Νέα

Εφαρμογές Bitcoin

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Morgan_F
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 149
  • Εμφανίσεις 14K
  • Ετικέτες
    bitcoin
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Dim72

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
1.492
Κριτικές
4
Like
173
Πόντοι
16
https://www.blockchaincenter.net/bitcoin-rainbow-chart/ ενα εργαλείο για να δεις πότε είναι καλά να αγοράσεις ή να πουλήσεις...εγώ που είπα να ασχοληθώ μέσα Ιανουαρίου περιμένω... και μάλλον θα περιμένω για πολύ Πάντως τα 8-9 ευρώ που είχα μέσα τώρα έχουν γίνει 15
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
05 Ιαν λέει η παράθεση στον εαυτό μου. Τί σε δυσκολεύει;;;
Τώρα είδα ότι όντως ήταν από 5/1.
Ναι καλή πρόβλεψη έδωσες, πήγε πάνω από διπλάσιο.

Έχω πάρει 20 Stellar εδώ και μμήνες αλλά δεν βλέπω να ξυπνάει.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96

Σιγά την πρόβλεψη. Είχε βουτήξει ο τόπος από πριν. Το θέμα είναι ποιος αγόραζε το 2018 :)
Χαρακτηρίζεις "σιγά" μια πρόβλεψη για ένα 4μηνο μετά που βγαίνει αληθινή;;;; Το διάβασα το άρθρο και δεν κάνει καμία πρόβλεψη. Αντίθετα λέει ότι το btc μπορεί να πέσει. Τέλος πάντων. Ας μην περιαυτολογήσω......
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Καλά όλοι μπορούν να κάνουν μια πρόβλεψη. Δεν λέει τίποτα αυτό. Γενικά μιλάω.

Το θέμα είναι να δώσει κάποιος κάποια χρονικά όρια. Πχ μέχρι τότε κάνε αυτό, γιατί θα γίνει αυτό.
Έτσι αξιολογούνται οι σωστές προβλέψεις.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Χαρακτηρίζεις "σιγά" μια πρόβλεψη για ένα 4μηνο μετά που βγαίνει αληθινή;;;; Το διάβασα το άρθρο και δεν κάνει καμία πρόβλεψη. Αντίθετα λέει ότι το btc μπορεί να πέσει. Τέλος πάντων. Ας μην περιαυτολογήσω......
όντως ήταν καλή πρόβλεψη μπράβο φίλε
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Φίλε υπήρχαν αυτά από πριν, όταν έκανες την πρόβλεψη σου, σε δημόσια σάιτ μάλιστα. Τα ίδια γίνονταν στο πρώτο κύμα το 17, τα ίδια με το Bitcoin cash, τα ίδια με το Monero. Δεν σε μειώνω, απλά οι προβλέψεις σου είναι από έτοιμα info που παίρνεις από τα community στα οποία είσαι χωμένος και τα άτομα με τα οποία μιλάς που ενδεχομένως κάνουν mining.

Καλύτερα να μην περιαυτολογησεις. Κράτα τη νίκη για τον εαυτό σου.

Επίσης το άρθρο δεν λέει «το btc θα πέσει», μιλάει ακριβώς για την παπαριά που μίλησες πριν.

Εγώ θα σου πω ότι ο καιρός σήμερα είναι θαυμάσιος, να έχεις μια πολύ όμορφη μέρα.
ακόμα και να το γράφανε σε άλλα σάιτ, ο φίλος έδωσε πληροφορία στο αντίστοιχο θρέντ εδώ. Αυτό δεν είναι το θεμιτό στις συζητήσεις στα θρέντ? αντί να διαβάζεις δέκα σάιτ το κάνει κάποιος άλλος και δίνει τις γνώσεις του έτοιμη τροφή.
Δεν το βρίσκω κακό να δίνουμε τα εύσημα.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Θα σε ρώταγα πώς και εσύ δεν σχολίασες αρνητικά αλλά πήρα απάντηση. Ευχαριστώ.
Αν ξέρει ο φίλος από πάνω καμία πρόβλεψη από Ιαν 21, που να έδινε χρόνο και ποσοστό αύξησης ας την βάλει.
Αν έχει καμιά πρόβλεψη για το καλοκαίρι ας την βάλει.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
ρε φιλαράκο dik δεν ξέρω τι σόι ζόρια τραβάτε εδώ μέσα (που φαίνεται ότι τραβάτε πολλά τελικά) αλλά δεν σημαίνει κάτι να διαφωνούμε π.χ. στα πολιτικά και να συμφωνούμε κάπου αλλού. Αν αισθάνεσαι την ανάγκη να σε σχολιάζω αρνητικά παντού δεν μπορώ να στο υποσχεθώ γιατί δεν διακατέχομαι από σύμπλεγμα, απλώς λέω τη γνώμη μου.
Για να μην αισθάνεσαι άσχημα μπορείς να μου ζητήσεις να κρατηθώ την επόμενη φορά που θα θέλω να γράψω κάτι καλό για σένα, θα το κάνω.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Τότε να μην συμμετέχεις σε συζητήσεις άσχετες με σένα. Δεν έχεις BTC, ούτε ασχολήθηκες ποτέ. Τι χώνεσαι σα πουτσα; Μιλάω εγώ (που έχω πορτοφόλια) με τον dik (που ασχολείται με crypto και σχολίασε). Εσυ πού κολλάς ακριβώς;
θα σου πω. Ρώτησα τον προσωπικό μου μοντερέιτορ που είναι οι όρχεις μου και τους λέω "να γράφω σε όποιο θρέντ θέλω ή να ρωτάω τον μπουνταλά πρώτα?

Και οι όρχεις μου απάντησαν "γράφε όπου θες και αυτόν γράφτον εδώ σε μας"
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.165
Like
34.440
Πόντοι
9.931
Εκανα μαλακια με το Ethereum, ηθελα να χωσω ενα χιλιάρικο στις 24/2 και δεν μπόρεσα, σήμερα θα ειχα κέρδος περίπου 760 ευρω.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
ρε φιλαράκο dik δεν ξέρω τι σόι ζόρια τραβάτε εδώ μέσα (που φαίνεται ότι τραβάτε πολλά τελικά) αλλά δεν σημαίνει κάτι να διαφωνούμε π.χ. στα πολιτικά και να συμφωνούμε κάπου αλλού. Αν αισθάνεσαι την ανάγκη να σε σχολιάζω αρνητικά παντού δεν μπορώ να στο υποσχεθώ γιατί δεν διακατέχομαι από σύμπλεγμα, απλώς λέω τη γνώμη μου.
Για να μην αισθάνεσαι άσχημα μπορείς να μου ζητήσεις να κρατηθώ την επόμενη φορά που θα θέλω να γράψω κάτι καλό για σένα, θα το κάνω.
Δεν εννοούσα αυτό. Η πρόβλεψη σαν πρόβλεψη ήταν δύσκολο να γίνει και να επιβεβαιωθεί αλλά όταν το βλέπει κάποιος μετά από μήνες λέει κλασσικά : "ναί γνωστό αφού φαινόταν".

Δεν έπεσες σε αυτή την παγίδα.

Και ρωτάω πάλι. Πρόβλεψη έχει ο φίλος για κάτι σε λίγους μήνες από τώρα;;;; Προτιμώ να μπώ σήμερα και να διπλασιάσω το κεφάλαιο μέχρι Αύγουστο.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Και ρωτάω πάλι. Πρόβλεψη έχει ο φίλος για κάτι σε λίγους μήνες από τώρα;;;; Προτιμώ να μπώ σήμερα και να διπλασιάσω το κεφάλαιο μέχρι Αύγουστο.
Γιατί η πρόβλεψη του Ιαν 21 ήταν τέτοιου επιπέδου.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.006
Πόντοι
216
Κάποια στιγμή θα κρασάρει πάλι κι ο κόσμος που αγόρασε ψηλά θα χάσει τα λεφτά του.
Όχι όπως παλιά, αλλά η τιμή θα πέσει.
Οι έξυπνοι θα αγοράσουν τότε και θα βγάλουν κέρδη όταν ξανανέβει.
Σαν το χρηματιστήριο.

Τώρα είναι αργά για bitcoin και eth. Όποιος πρόλαβε πρόλαβε.
Μόνη ελπίδα είναι να βρει κανείς ένα άγνωστο κρύπτο που θα ανέβει στα επόμενα χρόνια.
Εγώ έχω βάλει λεφτά σε Rubik και Parsiq από Uniswap αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες.

Τζόγος είναι. Εκ των υστέρων είναι εύκολο να μιλάμε αλλά πιο πριν δεν ξέρει κανείς.
Όλοι λέμε αν είχα βάλει λεφτά όταν είχε 10 ευρώ τότε σήμερα θα χα εκατομμύρια.
Αλλά δε θα χες πουλήσεις στα 100;
Ή στα 1000;
Οι περισσότεροι θα πουλαγαν.
Εντωμεταξύ και με τα μικρά κρυπτονομίσματα είναι τα πιο πολλά scams και είναι αδύνατο να ξέρει κανείς ποιο είναι αληθινό.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.006
Πόντοι
216
Μπασταρδακο ειναι τιμη μου που με παρακολουθεις γιατι ειναι λογικο οτι ενας μπασταρδος πουστης που τα παιδικα του χρονια τα εκανε αλλου (πχ στο Ελμπασαν) εμαθε την Ελληνικη γλωσσα αλλα πανω απ ολα εμαθε να ειναι και γλωσσου ΠΟΥΣΤΡΑ:confused:

Ο μπασταρδακος μπολιασμενος Λοιπον "φιλος" μας Αλβανος (και μισογυνης :2funny:) αγνοει οτι το 2009 υπηρχαν ΕΠΑΚ συνδεσεις διοτι στο Αλβανοχωριο του τοτε νομιζε οτι υπαρχει οπτικη ινα ενω δεν εχουν καλα καλα ενα υποτυποδεις δικτυο ηλεκτρικου και την κανουν με μπαλαντεζες αλλα θεωρισε σωστο να μας κανει και ενα μαθημα γιατι ως γνωστων ενα μπασταρδακι τα ξερει καλυτερα και απ τους γονεις του :2funny::2funny:


Πουσε μπολιασμενε μπασταρδε για να μιλας για το 2009 θα επρεπε να ησουν και εδω για να εκφερεις γνωμη και οχι στο μαντρι σου

www.insomnia.gr/articles/providers-telecoms/%CE%BF%CF%84%CE%B5/%CE%BF%CF%84%CE%B5-%CE%B4%CE%B9%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%B5%CF%8E%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BA-r1476/]ΟΤΕ: Διπλασιασμός χρεώσεων ΕΠΑΚ 16/08/2009[/url]

Πατα το λινκ καραγκιοζη και εσυ και ο αλλος ο αγαμητος , πηρατε απ την μανα σας το ΟΚ για να μπαινετε εδω μεσα ?:2funny::2funny:
Μια χαρά θυμάμαι βλάκα.
Dialup 56 είχε τέλη του 90 που πήγαινα σχολείο στο πατρικό μου και μετά ISDN 64.
Μετά ως φοιτητής που έφυγα από το σπίτι το 2005 είχα ADSL στο φοιτητικό μου στα Εξάρχεια και έπαιζα online games.
Λες να μη θυμάμαι;

Σχόλια στο άρθρο εντωμεταξύ από κάτω:

"ΕΠΑΚ... που το θυμηθήκατε αυτό... πςςςςςςςςς"
"Για εξηγηστε ρε παιδια και σε μενα τον ασχετο, τι ειναι ειναι αυτο το επακ? Οσοι εχουν μια απλη συνδεση ADSL θα μας επηρεασει πουθενα? Χρηαμτικα εννοω."
"Δλδ με dial up πες μου ποια σελίδα θα ανοίξεις."
"ΑΑααα και κάτι άλλο. Πείτε μου πιο χωριό με πάνω από 500 μόνιμους κατοίκους δεν έχει dsl???"

Κανείς δε χρησιμοποιούσε ΕΠΑΚ τότε.
Ποιός έιναι ο Αλβανός που ισχυρίζεται ότι είχε ΕΠΑΚ το 2009;
Μάλλον εσύ.
Και σέρφαρες και ίντερνετ; Που όλες οι σελίδες είχαν javascript;
Πώς ακριβώς τις άνοιγες παπάρα;
Και αγόραζες και bitcoin με dialup;
Γελάνε και οι πέτρες παπάρα.

Σε φάγαμε βλάκα παπαρολόγε και έφυγες από το site;
Δε σεχω δει να ποστάρεις παπαριές τελευταία.
 

nikg

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2017
Μηνύματα
846
Κριτικές
4
Like
672
Πόντοι
86
Εγώ πήρα πριν ανέβουν CRO και VET και πήγε αρκετά καλά. Και τα δυο αυτα τα πιστέυω πολύ, ειδικά το δεύτερο ψαξτε το. Αγόρασα και Binance λίγο κάτω από το μέγιστο, αλλά πιστεύω σε βάθος χρόνου θα ανέβει ειδικά αν συνεχίσει η φάση με τα κρυπτονομίσματα. Πάντως τα επιτόκια στα κρυπτο και τα στεημπλκοιν ειναι πολύ καλύτερα σε σχέση με των τραπεζών οπότε ελπίζω να συνεχίζει ο κόσμος να προτιμά το μπιτκοιν σαν αποθήκη αξίας.
 

Χιπης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2017
Μηνύματα
551
Like
1.089
Πόντοι
206
Πώς αγοράζουν κρυπρονομισμα; Υπάρχει κάποια εφαρμογή;
 

nikg

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2017
Μηνύματα
846
Κριτικές
4
Like
672
Πόντοι
86
Πώς αγοράζουν κρυπρονομισμα; Υπάρχει κάποια εφαρμογή;
Απο διάφορες εφαρμογές όπως crypto.com, binance, coinbase, kraken klp. Το binance είναι το μεγαλύτερο νομίζω αλλά προτιμώ το κρύπτο ειδικά για αρχάριους διότι έχει πιο απλή χρήση και καλύτερη τεχνική υποστήριξη. Βέβαια το binance μου έστειλε πολύ πιο γρήγορα χρεωστική κάρτα.
 

nikg

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2017
Μηνύματα
846
Κριτικές
4
Like
672
Πόντοι
86
Απο διάφορες εφαρμογές όπως crypto.com, binance, coinbase, kraken klp. Το binance είναι το μεγαλύτερο νομίζω αλλά προτιμώ το κρύπτο ειδικά για αρχάριους διότι έχει πιο απλή χρήση και καλύτερη τεχνική υποστήριξη. Βέβαια το binance μου έστειλε πολύ πιο γρήγορα χρεωστική κάρτα.
Έχει κανείς εμπειρία με το θέμα της φορολογίας? Απότι έχω καταλάβει όταν πουλήσεις σε ευρώ πληρώνεις 15 % επι την υπεραξία. Αν δεν τα δηλώσεις και δεν το ψάξουν υπάρχει περίπτωση να σε βρουν? (να αφήσεις τα ευρώ στο αππ δηλαδή και να ψωνίζεις μέσω της χρεωστικής που δίνουν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom