Iphone, για να πουλάμε μούρη. Εννοώ ότι ενα iphone, έχει υψηλή τιμή, και για λόγους πρεστίζ. Δεν έχω δει κανέναν να λέει : "Φοράω Goodyear στο αμάξι μου" για να πουλήσει μούρη. Τα premium, εκτός από επιδόσεις, προσφέρουν και έξτρα ασφάλεια. Ειδικά σε ΑΥΤΟΥΣ τους δρόμους, και με ΑΥΤΕΣ τις κλιματολογικές συνθήκες.

Ναι, αν το αμάξι το έχεις για να πηγαίνεις μέχρι το σουπερ μάρκετ οκ, πάρε Sava, Kleber, Matador, Firestone. Όμως, αν έστω και μια φορά το χρόνο βγαίνεις εθνική, θα πρότεινα ο,τι καλύτερο μπορεί η τσέπη μας.
Στον άλλο τον κατσαπλιά που ανάθεμα αν κατάλαβε κανείς τι γράφει, παραθέτω το παρακάτω βίντεο, από ...άσχετους που λένε κάθε πότε αλλάζουμε λάστιχα.
από το 4:42 και μετά.

Τέλος, στο tyrereviews, αν προσέξετε σχεδόν σε όλα τα τεστ βαθμολογούν και τη φθορά του ελαστικού. Επομένως έχει ενδιαφέρον να δει κανείς, σε ίδιες συνθήκες, τι βγάζει το κάθε λάστιχο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom