Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Για εμενα επιβαλλεται να επιστρεψει το παλιο καθεστως. Να μη παιρνουν δραχμη.
Η εφοσον δεν ερχονται να πηγαινουν στο δικαστικο αντιπροσωπο.

Μονο ετσι κατανοει ο μπετοβλακας ελληνας. Προτιμα να του πει δουλευε τσαμπα για να βοηθησεις (=εισαι καλος ανθρωπος) παρα να του δωσεις 40 (γι αυτα τα ψιχουλα θα δουλεψω εγω?) Του εβαλες τιμη και τωρα θιχτηκε η περηφανεια του.

Ψυχολογια δουλου 101.

Καλυτερα ξανα τσαμπα. Ουτως η αλλως παλι ιδιος αριθμος ηρθε και τωρα.
Φιλε μου νομιζω αυτη τη φορα καποιοι πηγαν.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.885
Κριτικές
184
Like
44.182
Πόντοι
21.896
Φιλε μου νομιζω αυτη τη φορα καποιοι πηγαν.
Κακώς πήγαν
Ας ψηφίσω ο Κούλης που θέλει να κάνει ένα κόμμα σύγχρονο κ μεταρρυθμίσεις,,,νομοθεσία που να στέλνει τους δημ υπαλλήλους την Κυριακή αλλιώς παραμένει ένας από τους ίδιους...
Ρώτα τη δικιά σου ποιοι πηγαίνουν στην Κολομβία
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.487
Like
4.187
Πόντοι
456
Φιλε μου νομιζω αυτη τη φορα καποιοι πηγαν.
Αν πηγαν τοτε οκ γιατι οντως θελουν βοηθεια η δικαστικοι και δε τη παλευουν.

Παντως σημερα 2 γνωστοι μου ειχαν μονο εναν εφορευτικη ενω στις βουλευτικες ηταν 3-4. Μπορει και να ετυχε η να σνομπαριστικαν οι δημοτικες.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αν πηγαν τοτε οκ γιατι οντως θελουν βοηθεια η δικαστικοι και δε τη παλευουν.

Παντως σημερα 2 γνωστοι μου ειχαν μονο εναν εφορευτικη ενω στις βουλευτικες ηταν 3-4. Μπορει και να ετυχε η να σνομπαριστικαν οι δημοτικες.
Παιζει και αυτο, ναι
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.501
Κριτικές
8
Like
3.280
Πόντοι
786
Αν πηγαν τοτε οκ γιατι οντως θελουν βοηθεια η δικαστικοι και δε τη παλευουν.

Παντως σημερα 2 γνωστοι μου ειχαν μονο εναν εφορευτικη ενω στις βουλευτικες ηταν 3-4. Μπορει και να ετυχε η να σνομπαριστικαν οι δημοτικες.
σημαίνει ότι δεν υπάρχει φτώχεια και ανεργία
και πολλά χαρίζει το κράτος σε επιδόματα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
σημαίνει ότι δεν υπάρχει φτώχεια και ανεργία
και πολλά χαρίζει το κράτος σε επιδόματα
Προφανως. Το οτι σνομπαρουν καποιοι τα 40 ευρω, ειναι και η βαθυτερη αιτια που θριαμβευει η ΝΔ. Ο κοσμος περναει καλα και τα 40 ευρω του φαινονται ψιχουλα.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
Πιστεύω ότι δεν το έχει μάθει ο κόσμος για τα €40.

Εγώ εδώ μέσα το διάβασα. :confused:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.080
Like
18.141
Πόντοι
3.656
Αυτός ο Παχατουρίδης στο Περιστέρι,τι φάση;Τόσο καλός είναι και δεν τον αλλάζουν 25 χρόνια;:dunno:
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
Αυτό που έκανε η κυβέρνηση με το 40άρι είναι ξεφτίλα και γελοιότητα και καλά κάνανε και τους έγραψαν στα αρχίδια τους και δεν πήγαν...
Κανονικά και για λόγους δικαιοσύνης και ισότητας έπρεπε να πληρώνονται κανένα 100κο - όσο και ο γραμματέας (σχεδόν πάντα σύζυγος, παιδί, αδελφός, κολλητός κλπ) του ήδη χρυσοπληρωμένου αντιπροσώπου... Και αν τα κουκιά δεν έβγαιναν ας έκοβαν αυτά τα λεφτά από τα υπερβολικά λεφτά που πληρώνουν σε δικ. αντιπρόσωπους, δικ υπαλλήλους, εσωτερικών, τυπογραφείο κλπ).
Αλλά βλέπεις όταν πρόκειται για δημ υπαλλήλους και για τα "δικά μας παιδιά" το κράτος πάντα ξέρει και μπορεί να είναι γαλαντόμο,ενώ όταν είναι για την πλέμπα "πάρε ένα 40άρι και πολύ σου είναι"...
Να μην αναφέρω ότι μια κυβέρνηση με ενσυναίσθηση θα μπορούσε να αντλήσει τα μέλη από πχ λίστες ανέργων του ΟΑΕΔ ή κάτι παρόμοιο με κοινωνικά κριτήρια...
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
685
Like
1.544
Πόντοι
206
ακόμα καλύτερα να γίνεται η διαδικασία ηλεκτρονικά. οι εκλογες εννοω. οικονομια σε ολα. σε χαρτι προσωπικο.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.885
Κριτικές
184
Like
44.182
Πόντοι
21.896
Αυτό που έκανε η κυβέρνηση με το 40άρι είναι ξεφτίλα και γελοιότητα και καλά κάνανε και τους έγραψαν στα αρχίδια τους και δεν πήγαν...
Κανονικά και για λόγους δικαιοσύνης και ισότητας έπρεπε να πληρώνονται κανένα 100κο - όσο και ο γραμματέας (σχεδόν πάντα σύζυγος, παιδί, αδελφός, κολλητός κλπ) του ήδη χρυσοπληρωμένου αντιπροσώπου... Και αν τα κουκιά δεν έβγαιναν ας έκοβαν αυτά τα λεφτά από τα υπερβολικά λεφτά που πληρώνουν σε δικ. αντιπρόσωπους, δικ υπαλλήλους, εσωτερικών, τυπογραφείο κλπ).
Αλλά βλέπεις όταν πρόκειται για δημ υπαλλήλους και για τα "δικά μας παιδιά" το κράτος πάντα ξέρει και μπορεί να είναι γαλαντόμο,ενώ όταν είναι για την πλέμπα "πάρε ένα 40άρι και πολύ σου είναι"...
Να μην αναφέρω ότι μια κυβέρνηση με ενσυναίσθηση θα μπορούσε να αντλήσει τα μέλη από πχ λίστες ανέργων του ΟΑΕΔ ή κάτι παρόμοιο με κοινωνικά κριτήρια...
Όντως δέκα τοις εκατό ανεργία κ αντί να στείλει γραμματείς κ εφορευτική αυτούς που τα χρειάζονται τα λεφτά ,στέλνει κουτουρου τον καθένα .

Εκσυγχρονισμός μεταρρύθμισεις που υπόσχεται κ ο κουλης:2funny::2funny:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
Να μην αναφέρω ότι μια κυβέρνηση με ενσυναίσθηση θα μπορούσε να αντλήσει τα μέλη από πχ λίστες ανέργων του ΟΑΕΔ ή κάτι παρόμοιο με κοινωνικά κριτήρια...
Τύπε, μήπως πίνεις ληγμένα αρντάν ;

Θα πάρει νταηλίκι άτομα από τον ΟΑΕΔ η κυβέρνηση για τις εφορευτικές; :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Τύπε, μήπως πίνεις ληγμένα αρντάν ;

Θα πάρει νταηλίκι άτομα από τον ΟΑΕΔ η κυβέρνηση για τις εφορευτικές; :2funny:
Ο δικαστικος αντιπροσωπος εχει το δικαιωμα να ορισει εφορευτικη επιτροπη όποιον θελει, αν εχει απουσιες. Πηγαν οι ανεργοι να πουν στον αντιπροσωπο "διορισε με"?
Προφανως ανεργια μπορει να υπαρχει, ανεργοι δεν υπαρχουν.
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.670
Like
20.457
Πόντοι
6.056
ακόμα καλύτερα να γίνεται η διαδικασία ηλεκτρονικά. οι εκλογες εννοω. οικονομια σε ολα. σε χαρτι προσωπικο.
Οχι τετοια ξεφτιλικια εδω τυπε.Εδω αν δεν τυπωσει η κουτση Μαρια 3000 καρτες(σε τιποτα χωρια,δεν μιλαμε καν για μεγαλες πολεις) με την αφεντομουτσουναρα,να μοιρασουν τα τριπλα ψηφοδελτια απο τους εγγεγραμενους δεν εχει γουστο.Κλιματικη αλλαγη θα σε κακατροπωσουμε,λιγα δις χαρτια να τυπωθουν να δουλεψει και κανενα φωτοτυπαδικο:coffee::confused::confused::confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Εν τω μεταξυ ποια ανεργια εδω που τα λεμε, 10% δεν ειναι ανεργια. Εδω το 2010 ειχαμε 27%, και τωρα μας ξινιζει το 10%?
Ούτε εργατες βρισκουμε, ούτε υπαλληλους, για ποια ανεργια μιλαμε?
Αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα ανεργια ΔΕΝ υπαρχει.
Οποιος θελει να βρει δουλεια, την βρισκει αυριο το πρωι.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
Ο δικαστικος αντιπροσωπος εχει το δικαιωμα να ορισει εφορευτικη επιτροπη όποιον θελει, αν εχει απουσιες. Πηγαν οι ανεργοι να πουν στον αντιπροσωπο "διορισε με"?
Προφανως ανεργια μπορει να υπαρχει, ανεργοι δεν υπαρχουν.
Ξέρω γω; Δεν καταλαβαίνω. :2funny:

Καταρχήν ο άλλος θα πει, ποιος σου είπε ότι έχω οικονομικό πρόβλημα ρε μαλάκα;

Επειδή είναι στον ΟΑΕΔ, αυτό σημαίνει ότι περιμένει τα €40 για να βγάλει την εβδομάδα; :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ξέρω γω; Δεν καταλαβαίνω. :2funny:

Καταρχήν ο άλλος θα πει, ποιος σου είπε ότι έχω οικονομικό πρόβλημα ρε μαλάκα;

Επειδή είναι στον ΟΑΕΔ, αυτό σημαίνει ότι περιμένει τα €40 για να βγάλει την εβδομάδα; :2funny:
Αν εχω καταλαβει καλα, θεωρουν προσβλητικα τα 40 ευρω.
Δεν τους πιανεις πουθενα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom