Νέα

"Ειδα" το Θεο !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 324
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Antipsolovirus76

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2012
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
Εδω διαφωνουμε

καταρχας για να πας εκει θα πας βγαζοντας skilled visa

σ αυτη την περιπτωση εισαι νομιμοτατος

δεν πας σε καμια περιπτωση με τουριστικη 3 μηνων οπως κανουν πολλοι ελληναραδες


Τωρα με αναγκαζεις να σοβαρευτω παλι,ακου τι φταιει!
Η ελληνικη-λαθος ομως-παιδεια οδηγησε τον Ελληνα να νομιζει οτι ειναι ο πιο εξυπνος χωρις να κουναει το δακτυλο του.
Στην ουσια ο Ελληνας ειναι παρα πολυ ικανος λογω αλλων συνθηκων και καταστασεων και δεν εννοω ομαδα ε και τα ρεστα αλλα μπορει
να τα καταφερει παντου.
Η σωστη ελληνικη παιδεια βγαζει τον Ελληνα ασπροπροσωπο σε πολλα θεματα αλλα εχει ενα τεραστιο πλεονεκτημα
και παραλληλα μειονεκτημα-δεν υποτασσεται-και για αυτο χτυπηθηκε μηχανικ απαο το 1985 και περα(μην σου πω και πιο παλια)
απο το κεντρικο συστημα "φαγανα των λαων" στο πιο ευαισθητο θεμα του,το θεμα της οικογενειας!
Αυτο τον εκανε ετσι σημερα!Οχι η υποτιθεμεμη στημενη κριση!
Εχουμε κακο ονομα οποτε και νομιμοτατος να ειναι καποιος δεν μας θελουν ευκολα!
Μην ξεχνας οτι οι Γερμανοι για να δωσουν τα φραγκα σε εμας δεν πηραν αυξηση το ετος 2010 παρα πολλοι απο αυτους
και οι Ολλανδοι πληρωσανε αυξημενη εφορια!
Εσυ θα το δεχοσουν αυτο;καταλαβες;δεν υποτασσεσαι αλλα ολο θες και εσυ και εγω και ολοι!
Ομως ο κοσμος ειναι δικος μας,θα το δεις!
 

Antipsolovirus76

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2012
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
ειναι το πιστευω σου να μην το θελεις..δικαωμα σου

κανε εσυ το καλο στην ζωη, βοηθα κοσμο, και μεινε απιστος

ομως μην εισαι εριστικος με τα πιστευω τ αλλου

στο λεω οχι για εμενα αλλα γιατι εαν τα πεις σε κανα μουσουλμανο αυτα αυστραλια θα σου βαλουν στουπι στο σπιτι ενω κοιμασαι


Εγω τα λεω οπως τα νιωθω,το σορρυ δεν πηγαινε για τον θεο σου αλλα σε εσενα επειδη τρεφεις ελπιδες μεσω αυτου,την ελπιδα δεν την θαβω ποτε
κι ας ειναι οποιου ειναι,κραταει τον αλλον ορθιο,οποτε εκει πρεπει να το δεχτω αυτο,τους Μουσουλμανους δεν τους υπολογιζω πολυ
γιατι ειναι 150 χρονια πισω και βαμμενοι!
Αντιθετα το μονο που μου αρεσει σ'αυτους τους λαους ειναι οτι καποιοι Αραβες εχουν φιλοτιμο και επειδη ο λαος μας καποτε ειχε θελω
να το δω παλι αυτο,αρα να λοιπον που εχω και εγω ελπιδα και μεσψ εσου συγχωρω εμενα!καταλαβες;αλλα μεχρι εκει! :thumbsup:
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Τωρα με αναγκαζεις να σοβαρευτω παλι,ακου τι φταιει!
Η ελληνικη-λαθος ομως-παιδεια οδηγησε τον Ελληνα να νομιζει οτι ειναι ο πιο εξυπνος χωρις να κουναει το δακτυλο του.
Στην ουσια ο Ελληνας ειναι παρα πολυ ικανος λογω αλλων συνθηκων και καταστασεων και δεν εννοω ομαδα ε και τα ρεστα αλλα μπορει
να τα καταφερει παντου.
Η σωστη ελληνικη παιδεια βγαζει τον Ελληνα ασπροπροσωπο σε πολλα θεματα αλλα εχει ενα τεραστιο πλεονεκτημα
και παραλληλα μειονεκτημα-δεν υποτασσεται-και για αυτο χτυπηθηκε μηχανικ απαο το 1985 και περα(μην σου πω και πιο παλια)
απο το κεντρικο συστημα "φαγανα των λαων" στο πιο ευαισθητο θεμα του,το θεμα της οικογενειας!
Αυτο τον εκανε ετσι σημερα!Οχι η υποτιθεμεμη στημενη κριση!
Εχουμε κακο ονομα οποτε και νομιμοτατος να ειναι καποιος δεν μας θελουν ευκολα!
Μην ξεχνας οτι οι Γερμανοι για να δωσουν τα φραγκα σε εμας δεν πηραν αυξηση το ετος 2010 παρα πολλοι απο αυτους
και οι Ολλανδοι πληρωσανε αυξημενη εφορια!
Εσυ θα το δεχοσουν αυτο;καταλαβες;δεν υποτασσεσαι αλλα ολο θες και εσυ και εγω και ολοι!
Ομως ο κοσμος ειναι δικος μας,θα το δεις!

κοιτα
εαν δεν εχουν ηδη καταλαβει και οι γερμανοι και οι ολλανδοι οτι το προβλημα δεν ειναι η ελλαδα αλλα το ιδιο το ευρω σαν θεσμος τοτε θα το καταλαβουν για τα καλα σε 1-2 χρονια που θα τους αγγιξει κ αυτους..γιατι εαν τα πραγματα κυλησουν ετσι η κριση θ αγγιξει τους παντες..

δεν διελυσε η ελλαδα ολο τον ευρωπαικο νοτο..το κακο με τους ξενους ειναι οτι βλεπουν μονο την βιτρινα και τα χαφτουν ολα οσα τους λενε τα μμε..οι περισσοτεροι δηλαδη..ξερω γερμανο καθηγητη πχ που βριζει την μερκελ μερα νυχτα και την λεει χιτλερ του 2012
 

Antipsolovirus76

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2012
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
κοιτα
εαν δεν εχουν ηδη καταλαβει και οι γερμανοι και οι ολλανδοι οτι το προβλημα δεν ειναι η ελλαδα αλλα το ιδιο το ευρω σαν θεσμος τοτε θα το καταλαβουν για τα καλα σε 1-2 χρονια που θα τους αγγιξει κ αυτους..γιατι εαν τα πραγματα κυλησουν ετσι η κριση θ αγγιξει τους παντες..

δεν διελυσε η ελλαδα ολο τον ευρωπαικο νοτο..το κακο με τους ξενους ειναι οτι βλεπουν μονο την βιτρινα και τα χαφτουν ολα οσα τους λενε τα μμε..οι περισσοτεροι δηλαδη..ξερω γερμανο καθηγητη πχ που βριζει την μερκελ μερα νυχτα και την λεει χιτλερ του 2012


Ναι οκ ειναι ολα ετσι,το τελευταιο προπυργιο επαναστασης ομως των λαων και οργανωσης κατα της μεγαλης ηττας που επερχεται
παγκοσμιως ειναι το καρτος μας,οι λογοι ειναι πολλοι και οχι της παρουσης!
Ομως αν πεσουμε εμεις θα πεσουν μετα ευκολα ολοι,εχουμε αλλα στοιχεια εμπνευσμενα απο αλλες θεωριες και ενεργητικα γιγνεσθαι
που οι αλλοι λαοι δεν τα εχουν(δεν εννοω το ιχωρ κτλ)και καποια στιγμη αυτα θα φανουν,τοτε θα παιξουν αλλα ρολο,δεν απανταω σε αλλα γιατι το καναμε
διατριβη και θελω να πιω καμια αμστελ τωρα,τα λεμε! :thumbsup:
 

Antipsolovirus76

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2012
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
Α να μην ξεχασω δεν ειμαι κκε ουτε κατι αλλο αριστερο!
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Εγω τα λεω οπως τα νιωθω,το σορρυ δεν πηγαινε για τον θεο σου αλλα σε εσενα επειδη τρεφεις ελπιδες μεσω αυτου,την ελπιδα δεν την θαβω ποτε
κι ας ειναι οποιου ειναι,κραταει τον αλλον ορθιο,οποτε εκει πρεπει να το δεχτω αυτο,τους Μουσουλμανους δεν τους υπολογιζω πολυ
γιατι ειναι 150 χρονια πισω και βαμμενοι!
Αντιθετα το μονο που μου αρεσει σ'αυτους τους λαους ειναι οτι καποιοι Αραβες εχουν φιλοτιμο και επειδη ο λαος μας καποτε ειχε θελω
να το δω παλι αυτο,αρα να λοιπον που εχω και εγω ελπιδα και μεσψ εσου συγχωρω εμενα!καταλαβες;αλλα μεχρι εκει! :thumbsup:

φιλε μου καθενας μας εχει τα πιστευω του..εγω το ελαχιστο που πιστευω στον θεο δεν το κανω για να περνω ελπιδα επειδη ειμαι αδυναμος..αλλα γιατι μου δειχνει τον τροπο να γινω καλυτερος ανθρωπος αλλα και να συνηδητοποιησω ποσο ματαια ειναι ολα στον κοσμο που βλεπουμε..

απο κει και περα ο καθενας μας πορευετε κ επιλεγει δρομο..τα στρατοπεδα ειναι μονο 2 καια φορουν χριστιανους , μουσουλμανους,ινδουιστες, αθεους τους παντες..η καταληξη κοινη γι ολους
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
Σημερα μετα απο αρκετους μηνες ακινησιας...
...
Ευχομε σε ολουςες να βρητε καποια στιγμη κι εσεις το Θεο.

Εγώ πάντως τύπε όταν είδα καινούργιο thread:  Είδα το Θεό, σκέφτηκα ότι συνάντησες τον www.sport24.gr/Columns/Arnaoutoglou/eida_ton_theo_na_klaiei_gia_thn_aek.1841151.html]Θωμά Μαύρο[/url]!! :grin:
 

StrangeKindOfHuman

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2012
Μηνύματα
208
Κριτικές
111
Like
531
Πόντοι
1.211
Σημερα μετα απο αρκετους μηνες ακινησιας καταφερα να βγαλω το ΧΤ απο το συνεργειο κι αποφασισα να κανω μια χωματινη βολτα στα βουνα της περιοχης μου. Αφου περιπλανηθηκα πανω απο μια ωρα σε διαφορα μερη σταματησα σ΄ενα χωριο να πιω μια μπυρα και να ξεκουραστω. Μετα τη μπυρα και χωρις να το εχω προγραμματισει κατευθυνθηκα σ΄ενα εγκατελημενο μονοστηρι της περιοχης. Πηγενα προς τα εκει μηχανικα σαν κατι να με τραβουσε προς το μερος. Δεν κοιταζα δεξια κι αριστερα, δεν μ΄ενδιεφερε το τοπιο ή η διαδρομη, μονο ο προορισμος. Οταν εφτασα χαζεψα λιγο το μερος κι εκατσα σε μια πετρα να στριψω ενα μπαφο να πιω να χαλαρωσω και ν΄απολαυσω την υπεροχη θεα. Καθως καπνιζα το γαρο ενα χερι ακουμπησε στον ομο μου. Πεταχτηκα ορθιος σαν ελατηριο κρυβοντας ταυτοχρονα το τσιγαρο και ειδα ενα γερο παπα να μου λεει :
Σε τρομαξα αδερφε μου, δεν ηταν στις προθεσεις μου.
Δε σε καταλαβα γερο, του ειπα. Πως διαολο με πλησιασες χωρις να σε παρω χαμπαρι ?
Μου ζητησε να μην αναφερω τον ακατανομαστο και μετα με ρωτησε τι καπνιζα. Το ειπα καπνο αλλα δεν με πιστεψε. Εκατσε διπλα μου κι αρχισε να μου λεει την ιστορια του. Μου ειπε πολλα, μου μιλησε για τη σχεση του με τα ναρκωτικα και το αλκοολ οταν ηταν νεος, για το πως βρηκε σωτηρια στην πιστη, για την οικογενεια που εκανε, ειχε μαλιστα 6 παιδια. Μιλησαμε καμια ωρα. Ο λογος του ηταν αμεσος, στρωτος. Εννοιωσα να τον θαυμαζω για την αμεσοτητα και την πραοτητα του. Οταν τελειωσαμε την κουβεντα μας, μου ζητησε να με εξομολογισει. Του ειπα οτι εχω να εξομολογηθω απο παιδι. Τελικα μπηκαμε στη μονη κι εξομολογιθηκα. Το πως εννοιωσα μετα την εξομολογιση δεν μπορω να σας το περιγραψω. Σα να ξαναγεννηθηκα. Μετα μου προτεινε αν ηθελα να παμε σπιτι του για φαγητο. Αρνηθηκα αλλα επεμενε και μ΄επεισε. Στο φτωχικο σπιτι του παπα ηταν η παπαδια και τα 4 απο τα 6 παιδια. Ειδα μια οικογενεια απλη κι ευτυχησμενη. Μια οικογενεια με πιστη που επερνε δυναμη απο το Θεο. Εγω γιατι να μην ειμαι ετσι σκεφτηκα. Τι εχω κερδισει απο τη ζωη που κανω ?
Οταν τελειωσαμε το φαγητο βγηκα εξω για να καπνισω. Μην το κανεις ηταν τα λογια του παπα. Αφου ξερεις οτι σε σκοτωνει γιατι το κανεις με ρωτησε.
Εσβησα το τσιγαρο τους χαιρετησα κι εκανα να φυγω. Αν χρειαστεις κατι ελα να με βρεις μου ειπε. Πηρα τη μηχανη και ξεκινησα για το χωριο. Κατι ομως δε με αφηνε να φυγω απο την περιοχη. Γυρισα στο σπιτι του παπα χωρις να το σκεφτω. Του ειπα θελω να ξεφυγω απ΄ολα, θελω να υπηρετησω τον Κυριο. Κατσαμε στην αυλη και συζητησαμε αρκετη ωρα.
Δεν εχει σημασια τι ειπαμε. Με βοηθησε ομως να παρω σημαντικες αποφασεις για τη ζωη μου.
Την Πεμπτη θα εφευγα για διακοπες. Μια απο τα ιδια. Αλκοολ, ναρκωτικα, μασες, αραγμα, αντε να ριξουμε και κανα πουτσο. Ζωη χωρις ουσια. Τις ακυρωσα.
Αυριο θα ζητησω απο τον Μητροπολητη να μου επιτρεψει να μονασω στο συγκεκριμενο μοναστηρι. Με τη βοηθεια του πνευματικου μου πατερα του παπα που γνωρισα θα μπορεσω να ερθω σε επαφη με το Θεο μας και να αλλαξω τη ζωη μου προς το καλυτερο. Με προσευχη, νηστεια κι εξομολογιση θα καταφερω να εξαγνιστω και να επιστρεψω στον κοσμο καλυτερος ανθρωπος.
Ευχομε σε ολουςες να βρητε καποια στιγμη κι εσεις το Θεο.
Ω ρε μάγκα... Από Πηνεία το χόρτο;;
 

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Ουτε εμενα με ενδιαφέρουν τα υλικα αγαθά, μονο τα μουνιά, αλλα ο θεος μου τα στερει
 

Antipsolovirus76

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2012
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
Ουτε εμενα με ενδιαφέρουν τα υλικα αγαθά, μονο τα μουνιά, αλλα ο θεος μου τα στερει


Φιλε εξομολογησου με καυτο κολλητο ανδρικο(εννοειται)μαγιο λαχανι φοσφωριζον με ριγα λευκη στα πλαγια
οπου θες,ο Χριστοδουλος ο συγχωρεμενος ειχε πει οτι μας θελουν οπως ειμαστε και κατσε αραξε να βλεπεις τον εκαστοτε παπα
να σε λιγουρευεται!Ολα θα λυθουν μετα!
 

wtfgtp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2010
Μηνύματα
217
Κριτικές
11
Like
237
Πόντοι
291
Απο τις απαντησεις σας καταλαβενω ποσο πλανεμενοι ειστε. Δεν σας κατακρινω γιατι ετσι ημουν κι εγω. Θα προσευχωμαι να βρηκε κι εσεις το δρομο του Θεου.

σήμερα τον βρήκες, από σήμερα άρχισες να προσεύχεσαι και για μας; βρεστα πρώτα εσύ μαζί του και άσε μας εμάς

το τρολάρισμα πάει σύννεφο καλοκαιριάτικα...
 

Antipsolovirus76

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2012
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
Πάντως ἐὰν «ἔχετε νὰ διαβαστῆτε», μὴν τὸ ἀμελῆτε.


θα ηθελα να σας ευχαριστησω που επιλεξατε μονο το δικο μου ποστ να ασχοληθειτε,απο εναν τιμημενο ειναι τιμη
μου να ασχολειται μαζι μου καθοτι οπως εχω δηλωσει δεν διαθετω την ευλαβικη τεχνοτροπια να σιωπω μπροστα στο γνωστο ιερο θρεντ
και να κοβω εισιτηριο για να πω κατι,να υποθεσω οτι ειστε και θρησκος αγαπητε,οποτε καλυτερα να μην μοιχευετε!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Απο τις απαντησεις σας καταλαβενω ποσο πλανεμενοι ειστε. Δεν σας κατακρινω γιατι ετσι ημουν κι εγω. Θα προσευχωμαι να βρηκε κι εσεις το δρομο του Θεου.
Τι επαθες ρε τυπε?
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Ο Παραλίμνιος το άνοιξε το θρεντάκι;;; :o

Οhhh Jesus!!!! :o
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Ρε παραλίμνιε εντάξει τώρα?
Ξενέρωσες??
Τι να ξενερώσει ρε μεγάλε?
Απο τη μαστούρα του και μόνο νόμιζε οτι.....με βρήκε  :S :grin: :grin:.
Ψάξε καλύτερα τέκνον μου.
Συνήθως κρύβομαι ανάμεσα σε  :tits2: :tits: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Τι να ξενερώσει ρε μεγάλε?
Απο τη μαστούρα του και μόνο νόμιζε οτι.....με βρήκε  :S :grin: :grin:.
Ψάξε καλύτερα τέκνον μου.
Συνήθως κρύβομαι ανάμεσα σε  :tits2: :tits: :grin: :grin: :grin: :grin:
Ού λήψει το όνομα Κυρίου του Θεού σου επί ματαίω.  :grin:
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
ω ρε μάγκα χάσιμοοοοοοοοοοο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom